Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

در گفت وگو با دفاع پرس مطرح شد؛ قابلیت ناو اطلاعاتی «شیراز» در مقابله با جنگ الکترومغناطیس

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قابلیت‌های ناو اطلاعاتی شیراز در مقابله با امواج الکترومغناطیس و شناسایی انواع شناورها را تشریح کرد.
 
 

قابلیت ناو اطلاعاتی شیراز در مقابله با جنگ‌ الکترومغناطیسامیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، با اشاره به مراحل ساخت ناو اطلاعاتی شیراز اظهار داشت: ناو اطلاعاتی شیراز هم‌اکنون توسط کارخانجات نیروی دریایی ارتش در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه در دنیا نیروهای دریایی به ناوگان اطلاعاتی مجهز هستند، افزود: برای شناسایی پارامترهای اطلاعاتی شناورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حوزه اجرای فعالیت‌های عملیاتی به بهره گیری از ناوگان اطلاعاتی نیاز است، که ما نیز در این راستا تاکنون گام‌های مناسبی برداشته‌ایم.

دریادار رستگاری افزود: این نوع شناورها به طور مشخص باید بتوانند پارامترهای مخابراتی، راداری، انتشاری، نویز شکل و ابعاد انواع شناورها را احصا کنند تا در مواقع ضروری اطلاعات به دست آمده را در اختیار نیروهای عملیاتی قرار دهند.

وی تصریح کرد: امروز نبرد در عرصه دریا در مرحله نخست نوعی جنگ الکترومغناطیسی محسوب می‌شود و نیرویی که بتواند امواج الکترومغناطیسی را به خوبی بکار گیرد و به طور همزمان از بکارگیری این امواج توسط شناورهای دشمن جلوگیری کند، در واقع پیروز میدان نبرد است، که البته این قابلیت در ناو اطلاعاتی شیراز وجود دارد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: ناو اطلاعاتی شیراز از قابلیت‌های لازم در حوزه شناسایی رادار، مخابرات، سونار و مدیریت انواع انتشارها در جنگ الکترومغناطیس برخوردار است و همچنین از قابلیت هایی چون دانستن باند فرکانسی، شناخت انواع پارامترهای امواج راداری و رادیویی، دانستن سامانه‌های مخابراتی دشمن که در حوزه جنگ اطلاعاتی امر مهمی محسوب می شود، برخوردار است.

وی با بیان اینکه از تکنولوژی روز دنیا در ساخت ناو اطلاعاتی شیراز استفاده شده است، عنوان کرد: در این ناو اطلاعاتی از سنسورها و حسگرهای داخلی استفاده شده است و همچنین به طور کلی تمامی تکنولوژی‌های آن در حوزه جنگ الکترومغناطیسی و انواع حسگرها توسط سازمان صنایع الکترونیک ایران، مراکز تحقیقاتی وابسته به این سازمان و شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده است.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/340497/قابلیت-ناو-اطلاعاتی-شیراز-در-مقابله-با-جنگ‌-الکترومغناطیس

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

اینا رو که هر کشتی جنگی باید بصورت استاندارد داشته باشه

من فکر کردم مثل اینونسیبل یه توپ گرد بزرگ روی اون سواره

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

یکی از ضعفهای ناوچه های ساخت داخل از جمله ناوچه جماران نبود سلاح کافی در این ناوچه است . در مورد ناو اطلاعاتی شیراز با اینکه مأموریتش بیشتر جنگال است بایستی سلاحهایی برای آن حداقل برای دفاع از خود درنظر گرفته شود .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0