Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اورهال جنگنده های سوخو-22

70 posts in this topic

جناب شارک فانتوم بذارین با شما مخالفت کنم ( در بعضی موارد )

دشمن  در صورت حمله هوایی به کشورمان یکی از اولویت ها را مراکز سیاسی و فرماندهی یگان های نظامی برای قطع ارتباط با سایر نیروها و واحد های عمل کننده با استفاده از قابلیت پنهانکاری قرار میدهد.در صورت ضربه زدن به مراکز سیاسی و فرماندهی یگانها و قطع ارتباط با نیروها با استفاده از جنگنده های عادی مراکز دیگر رو مورد هدف قرار میدهد.

تجربه نشون داده که این کار رو با استفاده از موشک های کروز ( تعداد خیلی بالایی از موشک های تاماهاوک مثل کاری که در عراق و لیبی انجام شد ) تا مراکز فرماندهی ، زیر ساخت ها ( از بین رفتن فقط یک پل می تونه خیلی برای نیروهایی که میخوان جابه جا بشوند فاجعه میتونه به همراه داشته باشه ) و کلا هر چیزی که براشون مشکل ایجاد مکنه رو از بین ببرن و جنگنده در اولویت نیست ( پدافند و رهگیر ها )

پس باید یک جوری بتونیم با استفاده از ابزارهایی جنگنده پنهانکار رو شناسایی کنیم... که شایدم تا حلا توانسته باشیم...

خوشبختانه این توانایی رو داریم تعداد زیاد پهپاد هایی که شناسایی میشن ( حالا یا میزنیم یا با جنگ الکترونیک میشونیم یا اختار میدیم که برمیگرده ) شناسایی یو 2 واختار به اون که برای این کار از رادارهای بانذ VHF و UHF ستفاده میشه ( معروفترینشون رادارنبو ) رادار آرش ( خودم رو نمیگم ها ) طبق گفته ها توانایی خوبی داره ، استفاده از رادار OTH  که برای شناسایی پنهانکار ها ایده آل هست ( البته میگن تعداد زیاد زلزله های جنوب کشور به همین خاطر هست مثل هارپ که من قبول ندارم ) استفاده از یک فرستنده و تعداد زیادی گیرنه ( برای گزفتن امواجی که از سطح پناهنکار ها منحرف میشه )

و مسئله ی دیگر این که ما نیاز به بمب افکن های زیادی داریم تا عمده نیروهای زمینی دشمن رو با حملات زیاد بیرون مرز ها زمین گیر کنیم .... پس به نظرم راه اندازی سوخو22 ها در نقش بمب افکن خیلی میتونه موثر باشد...

به نظر من تا یه رهگیر خوب که بتونه برای بمب افکن ها top cover  باشه هرچی جنگنه بفرستیم برای زدن نیروهای دشمن یا عقبه دشمن به فنا میرن

11 people like this

آرش جان حالا کی گفته ما رادار OTH داریم ؟

مسلما اگر قرار به درگیری هوایی با ناتو باشه ما عمرا بتوانیم برتری هوایی رو بدست بیاریم تنها کاری که میشه کرد این هست که با جنگنده ای پیشرفته ( که نداریم ) پیشروی و عملیاتهاشون رو کند کنیم و مختل کنیم

البته میشه کارایی که صرب ها و یوگوسلاویایی ها کردن انجام داد اما بالاخره کمر کشور زیر بمباران های عظیم خرد میشه

13 people like this

آرش جان حالا کی گفته ما رادار OTH داریم ؟

فکر کنم 500 کیلومتریش رو داریم (حرف از رادار 2000 کیلومتری هم هست که هنوز به سرانجام نرسیده

تازه یه سیستمی هست که چون فقط شایعه هست که ایران داره ازش نام نبردم

11 people like this

رادار 500 کیلومتری که OTH نیست برادر من :bouaaaaah:

نمیدونم کی گفته ما رادار OTH داریم ؟

11 people like this

عزیزان من لطفا اسم تجهیزاتی را که نداریم نیاورید فردا یک مقاله دیگه مینویسن مدعی میشن که مخترع رادار OTH هستن

10 people like this

رادار oth ربطی به برد نداره ( ولی معملا بردها بالای 1000 کیلومتر هست ) بلکه به نحوه انتشار موج مربوط میشه

سایت تابناک چند وقت پیش خبرش رو گذاشته بود یکی از بچه ها لینک اش رو گذاشته بود راست و دروغ اش با خودشون

ولی چیزی که اگه داشته باشیم خیلی به کارمون میاد ( برای شناسایی پنهانکارها ) کالچوگا هست

که شایعه هایی هست مربوط به این که 3 ( واحد شمارش اینا چیه ؟ مثلا پدافند میگن آتشبار ، هواپیما میگن فروند ، رادار چی میگن عدد ، نفر  ، راس ؟!! ) رو داریم

این هم مشخصات اش

http://rahrovan-artesh.ir/index.php?/topic/320-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D9%88-%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA/

9 people like this

البته چند سال پیش خوندم 12 دستگاه رادار روسیه تولید ودر کشورهای هم پیمان خود بکار گرفته بود که با فرکانسهای صوتی فاصله هواپیماهای پنهانکار را ردیابی میکرد و مثل اینکه در یوگسلاوی هم از همین تکنولوژی برای ساقط کردن اف-117 استفاده کردند .با اجازه اساتید بزرگوار در مورد سوخو 22 هم هرچند مدت زیادی از عمر تکنولوژی آنها گذشته ولی درجنگ علاوه بر توانائیهایی که توسط دوستان نام برده شد میتوان از یک هواپیمای پارازیت انداز قوی برای کور کردن رادارهای دشمن ازش سود برد .میدانیم امروزه پارازیت وجمینگ بخشی مهم از جنگ شده .با تشکر

68798012336691847605.jpg

15 people like this

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزم

همه می دانید که از اول هم من جز ان دسته از دوستان بودم که چرا این هواپیما می خواهد وارد سیستم بشه چه بر سر برو بچه های نیروی هوایی بیاره ولی اما به نظرم اگر نیرو واقعا بخواهد کاری بکنه با این شرایط وبا شناحتی که همگی ما از ساخت بدنه در کشور داریم فکر کنم بد نباشه تا از این زاویه نگاه کنیم شاید بخواهند اینها را اورهال کنندوبعد با بدنهای از نوع ساخت وطنی ترکیبش کنند شاید خیلی ساده بینده باشه ولی بنظرم روی این موضوع هم می شه فکر کرد .....ولی من اساسا با چنس روسی بد جوری مشکل دارم دست هودم نیست

12 people like this

بحرحال تجربه اورهال یک هواپیمای ناشناخته فکر نکنم تجربه ارزونی باشه .

11 people like this

در مورد تقیسم بندی  برد رادار (همه رادار ها ، ماورای افقٰ،برد بلند و...)، بستگی به سرعت هواپیما ها داشت . (فعل گذشته) چرا چون در نخستین رادار ها اواخر جنگ جهانی دوم برد دورد، برد 40 تا 50 کیلومتر! عالی بود چون خدمه توپ ها درکل سیستم های پدافندی و هواپیمای الرت وقت داشت اماده شه. بعد با افزایش سرعت نیاز پیدا شد مفهوم و تعریف رادار برد بلند عوض شه در واقعه برده رو زیاد کنند. الان اومدن این فاصله رو شکستن و اسم گذاشتن روش.

دوما رادار ماورای افقٰ توانایی شناسایی پهپاد یا موشک کروز را ندارد.

سوما : خبال تون راحت ماورای افقٰ خیلی وقته تو ایران  ساختن.

چهارم: زیاد دلتونو به اینکه رادار باند پایه هست (VHF و UHF)  که نمیشه با موشک ضد رادار زدش خوش نکنید که اونم میشه با موشک ضد رادار زد (البته با چند تا تغییرات)

در اخر اونی که پهپاد می فرسته دوست داره شما حتما پهپاد رو بزنید!! یا حداقل اقدامی در برابرش انجام بدید.

5 people like this