Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

فاتح نیز به ناوگان زیر سطحی نداجا پیوست

 

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: زیر دریایی پیشرفته ایران اسلامی ساخت دانشمندان و متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع، با نام «فاتح» به زودی و با حضور ریاست محترم جمهوری به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق می شود.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حاتمی با تبریک ورود نظام مقدس جمهوری اسلامی به دهه پنجم عمر نورانی خود اظهار داشت: بحمدالله با تلاش متخصصان متعهد و توانمند سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، زیردریایی پیشرفته «فاتح» پس از موفقیت در انجام تست های نهایی، به زودی به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق می شود.

وی با بیان اینکه فاتح به عنوان نخستین زیردریایی کلاس نیمه سنگین ایران  دارای ویژگی های منحصربه فردی است، افزود: زیر دریایی فاتح کاملا بومی بوده و از صفر تا صد آن توسط متخصصان توانمند صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته  شده و از فناوری های روز دنیا برخوردار است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه فاتح به عنوان نخستین زیردریایی نیمه سنگین ایران ویژگی های برجسته ای دارد تصریح کرد: زیردریایی فاتح از سامانه های سوناری، رانش الکتریکی، مدیریت نبرد ترکیبی، سامانه هدایت موشک زیر سطح به سطح، هدایت اژدر، جنگ های الکترونیکی و مخابراتی، سامانه مخابراتی امن و یکپارچه و ده ها سامانه مدرن دیگر برخوردار است که به نوبه خود موجبات افزایش قدرت دفاعی و آفندی نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع با محوریت سازمان صنایع دریایی آمادگی دارد در راستای انجام مأموریت های خطیر نیروهای مقتدر دریایی جمهوری اسلامی اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی نسبت به طراحی، ساخت و تأمین تجهیزات و تسلیحات پیشرفته دریایی، انواع شناورهای تندرو، سطحی، زیر سطحی و اثر سطحی با آخرین فناوری های روز دنیا اقدام نماید.

وزیر دفاع با بیان اینکه ساخت زیر دریایی مدرن به دست متخصصین صنعت دفاعی حاکی از بلوغ و تعمیق روحیه خود باوری، خود اتکایی و مدیریت جهادی در تلاشگران عرصه علم  و صنعت دفاعی کشور است، گفت: بر این باوریم که صنعت دفاعی از مولفه های اصلی استقلال کشور و ضامن امنیت و ثبات آن  وعقبه راهبردی نیروهای مسلح است و خداوند متعال را شاکریم که نیروهای مسلح کشورمان امروز با داشتن نیروهای مؤمن، انقلابی و مجاهد تحت فرماندهی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و حمایت های راهگشای دولت خدمتگزار با تجهیزات به روز وهوشمند، متناسب با تهدیدات به خوبی می توانند از حدود و ثغور جمهوری اسلامی ایران و ارزش های والای انقلاب که ثمره خون پاک هزاران شهید سبکبال است، دفاع کنند.

 

منبع:https://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=8f4ea065-6385-42a4-b57e-87b7304cd4ba&ID=a6a3ab57-6e77-4090-b171-dada25c1803f

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

با حضور رئیس جمهور؛ زیردریایی بومی«فاتح» به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

نخستین زیر دریایی نیمه سنگین ساخت ایران تحت عنوان «فاتح» طی مراسمی به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، زیردریایی بومی «فاتح» با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش  جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر دریادار سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، روسای سازمان های عقیدتی سیاسی ارتش و وزارت دفاع، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری با صدور فرمان الحاق توسط رییس جمهوری اسلامی ایران به ناوگان نیروی دریایی ارتش پیوست .

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زیر دریایی بومی فاتح که نماد اراده فرزندان ملت در نیروهای مسلح در مقابله با تحریم‌ها و تحقق فعل توانستن و یادآور اقتدار روز افزون ایران سربلند اسلامی است، توسط متخصصان و دانشمندان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش و دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

گفتنی است؛ نقش اصلی این زیردریایی مقابله با یکان‌های شناور سطحی و زیر سطحی با استفاده از اژدر و موشک است. این زیردریایی می تواند به صورت انفرادی و یا گروهی(به همراه سایر زیردریایی ها، یکان های شناور و تجهیزات ساحلی) عمل کند. ماموریت مهم دیگر این زیر دریایی قابلیت مین‌ریزی در دریا و چناچه تهاجم آبی خاکی به سواحل کشور متصور باشد، از این کلاس زیردریایی در فاصله مناسب از ساحل به عنوان یکان جلودار، با هدف مقابله با یکان‌های آبی خاکی حامل نفر و تجهیزات دشمن استفاده می‌شود. از دیگر ماموریت‌های حائز اهمیت زیردریایی فاتح در زمان صلح، عملیات تجسس و جمع آوری اطلاعات است.

این زیردریایی دارای قابلیت ممتاز در اجرای عملیات چریکی بوده و قادر است در بنادر و نقاط محدود سواحل وارد شده و به انتقال نیروی مخصوص بپردازد.

زیردریایی فاتح به لحاظ ابعاد بدنه و پروانه، هوشمندی دستگاه‌ها و سامانه‌ها، مناسب اجرای ماموریت‌های محوله است.

زیر سطحی فاتح  ابر سامانه‌ای با بیش از 412 هزار قطعه و نتیجه  تلاش 4 میلیون و 202 هزار نفر ساعت متخصصان توانمند داخلی است که در صنایع دریایی وزارت دفاع  با همکاری نیروی دریایی ارتش و مبتکران دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور طراحی و آماده شده است. زیردریایی فاتح با بهره‌مندی از 76 عنوان فناوری روز دنیا ازسامانه‌های پیشرفته سوناری، رانش الکتریکی، مدیریت نبرد ترکیبی، سامانه هدایت موشک زیر سطحی به سطح، هدایت اژدر، جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی، سامانه مخابراتی امن و یکپارچه و ده‌ها سامانه مدرن دیگر برخوردار است که به نوبه خود موجبات افزایش قدرت دفاعی و آفندی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم می کند.

این زیردریایی توانایی حمل انواع موشک‌ها، اژدر و مین و همچنین امکان حمل نیروهای تکاور و رساندن آن‌ها به نقاط مورد نظر را نیز دارد.

 

 
منبع:https://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=8f4ea065-6385-42a4-b57e-87b7304cd4ba&ID=ad400aa2-f344-41b1-94f7-7b55f2ca235d
 
3

Share this post


Link to post
Share on other sites

با توجه به اینکه کاهش نویز در زیر سطحی های رزمی یک عامل مثبت ارزیابی میشه

سوال اینجاست که چرا پروانه اون در داکت قرار نگرفته؟؟؟؟

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

با توجه به اینکه کاهش نویز در زیر سطحی های رزمی یک عامل مثبت ارزیابی میشه

سوال اینجاست که چرا پروانه اون در داکت قرار نگرفته؟؟؟؟

شاید آنقدر عجله داشتن تا محصول خودشون رو رونمایی ومعرفی کنند که یادشون رفته برای پروانه زیردریایی داکت طراحی کنند :1 (17):شاید کار استکبار بوده: HAPPY : شاید بودجه نداشتن شاید خواستن ریا نشه: SWEAT : شاید...

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
در در 3/1/2019 در 0:12 AM، ناشناس عجیب گفته است :

با توجه به اینکه کاهش نویز در زیر سطحی های رزمی یک عامل مثبت ارزیابی میشه

سوال اینجاست که چرا پروانه اون در داکت قرار نگرفته؟؟؟؟

شاید آنقدر عجله داشتن تا محصول خودشون رو رونمایی ومعرفی کنند که یادشون رفته برای پروانه زیردریایی داکت طراحی کنند :1 (17):شاید کار استکبار بوده: HAPPY : شاید بودجه نداشتن شاید خواستن ریا نشه: SWEAT : شاید...

شاید گرانی دلار بوده و یا تحریمهای جامعه جهانی بود که نتوانستند تهیه کنند و شاید در برجام جایی نداشت

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

شاید گرانی دلار بوده و یا تحریمهای جامعه جهانی بود که نتوانستند تهیه کنند و شاید در برجام جایی نداشت

والا اگه دلار مفت هم می شد آقایون باز هم عقلشون به این چیزها نمی رسد بلاخره باید برا خودشونم تو این معامله چیزی بماسه یانه؟

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر رستگاری در گفت‌وگو با دفاع‌پرس عنوان کرد؛
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ویژگی‌ها و فناوری‌های بکار رفته در زیردریایی بومی فاتح را تشریح کرد.
 
 

تشریح فناوری های زیردریایی فاتحامیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، با اشاره به توان رزمی زیردریایی فاتح اظهار داشت: زیردریایی کلاس متوسط فاتح به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت آفندی و پدافندی را به طور همزمان در مقابل شناورهای سطحی و زیرسطحی دشمن دارد.

وی افزود: این زیردریایی قابلیت حمل انواع سامانه‌ها و تسلیحات دریایی نظیر مین، اژدر و موشک‌های زیرسطح به سطح را دارد که قدرت آفندی و غافلگیری آن را در صحنه نبرد افزایش می‌دهد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تصریح کرد: زیردریایی فاتح می‌تواند به عنوان یکی از مؤلفه‌های برتر در عرصه نبرد مورد استفاده قرار گیرد.

دریادار رستگاری گفت: فاتح با توجه به اندازه و میزان تناژ قادر است در آب‌های عمیق و کم‌عمق ساحلی غوص کرده و به اجرای عملیات بپردازد و علاوه بر حمل تسلیحات جنگی، قابلیت حمل کماندو غواص را در اجرای مأموریت‌های تکاوری دارد.

وی تصریح کرد: در طول فرایند ۱۰ ساله ساخت این زیردریایی به ۷۶ فناوری دست یافتیم که تماماً بومی است و توسط سازمان صنایع دریایی و سازمان‌های تابعه وزارت دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و ساخته شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: فناوری رانش الکترونیکی، شفت و پروانه و تمامی مکانیسم‌های آب‌بندی این زیردریایی کاملا بومی است.

امیر رستگاری ادامه داد: فناوری سونار فاتح توسط صنایع الکترونیک وزارت دفاع تولید شده است و سامانه‌های راداری مخابراتی و مدیریت نبرد و سامانه اپتیکی و الکترونیکی آن نیز قادر است تصاویر را به صورت ویدیویی ضبط کرده و بدون نیاز به کاربر، اطلاعات را از سطح به اتاق کنترل برساند.

وی اضافه کرد: اژدرها، موشک‌ها و مین‌هایی که در زیردریایی به کار رفته‌اند، کاملاً بومی هستند و قدرت تخریبی اژدرهای ما با شش موشک کروز ضد کشتی برابری می‌کند؛ یعنی قادر هستند ظرف ۱۰ ثانیه یک کشتی هزار تنی را به قعر دریا بفرستند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: حدود ۷۵ درصد از تجهیزات و سامانه‌های بکار گرفته در زیردریایی فاتح در داخل تولید و مابقی اقلام از طریق بازار تهیه و خریداری شده است.

دریادار رستگاری با بیان اینکه این زیردریایی از سرعت خوبی برخوردار است، افزود: فاتح می‌تواند در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه عملیاتی برساند.

وی بیان کرد: سامانه مخابراتی چندمنظوره فاتح نوعی سیستم شبکه‌محور و ترکیبی است که می‌تواند هم به صورت انفرادی و هم در قالب یک ناوگروه جنگی وارد عرصه نبرد شود. از قابلیت‌های این سامانه برقراری ارتباط همزمان با زیردریایی، شناور سطحی، غواص و پرنده است.

امیر رستگاری گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال جاری موفق به طراحی سامانه پرتاب موشک از زیر دریا شد که این افتخاری برای نیروهای مسلح محسوب می‌شود و توان آفندی ما را در عرصه دریایی به شدت افزایش داده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه زیردریایی‌های ما امروز از این قابلیت برخوردارند که با استفاده از لانچر پرتاب اژدر، موشک را به سمت اهداف پرتاب کنند، عنوان کرد: در این فرآیند موشک در داخل یک «کنیستر» مسیر را به سمت هدف طی می‌کند و به محض اینکه کنیستر به سطح آب می‌رسد، دریچه آن باز و موتور موشک روشن می‌شود، سپس موشک سطح آب را شکافته و به سمت هدف روانه می‌شود.

 

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/337213/قابلیت-زیردریایی-فاتح-برای-حضور-در-جنگ-شبکه‌محور

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now