Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

عشق نامه ای برای ارتش میهنم 

رویدادهای ناگوار هرچند کاممان را تلخ و چشمانمان را تر و قلبمان را به درد می آورند، اما بارقه هایی از امید را برایمان زنده نگاه می دارند که احساس آخرش کار خود را کرد و بر تمام نیروهای درون آدمی پیشی گرفت.
 

این یادداشت را با قلبی سرشار و به احترام ارتشی پراحساس و پشت میهن می نویسم. میهنی که گاه هراسناک وی را تنها می یابم. میهنی که در آرام جای خویش غریب است.
ارتش خسته میهن اما هراندازه ملول باشد، عهد نشکسته و پیمان خویش نگسسته است. از این ارتش بوی مردم می آید، خوی مردم خود را گرفته است و سوی مردم نیز می رود. فرمانده اش کنار سربازش ایستاده است و پیرهن خاکی اش همچون خاک، سرد است و تسلی بخش.


 

 

ارتش ایران مسئولیت خویش خوب می داند. سیاسی و اقتصادی نمی شود اما اجتماعی و فرهنگی می شود. هرجا که مردم ایستاده اند می ایستد و مسئولیت خویش به جا می آورد همچون پلک بر چشم ، همچون خاک بر ریشه ، همچون کوه بر زمین و همچون مرز بر میهن.

 

به پاسداشت غیرت و قلب مهربان ارتشمان که در این زمین لرزه جانکاه، همچون همیشه در صحنه بود و دل انگیز صحنه آرایی نمود. درود خود را بر این سربازان میهن روانه می دارم و مهر خود را با اینان به میان می گذارم. در برابرشان نه ! بلکه در کنارشان می ایستم و برایشان پای جفت نمی کنم بلکه دست دوستی خود را بر گردنشان می افکنم.
میهن شمارا تا ابد انگیزه باد... 

نوشته محمدرضا سپهوند 

منبع صدای ارتش


 

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

بار دیگر باید اعتراف کرد که ارکان و پایه های ارتش را بر ستون های میهن پرستی بنا نهاده اند . هرآنچه را که در قبل از انقلاب57 پایه ریزی کرده بودند همچنان استوار و پابرجا مانده است . پل هایی که از سالها قبل انقلاب ساخته شده است را با پل هایی که بعد از انقلاب ساخته شده است مقایسه کنیم . جاده ها ، راه آهن ، تونل ، مراکز اداری و . . . تمام زیرساخت های قبل انقلاب به مراتب بهتر از بعد از انقلاب کارآیی داشته اند .

ارتش هم از همان یادگارهای قبل از انقلاب است . یادگاری که هشت سال جنگ نابرابر و حتی خلأ فرماندهان باجربزه و توانا هم نتوانست در میهن پرستی و دفاع از ایرانیان توسط همان ارتش خللی وارد کند . ارتشیان به چشم تاراج و غارت سرمایه و ثروت های ایران را توسط خواص دیدند ولی دامان پاکشان را ننگین و آلوده نکردند .

تجارت های چند میلیاردی را توسط پاره ای از مثلا نظامیان سازمان موازی دیدند . اختلاس های آنچنانی را و حقوق های نجومی پرسنل دیگر سازمانها را مشاهده کردند ولی هرگز نخواستند شرافت و غیرت خود را نادیده بگیرند . با حقوق یک میلیون و اندی زندگی کردند و در بزنگاههای خطیر همچون فرشته ای آسمانی به یاری هم میهنان خود شتافته اند .

و آتش ارادت مردم به چنین ارتشی هیچگاه خاموش نخواهد شد . درود به روح و روان بنیانگذار چنین ارتشی باد .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

درواقع ارتش بر شعار خود عمل کرده و می کند باوجود اینکه با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته . این است شعار ارتش . ارتش فدای ملت

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now