Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

دشمنانی که دایۀ مهربان تر از مادر شده اند

22 posts in this topic

دشمنانی که دایۀ مهربان تر از مادر شده اند

تعداد زیادی از مردان دلیر و شیر زنانی که ددمنشی و جنایات عربهای عراقی را به چشم دیده اند و صحنه های وحشی گری آنها را بیاد دارند هنوز زنده و با مرور خاطرات جنگ ویرانگر زندگی میکنند .

هنوز هستند پدران و مادرانی که داغ فرزند بر دل دارند . هنوز هستند بزرگمردانی که از زمان جنگ تا به امروز در آسایشگاه ها و در منزل دنیای خود را به افتادن روی یک تخت خلاصه کرده اند .

هنوز هستند مردان و زنانی که سختی های اسارت را نتوانسته اند از یاد ببرند . هنوز هستند شیرمردانی که حسرت تباه کردن جوانی و عمرشان را در بر دوش نحیف خود می کشند .

هوز بوی خون و باروت در خوزستان به مشام مردان جنگ میرسد . هنوز ویرانه های خرمشهر و آبادان و دزفول و . . . . حکایات زیادی را برای نسل های بعد از جنگ در سینه دارند .

و علی رغم تمام مصائب و مشکلات و سختی های جنگ امروز چه بی تعارف همان مردم دشمن در سرزمینم جولان میدهند . چه با اعتماد و با آرامش خاصی در سطح شهرهایی تردد میکنند که هنوز بوی خون جوانان ایرانی که برای بیرون راندن همین مردم جانشان را فدای مام میهن کردند به مشام میرسد .

چند روزی بود از شنیدن خبر ورود دشمن به خاکم در کما بودم . باورش برای من و تمام مردانی که برای آلوده نشدن خاک آریایی ایران به گرد و غبار این چکمه پوشان همیشه فرصت طلب جوانی و عمرشان را تباه کردند خیلی سخت است .

هیچ عذر و بهانه ای نخواهد توانست تجاوز مجدد این دشمنان را توجیه کند . کجایند نوجوانان سیزده و چهارده ساله ای که با تفنگی بلندتر از قد خود در برابر تجاوز این دشمنان ایستادند .

کجایند پیرمردانی که با قامتی خمیده تفنگ به دست گرفتند و هشت سال با این وحشیان بی وطن جنگیدند .

مگر مردان و زنانی که هشت سال در برابر بزرگترین دشمن ایران ایستادند امروز مُرده اند که نتوانند به هم میهنان گرفتار شده در سیل یاری برسانند ؟ هنوز ایرانی آنقدر بی غیرت نشده است تا بنشیند و ببیند که دشمنان دیروز این مردم و این آب و خاک امروز دایه های مهربان تر از مادر شده اند .

نمیدانم نسلهای بعد از ما در مورد ما چه قضاوتی خواهند کرد . به هشت سال ایستادگی پدرانشان در برابر این مردم افتخار میکنند و یا سرافکندۀ چنین خفت بزرگی خواهند بود .

بعنوان یک ایرانی به مسئولین میگویم : شایسته نیست در برابر این خواری سکوت کنند . شایسته نیست پاسخ هشت سال ایستادگی ایرانیان در برابر این متجاوزان بیشرم را اینگونه بدهید . مردم در زمان جنگ احتمالی خواهند گفت چه تضمینی هست که همین امریکایی و اسرائیلی و هر کشوری که با ما وارد جنگ شود فردا به بهترین دوست و همراه مسئولین تبدیل نشود ؟ شخصا بعنوان فردی که بهترین سالهای جوانی ام را در مقابل این مردم بدعهد سینه سپر کردم به هر طریق ممکن مخالفت خود را با حضور این مزدوران تحت هر عنوان و هر شرایطی با فریادی رسا اعلام میکنم .

هشت سال جنگیدیم و قریب به سی سال مسئولین خوردند و بردند و سرانجام همان دشمنان به از ما بهتران برای مسئولین تبدیل شدند . مردم ایران در کمال نجابت و میهن پرستی زرنگ هم هستند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند .

مسئولین بدانند : حضور عراقیان و نیروهای شبه نظامی آنان تحت هر عنوان و برنامه ای دل هر مرد و زن ایرانی را به درد آورده است . بقدر کافی بی درایتی و بی تعهدی و بیسوادی خود را در طول این چهل سال اثبات کرده اید . برای تکمیل شناخت مسئولین از دید مردم ایران راه دیگر و سیاست دیگری را اتخاذ کنید . این بیابانگردهای سوسمارخور را به همان بادیه های خودشان باز گردانید .

5

ضمن عرض ادب و احترام

با بخشی از حرفتون موافق نیستم

اونها هم کشته و مجروح و مفقود و موجی دارن پس همین کینه رو اونها هم باید داشته باشن و این داستان رو اگر خیلی کش بدیم باید تانابودی کامل یک کشور پیش بریم و این برای منطقه خوب نیست و تمام سرمایه های مادی و معنوی منطقه رو می بلعه

درثانی بطور مکرر ثابت شده که اگر فشار حزب بعث و ایادی منطقه ای نبود مردم عراق با ما چندان مشکل نداشتن

مثال بارزش کردهای عراق و نیروهای شیعه ای که در کنار ما علیه بعث و عراق جنگیدن

و براس اثبات برادرس شون در زمان اربعین و در یک ماه اخیر در حال خدمت رسانی هستند

حقیقتا اونهایی که این شبهه ها رو در جامعه منتشر میکنن و افکار عمومی رو مسموم میکنن از عناصر نفاق و دشمن ملت هستند

و شما در هیچ حالتی نمیبینید که لب به شکایت باز نکرده باشن

همین مهناز افشار رو ببینین

در زمانی که ما میرفتیم عراق برای اربعین اومده میگه چرا میرید اونجا حالا که عراقی ها برای کمک اومدن میگه برای اومدن مگه مردم ما غیرت ندارن  یا میاد بصورت غیر حرفه ای تبلیغ امپول مرگباری رو میکنه

اینا تا کامل نابود نشیم ول کن ما نیستن و هر لحظه حرفی برای لجن پراکنی دارن ولی ابدا خودشون قدمی برای کمک بر نمیدارن

پس لطفا به این حرفای به ظاهر خوب گوش ندید

2

در اشغال میهن توسط مردم هر کشوری هیچ عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست . هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست . هنوز دستان مردم عراق بوی خون جوانان ایرانی را می دهد . هنوز آثار شکنجه های ارتش عراق روی بدن اسیران خودنمایی میکند . هنوز نوجوانان و جوانانی که امروز پدر چند نوجوان و جوان هستند کابوس حضور هشت سالۀ این مردم آزارشان میدهد .

من سیاستمدار نیستم و از هرچه سیاست و سیاستمداری است متنفرم . بیش از سی سال از جنگ نحس و بی نتیجه با عراق نگذشته است . هنوز هیچ پیمان صلحی میان ایران و عراق منعقد نشده است . این بدان معناس که ما هنوز در حالتی میان جنگ و صلح هستیم . و مردمی چون مردم عراق که در طول تمام تاریخ خود یک مورد از انسانیت ندارند آیا قابل اعتماد هستند ؟

در کدام صفحۀ تاریخ دیده اید که مردمی که سالها با مردم کشوری در جنگ بوده و از هیچ جنایت و قساوتی کوتاهی نکرده اند اینچنین خیرخواه و نوع دوست باشند ؟ عرب اگر خیرخواه بود که به زنان آبستن تجاوز نمیکرد . اگر نوع دوست بود اسیران را با دستان بسته زنده بگور نمیکرد . اگر انسان بود نیمه شب مردم در خواب را بمباران نمیکرد .

کجایید رزمندگان هشت سال جنگ با این وحشیان بی وطن ؟ چرا از جنایات این مردم نمیگویید تا بگوش مسئولین برسد ؟ مگر فیلم کلیپ هایی که از رفتار این مردم با اسیرانمان منتشر شده را ندیده اید ؟

فقط این را خوب میدانم که حضور این مردم تحت هر شرایطی و به هر نام و عنوانی که باشد داغ ننگی بر پیشانی ایرانیان خواهد بود . ننگی ابدی که همۀ غرور ایرانی را لگدمال میکند .

نمی باید خوزستان را زیر گامهای پلشت این مردم قرار میدادند . خوزستانی که یک روز گفتند باید با وضو پا بر خاک پاکش بگذارند چرا که در وجب به وجبش خون جوانانی بر زمینش ریخته است که در برابر همین مردم بی وطن و فرصت طلب ایستاده بودند ، امروز چگونه میتواند شاهد حضور دشمنان دیروز و متجاوزان به ناموسش باشد ؟ یک ماه حقوق و مواجب این مفت خوران را ندهند تا ببینند آیا یک روز برای همراهی و همیاری سیل زدگان در ایران می مانند ؟ هضم این حضور برای من شخصا ممکن نیست و خدا میداند تا کنون اینگونه احساس حقارت و خفتی را تجربه نکرده ام . کجایی فردوسی که ببینی که ایران کنام کفتار و شغالان و روباه صفتان شده است . نه دوست من ، حضور این مزدوران توجیهی ندارد و فقط دهان کجی به مردانی است که جوانی و عمرشان را در برابر این مردم تباه کردند .

pn8m_01.jpg

469s_02.jpg

این موانع تمامی توسط جوانان برومند خوزستانی احداث شده است . هنوز یک عکس از بیگانگان ندیده ام که در حال خدمت رسانی باشند . شما اگر دیده اید لطفا به نمایش بگذارید . چه تهوع آور است دیدن پرچم بیگانگان در سرزمینی که هنوز بوی خون همرزمانت را میدهد .

4

در 12 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

براس اثبات برادرس شون در زمان اربعین و در یک ماه اخیر در حال خدمت رسانی هستند

خدمت رسانی کردن؟ صدام گفت حمله کنن، صدام گفت تجاوز کنن؟ صدام گفت سر ببرن؟ صدام گفت وحشی گری کنن؟ خوی اینها همیشه همین بوده و هست و خواهد بود

اول اینکه توی اربعین که با پول همین ملت بدبخت همه کاری میکنن و از خودشون مایه نمیذارن 

دوم اینکه اگر کسی میخواد کمک کنه چرا خودش اومده؟ کمک هاشون رو با دو تا تریلی میفرستادن میومد مثل بقیه، نه اینکه با تویوتا و مسلح بیان و برن توی اهواز رژه برن با پرچم نحسشون

هنوز خودمون نمردیم که یه مشت الدنگ عوضی بیان واسمون خیابون تمیز کنن و بیل به کمر خودشون بزنن 

3

نکته ریزش همینحاست

در حالی که نیروهای محلی تمام قد سرگرم کمک و امداد هستند برخی معاندین برای این لحظات که نیروی کافی برای برقراری امنیت نداریم دندان تیز کردن و با استفاده از کلیدواژه های خودشون نیروهای معاند داخلی رو فعال کردن

اگر نیروی عراقی برای کمک نباشه کمبود نیروی انسانی داخلی توان مواجهه با چند بحران رو بصورت همزمان نداره

2

در 20 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

اگر نیروی عراقی برای کمک نباشه کمبود نیروی انسانی داخلی توان مواجهه با چند بحران رو بصورت همزمان نداره

قرصهات سر وقت نمیخوری معلومه

2

به عکس بالا یکبار دیگر نگاه کنید . کوبیدن پرچم بالای سیل بندها یعنی چه ؟ دور زدن در شهرهای مصیبت زده با ماشین هایی که چندین پرچم این متجاوزان را با خود دارد چه معنایی دارد ؟ این مزدوران اگر برای کمک و یاری آمده اند در خیابان ها چه غلطی میکنند ؟ بروند در مناطقی که سیل آمده کمک کنند آنهم بدون پرچم و بوق و شیپور .

چطور در برابر همین عراق و عربهای متجاوز مردم توانستند هشت سال مقاومت کنند ولی برای مقابله با سیل آنهم در چند شهر نیرو نداریم ؟ این توجیهات را گمان نکنم حتی یک دانش آموز دبیرستانی هم قبول کند .

4

استاد تلخک عزیز راجب مردم عراق و جنگ 8 ساله بنده نیز دیدگاهی دارم که جسارتاً با دیدگاه شما متفاوت است !!! نظرات بنده تا حدودی به نظرات جناب کروناس عزیز نزدیک است ! اگر فرصت شد بنده نیز نظرات خود را تقدیم خواهم کرد .فقط فعلاً درهمین حد باید اشاره کنم  که شروع جنگ را نه در 31 شهریور 59 بلکه حدود دوسال قبل یعنی در زمستان سال 57 جست وجو کرد !!!

3

جناب سروان ا!!!  جازه گرفتن داره ؟؟؟؟ بفرمایید لطفا

3

سلام

با اجازه استادان خوبم

1- جناب محمد خان در تلگرام برایتان مطلب خاصی ارسال کرده ام چرا چند روز هست نمی بینید.

2- چرا نظر تان را نمی دهید

3-اگر آشنا داشتید در نمایشگاه کتاب تهرانريال یکی برای خودتان و یکی برای من بگیرید

4-اینکه حشدالشعبی عراق پرچم بر افراشتند من حرفی ندارم

چند سال با داعش نیروهای ما جنگیدند در عراق اما پرچم علم نکردند

5-تقریبآ استعداد نیروهای عراقی حشدالشعبی ، یکصد هزار نفر هست.

کمک خوبی هستند برای ایران که امریکا کمی کوتاه بیاید.

6-در درگیری های آینده اگر اتفاق بیفتد جنگ نیابتی خواهند داشت

7-در تصمیم گیریهای دولت عراق مثمر ثمر خواهد بود

8-همیشه که دولت ایران این افراد دزد و چپاولگر نخواهد بود روزی هم می رسد که نیروهای جوان و جویای نام ایران اسلامی در مسند قدرت خواهند بود واونوقت خواهد بود اثر آن دیده می شود

9- من فکر میکنم اگر نیروهای حشدالشعبی نبودند الانه عربستان ایران را شخم زده بود

در هر بند نیاز باشد توضیح می دهم

4

عرض ادب دارم

متاسفانه اینترنت اینجا هنور به حال عادی برنگشته اما پیام شما رو پاسخ دادم

بله

فراخوانی که توسط حشد شعبی اجابت شد درواقع ضریب نفوذ واقعی ما رو در منطقه نشون داد و بیش از کمک رسانی به مردم ایران مانور توانمندی های ایران بود

و اونی که باید این پیام رو بگیره گرفته که داره اینحوری با شانتاژ جواب میده

حال ما قرصها مون رو خورده باشیم یا نه مهم نیست : SLOBBER :

مهم اینه که ما در بعد تسلیحات و نیروی انسانی در منطقه اگر بهترین نباشیم حتما از بهترینها هستیم

مشکل ما اینه که در سیاستها مون احساسات رو هم دخیل میدونیم

اگرچه 8 سال جنگیدیم اما با کدام دولت و الان هوامون رو دارن بازهم با کدام دولت

درواقع این دولتها هستند که باهم ناسازگارن وگرنه مردم دنیا طبق تجربه کوچولویی که دارم به خودی خود طالب درگیری نیستن

در مورد نمایشگاه کتاب شرمنده م خودم هم نتونستم کسی رو پیدا کنم  که شما رو روسفید کنم

اما چشم اگر کتاب مناسبی پیدا کردم اولویت اولم شماهستید

3

سلام

ممنونم از جواب تان

من کتاب مناسب نمی خواهم

اون ویسی که گذاشتم کتابی هست بنام

مدافعان پل کرخه

که قسمتی از کتاب در مورد این حقیر هست که یکی از دوستان برایم خوند و فرستاد

4

همانطور که قبلاً گفته بودم بنده نیز نظراتی داشتم که حالا تقدیم می کنم . البته سعی می کنم به مرور و به طور خلاصه تقدیم کنم چون بحث مفصل است و ممکن است حوصله دوستان از خواندن مطالب بنده سر برود . پیشاپیش از استاد تلخک عزیز معذرت می خواهم و امیدوارم پوزش بنده را بپذیرند .و خواهشمندم نظرات بنده حقیر را به عنوان انتقاد تلقی نکنند . اجازه دهید ابتدا با سوالاتی بحثم را آغاز کنم . آیا همه اعراب دشمن ما هستند؟ آیا تنها اعراب دشمن ما هستند ؟ آیا تنها اعراب به سرزمین ما حمله کرده اند؟ ایا اعراب برخی از مناطق و شهرهای ما را جدا کرده اند؟ آیا در جنگ 8 ساله همه عراقی ها با جان و دل انا فتحنا خوان به سرزمین ما حمله کردند و از ترس صدام نبود؟ اگر دوستان نظراتی راجب پرسشهای مطرح شده دارند بفرمایند تا بنده نیز ادامه نظرات خود را تقدیم کنم .

3

در در ۱۳۹۸/۲/۱۰ در 7:08 PM، ناشناس عجیب گفته است :

استاد تلخک عزیز راجب مردم عراق و جنگ 8 ساله بنده نیز دیدگاهی دارم که جسارتاً با دیدگاه شما متفاوت است !!! نظرات بنده تا حدودی به نظرات جناب کروناس عزیز نزدیک است ! اگر فرصت شد بنده نیز نظرات خود را تقدیم خواهم کرد .فقط فعلاً درهمین حد باید اشاره کنم  که شروع جنگ را نه در 31 شهریور 59 بلکه حدود دوسال قبل یعنی در زمستان سال 57 جست وجو کرد !!!

دوست عزیز جناب ناشناس عجیب

با درود و احترام عارضم که نظر و رأی هر انسان قابل احترام میباشد . چه خوب می شد اگر تمام انسانها و شهروندان و هموطنان بدون رعایت مصالح دست و پا گیر نظرشان را بیان کنند . همواره مشتاق شنیدن نقطه نظرات دوستان هستم . پاینده باشید

5