Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

عجایب و کرامات

انقلاب از مرز چهل سالگی عبور کرد . میگن هرچی انسان بزرگتر میشه متین تر و با وقار تر میشه . افسوس که هر چه از انقلاب میگذشت مسئولین ما به جای اینکه صفات خوب را گلچین کنند متأسفانه همان چند صفت خوبی که از قبل انقلاب داشتند هم از کف دادند . آنقدر مسئولین و سران سخنان نامربوط گفتند که امروزه هر مدیری شب که به بستر میرود در فکر این است که فردا چه بگوید که از قافلۀ گویندگان چرندیات عقب نماند . سخنانی را میگویند که اولا نزد تنها ملتی که ارزش شنیدن ندارد ایرانیان فهیم است . دوما سبب میشوند تا دنیا کشوری همچون ایران را به سُخره بگیرند . تازگی رئیس پدافند غیر عامل جملاتی را در یک همایش گفته است که باور کردنش خیلی سخت است . غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفته سرنگون کردن پهباد آمریکایی تمام محاسبات نظامی را بر هم زد .

این نظامی ارشد در ادامه میگوید که : دشمن از طریق واسطهها به ایران پیغام داد که به منظور حفظ اعتبار خود قصد انجام عملیاتی در یک مکان بی ارزش علیه ایران را دارد و درخواست کرد که ایران پاسخی به این اقدام ندهد ؛ اما جواب جمهوری اسلامی این است که هر نوع عملیاتی را به منزله شروع جنگ تلقی می‌کنیم و اگر جنگ را شما شروع کنید، ما آن را بر اساس طراحی خود پیش می‌بریم و روز پایانش را ما تعیین می‌کنیم .

یعنی خاک بر سر آمریکا که بزرگترین و قدرتمندترین ارتش دنیا را دارد و با سرنگون شدن یک پهبادش همۀ محاسباتی که در طول سالها داشته همه نقش بر آب شده و ارتشش تا کمر در خاکستر نسشته است . واقعا منظور از بیان چنین اراجیفی چیست ؟ آمریکا به کدام مقام مسئول چنین پیامی داده که آن مسئول حال نداشته خودش خبر را اعلام و به رئیس پدافند گفته تو برو خبر را بگو . اما گذشته از این سخنان بچگانه و بی ارزش چند نکته را باید به این رئیس پدافند یادآور شوم .

شخصا میدانم مسئولین آمریکا افرادی بسیار مؤدب و باسواد هستند و توهین به دیگران بخصوص مردم سایر کشورها را توهین به خود تلقی میکنند . لذا هیچگاه یک آمریکایی حتی بیسوادترین و احمق ترین مسئولش چنین پیام خفت باری را آنهم برای مسئولین بی جنبه ای چون شما ارسال نمیکند . اعتبار آمریکا به یک پهباد نیست . اعتبار آمریکا به ناوها و تجهیزاتی است که به منطقه آورده و سبب شده شما اینگونه تب کنید و هذیان بگویید . دوما آنچه فعلا بی ارزش است پُست ومقام افرادی چون شماست که اینگونه خاک ایران را بی ارزش ندانید . ایران مکان بی ارزش و کم ارزش ندارد . تنها جای بی ارزش دفتر کار شماست . اعصاب برای مردم باقی نگذاشتید با این مدیریت و سخنان سخیف .

https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-62/3544790-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

الان بهترین زمان برای اجرای طرح حلوگیری از کودتا و تثبیت نظام هست

عین همون کاری که رجب توی ترکیه کرد

هرکسی که داره از این حرفهای هزینه ساز برای کشور میزنه رو می بری ازش سوال میکنی ، بهش توضیح می دی ؛ ادبش میکنی ، بعدش توی جامعه ولش میکنی

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

دیگه دیره خیلی دیره . باید از ابتدا دولت تعدادی پوزه بند تهیه میکرد و هر مسئولی که خارج از حیطۀ وظایف خود سخنانی را نشخوار میکرد یک پوزه بند بعنوان هدیه بر پوزه اش می بستند . مطمئنا بیشتر از دو یا سه پوزه بند مصرف نمی شد چون بقیه حساب کار دستشان می آمد و ماست ها را کیسه میکردند .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

علی ربیعی سخنگوی دولت دوازدهم در جلسه ای گفته است :

ما مردم را شاد نکرده ایم .

در پاسخ به این مسئول ابتدا شعر زیر را بخوانیم :

مرغ نر را خروس می گویند

 

زن نو را عروس می گویند

 

نمد سبزوار از پشم است

 

زیر ابروی مردمان چشم است

 

آن چه در چشم می رود خواب است

 

آن چه در جوی می دود آب است!

 

از كرامات شيخ ما چه عجب        

 

پنجه را باز كرد و گفت وجب

 

از کرامات شيخ ما اينست  

 

شيره را خورد و گفت شيرين است

 

یک کرامات دیگرم دارد

 

ابر را دید و گفت می بارد

 

در سمرقند گربه دم دارد   

 

در بخارا الاغ  سُم  دارد

 

دست دارای پنج انگشت است

 

متضاد جلو، همان پشت است

هلاک اینهمه درایت و کرامات و دانش مسئولین هستم . با این سخنان هوشمندانه قرار شب و روز مردم را بیقرار کرده اند . چگونه بعد از چهل سال مسئولین نُخبه به چنین نتایج غیر قابل انکاری میرسند که برای هیچ دانشمند و پرفسوری نه پشمی باقی میگذارند و نه کُرکی . 

ربیعی و سایر مسئولین بدانند که میدانند چهل سال است مردم ایران با خنده و لبخند بیگانه شده اند . چهل سال است که شادی حقیقی از مردم ایران دریغ شده است . چهل سال است شادی هایمان تصنعی و الکی خوش شده ایم . امروزه به کدامین داشته باید بخندیم و شادی کنیم تا مسئولین مطمئن شوند عملکرد چهل سالۀ آنها یک درصد مورد قبول مردم است ؟

به سفره های خالی خود بخندیم و شاد شویم ؟

به بی پولی و بیکاری پدری که تا پاسی از شب در خیابان پرسه میزنند تا بچه هایش بخوابند و دستان خالی اش را نبینند بخندیم و شادی کنیم ؟

به داشتن مادری با چهرۀ غمگین که غصۀ پسرش را میخورد که به چهل سالگی رسیده و بیکار و بی پول است و نمیتواند برایش عروس بیاورد بخندیم ؟

به دستگیری دختران میهن که نمایان شدن چند تار مویشان خون مأموران و ضابطان قضایی و انتظامی را به جوش می آورد بخندیم و شادی کنیم ؟

به بی خیالی مسئولین و مأمورین و ضابطانی که تجمع مالباختگان را خطر بزرگی میدانند ولی در برابر مفسدان و اختلاس گران و مال مردم خوران سکوت میکنند و گاها با ایجاد حلقۀ امنیتی آنها را از میان مردم مال باخته عبور میدهند بخندیم و شاد باشیم ؟ 

به تحریم های کمرشکن بخندیم یا به نامه های پنهانی مسئولین به سران کشورهای غربی شادی کنیم ؟

به عیش و نوش نکبت زاده ها و حرام لقمه های بعضی مسئولین در خارج از ایران بخندیم و شادی کنیم ؟

به چهل سال گفتن مرگ بر آمریکا بخندیم یا به سرگردانی مسئولین در دو راهی مذاکره با آمریکا یا ادامۀ شعار همان مرگ بر آمریکا شاد باشیم ؟

تنها چیزی که فعلا در این کشور موجب خنده و شادی است حضور مسئولینی است که نتیجۀ عملکرد و سیاست های خود را بعد از چهل سال می بینند و حاضر به ترک صندلی خدمت نیستند . تنها به مسئولین و سخنانشان میتوان خندید و شاد بود . البته این شادی و خنده هم باید در خفا و پنهانی باشد که مبادا سبب وقوع سیل و زلزله شود .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

توی شمال خصوصا استان گلستان میشه تلوزیون ترکمنستان رو گرفت و برنامه هاشون رو نگاه کرد

در زمان صفرمراد نیازف که سفرهای استانی انجام میداد تلوزیون ترکمنستان پخش زنده و ..... داشت

 

فکرش رو بکنین جلوی دوربین به فرماندار یا استاندارش میگفت نسبت به موقعی که روی کار اومدی شکمت چاق شده

نشون میده که کار نمیکنی نشون میده که داری خوش گذرونی میکنی و کلی حرف بارش میکرد و توهین بهش میکرد و آبرو زیری راه مینداخت

اینجوری تونست از فروپاشی شوروی تا زمان مرگش یک کشور خنثی اما با ثبات درست کنه و برای تمام این مدت رئیس جمهور کشورش بمونه و احدی اعتراض نکنه

 

ما لا اقل به همچین ادمایی نیاز داریم و از اون مهمتر حمایت از اونها

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

در چگونگی رهبری و حکومت کردن تاریخ نکات جالبی را ثبت کرده است . از نوشتن نامۀ مولا علی (ع) به یکی از والی هایش که خانه ای را به هشتاد درهم خریده بود تا سرکشی شاه عباس با لباس مبدل به مردم تا اقدامات بزرگ رضا شاه و . . . .

تنها باید خواند و عبرت گرفت . مسئولین ما آنقدر محو خدمت به ایران و ایرانی شده اند که فرصت خواندن قصص تاریخی را ندارند . مسئولین نمی دانند که از آن سوی پشت بام در حال سقوط هستند . برای رشد و شکوفایی یک کشور خیلی کارها میتوان انجام داد . کارهایی بزرگتر از رسیدگی به فلسطین و یمن و سوریه که انجام آن کارها خود ضامن ثبات و بقای ایران است .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0