Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

در صورت جنگ ایران و عربستان چه اتفاقی در اقتصاد جهان رخ میدهد؟

خلاصه مطلب از دانشنامه جنگ. مجله War Word:

دکتر فرانس ژیرس استاد دانشگاه و مفسر جنگ و رئیس اتاق جنگ  ناتو در اتحادیه اروپا، علت ناتوانی غرب در حمله به ایران را اینگونه توضیح می دهد:

فرض بر اینکه جنگ بین ایران و عربستان  اغاز و شروع جنگ کلید خورده شود:

در ساعت پنج صبح اولین روز نبرد:

تنگه هرمز؛ ضمن مین گزاری وسیع با ناو گروه ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز کنترل خواهد شد

هر روز سه نفت کش عظیم با توجه به حجم زیاد صادرات عربستان از تنگه هرمز عبور میکند که این سه نفت کش سریعا مصادره و تمام پرسنل ان اسیر میشوند.

چهار سکو و میدان مشترک بین امارات و قطر با ایران سریعا توسط ایران بسته خواهد شد. 

تنها با شلیک یک موشک از نوع شهاب یک کل سیستم میدان نفتی  وفاق قطر  تعطیل و منهدم خواهد شد

شش فرودگاه بین المللی دوحه، دبی، ابوظبی، شارجه، ریاض، جده وبحرین سریعا هدف موشک های ایرانی قرار خواهند گرفت و کلیه مواصلات هوایی و تدارکاتی اعراب از طریق اسمان قطع خواهد شد.

مسیر تردد دریا و اسمان به روی‌ کشورهای خلیج‌فارس تنها ظرف نیم ساعت از شروع شلیک تا انهدام  بسته خواهد شد.

بیست و دو پایگاه نظامی ائتلاف عربستان حاشیه خلیج‌فارس با هجوم فراوان موشکهای نقطه زن ایران هدف گیری خواهد شد. و ظرف چند ساعت قدرت نظامی انان  به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

موشکهای قاهر تحویل داده شده به انصارالله که فن اوری آن را به انان صادر کرده اند  که به سامانه یوم الست معروف است فقط به دستور تهران برای نابودی کل تاسیسات نفتی آرمکو عربستان کافیست.

در صورت دخالت امریکا و متحدانش  چهار کشور که نیمی از ثروت جهان و چهار پنجم انرژی فسیلی جهان را در اختیار دارد  در یک ساعت به عصر حجر بر خواهد گشت.یعنی امارات ، قطر ، بحرین ، کویت.

به همین دلیل انها جرات دخالت ندارند

کل اقتصاد جهان و بورس های جهان که عمدتاً سرمایه گزاران عرب مالک آنها و سهام دار بزرگ آن هستند سقوط نود درصدی خواهد کرد.

با انهدام سکوهای نفت هر بشکه نفت چهارصد دلار قیمت خواهد خورد و تمام این معادلات در یک ساعت بر جهان تحمیل خواهد شد.

2

لازم به ذکر است  با هجوم‌ آتش و وضعیت تخریب موشک  های ایران:

دبی با ۱۴ موشک

شارجه ۱۳ موشک‌

منامه بحرین ۴ موشک‌

ابوظبی ۷ موشک

دوحه قطر ۱۱ موشک

السالمیه و الکویت کویت ۲۲ موشک‌

جده عربستان ۲۴ موشک‌

ریاض ۲۸ موشک.نابود خواهند شد.

این تعداد موشک فقط از دو پایگاه موشکی ایران شلیک خواهد شد و صد و ده پایگاه موشکی دیگر اصلا نیاز به عملیاتی شدن ندارد.

کشورهای مينیاتوری حاشیه خلیج فارس که جمعا با هم نیمی از ثروت جهان را دارا هستند  فقط تا نابودی (کمتر از) یک ساعت فاصله دارند.

دکتر  فرانس اضافه مي کند از عملیاتی شدن موشکهای‌ ایران تا دستور حمله و انهدام  و نابودی چهار کشور دنیا فقط یک ساعت زمان لازم است و قطع شاهرگهای حیاتی عربستان بسیار سهل و اسان  است.

2

به نظر من بهتره این آقا رو اخراج کنن و من رو بجاش استخدام کنن با حقوق بیشتر

لابد میگین چه از خود راضی ؟؟؟ بعضی ها هم میگین چرا؟؟؟

الان عرض میکنم

اگر قرار باشه که ما اینهمه موشک رو خرج عربستان و اعراب بکنیم که به زانو در بیان مثل اینه که برای شکار یک خرگوش یک خشاب فشنگ رو هدر بدیم

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس عمدتا تک محصولی و فاقد توان اقتصادی و زیربنایی مستقل از نفت هستند

کافیه تا با موشکها مون به منابع برق و ایستگاه های اب شیرین کن اونها حمله ور بشیم

بدون اینکه اونها رو قتل عام کنیم یا کشورشون رو شخم یزنیم در عرض 3 روز تا یک هفته به علت گرمای زیاد و تشنگی تسلیم و یا تلف میشن

دیگه نیازی به بستن هرمز و کارهای اضافی نیست

حالا به نظرتون من برم فرم استخدام اونجا رو پر کنم یا ولشون کنم ارزشش رو نداره ؟؟؟؟

2

در 9 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

به نظر من بهتره این آقا رو اخراج کنن و من رو بجاش استخدام کنن با حقوق بیشتر

لابد میگین چه از خود راضی ؟؟؟ بعضی ها هم میگین چرا؟؟؟

الان عرض میکنم

اگر قرار باشه که ما اینهمه موشک رو خرج عربستان و اعراب بکنیم که به زانو در بیان مثل اینه که برای شکار یک خرگوش یک خشاب فشنگ رو هدر بدیم

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس عمدتا تک محصولی و فاقد توان اقتصادی و زیربنایی مستقل از نفت هستند

کافیه تا با موشکها مون به منابع برق و ایستگاه های اب شیرین کن اونها حمله ور بشیم

بدون اینکه اونها رو قتل عام کنیم یا کشورشون رو شخم یزنیم در عرض 3 روز تا یک هفته به علت گرمای زیاد و تشنگی تسلیم و یا تلف میشن

دیگه نیازی به بستن هرمز و کارهای اضافی نیست

حالا به نظرتون من برم فرم استخدام اونجا رو پر کنم یا ولشون کنم ارزشش رو نداره ؟؟؟؟

ای بابا چیکار به کارشون داری ؟ حالا هرجور صلاح میدونن بذار عمل کنند . سیاستمداران و فرماندهان نظامی یکبار در سه چهار دهه قبل کارآمدی خودشان را نشان داده اند . نویسندۀ این دانشنامه هم شاید براساس همان کارآیی های جنگ هشت ساله این مقاله رو نوشته . در هر حال اولا امیدوارم جنگ نشه . ولی اگه جنگ بشه بازم امیدوارم موشک ها اکثرشون به نقاط تعیین شده و هدف بخوره و مثل اون شش هفت موشک که فقط دوتاش به هدف خورد موشک بازی ها کار دستمون نده .

من یک سئوال دارم اگر جنگی رخ بده به نظر شما گوشت و مرغ منجمد رو چجوری باید پیدا کنیم ؟

2

کرونوس جان گل میزنی جدیدا؟

2

خداییش تحلیل من بهتر بود یا اون جنرال چند ستاره؟؟ نه خودمونیم  دیگه

کدوم حالت هزیته کمتر و کارایی بیشتر داره

2

ای کاش منبع این گزارش راهم درج می کردید . در مورد این نوع مقالات و گزارشهایی از این دست به اتفاق دوستان می توانیم نظرات و نقدهایی را داشته باشیم و به برسی این نوع مقالات و گزارشها بپردازیم . این مقاله نیز خیلی یک جانبه به جنگ نگاه کرده و بنا بر این خالی از اشکال نمی باشد . به خاطر داشته باشیم زمان جنگ 8 ساله وقتی یک درگیری هوایی بین فانتوم های نهاجا و ایگلهای سعودی اتفاق افتاد نتیجه این نبرد چه شد!! بیشتر این گزارش نگاه به توان موشکی کشور کرده و بیشتر شبیه تبلیغ نهاد موازی بر روی موشکهایش است . مثل برخی شرکتها که برای کسب اعتبار خود در بازار روی برخی محصولات خود بیشترین تمرکز و بزرگنمایی را دارند.

2

با سلام

منبع رو همون اول ذکر کردم و بله به نظر ما رو خیلی گنده تر از حد واقعی نشون دادن که احتمالا برای ایران هراسی لازمش دارن و انبوه موشکهای بکار رفته هم برای ایجاد هراس بیشتر کاربرد داشت

2

علیکم السلام , اتفاقاً متوجه شدم منظورم این بود که آیا  ترجمه این گزارش در خبرگزاری های داخلی نیز منتشر شده یا خیر؟

2