Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اخبار سوزان روز

125 posts in this topic

لبنان بدجور لرزید

ظاهرا دیروز یا دیشب لبنان حسابی لرزید . کلیپ و عکس های وحشتناکی از لبنان منتشر شده است . آنچه به نظر میرسد این حجم ویرانی نمیتواند کار مواد محترقه باشد . راستش را بگویید ماجرا چیست ؟

f848261433.jpg

در توضیح عکس نوشته که تعداد زیادی از لبنانی ها با موج انفجار به آسمان پرت شدند

f63545198.jpg

به نظر شما این خرابی وسیع کار مواد محترقه و ترقه هست ؟

f885042460.jpg

ایشان هم استاندار بیروت هستن که بابت انفجار دیروز یا دیشب گریه میکند . ناراحتی مسئولان سایر کشورها اصلا شباهتی به ابراز ناراحتی مقامات ایران ندارد . اونا بلد نیستن ابراز همدردی کنند یا مقامات ایران دیگه گرگ باران دیده شده اند ؟

4

گفته شده 2750 تن نیترات آمونیوم بوده و رنگ قرمز در آتش سوزی مؤید این مساله هست

اما چه کسی تونسته این حجم مواد رو از پروتکلهای امنیتی عبور بده و به طرز خطرناکی در یک سوله بندر دپو کنه

حتی اگر تحت عنوان فرآوری برای کود شیمیایی بود هم باز به نسبت مساحت لبنان زیاد بود

این انفجار مشابه انفجار هتلی بود که توش 200 تفنگدار آمریکایی در دهه 80 میلادی کشته شدن

به نظرم آمریکا و اسرائیل تلاش دارن تا تمام ضرباتی که خوردن رو تلافی کنن

لبنان از قدیم عروس شهرهای مدیترانه خوانده می‌شد اما نمیدونستم این عروس به هیچکس نه نمیگه و میزاره بهش تجاوز کنن

2

دوباره پای آمریکا و اسرائیل وسط اومد . میتونی بگی چرا آمریکا و اسرائیل فقط توی کشورهای اسلامی اینگونه راحت عملیات انجام میدن ؟ مشکل از مسلمانان است ؟ مشکل از رهبران مسلمانان است ؟ مشکل از من است یا از تو ؟

3

یا توی خودی ها بیخودی و نخودی زیاده

یا دشمن خیلی خوب بلده کارش رو

یکی میگفت هیشکی به اندازه دشمن نمیتونه معایب تو رو به رخت بکشه

هم رک و راست و هم دقیق

2

امروز رهبر در سخنرانی اش به مناسب سالروز آغاز جنگ منحوس با عراق گفته که قبول قطع نامه با درایت همراه بوده است . در پاسخ خواستم چند نکته را یادآوری کنم .

1- با نیم نگاهی به عاقبت هشت سال جنگ بخوبی میتوان درایت را از بی درایتی تمیز داد .

2- ظاهرا رهبر در آخرین دهۀ تیرماه 1367 در منطقه نبوده است .

3- خوب بود در خصوص پایان جنگ در زمان خودش یعنی اواخر تیرماه بحث می شد . امروز سالگرد آغاز جنگ بود نه پایانش .

4- کسانی که رأی به قبول خفت بار جنگ دادند بخوبی میدانستند هر لحظه که برای پذیرش شکست تردید کنند اوضاع بسیار بدتر خواهد شد .

من یکی از کسانی هستم که درایت سیاسیون و نظامیان ایران را از صبح 21 تیرماه 1367 تا 27 تیرماه 1367 به چشم دیدم و به جز چشمان خود به حرف هیچکس و به هیچ چیزی اعتماد نداشته و ندارم . جنگ آغازش جنایت ، ادامه دادنش بعد از آزادی خرمشهر حماقت و پایانش اجبار و اجبار و اجبار بود .  

1