Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

اقتدار چهل ساله ( رویای مسئولین )

اقتدار چهل ساله رویای مسئولین

در جنگ و مناطق که جنگی بودم وقتی خودروهای تبلیغات با اون بلندگوهای گوش کر کن در میان یگانها تردد میکردند و رجزخوانی میکردند به خود می بالیدم . تصور میکردم روی ابرها هستم . وای که گاهی انسانها چقدر بی تجربه ، ساده ، خوش باور و مثل من هالو هستند . تبلیغات معمولا در نزدیکی عملیات ها بیشتر می شد . چنان با آب و تاب تبلیغ میکردند که الان که فکرش را میکنم می بینم واقعا با شنیدن آن چرندیات خون به مغز خیلی از شنوندگانش که همگی مثلا رزمنده هم بودند نمی رسیده . آن موقع که ما نمی دانستیم نتیجۀ عملیات چه بوده ولی در اکثر قریب به اتفاق عملیات ها سخن از پیروزی ما بود . و بعد از عملیات نقش مفت خوران تبلیغاتی پررنگ تر می شد . مفت خور بودند که دانسته یا ندانسته شکست در عملیات را پیروزی به خورد مردم و رزمندگان می دادند .

جنگ تمام شد . خیلی ها مثل من در آخرین عملیاتی که عراق آغازگرش بود در منطقه بوده اند . خیلی ها به چشم دیدند که چگونه در همین روزهای داغ تیرماه خوزستان رزمندگان به ستوه آمده از حماقت و عملکرد سیاستمداران و مدیران و فرماندهان چگونه از برابر دشمن فرار میکردند . عراق در تیرماه 1367 بیش از آن مناطقی که در روزهای نخستین جنگ از ایران گرفت را دوباره اشغال کرد . مسئولین وقت که تا خرخره در باتلاق جهل و حماقت خود گیر افتاده بودند گفتند که جنگ با پیروزی ایران به پایان رسید . از نشانه ها و آدرس پیروزی ایران در جنگ میتوان به دریافت غرامت و باقی ماندن مناطق تحت اشغال برای ماهها بعد از جنگ و پابرجا ماندن خرابی های جنگ تا امروز اشاره کرد .

اولین اقتدار را بعد از جنگ شاهد بودیم . چه اقتداری از این بالاتر که در جنگ شکست بخورند و از برابر دشمن فرار کنند و بگویند پیروز شده ایم . سپس اقتدارهای دیگری هم داشتیم که از بیانش صرف نظر میکنم . اقتدار ایران تا حدود بیست سال قبل در جادۀ شوسه راه می پیمود . اما از حدود بیست سال قبل اقتدار با سرعت بیشتر در اتوبان و شاهراه افتاده و هیچ مانعی هم نتوانسته مانع اقتدارهای پیاپی شود . به چند نمونه از اقتدارهای شگفت انگیز اشاره میکنم .

* اقتدار در اختلاس و چپاول سرمایه و ثروت های ملی

* اقتدار در زمین خواری ، جنگل خواری ، کوه خواری ، دریا خواری ، ساحل خواری و . . .

* اقتدار در دخالت هر مسئولی در کلیّه امور اجرایی کشور

* اقتدار در وعده و قول دادن به مردم و عکس وعده ها عمل کردن

* اقتدار در بیان اراجیف و چرندیاتی که سبب خندۀ دشمن و گریۀ مردم میشود

* اقتدار در نشستن پای میز مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی

* اقتدار در . . . . خلاصه اگر مسئولین را رها کنند صبح یک اقتدار به ثبت میرسانند و شب هم اقتداری دیگر

اما بزرگترین اقتدار را این روزها شاهدیم . وزیر امور خارجۀ این دستگاه مقتدر دیپلماسی مانند یک نونهال مهد کودکی که مجاز است از خانه به مهد برود و از مهد به خانه برگردد در کشور امپریالیسم و شیطان بزرگ فقط میتواند راست دماغش چند صد متر را برود و برگردد . آیا اقتداری از این بزرگتر میتوان سراغ داشت ؟ این آقای زُمُخت (ظریف) و تمام سیاستمداران راه گم کرده قدر روزهایی که وزیر امور خارجه دوشادوش جان کری قدم میزد و یک لحظه خنده و لبخند از لبانش محو نمی شد را ندانستند . یکی از عادت های ناپسند مسئولین جوگیر شدن است . تا برجام امضاء شد گمان کردند که شاخ غول شکسته و هرکار دلشان خواست میتوانند انجام دهند . همیشه خود را دست بالا و دشمن را کوچک دیده اند . همین غرور و خود شیفتگی هم سبب شده تا نتوانند در هیچ اموری حتی برای یک روز و در هیچ زمینه ای ثبات نسبی را برقرار کنند .

سئوال از مسئولین مقتدر این است که :

1- اگر مدعی اقتدار در تمام زمینه ها هستید و خود را دارای توان در مقابلۀ با آمریکا و سایر کشورها می دانید چگونه است که نمی توانید جلوی فسادهای کلان مالی ( اختلاس ، دزدی های مراکز مالی ، صندوق ها و مؤسسات مالی و . . . . را بگیرید ؟ تنها پاسخی که به ذهن من میرسد این است که مفسدان و دزدان یا از بستگان و دوستان مسئولین هستند و یا از نمد دزدی مفسدان کلاهی به مسئولین میرسد و این کلاه آنقدر گشاد و بزرگ است که عملا افسار مفسدان و دزدان را در کشور رها کرده اند .

2- با توجه به این همه اقتداری که ما را دارد خفه میکند و رنگ از چهرۀ دشمنان برده است چگونه است که دولت مقتدر حتی نمی تواند قیمت سیب زمینی و پیاز را برای یک ساعت ثابت نگه دارد و از عهدۀ برخورد با چند دلال عاجز است ؟

چه اراده ای در میان است که یک کولبر برای بیست یا سی هزار تومان زحمت و سختی گلوله میخورد ولی در وزارت بهداشت حسن روحانی پنجاه هزار میلیارد تومان هاپولی میشود و آب از آب تکان نمیخورد ؟ آیا این هم نشانه ای از اقتدار دولت نیست ؟

چه اراده ای در کار است که تولۀ فلان مسئول در خارج از کشور هزار کثافت کاری میکند و عکس و کلیپ هایش را با افتخار در شبکه های اجتماعی میگذارد آنچنان که وقتی مردم می بینند تا فیها خالدونشان بسوزد و هیچ مسئولی هم صدایش در نمی آید ولی یک دختر وقتی دوتار مویش بیرون میزند آن مأمور بی شخصیت با برخوردی وحشیانه او را به داخل خودرو منتقل میکند ؟

جهل و حماقت مسئولین از ابتدا سبب از دست دادن کنترل اوضاع در همه زمینه ها شد . اگر از ابتدای انقلاب قوانین قرون وسطایی وضع نمی شد و حکومت را بر پایۀ عدل و انصاف بنا میکردند امروز شاهد این اوضاع نبودیم . ویدئو را اگر از خانه ای میگرفتند همچون من سابقه دار می شدند . مسئولینی داشتیم و داریم که هنوز نمی توانند باور کنند که جهان هر روز در حال پیشرفت است . ویدئو را از خانه گرفتند و مرا سابقه دار کردند و نمی دانستند و عقلشان نمی رسید که روزی میرسد که ماهواره می آید و اینترنتی می آید و اینان هیچ غلطی نمی توانند بکنند .

کلام پایانی :

شرایط بسیار سخت و غیر قابل تحمل شده است . آنقدر فشار به مردم آمده و می آید که دیگر ترس رنگ باخته و قداست های من در آوردی از بین رفته است . هنوز شاید اندک فرصتی باشد برای جبران گذشته هایی که بر مردم تحمیل شده است .

اکنون وظیفۀ رهبر است که بر تمام این نابسامانی ها ، اوضاع خراب ، اقتصاد محتضر و رو به مرگ ، یاوه گویی های بعضی مسئولین و . . . خط بطلان بکشد . عذرخواهی از مردمی که چهل سال بدون هیچ توقعی پای انقلاب به بیراهه رفته ایستاده اند زیاد سخت نیست . اگر کسی نتواند از مردم یک کشور عذرخواهی کند چگونه قادر خواهد بود به درگاه خالقش توبه کند ؟

رهبر شاید تنها کسی باشد که بتواند ایران را از این همه حقارت و عقب ماندگی نجات دهد . ایران کشوری است که در جهان چند کشور بدبخت تر از خودش را بعنوان دوست دارد . و تمام این کشورهای دوست خود درگیر بدبختی هایی هستند که از سوی مسئولین شان برایشان به وجود آمده است  . کافی است کمک های ایران به همین کشورهای گدا گشنۀ عقب مانده قطع شود تا ببینیم همین کشورها چگونه برای ایران جفتک خواهند انداخت . علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد . امیدوارم این فرصت کوتاه را از دست ندهند .

2

رهبر که از امام علی بالاتر نبود

اون بنده خدا با تمام توانمندی هایی که داشت چون بین یه مشت مردم زبان نفهم دو رو گرفتار بود نتونست الگوی رهبری بر جامعه اسلامی رو بطور کامل به اجرا بزاره که لا اقل ایندگان ازش الگو بگیرن و درنهایت همین مردم حذفش کردن

ما رهبر دارم بله درسته اما ایا فرمانبر و به عبارتی مسئول دلسوز هم داریم ؟؟؟؟؟؟ این سوالیه که همه مون دوست داریم جوابش مثبت باشه اما نیست و وضع فعلی ما فقط اندکی از جامعه اسلامی  صدر اسلام بهتره

که البته وِیژه خواری و تمایش مایه داری صدمه جدی به پیکره نظام و کشور میزنه و تمام اونچه که در ابتدای انقلاب بدست اوردیم رو هدر میده

و برخورد با این قشر مرفه بی درد به نظر من از مقابله با بمبهای شیمیایی عراق باید جدی تر دنبال بشه چون اونجا ما یک شهر رو از دست میدادیم اما اینجا حمایت کل مردم  رو

1

با پوزش از شما دوست نازنین باید بگویم سخن شما را قبول ندارم . شاید رهبر در میان مشتی مسئول فاسد و بی لیاقت گیر افتاده است ولی حداقل کاری که میتواند انجام دهد عزل و سپردن مفسدان به دستگاه قضایی است .

رهبر از ابتدا می باید هر مسئولی را که برای سمتی انتخاب میکند با او اتمام حجت کند . خط قرمز برای مسئول رسم کند . ما در زمان رهبری امام که جنگ هم بود شاهد چنین هرج و مرجی نبودیم . رهبر باید از ابتدا جلوی اولین مفسدان می ایستاد تا بقیه حساب کار دستشان بیاید . کافی بود بدون هیچ اغماضی و توصیه پذیری چند مفسد را مجازات میکردند . الان چرا برادر روحانی و جهانگیری خم به ابرو نمی آورند ؟ نهج البلاغه را بخوانید تا ببینید علی ابن ابیطالب (ع) وقتی که فرزندش حسین (ع) از ظرف روغن بیت المال برای مهمانش روغن برداشت و خلیفه متوجۀ دست اندازی به ظرف روغن بیت المال شد دستور داد تازیانه بیاورند تا حسینش را تأدیب کند که با وساطت قنبر خلیفه شخصا بهای روغن را به بیت المال پرداخت نمود .

در سریال امام علی مگر ندیدید که وقتی ولید نماز صبح را چهار رکعت خواند خلیفه و رهبر دستور جاری کردن حد بر ولید را داد که به خاطر نفوذ ولید و بنی امیه هیچ کس جرأت نکرد تازیانه بر ولید بزند و علی خود عهده دار جاری کردن حد شد . نه دوست من سخنان شما مرا قانع نکرد . رهبر هم در مقابلۀ با مفسدان و فساد خیلی کوتاه آمد . آنقدر کوتاه که امروز به چنین مصیبت هایی گرفتار شده ایم . از صفات رهبر شجاعت است و جسارت مقابله با ویژگان حکومت که ما در حکومت فعلی نشانی از این صفات ندیده ایم .

2

حرف حساب جواب نداره

اما مردمی که خودشون اصرار بر انتصاب امام علی داشتند  خودشون در مسجد ایشان رو شهید کردن

مردم زمان انقلاب با مردم 20 سال پس از انقلاب فرق کردند اون زمان اخلاص خیلی موج میزد مردم بهم رحم میکردن اما الان کافیه یک سوتی در تلوزیون بدید که تا چند ماه بشه سوژه خنده و تمسخر مردم علیه یک شخص

هرچند که افراد نالایق زیادی هم روی کار اومدن

و اگر زیادی رهبر فشار بیاره مثل پسر ناخلف خانواده تو روی پدر خانه می ایستن و شان رهبر رو پایین میارن

1

در 9 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

نازنینم با پوزش باید دوباره بگویم که سخن شما را قبول ندارم . رخصت بدهید تا به سخنان جنابتان پاسخ دهم . اما قبل از ادامه لازم است بگویم که من یک ایرانی و دوستدار کشور و مردمم هستم . حدالامکان تلاش کرده و میکنم و البته آرزو دارم مشکلات و معضلات از طریق مبادی داخلی رفع و رجوع شود . ننگ است برای من که فردی چون ترامپ برای من و هم میهنانم نسخۀ چگونه زیستن بپیچد .

اما مردمی که خودشون اصرار بر انتصاب امام علی داشتند  خودشون در مسجد ایشان رو شهید کردن

مردم علی ابن ابیطالب (ع) را شهید نکردند . آنکه شمشیر بر فرق مولایمان زد ریشش از دم الاغ چیزی کم نداشت . بر جبین ننگینش پینۀ سجده بر شیطان داشت . نماز شب میخواند . حافظ و قاری قرآن بود و در یک جمله تمام صفات یک مسلمان را داشت ولی بویی از مسلمانی نبرده بود . نام این موجود خبیث ابن ملجم مرادی بود . کسی که محضر پیامبر (ص) را هم درک کرده بود . ابن ملجم ابلیسی بود که همچون بسیاری از مسئولین ما خود را قدیس میدانست .

مردم زمان انقلاب با مردم 20 سال پس از انقلاب فرق کردند اون زمان اخلاص خیلی موج میزد مردم بهم رحم میکردن

فردی در صحبت با فرد دیگر گفت چه روزگار بدی شده است . طرف گفت چرا ؟ گفت مردم چنین هستند و چنان میکنند . مخاطبش گفت این چه ربطی به روزگار دارد ؟ زمین همان زمین است و شب و روز همان شب و روز و خدا هم همان خدا . دوست نازنین افسوس میخورم که در این انجمن نمی توانم آنگونه که باید سخن بگویم چرا که میترسم انجمن بسته شود . به همین دلیل در حال ساخت وبلاگی هستم که به زودی آدرس را تقدیم میکنم . فقر نه ایمان و نه رحم و مروت برای کسی باقی نمیگذارد . باید به مسببین این اوضاع لعنت فرستاد . ایکاش میشد از همان سیخ های داغت برای مسببین این وضع مهیا میکردی . سخن من این است دولتی که عرضه ندارد قیمت سیب زمینی را مهار کند رئیس این دولت باید به همراه کابینه اش برود غاز بچراند . چرا روحانی که در مهار قیمت ها برای یک ساعت عاجز و درمانده است برای آمریکا و انگلیس و اسرائیل خط و نشان میکشد ؟

اما الان کافیه یک سوتی در تلوزیون بدید که تا چند ماه بشه سوژه خنده و تمسخر مردم علیه یک شخص

هرچند که افراد نالایق زیادی هم روی کار اومدن

همین روی کار آمدن افراد نالایق مهمترین نکته است . اگر قرار بود که افرادی نالایق روی کار بیایند چرا افراد نالایق رژیم قبل را کشتند و حبس کردند و فراری دادند ؟ اگر آن نالایقان بودند لااقل مردم شاد بودند . ناگفته نماند که من هر چه خواندم و شنیدم موفق نشدم یک فرد نالایق در میان مسئولین قبل انقلاب بیابم . مانند همان زمان قبل از انقلاب نمازخوان نمازش را میخواند و عرق خور عرقش را میخورد . ما انقلاب کردیم که نمازی را که در مسجد میخواندیم را در خانه بخوانیم و عرقی را که بیرون از خانه میخوردند را در خانه بخورند ؟ چرا افراد نالایق توانستند مناصب کلیدی را اشغال کنند ؟

و اگر زیادی رهبر فشار بیاره مثل پسر ناخلف خانواده تو روی پدر خانه می ایستن و شان رهبر رو پایین میارن

وقتی پسری در خانواده ناخلف شد بدون تردید پدر باید در تربیت آن فرزند اهمال کرده باشد . فرزندی که رو در روی پدر ایستاد باید از خانه بیرونش کرد . اگر نگران شأن رهبری هستید باید بگویم با گفتار و اقداماتی که در این چند سال اخیر بخصوص از زمان احمدی نژاد تا امروز از مسئولین سر زده است شأن رهبر آن شأن سی سال قبل نیست . این را خود رهبر هم میداند شما هم میدانید من هم میدانم . من نگران هیچ چیز نیستم . تنها دغدغۀ من گرسنگی و فشاری است که بر من و مردمم وارد شده و کارد را کم کم به استخوان رسانده است . رهبر باید صدایش را بلند کند . شاید رهبری به خاطر اینکه ممکن است بعضی موارد فسادی فاش شود که برای نظام خیلی هزینه داشته باشد زیاد در مقابل مفسدان مقاومت نمی کند . ولی باید رهبر بداند که چنانچه به طرفداری از مردم و ترس از خدا در برابر مفسدان قیام کند بدون شک خدای مردم و همین مردم بزرگترین پشتوانۀ رهبری خواهند بود . و امروز این رهبر است که باید یا خدا و بندگان خدا را دریابد و یا بر فساد مفسدان همچون گذشته چشم ببندد تا گذشت زمان خود امور را و مشکلات مردم و کشور را رتق و فتق نماید .

2