Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اخبار سوزان روز

111 posts in this topic

از آنجا که جهان فعلی و دنیای کنونی شاهد حوادث تلخ و شیرین فراوانی در تمام زمینه های اجتماعی / فرهنگی / بهداشتی / سیاسی / نظامی و . . . میباشد با کسب اجازه از مدیریت محترم انجمن و سروران و بزرگان حاضر در انجمن چنانچه صلاح میدانید این پُست راه اندازی و نسبت به رویدادهای جاری روزانه در حد استطاعت اعضا نظرات پیرامون خبر منتشر شود . گرچه در اکثر کشورها نظامیان نباید در پیرامون سیاست و سیاستمداران وارد و اظهار نظر کنند ولی منفکین از سازمانهای نظامی و انتظامی از این قانون مستثنی میباشند . البته قرار نیست فقط خبرهای آتشین سیاست را مرور کنیم . هر خبر جالبی در سایر زمینه ها میتواند بعنوان خبر سوزان روز در این پست منتشر شود . انتظار میرود که در خصوص اخبار منتشره در سایر رسانه ها برای نشر در این پست محدودیتی قائل نشویم و از حرارت خبر کم نکنیم .

در خصوص انتخاب نام برای این پست عارضم که اولا خواستم این کمی جنبۀ طنز داشته باشد و دوما چون در پاره ای از رسانه ها واژۀ اخبار داغ استفاده شده است بندۀ از کلمۀ سوزان که معنی با داغ میباشد بهره بردم . که مدیر گرامی و سایر دوستان در صورت مخالفت مجاز به تغییر نام میباشند . این پست تنها پیشنهاد میباشد و ادامۀ آن منوط به صدور مجوز از سوی مدیرجان است . با تشکر

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

درود و عرض ادب

 

اجازه ما کوچکترها دست شما بزرگ‌ترهای انجمن هست ، ما فقط خدمتگزار شما هستیم 

 

اخبار تلخ که زیاد میشنویم ، سعی کنید طنز تلخش بیشتر باشه 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

اولین خبر را بنا به فرمودۀ مدیرجان با خبری بسیار شاد آغاز میکنم . با خواندن این خبر خوش چشم دشمنان کور بشه .

من که شخصا نمیدانستم حسن روحانی چند سالشه ولی بنا به گزارشات سایت های خبری رئیس جمهور 71 ساله شد .

09lz_جشن_تولد_روحانی.jpg

از آنجا که رئیس جمهور برای خدمت شب و روز و فرصت سر خاراندن ندارد مراسم سادۀ جشن تولدش را در مسیر و داخل هواپیما برگزار کرد تا به سایر مسئولین بی لیاقت جهان این پیام را بدهد که از کوچکترین فرصت ها باید استفادۀ بهینه کرد . اگر مسئولین و مقامات سایر کشورها از مسئولین ما درس بیاموزند بدون شک مردم تمام دنیا نیز همچون مردم ایران خوشبخت خواهند شد .

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

بنزین گران شد

به سلامتی بعد از کمتر از 10 روز که مسئولین گفته بودند تصمیمی برای گران کردن بنزین ندارند از دیشب بنزین گران شد . هلاک سیاست دولتم .

https://car.ir/news/17370-no-decision-made-ration-increase-gasoline-prices

دوستان نباید از گران شدن بنزین ناراحت باشند . درآمد گران شدن بنزین قرار شده به حساب مردم واریز شود . نفری 50 الی 200 هزار تومان تا 10 روز دیگر در حسابمان خواهد بود . همین پول واریزی رو بنزین بخریم .

راستش من دلم برای بعضی مسئولین میسوزه . چند صباحی میشه نتونستن اختلاس کنند . خب اینا هم زندگی دارند دیگه . پس نگران نباشید گران شدن بنزین یا پولش برمیگرده به جیبن خودمان یا اینکه چند مسئول بیچاره اختلاس میکنند و صوابش پای ما نوشته میشه .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ایرانیان نسبت به ناکارآمدی دولت و گران شدن بنزین معترض شدند .

مردمی که چهل سال تحت هر شرایطی پای حکومت ایستاده بودند دیگر کاسۀ صبرشان از این همه نابخردی و بی عرضگی دولت مردان به سر آمده است . مسئولین چهل سال از نجابت و حمایت مردم سوء استفاده کرده و میکنند .

اینکه یکی دو روز مانده به گران کردن بنزین چند مسئول مرتبط در رسانه ها بگوید که فعلا قصدی برای گران کردن بنزین نداریم ولی کمتر از 24 ساعت نگذشته بنزین را 50% گران کنند نشانۀ چیست ؟ ایکاش روحانی توضیح دهد که در این اوضاع نابسامان معیشت مردم ، چگونه راضی شد این حماقت بزرگ را مرتکب شود ؟ اکنون که بیخ گوش ایران یک بهار عربی دیگر در حال تکرار است چنین کاری تنها یک فرد درمانده و به ته خط رسیده ای چون روحانی ممکن بود .

برای رهایی از این وضعیت بغرنجی که حکومت و دولت گرفتارش هستند راههای زیادی وجود داشته و دارد . یکی از راهها گرفتن یقۀ اختلاسگران بی شرفی است که اکثرا از بستگان مسئولین و خود مسئول بوده و هستند میباشد . میگویند درآمدهای حاصله از گران شدن بنزین به جیب مردم باز میگردد . در پاسخ این یاوه سرایان باید گفت همین اندازه که شما جیب این مردم را نزنید کافی است . شما مسئولین به کدام وعده و قولتان عمل کردید که به این شعار برخاسته از درماندگی خود عمل کنید ؟

امیدوارم به زودی فرد عاقلی در کشور این حماقت دولت بی تدبیر و نابود کنندۀ امید را باطل و قیمت بنزین را به چند روز قبل برگرداند . مسئولین چهل سال است نه عرضۀ ساختن زیر ساخت های حیاتی را داشته اند و نه اندکی به فکر پیشرفت ایران و ایرانی بوده اند . دو سانت برف میبارد کلان شهری چون تهران بهم میریزد . ده دقیقه باران میبارد شهر زیر آب میرود . شش ریشتر زلزله می آید سالها برای نجات مردم از بی خانمان بودن زمان لازم است . براستی در طول چهل سال چه کاری برای ایران و ایرانی کرده اید ؟

تنها هنری که مسئولین در آن سرآمد روزگار هستند و در تاریخ ایران رتبۀ اول را دارند وراجی و یاوه سرایی است . وقتی در یک کشور غربی نیم متر میبارد و مسئولین آن کشور با تمام ظرفیت و توان وارد میدان میشوند و در یاری رساندن به مردم از هیچ کمکی دریغ ندارند نیش حضرات مسئولین تا بنا گوش باز میشود و کُری ها میخوانند ولی ناتوانی خودشان را نمی بینند که با ده سانت برف تنها وسیله ای که برای امداد دارند پاشیدن شن و نمک است آنهم توسط یک کارگر بیچاره ای که باید در سرمای سوزان و در بوران با بیل از روی خودرو نمک و ماسه را بپاشد و برای دریافت حقوقش ماهها صبر کند .

از خدا میخواهم شما مسئولین را از ایران و ایرانی گرفته و مسئولین درد آشنایی را نصیب این مردم زجر دیده نماید .

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

یه کاسه ای زیر نیم کاسه است

چرا نگذاشتند خرشان از پل بگذرد؟

نا سلامتی امسال انتخابات دارند!!!!!!!!!!!!!!!!!

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
در در ۱۳۹۸/۸/۲۶ در 10:54 PM، M60 گفته است :

یه کاسه ای زیر نیم کاسه است

چرا نگذاشتند خرشان از پل بگذرد؟

نا سلامتی امسال انتخابات دارند!!!!!!!!!!!!!!!!!

چه کاسه ای کدام نیم کاسه ؟ یکی از موارد ناشناخته و مرموزترین شیوۀ ادارۀ امور مردم و مملکت در جمهوری اسلامی ایران تبلور داشته و دارد . در جمهوری اسلامی ایران ظاهرا یک رهبر و فرمانده در راس حکومت وجود دارد . اما آنچه در طول سالها مشاهده شده است تعدادی از مسئولین خود رهبر و فرمانده ای هستند . اصطلاح نگذاشتند خرشان از پل بگذرد در خصوص مسئولین ایران صدق نمیکند . خوب بود میفرمودید نگذاشتند خرهایشان از پل بگذرد .

اعتقاد دارم که اگر از ابتدای آغاز حکومت افسار همۀ مسئولین به قانون اساسی محکم بسته و چهارمیخ میشد بعد از چهل سال ایران در چنین جایگاه پست و ذلت باری قرار نداشت . هر مسئولی به خود اجازه نمیداد خارج از حیطۀ وظائف تعریف شده در قانون دخالت کند . هیچ مسئول و بستگان هیچ مسئولی قادر به ارتکاب فساد و ظلم به مردم نبود .

باز گذاشتن دست مسئولین ، مانع نشدن از اظهارنظرهای قرون وسطایی و دخالت در تمام امور کشورداری ایران را به چنین جایگاهی رساند . و گمان نمیکنم دیگر کسی قادر باشد این مسئولین را وادار کند تا برای پیشرفت ایران از خدمت به مردم و از گردونۀ مسئولیت کنار برود و یا لااقل وادارشان کرد که در حیطۀ وظیفۀ خود خدمت کنند .

اشتباه بزرگ دیگر اینکه مسئولین بصورت خانوادگی بسیار اشتیاق دارند به مردم خدمت کنند . باید این مورد مهم مد نظر قرار بگیرد . خادمانی که بطور خانوادگی به صحنۀ خدمت وارد شده اند را تشویق به بازنشسته شدن نمود و اگر بر ادامۀ خدمت خانوادگی اصرار کردند با پس گردنی آنها را خانه نشین کرد .

و اما مسئولینی که بیش از سی سال خدمت کرده و یا بالای شصت سال سن دارند نیز باید بازنشسته شوند . میدان را برای جوانان خالی کنند . برای پُر کردن کولۀ صواب بیش از این تلاش نکنند . بنده ضمانت میکنم بابت همین خدمات چهل سالۀ این حضرات ، خداوند جبار و منتقم بخوبی میداند چگونه از خدمات اینان قدردانی نماید .

راستی شما فرمودید امسال انتخابات دارند ؟ اینکه گفتم شیوۀ مرموز ادارۀ امور یعنی همین .

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

صدور فرمان پرداخت اولین وجه کمک معیشتی از امروز 

روحانی دیروز دستور پرداخت اولین بستۀ کمک معیشتی را از امروز دوشنبه 27 آبان صادر کرد .

ایکاش حسن کمی صبوری میکرد تا لااقل چند روزی بنزین سه هزار تومانی فروش میرفت تا برای این پرداخت های حاتم طایی گونه پول در دسترش باشد . دوباره معلوم نیست این پول را از کجا و چجوری میخواهد بگیرد و به مردم بدهد .

حسن مگر نشنیده ای که به واسطۀ اختلال و قطع بودن اینترنت دستگاههای خودپرداز قادر به ارائۀ خدمات و دادن این پول به مردم نیست ؟ راستی چرا چند روزه اینترنت حالش بد شده ؟

حسن اگر مردم این کمک معیشتی خود را به همراه یارانۀ این ماه را یکجا همگی به تو بدهند حاضری میز و صندلی خدمت را ببوسی و بروی خانه و مابقی عمرت را استراحت کنی ؟ هفتاد و یک سالت شده وقتش رسیده به خود و خانواده ات برسی . با این تدابیری که در این هشت ساله ارائه کردی نه قامتی برای مردم باقی ماند و نه آبرویی برای خودت .

درست است که وضع معیشت من بسیار خراب است . آنقدر خراب که تو و رئیس مجلس گمان میکنی با پرداخت پنجاه هزار تومان میتوانید خنده را بر لبان من بنشانید . ولی لبانی که سالهاست رنگ لبخند و خنده واقعی را ندیده با این صدقات متبسم نمیشود . لبان من قهقهۀ مستانه از من میطلبد . خنده ای از ته دل . این کمک معیشتی که تو اینگونه با برافراشتن گردنت از آن سخن میگویی و باد در گلو می اندازی و میگویی دستور داده ام تا کمک معیشتی را از فردا بپردازند ، تنها پول نیم کیلو گوشتی است که به خاطر ناکارآمدی تو و دولت تو به آرزو برایم تبدیل شده است . دلم گواهی میدهد خندۀ از ته دل را عاقبت لبانم می بیند . 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

جالبه فقط سایت رهروان ارتش باز میشه وگرنه حتی گوگل هم باز نمیشه

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
در 5 ساعت قبل، M60 گفته است :

جالبه فقط سایت رهروان ارتش باز میشه وگرنه حتی گوگل هم باز نمیشه

الان احساس رییس گوگل رو دارم : HAPPY :

 

اینقدر این چند روز از مسئولین نامحترم کشور مزخرفات شنیدیم که حد نداره

صدا و سیمای میلی هم که بره قربون .... 

تا حالا ششصد هزار تومان بنزین میزدم ، دو میلیون کار میکردم باهاش ، حالا باید دو میلیون بنزین بزنم ، دو میلیون هم کار کنم 

اینقدر هم از حمایت مردم و قشر ضعیف دم نزنن که تهوع میگیرم از این همه دروغ 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
در در ۱۳۹۸/۸/۲۷ در 11:35 AM، M60 گفته است :

جالبه فقط سایت رهروان ارتش باز میشه وگرنه حتی گوگل هم باز نمیشه

اینهم یکی از امدادهای غیبی است . آیا هنوز هم ایمان نمی آورید ؟

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
در در ۱۳۹۸/۸/۲۷ در 5:30 PM، kalafe2006 گفته است :

الان احساس رییس گوگل رو دارم : HAPPY :

 

اینقدر این چند روز از مسئولین نامحترم کشور مزخرفات شنیدیم که حد نداره

صدا و سیمای میلی هم که بره قربون .... 

تا حالا ششصد هزار تومان بنزین میزدم ، دو میلیون کار میکردم باهاش ، حالا باید دو میلیون بنزین بزنم ، دو میلیون هم کار کنم 

اینقدر هم از حمایت مردم و قشر ضعیف دم نزنن که تهوع میگیرم از این همه دروغ 

کلافه جان یک جای خالی توی آبدارخانه یا نگهبانی جلو درب انجمن نه ببخشید ادارۀ گوگل هم برای من در نظر بگیر .

امروز سخنان سخنگوی دولت را در مقابل چند خبرنگار منتخب گوشیدم . شرمنده ولی نمیدانم چرا فقط خنده ام میگرفت . وقتی یک سخنگو آنهم در نهاد ریاست جمبوری نتواند فی البداهه در برابر دوربین تلویزیون میلی صحبت کند و از روی نوشته ای که ساعت ها وقت برایش صرف شده میخواند آیا شنیدن سخنانش وقت تلف کردن نیست ؟

ضمنا کلافه جان دومیلیون بنزین زدن و دو میلیون کار کردن زیاد هم بد نیست . یر به یر هم که در این کشور در بیایی خیلی هنر کردی . منکه بنزین میزنم و درآمدی هم ندارم . آخ که اگر دستم رسد بر چرخ گردون

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ادبیات زشت و ناپسند مسئولین

یکی از نشانه های ضعف مسئولین هر کشوری در مقابل اعتراض شهروندانش استفاده از القاب و واژه های زشت و ناپسند در خصوص مردم کشورشان است . به نظر من اگر مسئولین در همان ساعات اولیۀ اعتراضات بطور منطقی در مقابل معترضان حاضر و به سخنان آنها گوش داده و با سخنانی منطقی پاسخ اعتراض مردم خودشان را بدهند در تمام ابعاد و زمینه ها به نفع طرفین میباشد . بعنوان مثال چند نمونه را ذکر میکنم :

اولا : از دید معترضان و در نگاه مردم و دولت های دیگر چنین مسئولینی افرادی نسبتا باسواد و منطقی دیده میشوند .

دوما : همواره ثابت شده است که مردم یک سر و گردن از مسئولین کشورشان در تمام زمینه ها بالاتر هستند . فهمیده ترین ، فهیم ترین ، باسواد ترین ، داناترین ، دلسوزترین و . . . افراد در میان ملت یک کشور وجود دارند . اگر در میان مسئولین فردی چنین صفاتی را بالاتر از مردم کشورش میداشت که مردمش معترض نمی شدند و به خیابان نمی آمدند .

سوما : در صورتی که مسئولین با معترضان به توافق نرسیدند و در عین حالی که هیچ دولتی حق مقابلۀ قهرآمیز با مردمش را ندارد ولی مسئولین کشوری در برابر معترضان با خشونت رفتار کردند باز بعضی خواهند گفت که دولت فلان کشور تلاشش را برای متقاعد کردن معترضان بکار برد .

افسوس که مسئولین ایران از چگونگی برخورد با مردم معترضی که بیش از چهل سال همه گونه دفاع را از آنان بعمل آوردند از کمترین درک و شعور برخوردار میباشند . حسنک داستان ما در جمع هیئت دولت ناتوان و زبونش معترضان را عددی نامیده که به حساب نمی آیند . سئوال من از این درماندۀ مستعصل این است که ایران مقتدر برای برخورد با چند نفر که عددی نیستند سه روز است اینترنت را قطع کرده است ؟ تلفن بعضی از شهرها چرا قطع و دچار اختلال شده است ؟ چگونه است که شما ادعای مقابله با قوی ترین ارتش های جهان را دارید ولی از مقابله با چند عدد به حساب نیامده از مردم معترض چنان درمانده و ناتوان هستید که وقتی چهرۀ کریه ات را در تلویزیون مشاهده میکنم همچون میرغضبی می نمایی ؟ وجود چند عدد به حساب نیامده تو را چنین آشفته کرده است ؟ بیش از شش سال تو و دولت فاسدت برای این چند عدد به حساب نیامده چه غلطی کرده ای ؟ بدان آنکه عددی به حساب نمی آید تو و دولت زبون و درماندۀ تو است .

آنانکه ایرانیان معترض را آشوبگر ، اوباش ، وابستۀ به بیگانگان و اراذل میدانند کاش در آیینه به چهرۀ خود نگاهی میکردند . بارها و بارها گفته و نوشته ام که بعنوان یک ایرانی مردم و میهنم را بسیار دوست دارم . همین دوست داشتن و ارادت به مردم و کشورم سبب شده و میشود تا در بزنگاه و مقاطع خطیر و در هر زمانی که وطن و هموطنانم به مشکل و دردسری مبتلا شوند بدون رعایت هر مصلحتی با تمام توان به دفاع از مردم و کشورم اقدام نمایم . برای من هیچ کس و هیچ چیز مهمتر از مردم و میهنم نبوده و نیست .

  هیچ مسئول و مقامی تحت هیچ شرایطی نباید به خود اجازه بدهد تا به میلیونها ایرانی توهین کند . اینکه هر زمان مردم در اعتراض به سیاست های سراسر اشتباه مسئولین بطور مسالمت آمیز به خیابان می آیند تا اعتراض خود را به مسئولین اعلام کنند چرا به این مردم معترض که از ندانم کاریهای مسئولین جانشان بر لب رسیده نسبت های ناروا میدهند ؟ 

مسئولین چرا نمیخواهند قبول کنند که گاه سخنان نسنجیده و برخاسته از عدم قبول ناتوانی شان در ادارۀ امور ، بسان بنزینی است که روی آتش ریخته میشود . اینکه میلیونها معترضی که از جمعه در اعتراض به افزایش سه برابری قیمت بنزین بطور مسالمت آمیز به خیابان آمده اند را اوباش ، شرور ، وابسته به بیگانگان و به القاب دیگر نامیده شوند آیا در شأن مردمی است که در سال 1357 به همین صورت به خیابانها آمدند ؟ آیا مردم سال 1357 هم اوباش ، شرور و وابستۀ به بیگانگان بودند ؟

مردمی که هشت سال در برابر دشمن متجاوز ایستادند چه ؟

مردمی که سال به سال تورم و گرانی و تحریم های حاصل از ندانم کاری و لجاجت قرون وسطایی مسئولین را نظاره گر بودند و لب به اعتراض نگشودند هم آیا از سوی بیگانگان به مدارای با مسئولین سفارش می شدند ؟

مردمی که سرمایه های آنان توسط عده ای دزد کلّاش که با حمایت و همراهی مسئولین ، بانک و صندوق و بنیاد تأسیس کردند و پولهای مردم را خوردند هم جزئی از اشرار و اوباش و وابستگان به بیگانگان هستند که سالها و ماهها در کنار خیابان می ایستند و با سر دادن شعار پول خود را میخواهند ؟

  ایرانیان اگر اوباش می بودند و شرارت داشتند که روزگارشان امروز اینگونه نبود . اگر ما در زمرۀ اشرار و اوباش بودیم که بعد از چهل سال رئیس جمهورمان در ارائۀ آمار سینه سپر نمیکرد تا بگوید 18 میلیون خانوادۀ ایرانی یعنی بیش از 60 میلیون نفر نیاز به کمک ماهانۀ دولت آنهم نفری حدود 50 هزار تومان دارند .

واژه های شرارت ، اوباش ، وابسته به بیگانگان معنی خاص خود را دارد . شرور فردی است که خوی و خصلت گرگ را دارد . گرگی  در لباس میش که با حمایت و معرفی بالاترین مسئولین عهده دار مسئولیت میشود و در یک فرصت مناسب میلیاردها سرمایه و ثروت مردم را می دزدد و به دامان بیگانگان پناه میبرد . گرگهایی چون برادر رئیس جمهور و برادر معاون اولش و دختران و پسران وزیرانی که دست کثیف آنها رو شده است اینان اوباش و اراذل و کلاش و وابستۀ به بیگانگان هستند .

اوباش افرادی هستند که در لباس مسئولیت میلیاردها ثروت و سرمایۀ مردم را دزدیده و در بلاد کفر و در کشورهای بیگانه برای خود مستقلات خریده و پول ها را در بانک های کشورهای بیگانه گذاشته اند . هر مسئولی در هر مقام و منصبی که ریالی از ثروت و سرمایۀ ایران را در بانک های کشورهای بیگانه پس انداز کرده و مستقلاتی در آن کشورها دارد به معنای واقعی فردی شرور و اوباش است . مسئولین به خود زحمت ندهند تا واژه های سخیف را به مردم آموزش بدهند . ایرانیان خود واژه ها را بخوبی آموخته و افرادی که این واژه ها برازندۀ آنان میباشد را هم خوب می شناسند .

مسئولینی که مردم جان به لب رسیده را شرور و اوباش و وابستۀ به بیگانگان میدانند به چند سئوال زیر پاسخ دهند .

1- آیا اصرار کورکورانه بر تداوم تحریم ها و دشمنی با کشورهای همسایه و تمام دنیا و به فلاکت انداختن بیش از 60 میلیون ایرانی خواست کشورهای بیگانه و دشمنان ایران بوده و هست ؟

2- آیا تداوم دشمنی با کشورهای دیگر که در رأس آنها مثلا آمریکا و اسرائیل است چه سودی برای ایران و ایرانی بهمراه داشته است ؟ چهل سال است که وعدۀ نابودی اسرائیل را میدهند آیا دولت و مردم اسرائیل بیشتر گرفتار مشکلات بوده و هستند یا دولت و مسئولین و مردم ایران روز به روز به لبۀ پرتگاه و سقوط نزدیک و نزدیکتر شده و میشوند ؟ در مبارزۀ چهل ساله با آمریکا آیا ایران متضرر شده است یا آمریکایی که با صدور یک فرمان حلقوم مسئولین را می فشارد و آنان را تحریم میکند ضرر کرده است ؟

3- آیا در کشورهای بیگانه ای که مردم ایران را هراز گاهی به خیابانها میکشانند مسئولین و یا وابستگان مسئولین آنها بیشتر مرتکب فساد میشوند یا مسئولین و وابستگان مسئولین ایران تا خرخره در فساد غوطه ورند ؟

4- آیا زمان آن نرسیده تا مسئولین ایران درک کنند حق و سهم مردم ایران در چهل سال گذشته وضعیت امروزۀ آنها نیست که به آن مبتلا شده اند ؟ نتیجۀ چهل سال اجرای سیاست اشتباه را امروزه نه در کشورهای بیگانه که در کشورهای دوست همچون لبنان و عراق بخوبی قابل مشاهده است . مسئولین میتوانند باز هم بگویند که دشمنان و کشورهای بیگانه مسبب بروز دومین بهار عربی در لبنان و عراق هستند . ولی آنچه در رسانه ها از اعتراضات مردم عراق نمایش داده میشود حکایت دیگری دارد . چرا که یک عکس از مسئولین کشورهای بیگانه در عراق دیده نمیشود که مردم عراق آن را پایین کشیده و زیر پا انداخته و یا با کفش خود بر عکس آن مسئول بزنند .

مسئولین قبول کنند یا نکنند این حقیقتی است که تنها افرادی که ناتوانی ذهنی دارند از درک آن عاجز هستند و حقیقت این است که تنها مردمی که مردانه و جانانه در دفاع از حکومت ایران در برابر هر دشمنی قادر به ایستادگی بودند فقط ایرانیان بودند و بس . ایرانیانی که همین مسئولین شاهد بودند در هشت سال جنگ چگونه با کمترین امکانات تحت احمقانه ترین سیاست ها چون کوه ایستادند . در جنگ شکست خوردند ولی چون مسئولین گفتند پیروز شده ایم مردم هم در برابر این سخن گزاف سکوت کردند .

در میان همین مردم صدها هزار ایرانی از خانوادۀ شهدا و جانباز و ایثارگر وجود دارد که از جوانی خود برای حفظ همین مسئولین گذشتند ولی امروزه به دلیل عدم توجه به وضعیت خیلی بد معیشتی آنها همان رزمندگان دیروز امروز نیز پیشقراول معترضان هستند .

سی سال خرمشهر همچون زمان اشغالش مانند ویرانه در خوزستان منتظر توجه مسئولین است ولی لبنان و غزه مدام توسط اسرایئل ویران میشود و توسط مسئولین ایران بازسازی شده است . و امروز شاهد ناسپاسی لبنان و عراق هستیم . همانگونه که علی (ع) و فرزند برومندش حسین (ع) شاهد ناسپاسی اعراب بودند .

اینکه وقتی رئیس ناتوان دولت به صراحت میگوید برای گذران امور دولت پول ندارد آیا معنی این سخن این است که به بهانۀ کمک به 60 میلیون ایرانی فشار تورم و گرانی را بر گُرده و کمر ایرانی بیشتر کنند ؟

آیا مسئولین آنقدر درک ندارند که بفهمند مردم فهیم ایران شایستۀ چنین رفتاری نیستند که تا چند ساعت قبل از گران کردن بنزین به آنها بگویند که خبری از گران شدن بنزین نیست ولی بسیاری از همین مردم صبح بیدار شوند و با افزایش سه برابری قیمت بنزین مواجه شوند ؟ کمک معیشتی مسئولین بخورد سرشان فقط دستان ناپاک خود را کنترل کنند و جیب مردم را نزنند . این چه کمکی است که بنزین سه برابر شود و در ماه 50 هزار تومان به مردم بدهند ؟

مسئولین میگویند گران شدن بنزین نباید سبب گران شدن سایر مایحتاج مردم شود . سخنی بس ابلهانه که حتی کودکان هم باور نمیکنند . مسئولین یک نمونه از توانایی خود را در کنترل قیمت ها در چنین مقاطعی را نشان دهند . هرگاه بنزین گران شده بلافاصله اثرش را روی تمام خدمات و اجناس مردم دیده اند . یک نمونه از ناتوانی تمام دولت های ایران بعد از انقلاب را میگویم تا خود مسئولین به ناتوانی خودشان در چهل سال قبل ایمان بیاورند .

ایران نخست وزیری داشت بنام شادروان امیرعباس هویدا که مدت 13 سال مسئول اجرایی ایران بود . از افتخارات مرحوم هویدا همین بس که خود افتخار میکرد در طول سیزده سال قیمت یک خودکار بیک در اقصی نقاط ایران یکسان و بدون کمترین نوسان و سرسوزنی تغییر یافت میشد .

همین امروز دلار بالای 12 هزار تومان است . چهل سال قبل همین دلار 7 تومان بود . اگر عمر انقلاب را چهل سال محاسبه کنیم میشود 14600 روز که گذشته است . 12 هزار تومان را بر 7 تومان هم تقسیم کنیم میشود 1714 برابر . چرا باید چنین باشد . در کشور ثروتمندی چون ایران چرا باید شاهد چنین پیشرفتی در بالا رفتن دلار و متعاقب آن سایر اجناس باشیم ؟

شاه فقید با دلار 7 تومان و با جمعیت حدود 36 میلیون نفر تقریبا برای اکثریت مردم نسبتا زندگی خوبی را ساخته بود . بعد از چهل سال جمعیت ایران حدود سه برابر شده است . ولی از آن طرف دلار 1700 برابر شده است . قبل انقلاب نفت بشکه ای چند فروخته میشد امروزه بشکه ای چند به فروش میرسد ؟

  آنقدر وضعیت اقتصادی ایران عالی بود که به کشوری چون سوئد یا سوئیس وام پرداخت میکردیم و با بهرۀ متعارف پولمان را پس میگرفتیم . پول ایران در ردیف 10 پول معتبر دنیا بود . این موارد افسانه نیست . میلیون ها ایرانی هنوز آن زندگی را بیاد دارند و خاطرات آن دوران روشن را با تأسف مرور میکنند .

سخن پایانی :

مسئولین حق نداشته و ندارند تحت هیچ شرایطی به مردم فهیم ایران توهین کنند . بجای توهین و بکار بردن القاب ناشایستی که حتی مسئولین بی فرهنگ ترین و بی سوادترین کشورها نیز از چنین واژه هایی استفاده نکرده و نمیکنند ساعتی بنشینند و تفکر کنند شاید دریافتند که چرا اوضاع ایران سربلند چهل سال قبل امروزه اینگونه شده است .

به هیچ فردی اعم از مسئول و غیر مسئول اجازه ندهند مردم معترض را اشرار ، آشوبگر ، وابسته به بیگانه و دشمنان و اوباش قلمداد کنند . اگر نمیتوانند مؤدبانه اظهار نظر کنند و برای رسیدن به توافق و راضی کردن مردم اقدامی صورت دهند لااقل میتوانند دهان خود را بسته نگاه دارند . هیچ ایرانی حاضر نیست در این سرما و در این اوضاع نابسامان اقتصادی دست از تلاش برای امرار معاش برداشته و بجای رفتن سرکار به خیابان بیاید و خود را در معرض سرما و کتک خوردن و بازداشت و حتی جان باختن قرار دهد . آمدن ایرانیان به خیابان در این حجم گسترده تنها نشان از این دارد که کارد به استخوانشان رسیده است . مردمی که داشته ای برای از دست دادن ندارند با چند توهین و چند ضربه باتوم و چند صباحی زندان رفتن و حتی با نثار جانشان تا تحقق خواسته هایشان بعید میدانم به خانه برگردند . من عضوی از همین مردم درد کشیده هستم و با همین مردم زندگی کرده و از نزدیک با آنان صحبت کرده ام . ایکاش مسئولین نیز در طول این چهل سال زرق و برق دنیا و میز و صندلی مسئولیت پوشالی آنان را از مردم دور نمیکرد تا همچون من به راحتی میتوانستند حرف مردم را درک کنند .

شاه فقید ایران دیر صدای مردم را شنید و تاوان بی توجهی به صدای مردم ایران را نیز آنگونه پس داد که میدانیم . مسئولین نگذارند فرصت ها بگذرد و انگشت از گوش خود بیرون آورند و بدانند دنیا ، ریاست ، زعامت و . . . . به هیچ فردی وفا نکرده است . تنها نام نیک است که میماند و نامی آزار دهنده که تا قیامت موجب لعن و نفرین خواهد بود . و این شعر برای مسئولینی که گمان میکنند تا آخر دنیا مسئول خواهند ماند .

بیا بنشین و با مردم مدارا کن *** گره از کار این افتادگان وا کن 

بترس از شعله های زیر خاکستر *** بیا اندیشۀ اندوه فردا کن

هزاران تاج سلطانی ، دوصد تخت سلیمانی *** فلک بستاند از دستت به آسانی  

که این تخت بلند جم *** نه بر شاهان سامانی وفا کرد و نه بر پرویز ساسانی

که این رسم فلک باشد *** نه شاهنشاه بشناسد نه روحانی 

مباد آن دم که چنگیزی بپا خیزد *** کشاند آشیانت را به ویرانی 

همای از خواندن این فتنه پروا کن *** چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

غافلگیری غیر منتظرۀ مردم توسط دولت

در این برهه از زمان که دولت بی تدبیر و ناامید کنندۀ حسن از هر سو دچار آماج انتقادهای شدید قرار گرفته است و در بی پولی بغرنج همچون غریقی تنها مانده در وسط اقیانوس جهل و ناتوانی خود دست و پا میزند از یک سو چند عدد از اراذل و آشوبگران و خرابکاران و وابستگان به بیگانگان و دشمنان که همگی بدون استثناء مسلح هم بوده اند قریب یک هفته است که خواب را از چشمان حسن ربوده و از سوی دیگر میلیونها ایرانی (مردم) نیز همراه با چند مسئول نسبت به شیوۀ طرح گران کردن بنزین او را سرزنش و حتی کسانی هم که خود در تصمیم گیری گران کردن بنزین با حسن نشسته اند و مشارکت داشته اند در صدد مبرا کردن خود از دخالت در این تصمیم سرنوشت ساز هستند و حسن را تنها گذاشتند .

جای بسی خوشحالی است که حسن روحیۀ خود را نباخته و همچنان استوار چون کوه مردانه ایستاده و مردانه جوک هم میگوید . در این آشفته بازار حسن با ترفندی شگفت انگیز میلیونها ایرانی را غافلگیر نمود و بعد از گذشت دو روز همچنان مردم غافلگیر شده از این حرکت بزرگ حسن انگشت به دهان هستند و انگشت آنها واقعا در دهانشان نم کشیده است . حسن با پرداخت مبلغ پنجاه هزار و اندی مردم را به نوعی سرگیجه مبتلا نمود .

حال میلیونها ایرانی مانده اند که این مبلغ را کجا و چگونه هزینه کنند . تنها ایرادی که به این حرکت غافلگیرانۀ حسن وارد شده است اینکه تمام کارشناسان خبره و کار بلد گفته اند ایکاش قبل از این پرداخت و عمل غافلگیرانه حسن چگونگی و نحوۀ هزینه و خرج کردن این مبلغ غافلگیر کننده را به مردم میگفت تا میلیونها ایرانی دچار سرگردانی نمی شدند . کلا حسن عادت دارد مردمش را غافلگیر کند . حسن خیلی خوب است . حسن ما را خوب میخنداند . دعا کنیم که موش حسن را بخورد بسکه با مزه است . شخصا خیلی دوس دارم تلویزیون ایران فقط حسن را بدون صدا نشان دهد . صدای حسن گوش را آزار میدهد . فقط دیدن چهرۀ سرخ شده و خنده های تصنعی حسن آرامش بخش است .

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

واقعا چرا مردم رو مثل خودشون فرض کردن 

 

میگن همه این پول حاصل از درآمد افزایش نرخ بنزین رو به حساب مردم واریز میکنن، ما هم زود باور قبول کردیم ، فقط چند. تا سوال 

۱. اگر این درآمد که زحمتش و بدنامیش به نام دولت هست رو نخواییم باید کیو ببینیم ؟

۲. همه چیز رو حداقل در نظر میگیریم و کم مصرف، میگیم ده میلیون خودرو داریم که با این نرخ جدید بنزین باید در ماه دو میلیون بیشتر پول پرداخت کنند که اگر در تعداد خودرو ضرب کنیم میشه ماهی بیست هزار میلیارد تومان که اگر بر اون شصت میلیونی که حسن گفت تقسیم کنیم سهم هر نفر میشه ماهی سیصد و سی هزار تومان ، حالا ایشون گفتن چقدر به هر نفر میدن؟ 

ریاضی من ضعیف هست ، یا من بیسواد هستم یا مسئولین نامحترم ما رو مثل خودشون فرض کردن ؟

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now