Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

شهید سرلشگر ولی الله فلاحی

ولي الله فلاحي در سال 1310 در روستاي طالقان متولد شد و تحصيلات ابتدايي و متوسطه اش را در طالقان و دبيرستان نظام تهران گذراند. پس از اخذ مدرك متوسطه ، وارد دانشكدة افسري شد و با درجه ستوان دومي از آن دانشكده فار غ التحصيل گرديد و كار ش را از فرماندهي دسته در نيروي زميني آغاز كرد . وي در طول خدمت به دليل شايستگي توانست تا درجه سرتيپي پيش برود و دوره دانشكده فرماندهي و ستاد را نيز پشت سر بگذارد؛ با اين وجود به دليل فعاليت عليه رژيم شاه ، از سال 1330 تا 1352 ، چهار بار به زندان افتاد.

 

3451d0f8551d.jpg

 

فلاحي پس از پيروزي انقلاب به سمت فرماندهي نيروي زميني ارتش منصوب شد و از آغاز جنگ در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور دايم داشت. پس از بركناري بني صدر از فرماندهي كل قوا ، طي حكمي از سوي حضرت امام (ره) مسئوليت جانشيني رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران را برعهده گرفت . امير سرتيپ فلاحي افسري بسيار فعال و كوشا بود و علاقة شديدي به حفظ نظام جمهوري اسلامي داشت و تا آنجا كه در توان داشت ، سعي مي كرد هماهنگي لازم را بين ارتش و ساير نيروها مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي مردمي به وجود آورد.

او در طي عمليات ثامن الائمه(ع) به منطقة عملياتي شتافت و پس از هدايت نيروها و كسب پيروزي ارزشمند در اين عمليات، در شامگاه هفتم مهرماه به همراه تعداد ديگري از فرماندهان جنگ، به قصد ديدار با حضرت امام خميني(ره) فرمانده كل قوا و ارائة گزارش به محضر ايشان راهي تهران شد كه با سقوط هواپيماي حامل آنان در نزديكي تهران، به درجة رفيع شهادت نائل شد.

ولي الله فلاحي در تاريخ بيست و نهم خرداد ماه 1359 به رياست ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران منصوب و در هما ن زمان، آشوب و درگيري در مناطق غربي كشور و تجاوزهاي پراكندة رژيم بعثي عراق به كشورمان آغاز شد . با پيدايش اين اوضاع، وي هفته اي دو روز در ستاد مشترك ارتش حضور مي يافت و با تشكيل جلسه هاي فشرده و صدور دستورات لازم و ايجاد هماهنگي با اداره هاي مختلف ستاد و سا ير نيروها، خيلي سريع به جبهه هاي جنگ برمي گشت و در خط مقدم در كنارنيروهاي رزمنده قرار مي گرفت.

 

d4d7ca66bf08.jpg

 

سرتيپ « علي صديق زاده » يكي از فرماندهان ارتش كه در آن زمان  افسر عمليات لشكر 77 خراسان بود، دربارة حضور سرلشكر فلاحي در جبهه هاي نبرد مي گويد:

شهيد فلاحي با شرو ع جنگ تحميلي، تهران وساختمان ستاد مشترك را ترك كرد و در جبهه ها از شمال غرب تا جنوب غرب ، پي درپي در حال تردد بود و هر چه داشت ، در طبق اخلاص گذاشت و به آموزش و هدايت كاركنان ستادي لشكر و گروه هاي رز مي پرداخت. خطوط مقدم جبهه را به طور مستمر بازديد و نواقص و معايب را براي فرماندهان و ستادهاي فرماندهي در منطقة عمليات تشريح مي كرد .به نيروها آموزش مي داد كه چگونه مواضع شان را آماده و دشمن را شناسايي و چگونه خود را براي حمله به دشمن، دفع تجاوز و بيرون راندن ارتش بعثي آماده كنند. او يك كلاس عملي فرماندهي و ستاد در جبهه تشكيل داده و باعث روحيه گرفتن نيروها شده بود.

امير سرتيپ سيروس لطفي فرماندة لشكر 16 زرهی قزوین در زمان عمليات  « طراح »  در مرداد ماه 1360  نيز مي گويد:

به محض آنكه قسمتي ازخاك ايران از تصرف قواي دشمن خارج مي شد، سرلشكر فلاحي در آن نقطه حضور مي يافت و با خوشحالي مي گفت : اينجا خاك وطن من است

به اين ترتيب حضور سرلشكر فلاحي به عنوان يكي از بالاترين مقام هاي ارتش، علاوه بر دلگرمي نيروهاي حاضر در جبهه اعم ازارتشيان، نيروهاي سپاه و نيروهاي مردمي، باعث ايجاد و تقويت روحية از خودگذشتگي، ايثار و ميهن دوستي در آنان مي شده است . ايشان با برقراري نوعي ارتباط بسيار نزديك و صميمي با نيروهاي تحت امرش كه از نشانه هاي نبوغ و ابتكار عمل فرمانده است، روحية اعتماد و اطاعت كامل از دستور ها و كسب پيروزي در آينده را فراهم مي كرده است . در واقع نوع رابطه اي كه فرمانده با تك تك افر اد برقرار مي كند، در حرف شنوي، اطاعت پذيري، جان نثاري، انتظارها و بسياري از رفتارهاي آنان در مواقع اضطراري مؤثر است . فرمانده مي تواند در شرايط سخت و فقدان هرگونه آمادگي از نظر توان و تجهيزات ، با تكيه بر حس و روحية خاصي كه در نيروها فراهم شده، ابتكارات و خلاقيت هايش را اجرا كند. به گفتة رابينز:

با اين عمل، فداكاري، اسقامت، نبوغ نظامي و خلاقيت جزوي از فرهنگ آن گروه نظامي خواهد شد و دستگاه ذهني و كوشش و تعهد افراد در جهت گسترش اين عناصر، سازماندهي و ساماندهي مي شود.

پس از تصرف خرمشهر در سو م آبان ماه 1359 ، دشمن مصمم بود شهر آبادان را به اشغال خود درآورد . در همان روز، گردان 153 پياده به فرماندهي سرهنگ کهتری از تيپ دو پيادة قوچان  لشكر 77 خراسان  به اهواز مي رسد و فرمانده وقت لشكر 92 زرهي خو زستان تصميم مي گيرد كه اين گردان را همراه با يك گروهان تانك و يك آتشبار توپخانه كه اين يكان ها نيز از لشكر 77 خراسان به اهوازوارد شده بودند، به منطقة سوسنگرد اعزام كند ؛ اما سرلشكر فلاحي با ارزيابي وضعيت جبهه ها و پس از بررسي اوضاع،
 در پيامي به فرماند ة لشكر 92 چنين دستور مي دهد:

گردان 153 پيادة لشكر 77 و يك آتشبار 105 م م اعزامي، زير امر فرماندهي عمليات اروند قرار گيرد تا در منطقة خرمشهر به كار رفته و مسئوليت تأمين و دفاع شهر را به عهده بگيرد.

پس از اين دستور فرماندهي اروند به گردان 153 پياده ابلاغ مي كند كه هر چه سريع تر به طرف آبادان تغيير مكان دهد تا زير نظر فرماندهي عمليات آبادان، تهديد دشمن براي تصرف اين شهر را خنثي كند . نيروهاي عراقي هم كه براي اشغال شهر آبادان از نوزدهم مهرماه تلا ش هاي گسترده و بي وقفه اي را آغاز كرده بودند، با ورود نيروهاي گردان 153 لشكر 77 و حملة آن گردان به سر پل دشمن در جنوب بهمنشير، در منطقة ذوالفقاري آبادان فعاليتشان براي ورود به جزيرة آبادان غيرممكن مي بينند و زمينگير مي شوند. در اين جريان، يكي ديگر از نشانه هاي نبوغ نظامي شهيد فلاحي مشاهده مي شود كه با تصميم به هنگام و سرنو شت سازش در هدايت تاكتيكي نيروهاي ايراني، توانست از بروز يك فاجعة عملياتي  سقوط شهر آبادان  جلوگيري كند. در مورد اين تصميم و اقدام شهيد فلاحي، در كتاب نقش ارتش جمهوري اسلامي ايران در هشت سال دفاع مقدس چنين آمده است:

همين امر [تصميم شهيد فلاحي ] از عوامل بسيار مهم و سرنوشت ساز جنگ ايران و عراق بود . شكست ارتش عراق در اشغال آبادان، تغيير جهت فوق العاده اي به روند جنگ داد؛ به نحوي كه نيروهاي عراقي در تمام جبهه هاي جنگ دست از عمليات آفندي قابل ملاحظه كشيدند و به حالت پدافندي درآمدند

 

440afeeaaa17.jpg

 

در جريان عمليات طريق القدس و آزادسازي شهر بستان نيز كه چند ماه پس از شهادت سرلشكر فلاحي  آذر ماه 1360  در منطقة عملياتي سوسنگرد به وقوع پيوست، از طرح ابتكاري اين امير سرافراز ارتش اسلام كه قبل از شهادتش ارائه داده بود، استفاده شد . در اين منطقه به دليل رملي بودن زمين، نفوذ به موا ضع دشمن و رفت وآمد خودروها بسيار مشكل بود و حركت تانك ها و نفربرها هم به سختي انجام مي گرفت سرلشكر فلاحي كه هميشه در جبهه هاي جنگ حضور داشت، قبل از شهادتش با توجه به آشنايي كه با منطقه داشت و پس از بررسي هاي لازم، دستور مي دهد كه جاده اي از تنگ ميشداغ به تپه هاي الله اكبر ، كشيده شود تا در زمان اجراي عمليات ثامن الائمه(ع) در مهر ماه 1360 اين جاده آماده و دركوتاه ترين زمان ممكن، پيشروي به سمت بستان و آزادسازي آن انجام شود . كارشناسان و نويسندگان كتاب نقش ارتش در هشت سال دفاع مقدس در اين زمينه معتقد ند كه براساس شواهد و مدارك موجود، عمليات طريق القدس كه خطوط مواصلاتي دشمن را از شمال به جنوب قطع كرد و همچنين منجر به آزاد ي شهر بستان و بيش از 600 كيلومتر مربع از مناطق اشغالي شد، در واقع الهام گرفته از نظريات و طرح هاي قبلي مانند طرح سرلشكر فلاحي بود كه چون استفاده از خودرو در زمين هاي رملي براي اجراي عمليات ضروري تشخيص داده شد، لازم بود جاده اي در دل رمل ها به موازات و فاصلة 5 تا 8 كيلومتر از جناح شمال عراقي ها و به طول 16 كيلومتر احداث شود.

در اين عمليات نيز سرلشكر فلاحي جلوه اي ديگر از خلاقيت و نبوغ نظاميش را به نمايش مي گذارد . اساس ، پايه و پيش نياز هر عمل و اقدامي به طور يقين، شناخت، آگاهي و كسب اطلاعات كامل از آن موضوع است و بدون اين شناخت و آگاهي، به هيچ عنوان نمي تو انيم به اهداف خويش نزديك شويم . به طور قطع فرمانده تا زماني كه اطلاعات، شناخت و آگاه ي هاي لازم از دشمن و وضعيت عمومي و اختصاصي آن را به دست نياورد، نمي تواند تصميم گيري صحيح ، به موقع و اقدام مناسبي داشته باشد . دكترگلستان هاشمي كه يكي از صاحبنظران در زمينه علم خلاقيت شناسي و ابتكار است، مي گويد:

يكي از مهم ترين و اصلي ترين فايده هاي علم، رفع نياز انسان به شناخت و آگاهي و كسب بينش و دانايي است

  همچنين پس از عمليات « تپه چشمه » كه در فروردين ماه 1360 انجام شد و در آن نيروهاي ايران توانستند يك گردان از نيروهاي عراقي را به اسارت گرفته و تلفات زيادي به دشمن وارد كنند ، شهيد فلاحي براي بازديد مواضع جديد در منطقه حضور مي يابد و به بررسي اوضاع مي پردازد؛ زيرا اين عمليات در واقع مقدمه اي براي عمليات منظم بعدي بوده است . سرلشكر فلاحي پس از بررسي اوضاع، طرحي سرنوشت ساز را ارائه مي دهد كه اجراي اين طرح درعمليات  « فتح المبين » در فروردين ماه 1361 و پس ا ز شهادت آن بزرگوار، يكي از بزرگترين عمليات هاي نظامي ايران است. اين طرح در مورد شيوة عبور نيروهاي ايراني از مواضع دشمن و رسيدن به پشت اين مواضع بوده است كه سرتيپ منوچهر دژكام جانشين فرماندهي و سرپرست لشكر 21 در زمان عمليات تپه چشمه، در اين مورد مي گويد:

سرلشكر فلاحي در حال بازديد از ارتفاعات منطقه از من سؤال كرد : براي عمليات آتي پيش بيني شما چيست؟ پاسخ دادم :هدف بعدي ما، عمليات در نزديكي سايت خواهد بود . لازم به ذكر است كه بعد از پل نادري، در سه راهي قهوه خانه، يك رشته تپه هاي كوچكي بود كه خط مقدم عراق ي ها را تشكيل مي داد. در جلو همان تپه ها، موانع كم عمقي ايجاد كرده و با سيم خاردار و ميدان مين آن را پوشش داده بودند؛ به همين خاطر در ادامة پاسخ سرلشكر اضافه كردم كه ما در نظر داريم اين مواضع را باز كنيم تا راه عمليات بعدي هموار شود . سرلشكر فلاحي پس از لحظه اي تأمل گفت : چون دشمن چسبيده به مين هاست وعمق ميدان مين هم كم است، شما بايد از زير كانال هندلي، كانالي حفر كنيد و براي آنكه به مين ها برخورد نكنيد، با عبور از اين كانال، از پشت دشمن سر در بياوريد

 

bde8e6a77a22.jpg

 

اين طرح تاكتيكي سرلشكر فلاحي ، بهترين اقدام براي عبور ا ز خط دشمن بود ؛ زيرا با توجه به كم عمق بودن ميدان مين و نزديكي آن ميدان به افراد دشمن و از طرفي تسلط و ديد كامل آن به زمين هاي مقابل خود كه به طور كامل مسطح بود، تنها پشتوانة عمليات وسيع بعدي ، عبور مخفيانه از همان خط مقدم اولي ة دشمن بود كه بهترين روش هم عبو ر از كانال زيرزميني بود.

بر اين اساس در اسفندماه 1360 و چند ماه پس از شهادت سرلشكرفلاحي، هنگامي كه مقدمات عمليات افتخارآفرين فتح المبين فراهم مي شد، چند نفر از نظاميان را به يزد فرستاديم تا با بسيج گروهي از مردم كه در زمينة حفاري زيرزمين مهارت داشتند و اعزام آنان به منطقه، كانالي حفر كنند . دعوت ما با استقبال مردم يزد مواجه شد و به اين ترتيب با حفر كانال و عبور از آن در اولين مرحلة عمليات فتح المبين، همان طور كه سرلشكر فلاحي نظر داده بود، از پشت مواضع دشمن سر در آورديم؛ در نتيجه دشمن غا فلگير شد و پيشروي نيروهاي ايران به سوي مواضع بعدي به طور كامل هموار شد

اين اقدام شهيد فلاحي، دست كم از دو جنبه قابل بررسي و تحسين است؛ اول ، مشاوره و نظرخواهي ايشان از نيروهاي تحت امر كه در تمامي امور و از جمله در تمام مراحل يك اقدام نظامي، اصل است . افرادي كه از مشورت با ديگران خودداري مي كنند، باعث بي اطلاع ماندن خود و ديگر افراد مرتبط از انديشه هاي مفيد و كارا مي شوند و در نتيجه از دستيابي به راه حل هاي مناسب باز مي مانند. جنبه دوم، هوش بالا ، همراه با آمادگي و خلاقيت ذهني اين شهيد بزرگوار است كه با ارائه يك تدبير خردمندانه و ابتكاري، راهكاري را پيريزي مي كند كه شايد مهم ترين و تعيين كننده ترين عنصر در پيروزي عمليات بزرگي مانند عمليات فتح المبين است.

 

 

5cb94ffd0ba8.jpg

گردآوري و تأليف:

علي سجادي انصاري و علي حسين احمدي


 

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام در قسمت معرفی شهدای  نزاجا 2 تایپیک بانام شهید ولی الله فلاحی وجود دارد که اگر مدیریت محترم صلاح میدانند این 2 تایپیک با هم ادغام شوند تا از پراکندگی تایپیکها و ایجاد تایپیک  تکراری جلو گیری شود با تشکر وارادت فراوان این هم لینک تایپیک دیگر با نام شهید فلاحی

 

http://rahrovan-artesh.ir/index.php?/topic/512-شهید-امیر-سرلشکر-ولی-الله-فلاحی

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
با حضور فرمانده کل ارتش؛
یادواره شهید فلاحی رییس اسبق ستاد مشترک ارتش و فرمانده فقید نیروی زمینی در سال‌های نخست دفاع مقدس، فردا در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار می‌شود.
 
 

یادواره شهید فلاحی در دافوس ارتش برگزار می‌شودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، یادواره امیر سرلشکر شهید «ولی‌الله فلاحی» رییس ستاد مشترک ارتش و فرمانده فقید نیروی زمینی در سال‌های نخستین دفاع مقدس برگزار می‌شود.

این مراسم، فردا (پنج‌شنبه 27 اردیبهشت) به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای عالی مقام دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، با حضور فرماندهان، مسئولان و کارکنان دافوس آجا، همرزمان شهید و خانواده‌های معظم شهدا با سخنرانی فرمانده کل ارتش در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا برگزار خواهد شد.

در این مراسم از خانواده شهید فلاحی نیز تجلیل و تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/291362/یادواره-شهید-فلاحی-فردا-در-دافوس-ارتش-برگزار-می‌شود

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
یادواره سرلشکر شهید ولی الله فلاحی صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا با حضور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس برگزار شد.
 
 

یادواره سرلشکر شهید فلاحی برگزار شدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، یادواره سرلشکر شهید ولی الله فلاحی صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا با حضور جمعی از فرماندهان، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و همرزمان آن شهید برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ ملک‌زاده از فرماندهان دوران دفاع مقدس و همرزمان آن شهید اظهار داشت: شهید فلاحی یکی از مسببین پیوند ارتش با مردم بود و ارتش به واسطه ایشان اصالت مردمی خود را بازیافت.

وی افزود: آن زمانی که عده‌ای شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند و بدین ترتیب آب در آسیاب دشمن می‌ریختند، ما شاهد تلاش مستمر و همت بلند شهید فلاحی در جهت استحکام ارتش و جلوگیری از انحلال بودیم.

امیر ملک زاده گفت: شهید فلاحی نابغه نظامی و سیاسی بود و بسیاری از دیدگاه‌ها و آینده‌نگری‌های ایشان امروز در منطقه در حال تحقق است.‌ ای کاش که دیدگاه‌های نظامی و سیاسی شهید فلاحی در این دانشگاه و دیگر دانشگاه‌های نظامی کشور تدریس می‌شد.

وی تصریح کرد: شهید فلاحی در عین صلابت، مهربان و در عین مهربانی با هیبت، قدرتمند، مومن و متعهد بود؛ وی اعتقاد داشت که انسان مومن قادر است از غیرممکن، ممکن بسازد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/291518/یادواره-سرلشکر-شهید-فلاحی-برگزار-شد

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر ولی‌وند:
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا گفت: سرلشکر فلاحی نسبت به مردم کشورش احساس تکلیف کرده و ضمن مقابله با ایده‌های انحرافی و کسانی که شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند، یکی از مهمترین عناصر استحکام و نوسازی ارتش بود.
 
 

سرلشکر فلاحی عامل استحکام و نوسازی «ارتش» بودبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ «حسین ولی‌وند» فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا صبح امروز در یادواره شهید سرلشکر ولی الله فلاحی که در سالن همایش این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به قضاوت ها و داوری‌های غیرمنصفانه‌ای که درباره این شهید بزرگوار صورت گرفته است، اظهار کرد: دلایل بسیاری وجود دارد که درباره زندگی شهید فلاحی از لفظ مصائب استفاده کنم زیرا مشاهده کردم چه کسانی با چه ادعا، زبان و بیانی با شهید فلاحی، ارتش و در واقع با نظام به مقابله پرداختند.

وی با بیان اینکه شهید فلاحی امیری مردمی، متعهد، دقیق و فرماندهی بی‌بدیل بود، عنوان کرد: ایشان در روزهای آغازین انقلاب اسلامی ضمن مقابله با ایده‌های انحرافی و کسانی که شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند، نسبت به اطرافیان و مردم احساس تکلیف کرده و سعی می کرد تا با گفت‌وگو و برگزاری مناظره جلوی رشد تفکرات انحرافی را بگیرد و در عین حال نیز به فکر بازسازی و نوسازی ارتش بود و دانشگاه دافوس نیز در دوره تصدی وی بازسازی شد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: شهید فلاحی می‌دانست دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا جایی است که افسران ارتش برای دفاع از اسلام و انقلاب پرورش می یابند، لذا به بحث آموزش افسران جوان در تمامی حوزه‌های فردی، اجتماعی و خصوصا نظامی تاکید داشت.

در پایان این مراسم از همسر شهید سرلشکر فلاحی و همرزمان ایشان تقدیر به عمل آمد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/291537/سرلشکر-فلاحی-عامل-استحکام-و-نوسازی-ارتش-بود

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

همسر شهید سرلشکر فلاحی:جایگاه عالی همسرم حاصل دعای پدر و مادر است

همسر شهید سرلشکر فلاحی جایگاه عالی همسرش را حاصل دعای پدر و مادر و تلاش و پشتکار همسرش دانست.

به گزارش روابط عمومی ارتش، شهیندخت مجیدیان (فلاحی) همسر شهید سرلشکر ولی‌الله فلاحی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی آجا گفت: همسر من مردی بود که از کودکی روی پای خودش ایستاد و هیچ گونه تحمیلی به پدر، مادر و خانواده‌اش نداشت.

وی افزود: دلیل این رسیدن به اوج و مقام‌های عالی در کشوری چند هزار ساله، خواست و تلاشش و روی پای خودش ایستادن بود.

مجیدیان با بیان این که وی در دوران تحصیل در دانشگاه افسری با چند تن از همدرسانش قرار گذاشته بود که روزی از مقام‌های ارشد ارتش و کشور شوند، اضافه کرد: شهید فلاحی آن قدر اراده قوی و محکمی داشت که عاقبت به خواسته خود رسید.

وی ادامه داد: شهید فلاحی در زندگی هم بسیار مرد معتدل و نازنینی بود. او همسر خوبی برای من، پدر خوبی برای بچه‌هایمان و فرزند خوبی برای پدر و مادرش بود. شهید فلاحی به ویژه بسیار به مادرش احترام می‌گذاشت و این احترام فوق‌العاده باعث شد که با دعای پدر و مادر به این درجه و مقام بالا برسد که امروز بعد از سال‌ها همچنان مورد احترام همگان باشد.

همسر شهید سرلشکر فلاحی با بیان این که فرزندان این شهید بزرگوار، راه پدرشان را ادامه می‌دهند، تصریح کرد: من چیزی از خدا نمی‌خواهم چرا که شهید فلاحی نام بلندی برای من و خانواده‌اش بر جای گذاشته است و اسم خودشان هم در تاریخ باقی مانده و خواهد ماند.

وی درباره اخبار مبتنی بر ساخته شدن فیلمی از زندگی شهید سرلشکر فلاحی نیز گفت: من خیلی دوست دارم که فیلمی واقعی و چنان که فلاحی بوده است از زندگی او درست کنند. در فیلم «چ» 20 تا 25 دقیقه آقای سعید راد نقش ایشان را بازی کرد که هر چند معلوم نشد این فیلم بر چه اساسی ساخته شده است، اما آن دیالوگ ایشان که «عجالتا ارتش منم» نشان داد که شهید فلاحی چه انسان وطن‌پرستی بود و دلش برای مردم و کشورش می‌سوخت.

بنا بر این گزارش، مجیدیان همچنین در مراسم یادواره شهید سرلشکر فلاحی که در دانشگاه مدیریت و فرماندهی ارتش (دافوس آجا) برگزار شد در سخنانی گفت: همسرم در مسلخ عشق، عاشقانه سوخت. حضور در این مکان علمی که تجلی‌گاه همه آرمان‌های همسر شهیدم است و سرلشکر فلاحی سال‌های طولانی از عمرش را در آن گذراند، برای من بسیار مایه افتخار است.

وی افزود: شرکت در جمع افسران وطن‌پرست، میهن دوست و فداکار، سیلاب گرم هیجانی جاذب را در رگ‌هایم جاری می‌کند. تحت تاثیر این جاذبه و نیز تحت تاثیر یادآوری فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های همسرم، سخن گفتن برایم مشکل می‌شود.

همسر شهید سرلشکر فلاحی تصریح کرد: من هیچ گاه نه سخنران بوده‌ام و نه خطیب؛ من بانوی ساده‌ای بودم که افتخار همسری فلاحی نصیبم شد.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1504001/جایگاه-عالی-همسرم-حاصل-دعای-پدر-و-مادر-است

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0