Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

عملیات فریب ؟ فریب دشمن یا فریب دادن مردم ؟

35 posts in this topic

عملیات فریب

 

دیماه 1365 یادآور مظلومیت هزاران شیرمرد میهن پرست ایرانی است . سی و دو سال قبل حماقت ، بی وجدانی ، بیسوادی و در یک کلمه سپردن امورات بزرگ ترین جنگ قرن به دست چند جوان بی تجربه ، جویای نام ، نالایق و خودشیفته سبب قتل عام هزاران هموطن شد . دیماه 1365 را فقط افرادی درک می کنند که در جبهه حضور داشته اند . افرادی که به چشم خود دیدند مسئولین و فرماندهانی که کیلومترها عقب تر داخل سنگرهای بتونی قایم شده بودند با چه وقاحتی آنان را به مسلخ فرستادند . افرادی که به چشم دیدند چگونه همرزمانشان آماج گلوله های دشمنی قرار گرفت که بی صبرانه منتظرشان بودند . دیماه 65 را مجروحان می فهمند . جانبازان درک می کنند . پدران و مادران شهیدان می فهمند . آنانی که در حسرت دیدن پدر بزرگ شده اند دیماه را می شناسند . و آنهایی دیماه 65 را با تمام وجود درک می کنند که سی و دو سال است کابوس می بینند .

32سال است آنان که مسئول جنگ بودند ( سیاستمدارن و فرماندهان ) جرئت حضور در یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی را نداشته اند تا از عملکرد خود و پاسخ به هزاران سئوال برای روشن شدن ابهامات فراوان در هشت سال مسئولیت خود در جنگ نداشته اند . گرچه آنانی هم که هرازگاهی سخنی پیرامون هشت سال جنگ میگویند بنا به چند دلیل است که مهمترین دلیل بیگناه نشان دادن خودشان است . میخواهند دل داغدار پدران و مادران شهدا و دل رنجور میلیون ها ایرانی بخصوص زخم خوردگان از جنگ را با بیان سخنانی که بیشتر شبیه به اراجیف است تا دفاع از عملکرد بدست بیاورند . بنده شخصا جواب دادن به سخنانی از این دست را دور از شأن هر ایرانی میدانم ولی گاهی باید محکم پاسخ این دسته از یاوه گویان بی مقدار را داد تا همچنان بر خلسۀ فرماندهی مزخرف شان از خود بیخود نشوند . چنین مردان بی عرضه ای باید بعد از 32 سال در سالروز جانفشانی های دلیرمردان آریایی با بیان سخنان احمقانه ، نفهمی خود را عیان کنند .

با مرور و خواندن اسناد و خاطرات بعضی حاضران در عملیات های کربلای4 و 5 بخوبی میتوان به بی خاصیت بودن سیاستمداران و فرماندهان وقت پی برد . با گرفتار شدن سیاستمداران در بن بست سیاسی برای پایان دادن به جنگ تصمیم میگیرند تا عملیات بزرگی را اجرا نمایند و منطقۀ حساسی از خاک دشمن را تصرف کنند تا شاید بتوانند از موضع قدرت پشت میز مذاکره بنشینند . موضعی که در طول چهل سال هیچگاه نصیب مسئولین ایرانی نشده است . با همین تفکرات نخ نما هزاران ایرانی دلاور را دانسته و آگاهانه به کشتارگاه فرستادند . جالب اینکه بعد ناکامی های مکرر در عملیات ها و نهایتا تحمیل شکست خفت بار در تیرماه 1367 به جای اینکه سرافکنده و شرمسار از عملکردها باشند با وقاحت و بی شرمی هرازگاهی چرند گفته و داغ ها را تازه میکنند .

 محسن رضایی این سردار همیشه ناکام در عرصۀ سیاسی و نفر دوم تصمیم گیرنده بعد از رفسنجانی در خصوص عملیات کربلای4 سخنانی گفته است که ساعت ها بعد از خواندن و شنیدنش مات و مبهوت هستم . چنین سخنانی انصافا آتش به وجود هر انسانی میزند . سخنان رضایی در خصوص دفاع اش از عملیات کربلای4 را به سه بخش مجزا باید پاسخ داد . او گفته است :

ke7c_00101.jpg

 

با عملیات کربلای 4 به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است . 10 روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند ، عملیات کربلای 5 را انجام دادیم . عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن انجام شد . 

الف ) با عملیات کربلای 4 به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است .  این فرد همین امروز هم که یکی از سرداران است و مثلا اقتصاد میداند و استاد دانشگاه شده است نمیداند وانمود کردن یعنی چه ؟ وانمود کردن در جنگ را میتوان با حداقل نیرو انجام داد نه با دهها لشکر و هزاران نیرو . مگر در عملیات والفجر8 از ارتش یک گردان را در نزدیکی خط شلمچه مأمور نکردند تا وانمود کند از آن منطقه میخواهند عملیات کنند و گردان ارتش بعد از سرگرم کردن نیروهای دشمن ، زمینه ساز تصرف فاو شد . اگر هم منظور این سردار عملیات ایذایی است که باید بگویم با کمترین نیرو هم میتوان عملیات ایذایی را انجام داد . در کدام جنگ و در کدام کشور فرماندهان عالی رتبۀ نظامی چنین حماقتی کرده اند ؟ به گفتۀ رفسنجانی بیشترین تلفات جنگ هشت ساله در عملیات کربلای4 گریبانگیر ایران شده است . برای فریب دادن دشمن مگر دهها هزار تلفات باید داد ؟ آیا عملیات ایذایی چنین آمار بالایی دارد ؟ اگر میخواستید عملیات واقعی را اجرا کنید لابد نیمی از مردم ایران را به کشتن میدادید .

q765_00102.jpg

 

ب ) 10 روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند ، عملیات کربلای 5 را انجام دادیم .

هنوز بسیاری از دلیرمردانی که در عملیات کربلای 4 و5 حضور داشته به لطف خدا در قید حیات و به منزلۀ سند زنده ای هستند که با بیان خاطرات خود خط بطلان بر چرندیات اینچنینی می کشند . بعد از اینکه هزاران نفر را در عملیات کربلای4 به کُشتن دادند و نتیجۀ بی برنامگی ، خودشیفتگی و حماقت خود را دیدند برای جبران شکست خفت بار عملیات کربلای4 در همان منطقۀ جنوب که دشمن بیشترین نیرو و تجهیزات را داشت عملیات کربلای5 را اجرا کردند . غلط کرده هر کس میگوید دشمن نیروهای خود بعد از عملیات کربلای 4 به مرخصی فرستاده بود . بعد از عملیات کربلای4 دشمن حداکثر نیروها و توان خود را به منطقۀ جنوب منتقل نمود . سال 1365 دشمن بخوبی به بی لیاقتی و بی درایتی مسئولین و فرماندهان نظامی ایران پی برده بود . بسکه در زمان جنگ خود را مالک اشتر دیدند و دشمن را دست کم گرفتند بعد از هشت سال تن به خفت دادند و قطعنامۀ 5 98 را پذیرفتند .

ایکاش سابقۀ نظامی گری فرماندهان پرادعای هشت سال جنگ را در قبل از جنگ را منتشر میکردند تا مردم بدانند فرزندان دلبندشان توسط چه کسانی به شهادت رسیدند . عراق فقط تیر خلاصی را به فرزندان ایران شلیک میکرد ولی عملا نیروهای دلیر ایرانی را مسئولین و فرماندهان به کشتن میدادند . اگر دشمن نیروهایش را به مرخصی فرستاده بود چگونه نیروهای حاضر در عملیات کربلای5 چندین روز زیر آتش شدید دشمن گرفتار شدند ؟ اگر دشمن نیرویی برای مقابله با عملیات کربلای5 نداشت آیا این سردار میتواند بگوید چرا در 23 دیماه 1365 عملیات کربلای6 را ارتش در منطقۀ عملیاتی سومار – نفت شهر اجرا کرد ؟ میدانم که پاسخ به این سئوال را هم مانند سخنان دیگر بی دلیل و سند جواب میدهند و ای بسا که اجرای عملیات کربلای6 را توطئه ای از سوی آمریکا قلمداد کنند . اما دلیل اجرای عملیات کربلای6     در منطقۀ غرب چه بود .

بعد از اینکه عملیات کربلای4 به واسطۀ تفکرات احمقانه و تجمع دهها هزار نیرو در منطقه لــُـــو میرود و چندین هزار ایرانی دلاور شهید میشوند و شکست سنگینی به ایران وارد میشود همین آقایان برای کم رنگ کردن ضایعات و تلفات بالا بلافاصله و با دستپاچگی تصمیم میگیرند تا در همان منطقه عملیات دیگری را اجرا نمایند شاید با کشته شدن هزاران نفر دیگر جبران مافات کنند . اما از آنجا که خدا رسوا کنندۀ سودجویان و دشمنان بندگانش است نتیجۀ عملیات دوم ( کربلای5 ) نیز به سرنوشت عملیات اول (کربلای4 ) مبتلا میشود . چندین روز نیروهای تحت امر سپاه زیر آتش سنگین دشمن گرفتار میشوند . مجددا فرماندهان وقت به فکر چاره جویی افتاده تا اینبار دلاورانی که گرفتار آتش دشمن هستند را نجات دهند . لذا به ارتش مأموریت میدهند تا در منطقۀ سومار – نفت شهر عملیاتی را اجرا تا شاید بتوانند از حجم و تمرکز نیروهای عراقی در جنوب کم کرده و نیروهای گرفتار شده را نجات دهند . اینگونه بود که در اوج کمبودها و خلأ فرماندهان با درایت و با تجربۀ نظامی سه عملیات بزرگ در کمتر از بیست (20) روز اجرا و دهها هزار ایرانی را به کام مرگ فرستادند و صدها هزاران نفر مجروح داشتند . حالا بعضی ها باز بیایند و برای دفاع از عملکرد نابخردانۀ خود جفنگ بگویند . چه زمانی این پُررویان میخواهند با بیان حقایق ضمن توبه به درگاه خداوند از مردم ایران عذرخواهی کنند الله و اعلم .   

پ ) عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن انجام شد . امیدوارم این سردار علی رغم دارا بودن مدرک دکتری !!!! معنای عملیات فریب و یا عملیات ایذایی را فهمیده باشد . عملیات کربلای4 -5 و6 برای فریب دشمن نبود . برای فریب میلیون ها ایرانی بود که میخواستند بدانند به چه دلیل بعد از آزادی خرمشهر چند نفر حماقت کردند و بر طبل تداوم جنگ کوبیدند . خون های به ناحق ریخته شدۀ در دیماه سال 1365 عاقبت گریبان قاتلان را خواهد گرفت .

در پایان این مطلب به تمام مقصرانی که زمینه ساز کشته ، مجروح ، اسیر و نابودی جوانی و آیندۀ میلیون ها ایرانی هستند میگویم شاید مجازات شما در این دنیای فانی به واسطۀ حضورتان در دایرۀ قدرت ممکن نباشد ولی مجازات سختی در آخرت برایتان مهیاست . لازم به ذکر نیست که غرور احمقانه و غرق بودن در ثروت های بادآورده ای که حاصل خون صدها هزار شهید است نمیگذارد بابت عملکرد خائنانۀ خود در طول هشت سال جنگ از خانواده های داغدار عذرخواهی کنید . شما حقیرتر از آن بوده و هستید که جرأت عذرخواهی کردن را داشته باشید . حال که نتوانسته و نمی توانید برای زخم خوردگان جنگ مرهم باشید دهان خود را ببندید و خفه شوید و بگذارید تا زخم خوردگان با دردهای ناعلاج جنگ که توسط افرادی چون شما نصیبشان شده روزگار بگذرانند . خیلی دلم میخواهد به جای اینکه اخبار انگل زاده های پاره از مسئولین را بخوانم روزی برسد تا بخوانم فلان فرد به اتهام عملکرد احمقانه و نابخردانۀ خود در هشت سال به دادگاه معرفی و از عموم زخم خوردگان بخواهند برای طرح شکایت در دادگاه حاضر شوند . به امید آن روز

https://fa.euronews.com/2018/12/29/commander-mohsen-rezaei-tweet-backlash-karbala4-operation-iran-iraq-war

http://www.ion.ir/news/160398/

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

رسوایی

 

cr7_00100.jpg

5

Share this post


Link to post
Share on other sites

باز جای شکرش باقیه که نگفت کربلای 4 یه شوخی بود برای اینکه ببینیم دشمن چقدر بی جنبه بوده

 

مرتیکه ................. و.....................و.......................

شنیده بودن که لو رفته اما باور نداشتن و به هر قیمتی بود و به رغم مخالفت فرماندهان باز هم دستور حمله رو صادر کردن

اصل ماجرا از زمان مک فارلین لو رفته بود چون امریکا برای متعادل کردن جنگ برای کمک به ایران مداخله کرد و از مسئولین رده بالا از چند و چون عملیات سرنوشت ساز و تمام کننده ایران با خبر شد

بعد که با اشاره امام و انقلابیون ماجراشون به رسوایی تبدیل شد این امار رو به عراق دادن
تبلیغات سپاه محمد(ص) و گرداوری 100 هزار نفر نیرو در استادیوم ازادی و انتقال اشکار اونهابه میدان رزم در کنار عکسهای ماهواره ای و اواکسها با اطلاعاتی که منافقین به عراق دادن باعث شد تا از مکان و زمان عملیات نه تنها با خبر بشن بلکه نقاط ضعف خودشون رو تقویت کنن حتی علامتی که قرار بود غواصای خط شکن پس از استقرار در خاک دشمن به نیروهای خودی بدن که حمله رو شروع کنن رو ، عراقی ها به نیروهای ما میدادن و کاملا فضا برای قتل عام مهیا بود

اصلا فرض کنید که درست گقته و این یک مانور بوده
 میگه بخشی از نیروهای عراق رو منحرف کرده رفتن سراغ یه منطقه دیگخ و بخشی رفته مرخصی ؛ پس بگید چرا در کربلای 5 امار تلفات مون حتی بیشتر از کربلای 4 شد
این چه پیروزی بود که اینهمه از جان نیروهای خودی مایه گذاشت؟؟؟؟؟

من یکی قانع که نشدم بماند حس بدی دارم

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

دو چیز هست که وقتی زیاد میشه عقل رو زایل میکنه 

اولی سن هست 

دومی غرور و تکبر 

حالا این وسط یه عده ای هم زمان هم سنشون بالا رفته هم غرور و تکبرشون. دیگه چه توقعی دارید

ای کاش استاد تلخک ادامه اون ماجرای سردار سرتیپ پاسدار دکتر رضایی در مورد پیش بینی هاشون از جنگ عراق و امریکا قرار داده بودند 

توجه دوستان رو به برخی از سخنان گهربار دکتر محسن رضایی جلب میکنم: 

 

1-حدود دو ماه پیش از تجاوز صدام، همراه با آقای شمخانی با بنی‌صدر جلسه گذاشتیم و به ایشان گفتیم جنگی در حال شکل‌گیری است. وقوع جنگ براساس شواهد و قراین متقنی برای ما (در اطلاعات سپاه) قطعی بود؛ از جمله اطلاعاتی که از طریق مجاهدین عراقی، بازجویی عوامل خرابکار و انتحاری صدام در خوزستان و مشاهدات میدانی به دست آوردیم.

ده روز قبل از تجاوز عراق خود من از رأس‌البیشه تا دهلران و... را بازدید کردم و از عزم و آمادگی بغداد برای آغاز جنگ مطمئن شدم. با این وجود دوستان سیاسی ما در مرکز می‌گفتند این جنگ روانی و تبلیغات است. بر همین اساس، ارتش که در فروردین ماه ۱۳۵۹، درحالت آماده‌باش قرار داشت و سر مرز مستقر شده بود، دوباره نیروهایش را عقب کشید و وقتی ارتش عراق حمله کرد، هیچ خط دفاعی در سراسر مرز، مقابل آن وجود نداشت.

 

2- روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یک نظامی سابق که اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است در اظهارنظر عجیبی درباره احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به ایران گفته: «من به ملت ایران به عنوان یک سرباز قول می‌دهم اگر آمریکائی‌ها بخواهند به ایران چشم بدی داشته باشند و به فکر حمله نظامی باشند، مطمئن باشند، حداقل هفته اول هزار نفر آمریکائی را اسیر می‌گیریم که آن موقع برای آزاد کردن هر کدامشان باید چند میلیارد دلار بدهند...»

 

3-

محسن رضایی ۵روز مانده به حمله : بنظرم صدام یک جنگ فرسایشی چندین ساله را با آمریکا خواهد داشت و عراق برای آمریکا ویتنام دیگری خواهد شد ✝ دو روز مانده به حمله وپیام جورج بوش به جهان : صدام و دو پسرش تا ۴۸ساعت فرصت دارند خاک عراق را ترک کنند ومانع از جنگ شوند محسن رضایی در همان برنامه : تهدید آمریکا توخالی ست و مصرف داخلی دارد ✝ محسن رضایی لحظاتی پیش از حمله(روز اول ) : آمادگی عراق در مقابل آمریکا در حدی هست که آمریکا بعد از چند روز به سازمان ملل رجوع کند ✝ محسن رضابی روزسوم حمله : باید دید چرا همه نیروهای عراق وارد عمل نشده اند از روی تاکتیک است یا برای تحریک نکردن امریکاییان مجری برنامه :ولی اینجا دیگر مرگ و زندگی است چرا باید به نیروهایش بگوید وارد نشوید!! ✝ روز چهارم در حالیکه امریکاییان از کویت و صحرای عربستان تا ۱۰۰کیلومتر داخل شده اند و بیش از ۱۰۰فروند هواپیمای عراق بدلایل نامعلومی در فرودگاه های ایران بزمین نشسته اند محسن رضایی : سرعت ورود آمریکا بیش از پیش بینی ها بوده کار صدام تمام است ✝ روز ششم حمله خبرگزاری ها از پاتک عراق و گیر افتادن آمریکایی ها در حلقه محاصره U خبر دادند محسن رضایی : مهندسان عراقی توانستند تمام نقشه های آمریکا را بر آب کنند ✝ روز هشتم محسن رضایی : پیش بینی میکردیم که آمریکا در باتلاق عراق گیرکند در حالیکه خبرگزاری ها داشتند از پیشروی ناگهانی امریکایی ها و عبور از بصره و کربلا خبر میدادند ✝ روز یازدهم مجری سیما : بنظر میرسد نیروی هوایی عراق کلا به ایران آمده اند محسن رضایی : ممکن است فرمانده هوایی عراق جاسوس آمریکا باشد مجری سیما :ولی صحاف سخنگو از ایران بخاطر اجازه ‌ورود هواپیماها تشکر کرده است ! پس بی اطلاع صدام نبوده ✝ تا روز ۱۸ ام سایر سرداران در برنامه هرشب تحلیل جنگ آمدند اما از محسن رضایی خبری نبود مجری سیما :کارشناسان نظامی دنیا هیچکدام پیش بینی نمیکردند امریکا بغداد را به این سرعت محاصره کند محسن رضایی : صدام به اردن گریخته پیش بینی ما درست درآمد!!! ✝ روز ۱۹ام تلویزیون عراق الجزایر صدام را با چهره بشاش و روحیه عالی در نمایشی خیابانی میان جمعیت نشان دادند که برایش کف میزدند و خبر پاتک به آمریکایی ها و اولین ! زخمی آمریکایی ها باخبر شد محسن رضایی : صدام تاکتیکش را در به اسارت گرفتن عمده امریکایی ها دارد پیاده میکند تا بعدا امنیت بقا خود را در معامله با آنها بدست بیاورد ! روز ۲۰ ام امریکایی ها در جنوب بغداد منتظر تسلیم صدام مکث کردند محسن رضایی : صدام مامور آمریکا ست و تسلیم آمریکا میشود تا نمایشی را که قرار بود باهم اجرا کنند در جنگ با ایران و آمریکا خاورمیانه را مستعمره خود کند و نتوانستند، حالا پیاده کنند !! مجری: تکلیف صدام چه میشود ؟ محسن: خب در آمریکا زندگی پنهان خواهد کرد ✝ روز ۲۱ در حالیکه مقاومت گارد صدام توسط ۲۰۰ سرباز آمریکا در هم میشکست ۲۰۰۰سرباز آمریکا در میدان اصلی بغداد پرچم امریکا را روی مجسمه صدام نصب کردند جرج بوش و همه اعضای کاخ سفید در کنار چند میلیارد زنده داشتند تماشا میکردند،بجز شبکه داعشی الجزایر لحظاتی بعد جرج بوش دستور پایین کشیدن پرچم امریکا و جایگزینی با پرچم عراق را به فرمانده هانش در مرکز بغداد را صادر کرد امریکائی ها به مغازه های اطراف گفتند پرچم عراق میخواهند بعد در حالیکه امریکا یی ها از چند نفری که پرچم عراق آوردند خواستند بالا بروند و نصب کنند عده ای از عراقی ها به دور بولدوزر امریکایی جمع شدند و به تخریب مجسمه صدام کمک کردند ✝ محسن رضایی دیگر تا روز ۳۰ام حمله به برنامه نیامد اما در روزنامه ای گفته بود خدا کار ناتمام مارا تمام کرد و صدام به سزای عملش رسید

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 محسن رضایی در برنامه حالا خورشید: هر سال دی ماه با یک داستان تکراری مواجهیم که یک عده ای می گویند کربلای 4 لو رفته و فرماندهان به جان بچه های مردم توجهی نداشتند. امسال هم این گونه بود

 

 

 

بنابر این من یک توئیتی زدم که بیایید از یک زاویه دیگر هم نگاه کنید که ما عملیات را تبدیل به فریب کردیم. منتهی از این حرف من یک طور دیگر برداشت شد.

 

 

این یک تحلیل پسینی است و ما عملیات کربلای 4 را برای این طراحی کرده بودیم که به جنوب بصره برسیم ولی چون به اهداف نرسیدیم چند ساعت بعد دستور عقب نشینی دادیم. این یک عملیات اصلی بود. 260 گردان نیرو پای کار آورده بودیم ولی چون اوضاع مناسب نشد، 60 گردان بیشتر را وارد نکردیم.

 

 

با این اوصاف، 24 ساعت بعد عملیات کربلای 4 را تبدیل به عملیات فریب کردیم

 

 

ما دست جوانان حتی آنانی که توهین کردند را می بوسیم. شما از چهره‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور اسم بردید.

 

 

خیلی از این افراد باید پاسخ بدهند که ذهن مردم را هر ازگاهی به حاشیه می‌برند در حالی که در شرایط مشکلات اقتصادی باید مشکلات مردم را حل کرد. من در برنامه حالا خورشید قبول کردم حاضر شوم. من برای دفاع از فرماندهان و شهدای جنگ در این برنامه حاضر شدم

 

 

بحث فریب بودن عملیات‌ها و اینکه از کربلای 4 به والفجر 8 تعمیم می‌دهند، درست نیست. ما در کربلای 4 وقتی فهمیدیم که در شرایط خاصی هستیم، تصمیم گرفتیم که عملیات را به یک عملیات فریب تبدیل کنیم. این تبادل هم خیلی مهم بود. در آن زمان تنها راه ما این بود که نیروها از خرمشهر و آبادان به سمت اهواز رفتند. از تبلیغات هم استفاده کردیم و بعد از هر عملیاتی آن را تکرار می‌کردیم. مارش پیروزی می‌زدیم و همان کار را در آن زمان انجام دادیم. این عملیات را همه می‌دانستند.

 

 

 

حتی امام می‌دانستند و شورای عالی دفاع که آقای خامنه‌ای حضور داشتند و آقای هاشمی به همراه آقای روحانی که از بوشهر به سمت منطقه عازم بودند در جریان این عملیات قرار داشتند و در مصاحبه مفصل مرحوم آقای هاشمی هم به این مساله اشاره شده است. ما با مشورت فرماندهان و مسئولان این عملیات را مطرح کرده بودیم و تصمیم درباره کربلای 4 و توقف و انجام و ساعت و زمان و مکان آن جمعی بوده است

 

 

 

لینک"یاشیل وطن"/اخبار آذربایجان

T.me/yashilvatan_ir

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

‍ . حرف‌های

محسن_رضایی دربارۀ کربلای ۴ همانقدر آزار دهنده بود که سکوت ولایتی در مورد تصادف اتوبوس علوم تحقیقات ، استعفا ندادن نمایندۀ #سراوان به خاطر فیلم منتشر شده ، لابی‌گری مؤسسات کنکور با مراجع تقلید ، بی‌تفاوتی جامعه به مرگ دلخراش کودکان سیستان و بلوچستان و ... اینجا خیلی چیزها

آزاردهنده است

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ایکاش در این مقطع که به لطف خدا بگیر و ببند و اعدام سلاطین رایج شده است سلطان دروغ و سلطان وراجی را هم بگیرند و اعدامش کنند .

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 محسن رضایی در برنامه حالا خورشید: هر سال دی ماه با یک داستان تکراری مواجهیم که یک عده ای می گویند کربلای 4 لو رفته و فرماندهان به جان بچه های مردم توجهی نداشتند. امسال هم این گونه بود

 

 

بنابر این من یک توئیتی زدم که بیایید از یک زاویه دیگر هم نگاه کنید که ما عملیات را تبدیل به فریب کردیم. منتهی از این حرف من یک طور دیگر برداشت شد.

 

 

 

این یک تحلیل پسینی است و ما عملیات کربلای 4 را برای این طراحی کرده بودیم که به جنوب بصره برسیم ولی چون به اهداف نرسیدیم چند ساعت بعد دستور عقب نشینی دادیم. این یک عملیات اصلی بود. 260 گردان نیرو پای کار آورده بودیم ولی چون اوضاع مناسب نشد، 60 گردان بیشتر را وارد نکردیم.

 

 

 

با این اوصاف، 24 ساعت بعد عملیات کربلای 4 را تبدیل به عملیات فریب کردیم

 

 

 

ما دست جوانان حتی آنانی که توهین کردند را می بوسیم. شما از چهره‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور اسم بردید.

 

 

خیلی از این افراد باید پاسخ بدهند که ذهن مردم را هر ازگاهی به حاشیه می‌برند در حالی که در شرایط مشکلات اقتصادی باید مشکلات مردم را حل کرد. من در برنامه حالا خورشید قبول کردم حاضر شوم. من برای دفاع از فرماندهان و شهدای جنگ در این برنامه حاضر شدم

 

 

 

بحث فریب بودن عملیات‌ها و اینکه از کربلای 4 به والفجر 8 تعمیم می‌دهند، درست نیست. ما در کربلای 4 وقتی فهمیدیم که در شرایط خاصی هستیم، تصمیم گرفتیم که عملیات را به یک عملیات فریب تبدیل کنیم. این تبادل هم خیلی مهم بود. در آن زمان تنها راه ما این بود که نیروها از خرمشهر و آبادان به سمت اهواز رفتند. از تبلیغات هم استفاده کردیم و بعد از هر عملیاتی آن را تکرار می‌کردیم. مارش پیروزی می‌زدیم و همان کار را در آن زمان انجام دادیم. این عملیات را همه می‌دانستند.

 

 

حتی امام می‌دانستند و شورای عالی دفاع که آقای خامنه‌ای حضور داشتند و آقای هاشمی به همراه آقای روحانی که از بوشهر به سمت منطقه عازم بودند در جریان این عملیات قرار داشتند و در مصاحبه مفصل مرحوم آقای هاشمی هم به این مساله اشاره شده است. ما با مشورت فرماندهان و مسئولان این عملیات را مطرح کرده بودیم و تصمیم درباره کربلای 4 و توقف و انجام و ساعت و زمان و مکان آن جمعی بوده است

 

لینک"یاشیل وطن"/اخبار آذربایجان  T.me/yashilvatan_ir

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

بامداد ۴ دی ۱۳۶۵ ۳۲ سال پیش، عملیات کربلای چهار ۱۷۵ غواص به آب زدند؛ و ۳ دهه بعد، اجسادشون را با دستهای بسته از زیر آب درآوردند.تا بعضی ها برای چپاول مملکت با دستهای باز هر گند کاری بکنند 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

از قدیم گفتند تا تنور داغ است باید نان را چسباند . سی و دو سال مدت کمی نیست . حالا بعد از سی و دو سال سرمست از بریز و بپاش های گسترده یکی از فرماندهان وقت جنگ و عملیات کربلای4 جمله ای میگوید که مغز استخوان را می سوزاند بلافاصله برای ماست مالی حرفش در برنامۀ زندۀ حالا خورشید او را می آورند تا با نمایش مضحک دیگری دلهای داغدار جان باختگان عملیات های کربلای4 و 5 را بدست آورد .

جالب اینکه در همین برنامه هم دروغ میگوید . همانگونه که در سی و دو سال گذشته دروغ گفته است . گریه میکند ولی کسی اشک او را نمی بیند . آیا این به اصطلاح دکتر هنوز در نیافته است که این نوع نمایش ها زمانش گذشته است ؟ یک سند برای اثبات دروغ های محسن رضایی

myod_01.jpg

محسن رضایی خیلی زودتر از آنچه تصور میکند باید جواب خونهای به ناحق ریخته شده در جنگ را بدهد . خیلی زود

 

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

بنده از سالها قبل گفته ام و باز هم با صدای رسا میگویم که بزرگترین معضل و مشکلی که ایران در جنگ با عراق داشت معضل فرماندهی و سپردن جان میلیون ها نفر به دست بی خاصیت ترین افراد بود . بعد گذشت بیش از سی و پنج سال مشیّت خداوند بر این قرار گرفته است تا همان فرماندهان جانی خودشان را رسوای عام و خاص کنند . در همین یکی دو روزه بعضی از همقطاران محسن رضایی پرده از غرور بی جای این فرمانده برداشته و خاطرات خود را در خصوص نحوۀ فرماندهی رضایی بیان میکنند . بعد از گفته های آشنا اکنون بشنوید از اکبر اعلمی که بعد از انقلاب تا سال 13۶۶ مسئول واحد سیاسی – فرهنگی سپاه و دارای حدود سی و سه ماه سابقۀ حضور در جنگ و دارای ۴۵٪ جانبازی و دو دوره نمایندۀ مردم و . . .  بوده است که در خصوص اظهار نظر محسن رضایی پیرامون عملیات کربلای۴ میگوید :

گرچه علیرغم گذشت ۳۰ سال از این رویداد تلخ تاکنون کسی از میزان تلفات انسانی عملیات کربلای۴ آمار درستی ارائه نداده است اما از لابلای خاطرات و نوشته های برخی فرماندهان و تصمیم گیران و تصمیم سازان آن سالها می توان بطور تقریبی تعداد شهدا و مجروحین این عملیات را بدست آورد . اول هاشمی رفسنجانی در خاطرات دهم دی‌ ماه ١٣٦٥ خود چنین نوشته است : آقای شمخانی اطلاعات لازم را درباره نتایج عملیات شکست‌خورده کربلای چهار داد ؛ خیلی بدتر از آنچه تابه‌حال گفته بودند . نزدیک به ‌هزار شهید و سه‌هزار و ٩٠٠ مفقودالاثر داشتیم که اکثر آنها را باید شهید حساب کرد و حدود ١١‌هزار مجروح که حدود نصف آنها سرپایی معالجه شده یا می‌شوند .

دوم سردار علایی نیز در صفحه ۲۸۵ جلد دوم کتاب روند جنگ ایران و عراق در مورد تعداد تلفات این عملیات چنین نوشته است : در این عملیات حدود ۱۰۰۰ نفر از رزمندگان ایرانی شهید شدند و نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از آنان نیز مفقود شدند . حدود ۱۱ هزار نفر از ایشان نیز مجروح شدند  .بر این اساس با استناد به نوشته های دو تن از شخصیت های موثر آن دوران می توان نتیجه گرفت که تعداد شهدای عملیات شکست خورده کربلای۴ با احتساب افرادی که از آنها به عنوان مفقودالاثر یاد شده و اجساد شمار زیادی از آنان طی سالهای اخیر پیدا شده است ، دستکم حدود ۵-۳ هزار نفر و تعداد مجروحین و معلولین این عملیات نیز حدود ۱۱ هزار نفر بوده است ‌.

سوم حجت الاسلام طاهری امام جمعه اسبق اصفهان ، در ۹خرداد ۱۳۸۵ در مصاحبه با روزنامه اعتماد ملی چنین گفته است : عملیات‌ کربلای‌ ۴ هستم‌ و باید عملیات‌ انجام‌ شود . من‌ پاسخ‌ دادم‌ که‌ امام‌ هم‌ اگر شرایط‌ را ببینند ، اجازه‌ عملیات‌ نخواهند داد . اما به‌ هر حال‌ عملیات‌ انجام‌ شد . بچه‌های‌ ما چند دسته‌ بودند ، گروهی‌ که‌ زیر آب‌ می‌رفتند و یک‌ لوله‌هایی‌ برای‌ نفس‌کشیدن‌ از بالای‌ سرشان‌ روی‌ آب‌ بیرون‌ می‌آمد و عده‌ای‌ هم‌ که‌ با قایق‌ می‌رفتند . عراقی‌ها این‌ لوله‌ها را می‌زدند و وقتی‌ بچه‌های‌ ما مجبور می‌شدند سرشان‌ را بالا بیاورند، آنان‌ را شهید می‌کردند . خلاصه‌ تعداد زیادی‌ از بچه‌های‌ ما را شهید کردند . مقلّد امام‌ به‌ خط‌ مقدم‌ که‌ رسیدیم‌ ، دیدم‌ که‌ عراقی‌ها از منورهایی‌ استفاده‌ می‌کنند که‌ شب‌ را مانند روز روشن‌ می‌کند . به‌ خرازی‌ گفتم‌ خودت‌ را به‌ آقای‌هاشمی‌ برسان‌ و بگو که‌ عملیات‌ لو رفته‌ است ‌. خرازی‌ رفت‌ و برگشت‌ و گفت‌ که‌ آقای‌هاشمی‌ گفته‌ که‌ من‌    بود

چهارم محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در سی و دومین سالروز عملیات کربلای۴ برای اولین بار پرده از یک واقعیت تلخ در جنگ ۸ ساله ایران و عراق برداشته و در توییتی ، اینگونه اقرار می کند : عملیات کربلای ۴ به منظور فریب دشمن انجام شد . اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد ، پس وای به حال نوشته‌های او . با عملیات کربلای ۴ به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده‌است . ده روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند ، عملیات کربلای۵  را انجام دادیم .

با تلفیق موارد "یک" تا "سه" این یادداشت ، می توان نتیجه گرفت که سردار محسن رضایی و هاشمی رفسنجانی و برخی فرماندهان مشابه این دو که هیچ تجربه و سابقه درخشان نظامیگری هم در کارنامه خود نداشته اند ، با وجود لو رفتن عملیات و آگاهی از پرتلفات بودن عملیات و امکان برگشت پذیر بودن آن و تنها یکی بخاطر مقلِّد بودنش و دیگری برای فریب دادن دشمن بعثی ، بیش از ۴۰ گردان مرکب از بهترین و جسورترین و ایثارگرترین جوانان این کشور را گوشت دم توپ می کنند و حدود ۵-۳ هزار نفر را به کشتن می دهند و حدود ۱۱ هزار نفر را مجروح و معلول می کنند تا به گفته خود تقلید را بر تحقیق ارجح و دشمن را فریب دهند .

شهید حسن باقری فرمانده لشکر ۵ نصر را که در یکی از سخنرانی هایش گفته بود : خیلی برای ما راحت شده که ۳۰۰ تا جنازه رو توی عملیات بذاریم وسط معرکه بیاییم عقب . کار کردن [برنامه ریزی] قبل از عملیات خیلی سخت شده ، ولی تلفات دادن در داخل عملیات خیلی ساده شده . هیچ به روی خودمون هم نمیاریم . اول جنگ بچه های تبریز تو دهلاویه ۷۰ تا شهید دادن ، خدا شاهده همه تنشون می لرزید . حالا هزار تا دو هزار تا سه هزار تا اصلا انگار نه انگار . اگر فردا هم بهمون بگن صد هزار تا ، مثل اینکه عددها دیگه یک با هزار دیگه فرقی نداره من خودم جوابی ندارم برای این [روش] روز قیامت بدم . اگه برادرا جواب دارن ، خوش به حالشون . براستی آیا امثال مرحوم هاشمي و محسن رضایی در روز قیامت جوابی دارن بدهند ؟ پایان نقل و قول

و امروز باید از محسن رضایی پرسید آیا برای خون هایی که با بی تجربگی ات ، غرورت و نداشتن سابقۀ نظامی در جنگ ریخته ای جوابی برای فردای قیامت داری ؟ خدا از شما نگذرد که به جوانان میهن رحم نمی کردید .

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
به مناسبت سالگرد عملیات کربلای ۴ (سوم دی ماه ۱۳۶۵)

آن شب چه شبی بود! اگر بغض بگذارد خواهم نوشت .شب عملیات کربلای ۴ ( ۱۳۶۵/۱۰/۰۳ )

مقر لشکر ۲۵کربلا روستای صیداویه حاشیه رودخانه بهمن شیر در بین نخلستان ها، گردان ما صاحب الزمان ع
مدت ها بود که بچه ها منتظر بودند عملیات شود، بعضی ها از تابستان آمده بودند ، ما هم که با سپاه معروف ۱۰۰ هزار نفری محمد(ص) در تاریخ ۱۰/۹/۱۳۶۵ به آنها پیوستیم.

انواع و اقسام آموزش های لازم را دیده بودیم، آخرین آموزش های ما چگونگی جنگ و مبارزه در شهر بود، بله هدف نهایی عملیات کربلای۴ تصرف شهر بصره بود، تا موقعیت ما را به گونه ای رقم بزند که در مذاکرات صلح با دست پر باشیم.

آن شب بعد از نماز مغرب و عشاء سوار بر کامیون های باری از روستای -صیداویه- به سوی مقصد حرکت کردیم، ساعت ۱۱ رسیدیم مقصد که خرمشهر بود.

از آنجا بلافاصله گردان ها به صف شدند و به سوی خط اول حرکت کردیم، یادم نمی رود مسیر حرکت کانال آبی بود که مدت ها آبی از آن نگذشته بود فلذا ترک های عمیقی برداشته بود و اگر دقت نمی کردی پایت در آن گیر می کرد و آسیب می دید.
ساعت ۵/۱۱-۱۲ بود، هنوز مدتی از حرکت ما نگذشته بود که منورهای خوشه ی ۲۴ تایی شب را مثل روز روشن کرد!
بله آنهایی که آن شب آنجا بودند به یاد دارند ؛ مثل روز !
هواپیماهای عراقی با منور های خوشه ای که هر بار ۲۴ عدد بود ، شب را مثل روز روشن میکردند و ما در این هنگام در کانال زمینگیر می شدیم.
من که اولین باری بود که در عملیات شرکت می کردم؛ اما آن ها که با تجربه بودند بر اساس شواهد خبر از لو رفتن عملیات داشتند.!

سرمای شدید تا مغز استخوان ها سرایت کرده بود و به سختی باید جلوی چکاچک دندان ها را می گرفتیم!

گردانهای خط شکن لشکر ۲۵ کربلا در آن عملیات ؛
گردان علی ابن ابی طالب به فرماندهی شهید نقی صلبی
گردان حضرت رسول ص به فرماندهی شهید بصیر
و گردان مالک به فرماندهی سردار بابایی بود،
که کمتر از یک گروهان آنها سالم باقی ماندند!
متأسفانه به هر دلیلی عملیات لو رفته بود!

بعدها گفتند : آمریکایی ها اطلاعات به عراقی ها دادند. یا این که ستون پنجم عملیات را لو داده است، اما دلایل دیگری هم بود.

یکی از دوستان؛ آقای حسین ولایتی از شاهدان عینی که از بچه های اطلاعات و عملیات شناسایی لشکر ۵ نصر خراسان حاضر در منطقه بودند ؛ یکی دیگر از عوامل لو رفتن عملیات را اینگونه روایت می کنند ،
رعایت نکردن موارد امنیتی توسط فرماندهان و تردد فراوان در منطقه که نیروهای دیده بان عراقی کاملا به آن اشراف داشتند را از یک طرف و از طرفی هم آموزش تعداد زیاد غواصان که موجب شده بود همگی بدانند منطقه ی عملیات، آبی خاکی است .

از همه این ها که بگذریم یک نکته دیگر را حقیر می خواهم به آن اضافه کنم. غرور!

به نظر می رسید با توجه به انباشت نیروی زیاد و تجهیزات و تدارکات در آن مقطع زمانی و همچنین اعزام نیروی ۱۰۰ هزار نفری سپاه محمد(ص) که با -تبلیغات-گسترده ای صورت پذیرفته بود؛ مسئولان و فرماندهان و حتی نیرو های ما را دچار غرور کاذب کرده بود!
فلذا خیلی با اطمینان از پیروزی قریب الوقوع در جنگ خبر می دادند!

بگذریم ، نزدیک های صبح شد و ما دیگر رسیده بودیم پشت دیوار اسکله خرمشهر که در کنار آن کانالی به عمق ۱ متر حفر شده بود.

همه بهت زده نگران و منتظر بودند. دیگر برای همه روشن شده بود که عملیات لو رفته است.

بچه ها زمینگیر شدیم و هیچ کاری از دستمان بر نمی آمد.
نزدیکهای نماز صبح بود، یکبار دیگر جنود الهی به کمک رزمندگان اسلام آمد و این بار این جنود مه غلیظ بود!
در حالی که تا چند دقیقه قبل آسمان صاف و پرستاره بود به یکباره مه غلیظ همه جا را فرا گرفت، و فرصت جابجایی را برای بچه ها فراهم نمود و البته فرصتی برای اقامه نماز صبح، نمازی که با تیمم خوانده شد!

نمازی که لذت آن هیچ باردیگر برای نگارنده تکرار نشد.
نماز صبحی که برای خیلی از بچه ها آخرین نمازشان بود، رفتند و به ابدیت پیوستند.

نماز صبحی که شاید بعضی از غواصان خط شکن در آب خواندند! با تن مجروح، با بدن های پاره پاره. یا شاید با دست های با سیم بسته!و چه مظلومانه!

براستی یادمان هست چرا آن عزیزان اینگونه جان خویش را در کف دست گذاشته و به صف دشمن زدند؟!

چهره های آنان یادتان هست ؟ !

از همه قشر بودند، از همه خط بودند، از همه رنگ بودند ولی همه رنگ خدایی بر تن کرده بودند.

برای سرافرازی میهن عزیزمان، برای پاسداری از اسلام عزیز و برای حفظ شرف ایران.

محمد تقی احسن ؛ اعزامی از پایگاه بسیج کاظمین روستای ولیک آباد ؛ ستاد ۳ معراج جلین ، شهرستان گرگان
پنجمین یادواره شهدای عملیات کربلای ۴ استان گلستان ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
4

Share this post


Link to post
Share on other sites

دوستان ارجمند لطفا چنانچه اطلاعاتی از میزان تلفات عملیات کربلای4 و 5 دارید لطفا در همین قسمت ارائه نمایید . با تشکر

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
در 21 ساعت قبل، تلخک گفته است :

تنها یکی بخاطر مقلِّد بودنش و دیگری برای فریب دادن دشمن بعثی ، بیش از ۴۰ گردان مرکب از بهترین و جسورترین و ایثارگرترین جوانان این کشور را گوشت دم توپ می کنند و حدود ۵-۳ هزار نفر را به کشتن می دهند و حدود ۱۱ هزار نفر را مجروح و معلول می کنند تا به گفته خود تقلید را بر تحقیق ارجح و دشمن را فریب دهند .

چند نکته رو لازم میدونم ذکر کنم جمع بندیش با خودتون

اول اینکه اینها نمبدونم بنا به چه عللی شده بودند معتمد امام در مسایل نطامی و امام هم اینها رو گذاشت برای مدیریت جنگ که اگر حتی جعل روایت هم کرده باشن کسی نمیتونست و یا زمان کافی برای کسب تکلیف از خود امام نداشت یا شایدم نمیزاشتن

مثلا شهید وزوایی کلی با رضایی مشکل داشت و قرار بود در جلوی جمع مباحثه کنن که با ترفندی رضایی ایشون رو قانع میکنه تا در حلوت باهم بحث کنن که پس از پایان مباحثه محرمانه شهید وزوایی با ناراحتی میره جبهه و ایشون هم میره ستاد

یا شهید حرازی پشت تلفن از لو رفتن عملیات قبل از عملیات میگه اما باز هم این شهید جرفهایی میشنوه که در پاسخشون فقط چندتا چشم میگه و میره عملیات

و از جناب متوسلیان نقل است که به صراحت میگه در جبهه دو نفر هستند که فقط بدرد ماست بندی میخورن اما ابشون هم به بهانه هدایت نیروها در جبهه سوریه علیه اسراییل فرستاده میشه و کلا از صفحه سیاسی محو میشه و جالب اینکه با اینکه ما فرصتهای زیادی برای گرو کشی و مبادله حتی جنازه ایشون داشتیم اما هیچ اقدام عملی از دولت های روی کار برای یک خواسته ملی نمی بینیم

 

در نهایت اینکه در یکی از فایلهای ویدویی به صراحت جناب رضایی از استراتژی خودشون مبنی بر" خون در برابر آتش "رونمایی میکنن

 

(جاش اینجا نیست اما با پوزش اینو میگم)

نقل است که چوپان یک ابادی دختر کدخدا رو بغل کرده و بوسیده بود

بردنش پیش قاضی

قاضی بهش گفت توخجالت نکشیدی اینکار رو کردی؟؟؟

گفت :آقای قاضی ، شب مهتو ، تک و تهنو ، لب اُوو ، تو بیدی نمیکردی؟؟؟

قاضی گفت نه

چوپان گفت : برو گیتُو بخور

 

اینا اینجوری بودن که برا خودشون فرصت سازی کردن تا هم به اسم جنگ دهن کجی به استراتژیست های اکادمیک ارتش کرده باشن و هم به بهانه مصالح ملی مانع اعتراضات بشن و هم اینکه مخالفین رو به روشهای کاملا عامه پسند به کشتن دادن

 

ماجرای سقوط هرکولس قرماندهانی که قرار بود پیش امام از مشکلات و کم کاری ها بگن و موارد مشابهی که در بالا ذکر شد رو بزارین کنار هم

من که برداشتم از اقدامات اونها اینه

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now