Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

برنامه سفرهای نوروزی انجمن

88 posts in this topic

با سلام همونطور که جناب تلخک فرمودن بنده با افتخار به منزل ابشان رفتم و از نزدیک مبارک باد عید رو خدمت خانواده شون گفتم

البته ایشون با استقبال در ورودی شهر از بنده باعث شرمندگی ما نیز شدند

از نکات جالب توجه این سفر علاوه بر مورد بالا ، سلام و علیک بنده با ایشون بدون رد و بدل شدن مشخصات و کد شناسه بود که تعجب همسر ایشون رو هم به همراه داشت که چطور دونفر که در فضای مجازی باهم ارتباط داشتن اینطور سریع همدیگر رو در فضای حقیقی میشناسن  و با هم گرم میگیرن

مورد بعدی جاده های جالب منتهی به سبزوار هست که به راحتی میشه توش با سرعت بالا جولان داد

یک منطقه که به راهنمایی ایشون برای برگشت به شهرمون استفاده کردیم دارای یک سرازیری صاف بود که تا چندکیلومتر جلوتر رو کاملا در دید داشتیم و میشد به راحتی سبقت و سرعت رو تنظیم کرد

متاسفانه سیل در استان ما مانع اجرای زمانبندی درست در سفر مون شد و حتی از مشهد می خواستم برگردم اما با در نظر گرفتن جناب تلخک و لغو بقیه دوستان سبزواری تونستم با پوست کلفتی و اراده که در خودم سراغ داشتم به بخشی از برنامه سفر خودم برسم

بچه ها مسیر پاک سازی شده و هیچ تله انفجاری دیگه وجود نداره ، با خیال راحت برید منزل ایشون و لذت ببرید

من برم میدان موانع اطراف منزل جناب سروان ابراهیمی رو پاکسازی کنم

کلافه جان اون لوحی که برای ایشون فرستادی رو هنوز دارن و به بنده نشون دادن

3

با سلام همونطور که جناب تلخک فرمودن بنده با افتخار به منزل ابشان رفتم و از نزدیک مبارک باد عید رو خدمت خانواده شون گفتم

البته ایشون با استقبال در ورودی شهر از بنده باعث شرمندگی ما نیز شدند

از نکات جالب توجه این سفر علاوه بر مورد بالا ، سلام و علیک بنده با ایشون بدون رد و بدل شدن مشخصات و کد شناسه بود که تعجب همسر ایشون رو هم به همراه داشت که چطور دونفر که در فضای مجازی باهم ارتباط داشتن اینطور سریع همدیگر رو در فضای حقیقی میشناسن  و با هم گرم میگیرن

مورد بعدی جاده های جالب منتهی به سبزوار هست که به راحتی میشه توش با سرعت بالا جولان داد

یک منطقه که به راهنمایی ایشون برای برگشت به شهرمون استفاده کردیم دارای یک سرازیری صاف بود که تا چندکیلومتر جلوتر رو کاملا در دید داشتیم و میشد به راحتی سبقت و سرعت رو تنظیم کرد

متاسفانه سیل در استان ما مانع اجرای زمانبندی درست در سفر مون شد و حتی از مشهد می خواستم برگردم اما با در نظر گرفتن جناب تلخک و لغو بقیه دوستان سبزواری تونستم با پوست کلفتی و اراده که در خودم سراغ داشتم به بخشی از برنامه سفر خودم برسم

بچه ها مسیر پاک سازی شده و هیچ تله انفجاری دیگه وجود نداره ، با خیال راحت برید منزل ایشون و لذت ببرید

من برم میدان موانع اطراف منزل جناب سروان ابراهیمی رو پاکسازی کنم

کلافه جان اون لوحی که برای ایشون فرستادی رو هنوز دارن و به بنده نشون دادن

دوستان پس تصاویر این دیدار چی شد شما که همدیگر رو به سلامتی ملاقات کرده و ازنزدیک زیارت کردین حداقل تصاویری از این دیدار ارسال می کردید . تا ما که حداقل مفتخر نشدیم شما عزیزان را از نزدیک زیارت کنیم و این سعادت نصیبمان نشد حداقل دلخوش به این تصاویر باشیم . : CRY :

3

من تصویر رو برای ایشون ارسال کردم و در صورت صلاح دید ؛ خودشون توی انجمن بزارن بهتره

ضمنا جناب سروان من امروز با شما تماس گرفتم و با اینکه خودم رو معرفی کردم گویا بجا نیاوردید

لطفا هرچه سریعتر با بجا آوردن بنده آدرس منزل و مکان دقیق تله های انفجاری خونه تون رو پیامک کنید : SHOUT :

راستی من فردا جمعه راه می افتم به سمت مازندران و بعدش گبلان و در نهایت تبریز

3

در در ۱۳۹۸/۱/۸ در 9:22 AM، Crounus2000 گفته است :

من تصویر رو برای ایشون ارسال کردم و در صورت صلاح دید ؛ خودشون توی انجمن بزارن بهتره

ضمنا جناب سروان من امروز با شما تماس گرفتم و با اینکه خودم رو معرفی کردم گویا بجا نیاوردید

لطفا هرچه سریعتر با بجا آوردن بنده آدرس منزل و مکان دقیق تله های انفجاری خونه تون رو پیامک کنید : SHOUT :

راستی من فردا جمعه راه می افتم به سمت مازندران و بعدش گبلان و در نهایت تبریز

سلام

من خواب بودم متوجه نشدم چی شد

با این حال در خدمتم

2

ایشالا که تعطیلات خوش گذشته 

غروب روز 17 فروردین سال 1398 هم رسید. امیدوارم هم که سال خوبی در پیش روی همه مردم عزیز ایرانی واقعی باشه 

عکسهای عیدتون هم بذارید و امسال محکم به چسبید به انجمن ایشالا

روزی نیم ساعت هم کفایت میکنه 

3

با سلام من بالاخره برگشتم و بعد از اندکی ریکاوری و تحمل عدم دسترسی به اینترنت دوباره در خدمت دوستان هستم

(با تشکر از مدیر و جناب سروان در این مدتکه زحمت بهشون دادم)

سفر ما از استان گلستان و از لابلای سیل و باد و بوران شروع شد و در لابلای همین شرایط جوی به انتها رسید

من برای انجام این سفر به ناچار در سه جبهه جنگیدم اول از همه با خودم بود چون با توجه به شرایط موجود این سفرکاملا غیر منطقی بود و لازم بود تا تمام موارد رو در نظر بگیرم برای همین نقاط بحران زده رو دقیقا در آوردم و زمانبندی نسبتا مناسبی رو برای حرکت در بین امواج باران (توده های کم فشار و پرفشار جو) پیدا کردم

البته باید توانمندی های خودم رو به خودم هم ثابت میکردم وگرنه ممکن بود برای عمری تصور ناتوانی در مسافرت در شرایط نامساعد رو در خودم داشته باشم از اون مهمتر اینکه حرف زده بودم و بهتر بود سر حرفم باقی بمونم وگرنه انجمن در فضای مجازی باقی می موند

جبهه دوم  جبهه خانواده بود که از کوچیک و بزرگش به طرز فجیعی با من مخالف بودن و لازم بود توانمندی های خودم رو به اونها هم ثابت میکردم که خوشبختانه در برگشت این نظریه اثبات شد

جبهه سوم هم شرایط نا مساعد جوی بود و در مدت 6 روز از برف و یخبندان تا گرم آفتابی رو تجربه کردم و در این شرایط رانندگی کردم و به هیچ وجه از انگیزه بنده برای رسیدن به تبریز کم نشد

پس پوست کلفتی و انگیزه بنده در انجام یک فرایند یکبار دیگه جواب داد

خب با این مقدمه بریم سراغ سفر نامه امسال(ان شالله سری بعدی نیمه جنوبی کشور )

3

من برای سفر و برای اینکه به خانواده انگیزه همراهی بدم ناچار به دروغ در یک روز نیمه ابری گفتم داره هوا خوب میشه و دلیلی بر نگرانی نیست و در یک نیمه روز خودم رو به انتهای مازندران رسوندم

نکته مهم اینکه سیل در مازندران در منطقه نزدیک به بابلسر اتفاق افتاده بود و من از جاده بابل به سمت امل رفتم که ابدا خبری از خرابی نبود و در انتهای روز برای نماز و مختصری استراحت در کنار یک امامزاده نگه داشتم که چیزای جالبی در اون مشاهده کردم

155457395678861.jpg

155457395696012.jpg

که واقعا خستگی رو از تن بنده در کرد

البته در مسیر نقاط نظامی زیادی وجود داره که میتونید برای مشاهده اقدام کنید مثلا در ارتفاعات بندرگز و بهشهر ایستگاههای رادار IBEX و در قائمشهر یک میدان با المان زیر وجود داره

155457408360882.jpg

155457408328541.jpg

همینطور پادگانهای ارتش و سپاه با نمای بیرونی خودشون که جالب توجه هستند

در ادامه تا غرب مازندران خودم رو رسوندم تا اینکه تابلوی زیر رو مشاهده کردم

155457251002351.jpg

3

محل دفن شهید شیرودی و مادر ایشون در جوار امامزاده سیدحسین شیرود محله هست که یک سرباز جلوی در این امامزاده که کنار خیابان قرار داره با دقت مراقب هست تا زوار این امامزاده به سلامت از عرض خیابان عبور میکنن و به همراه من بدون اینکه ازش بخوام با کفگیرش جلوی عبور ماشینهای دو طرف جاده رو مسدود کرد

اگر به مازندران سفر میکنید و میخواهید از مناظر لذت ببرید بهترین نقاطش غرب اون و در فروردین واردیبهشت هست چون ترکیب سرسبزی و هوای نیمه ابری و کوههای مه آلود با عرض کم جاده که کوه و جنگل و دریا رو باهم تماشا میکنید ولی اگر قصد ماندن دارید شرق این استان رو انتخاب کنید چون در غیر این دوماه رطوبت و شرجی بودن هوا تا حد زیادی تنفس رو براتون مشکل میکنه چه برسه به فعالیتهای دیگه و وجود پشه ها فقط توی بهمن و اسفند شما رو به حال خودتون میزاره و در فروردین هم هنوز فرصت میدان داری ندارن

میزان بارندگی ها چون از سمت غرب ایران به شرق کم میشه پس بیشترین بارش در غرب مازندران و کل گیلان و منطقه آذربایجان رخ میده که این رطوبت بالا باعث رشد خزه ها روی بدنه درختها میشه که سرسبزی مضاعفی رو به همراه داره

البته تله کابین نمک آبرود زیادی اسم در کرده و تا خود تبریز 3 الی 4 منطقه برای تله کابین وجود داره که رامسر و لنگرود و تبریز از جمله این ها هستند 

155457251382112.jpg

1554572513485811.jpg

155457408403493.jpg

155457408448514.jpg

من اینجوری از لابلای توده های جوی عبور کردم

البته اون بالا یاد جناب جهانگیری از معلم های خلبان دوران گذشته رو گرامی داشتم

( ایشون در حالی که داشت یک خلبان رو با تی 33 آموزش میداد گرفتار چند فروند میگ شوروی شد که با ترفندی تونست از دست اونها خلاص بشه )

3

در غروب اولین روز خودم رو به ابتدای گیلان رسوندم تا بتونم شب موقعی که به موج بارشی میرسم جایی اسکان داشته و فردا با گذ این موج بارشی در هوای مساعد تری به حرکت ادامه بدم که لنگرود اولین شهر بزرگ در شرق گیلان به حساب میاد

در این شهر وجود کارخانه کلوچه نوشین و دانشگاههای متعدد و مناظر و تله کابین تا حد زیادی اشتغالزایی کرده

البته مثل من از اونجا زیتون و کلوچه نخرید چون باهاتون دوبله وسوبله حساب میکنن و یک کارتن کلوچه که مدعی هستند 60 عدد شیرینی داره در واقع 30 بسته دوتایی هست مواظب باشید سرتون کلاه نره

155457251188242.jpg

کل منظره دیدنی این شهر یک دریاچه مصنوعی با بازارچه کنارش و تله کابین بالای سر کوه هست و دیگر هیچ

متاسفانه به رغم توریست زیادی که به گیلان میاد مدیریت این استان نیازمند مدیریت بحران هست

چراکه وضع جاده ها افتضاح و دفع زباله ها وحشتناک (در کنار یک منطقه جنگلی و تالاب) و حساب کتاب با مسافر دولاپهناست و یک پمپ بنزین هم سعی داشت با زرنگ بازی بنزین کمتر و مبلغ بیشتری بگیره که به دیوار سنگی خورد(فکرکرد منم مثل بقیه هستم)

3

تدارکات سفر در فردای دومین روز سفر باعث شد ما 6 سااعت از برنامه عقب بیفتیم و آسمان نیمه ابری صبح رو از دست بدیم اما سفر همچنان با قوت خودش برقرار بود ولی به همراه باد و باران اضافه

155457251221033.jpg

بندر انزلی که با فروکش کردن دریا به یک مرداب تبدیل شده بود

155457395794624.jpg

حضور 4 نوع شناور نظامی در سوی مقابل این بندرگاه

3

در خود رشت هم بودند کسانی که تقریبا با هیچ درامد کسب میکردند

عکس یادگاری از مسافران با لباس محلی در حالی که نه فتوشاپ بلد بودند نه سیستم پیشرفته ای برای این کار در اختیار داشتند و نه کاغذ مناسبی برای پرینت و متاسفانه چون شما مسافر هستید و زمان کافی ندارید اونها هم از انعطاف خیلی کمی برای همراهی با شما برخوردارند (به نظرم کمی نامردیه)

155457395786783.jpg

پارک رشت در مقابل ایستگاه صدا و سیمای رشت

3

بقیش رو میام در فرصت مناسب ارسال میکنم فعلا تا بعد

3

دست شما درد نکنه بنده با دیدن این تصاویر رفتم تو آون حال و هوا . هم گزارش و هم تصاویر عالی بودند . بی صبرانه منتظر ادامه  گزارش سفرنامه شما هستیم .

3

خواهش میکنم

بنده در سفرهام تلاش میکنم تا تمام نکات رو ببینم و بدون خوشبینی و بدبینی محض مکانها رو شرح بدم تا اگر هم کسی با توجه به حرفهی من به جایی رفت غافلگیر نشه

خب بریم سراغ بقیه سفر و به عبارتی دومین روز سفر

رشت علاوه بر اماکن طبیعی  دارای اماکن تاریخی نیز هست مثلا قلعه رودخان و مزار میرزاکوچک خان جنگلی

که مزار این مبارز در وسط شهر و در جوار یک امامزاده در بین یک قبرستان کوچک قرار دارد که متاسفانه باید چند پیچ و خم را طی کرد تا به کوچه مورد نظر رسید و فقط از روی سنگ فرش متفاوت این کوچه با سایر نقاط شهر میشد فهمید اینجا خبری هست وگرنه ساخت و سازها در این نقطه شهر به سادگی شما را گول میزند و ممکن است از ان عبور کنید

155465728492419.jpg

1554657284974110.jpg

بد سلیقگی در این نقطه به حدی است که تا کنار قبر میرزا کوچک خان نیز قبر افرادی هست که به تازگی شهید یا فوت کردند

البته جا داره من یک سفر به گذشته های دور بکنم و ببینم کدوم بیشعوری اینقدر انگیزه داشته که قلعه رودخان رو تصرف بکنه

شیب تند و مسافت طولانی اون انقدر زیاده که در شرایط فعلی که هیچ نگهبان و دیده بانی وجود نداره و لازم نیست وسیله ای حمل کنید بیش از دو ساعت زمان میبره حال حساب کنید با کلی زره و شمشیر و گرز تا اون بالا برید و این قلعه رو فتح کنید

من اگر اون زمان بودم اول می نشستم تا نفسم بالا بیاد بعدش از منظره یه خورده لذت مبردم  وبعدش از سربازای داخل قلعه یه خورده آب میگرفتم و تشکر میکردم و بر میگشتم پایین نه اینکه وحشیانه نابودش بکنم و اون بنده خداها رو به حال خودشون رها میکردم

در استان گیلان اندکی با اععتقادات مردم هم بازی شده که اصلا مطلوب نیست و اگر کسی به مقدسات توهین یا تمسخر کرد مسئولین هم در ان مقصر هستند

155465728483657.jpg

و باز هم میتونم از نمره منفی به جاده های گیلان بگم و اگر واقعا جلوبندی و پولوسهای ماشین تون براتون مهمه یا اصلا به این منطقه سفر نکنید یا بالای 60 تا حرکت نکنید

در عبور از منطقه رشت میتوان به منطقه انزلی و آستارا رسید که علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای بازارچه هایی هستند که به در ظاهر چون بارشون از بندر مستقیم ترخیص میشه قیمت پایینی دارن اما عملا از منطقه خودمون قیمتها بالاتر و گاه چندبرابر  است و بیشتر لاکچری بازها با تعریف های بی مورد اونجا رو بزرگ جلوه دادن و فروشنده ها هم به بهانه های واهی قیمتها رو بالا بردن

155465728304721.jpg

155465728488118.jpg

در مطقه آستارا یک آبگیری وجود داره که از سمت شرق اول تابلوی فوق قرار گرفته ولی باید با دقت نگاه کنید تا بتونید اون رو ببینید و یک جاده خاکی به موازات جاده اصلی با کنارگذرهای آب گرفته شما رو به اون میرسونه و قایقهایی که یک دور در آبگیر شما رو بصورت محدود میچرخونن و برای اون باید 50 هزار تومان بپردازید

این ابگیر محل استراحت غاز سیاه و پرستوهای دریاییه و متاسفانه توسعه ناهمگون در استارا منظره این شهر رو با دو بافت قدیمی و جدید نا متجانس همراه کرده که شما چیزی از محله های قدیمی مشاهده نخواهید کرد اگرم هست در کنار اون ساختمانهای بلند هم دیده میشه

3

با توجه به اینکه هدف ما رسیدن به جناب سروان بود زیاد در گیلان مانور ندادم و خیلی از اماکن رو بدون بازدید رد کردم و بهانه م برای مجاب کردن خانواده بدی آب و هوا بود : SLOBBER :

شما در عبور از گیلان با منطقه کوهستانی و مرزی با کشور همسایه و استان اردیبل مواجه میشید که حاصل اون گردنه حیران است که خیلی بر سر زبانهاست

155465728309652.jpg

155465728352743.jpg

به فنس مرزی و سیم خاردار اون توجه کنید

155465728360454.jpg

15546572838195.jpg

15546572843196.jpg

در این منطقه بازهم ترکیب کوهستان و جنگل و هوای مه آلود هرکسی رو مجاب میکنه که اقدام به تهیه ویلا بکنه و همین مساله دست اندازی های متعدد به جنگل و حریم راهها رو به هر قیمتی توجیه میکنه اما شدت رطوبت بعید میدوم بزار کسی تمام طول سال در اینجا دوام بیاره خصوصا اینکه سرمای هوا در زمستان از کوه بدون حفاظ به مردم میخوره و به شدت آزار دهنده ست

وجود انواع خاک برداری ها و برش جنگل در لابلای مناظر طبیعی آزار دهنده ست و بهتر بود در مدیریت منطقه فرد هنرمند و توانمندتری رو به خدمت میگرفتند

این جاده در نهایت به گردنه حیران ختم میشد که بسیار برفگیر و دروازه ورود به اردبیل شناخته میشه

البته ما در استان مون گردنه خوش ییلاق و جاده توسکستان رو داریم که بدون اغراق چند سرو گردن از این گردنه بالاتره

چون خودم هنوز جرات عبور از جاده توسکستان رو ندارم اما از گردنه حیران به راحتی عبور کردم

155465881968781.jpg

بقیه تصاویر دوربین به دلیل وجود انبوه مه و برق فقط یک صفحه سفید رو به ثبت رسونده و تماشای اون با تماشای یک کاغذ سفید فرقی نداره برای همین به ارسال این تصویر بسنده میکنم

3