Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

انتخابات دورۀ یازدهم مجلس

16 posts in this topic

انتخابات دورۀ یازدهم مجلس

هر بار یک خبری بخوانم که برایم جالب باشد و لذت ببرم برای اینکه دوستان گرانقدرم نیز همچون من لذت ببرند خبر را به انجمن منتقل میکنم . امید که این نقل و انتقال سبب رضایت اعضای محترم را فراهم آورد . ضمن اینکه بد ندیدم اعضای این انجمن نیز کم کم وارد عرصۀ انتخابات شده و نقطه نظرات خود را پیرامون انتخابات ارائه نمایند . هر چه باشد خدای نکرده ما هم در زمرۀ شهروندان ایرانی بوده و حق اظهار نظر داریم . بخصوص اینکه مسئولین ریز و درشت مدام میگویند آزادی بیان در ایران شاخص است در کل جهان .

در خبرهای جدید خواندم که مشاور شهردار تهران غلامعلی رجایی در خصوص حمایت سید محمد خاتمی از حسن روحانی در انتخابات دورۀ دوم ریاست جمهوری اش گفته است : حمایت خاتمی از روحانی از روی ناچاری بود .

روی این جمله کمی مکث کردم . با خود گفتم خاتمی چرا ناچار بوده از روحانی حمایت کند . حمایت از یک فرد دروغگو که دروغ هایش سبب خندۀ دوست و دشمن شده است . تصمیمات نابخردانه اش سبب فلاکت روزافزون مردم شده است . اصلا خود خاتمی کیست و برای ایران چه کرد که از یک ناتوان تراز خودش برای رئیس جمهور شدن حمایت کرده است . کسی که به صراحت در پایان هشت سال مسئولیتش گفت من یک آبدارچی بودم نه رئیس جمهور ، چرا علی رغم شناخت دایرۀ قدرت و خنثی بودن نقش رئیس جمهور در ایران اظهار نظر کرده و احیانا میکند .

یاد جملۀ زیبای امیرکبیر افتادم که در یک نامۀ دو سه سطری به شاه نوشته بود ادارۀ امور مملکت به توصیۀ عمه و خاله نمیشود . متن نامۀ زیبای امیرکبیر بزرگ را بخوانیم که ارزش بارها خواندن را دارد .

قربانت شوم

الساعه که در ایوان منزل با همشیرۀ همایونی به شکستن لبۀ نان مشغولیم ، خبر رسید که شاهزاده موثق‌الدوله حاکم قم را که به جرم رشا و ارتشا معزول کرده‌بودم به توصیۀ عمۀ خود ابقا فرموده و سخن هزل بر زبان رانده‌اید.  فرستادم او را تحت‌الحفظ به تهران بیاورند تا اعلیحضرت بدانند که اداره‌ی امور مملکت به توصیۀ عمه و خاله نمی‌شود .

cok4_178974_622.jpg

با خود گفتم اگر خاتمی یا یکی از مسئولین تنها یکی از خدمات ارزندۀ امیرکبیر را برای ایران و ایرانی انجام داده بودند تردید ندارم که حتی خود را در انتخاب رئیس جمهور آمریکا نیز دخالت میدادند . آیا خاتمی که تمام قد از روحانی حمایت کرد آنقدر جرأت و جسارت دارد تا بعد از پایان هشت سال مسئولیت روحانی بابت کارنامۀ مفتضح روحانی از مردمی که به توصیه اش عمل و به روحانی رأی دادند عذرخواهی کند ؟

در همان ابتدای خبر مشاور شهرداری که علاج آلودگی هوای پایتخت را فقط وزش باد میداند میگوید : خوب است بدانید شورای نگهبان در سال ۹۶ می‌خواست روحانی را رد صلاحیت کند و ۲۲ مورد هم ذکر کرده بودند که در این موارد از رهبری تبعیت نکرده است که با ورود مراجع و تذکر آن‌ها به شورای نگهبان حسن روحانی تایید صلاحیت شد .

امیرکبیر کجاست که ببیند کار ادارۀ امور مملکتی از توصیه های عمه و خاله هم گذشته است . امروزه حتی نوادگان عمه و خاله هم توصیه میکنند . شورای نگهبان هم توصیه ها را می پذیرد . اگر قرار است بر اساس ضوابط و قوانین افراد تأیید صلاحیت شوند پس پذیرفتن توصیه یعنی چه ؟ اگر شورای نگهبان برای خودش قوانینی دارد نباید به هیچ توصیه ای حتی از سوی مراجع و رهبری اعتنا کند و افراد را بر اساس صلاحیت شان تایید یا رد کند . انصافا اگر شورای نگهبان هم با توصیه و سفارش کار میکند حیف این چند تومان اندکی است که بعنوان بودجه در اختیار شورای نگهبان قرار میدهند .

در بخش بعدی مشاور شهردار گفته است : از سوی دیگر طیف مقابل و شورای نگهبان در صدد است مجلس یکدستی را داشته باشند که به راحتی بتوانند مسائلی مانند FATF و پالرمو را رد کنند . با این حال معتقدم که بهتر است اصلاح طلبان به انتخابات ورود کنند و با صندوق‌های رای قهر نکنند . بگذارید سخنان مشاور شهردار را ترجمه و به زبان ساده بگویم . مسئولین باسواد ما چنان بالاتر از دیپلم سخن میگویند که درک سخنانشان لااقل برای من قابل فهم نیست .

با خواندن این بخش سخنان مشاور شهردار یاد بازی دختر بچه هایی افتادم که با کوچکترین بهانه قهر میکردند و دقیقه ای بعد آشتی و بازی را از سر میگرفتند . مشاور با زبان بی زبانی میگوید طیف مقابل !!! حالا هر کسی یا هر ارگانی به همراه شورای نگهبان تنها دغدغه ای که دارند این است که رویۀ عناد و دشمنی با همۀ دنیا از دستور کار مسئولین خارج نشود . برای طیف مقابل و شورای نگهبان وضعیت معیشتی مردم و اوضاع وخیم ایران و انزوای نظام در جهان و منطقه و داخل ایران اصلا مهم نیست . مهم جلوگیری از تصویب اف ای تی اف است که بر اساس آن میلیاردها پول مردم حیف و میل شود . مهم پالرمو است . مهم سوریه و عراق و لبنان و یمن است .

مردم ایران گور خواب شده اند ؟ کارتن خواب هستند ؟ بیکارند ؟ گرسنه اند ؟ این مسائل به طیف مقابل و شورای نگهبان ربطی ندارد . مهم توصیه های عمه و خاله است که شورای نگهبان برای اجرای توصیه ها بودجه میگیرد . البته مشکلات ایران و ایرانی نه تنها برای طیف مقابل و شورای نگهبان مهم نبوده و نیست که برای همین مشاور شهرداری هم طیف هایش هم از اهمیت چندانی برخوردار نیست . این مشاور هم مانند تمام مشاوران ریز و درشت خواسته برای عرض اندام چند جمله ای گفته باشد .

وقتی همین چند جملۀ غلامعلی رجایی را خواندم الباقی سخنان و گزارش را فاقد ارزش وقت گذاشتن دیدم . لینک خبر را تقدیم میکنم دوستانی که میخواهند چند دقیقه ای شاد باشند میتوانند مراجعه و سخنان مشاور را بخوانند و لذت وافر ببرند . ایام بکامتان

https://www.rouydad24.ir/fa/news/197222/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%86%D8%A7%DA%86%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%81-%D9%BE%D8%A7%D8%B3-%DA%AF%D9%84-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D9%87%D8%AF

3

یعنی شما میخوایید توی انتخابات شرکت کنید ؟

2

عرض شود که توی استان ما مدیر کل صدا و سیما به مدت یکی دو ماه عملا نبود (اینکه استعفا کرد یا اخراج شد رو یادم نیست)

در تمام این مدت هیچکسی در کارش دچار مشکل نبود هیشکی زیراب کس دیگه ای رو نزد هیچ برنامه ای با اختلال مواجه نشد و همه بدون استرس و فشار منفی ککار خودشون رو پیش بردن

برنامه های استانی و سراسری هم اصلا وقفه ای نداشت

به نظر من اگر تمام مسوولین رو گردن بزنیم هیچ اختلالی در اداره کشور به وجود نمیاد ضمن اینکه با مردن هر مسول ده دوازده تا پست مدیریتی هم آزاد میشه

که به نوعی میشه اون رو کارافرینی قلمداد کرد

من به شخصه در انتخابات سعی میکنم شرکت کنم البته نه برای رای دادن بلکه برای جمع اوری ارا سر صندوق

هم یه ناهار و شام میدن هم یه مبلغی واسه 24 ساعت کسب میکنیم هم خیلی حال میده

شما دوستان هم اگر میل دارید برید فرمانداری شهرتون و برای سر صندوق بودن اسم نویسی کنید

و اینحوری مشتی برنید به دهان استکبار خصوصا مسولین داخلی

2

در در ۱۳۹۸/۹/۲۷ در 4:59 PM، kalafe2006 گفته است :

یعنی شما میخوایید توی انتخابات شرکت کنید ؟

با سلام و احترام بابت غیبت یک هفته ای عذرخواهم . امیدوارم برایم نهست و فرار رد نکرده و مرا دادگاهی نکیند . اما بعد 

گمان نمیکنم در مطلب بالا سخن از شرکت در انتخابات به میان آورده باشم . سالهاست خودم را بازیچۀ افراد نالایق نکرده و نخواهم کرد . با این اوضاعی که دلسوزان و دلواپسان و دلسوختگان مردم برایمان مهیا کرده اند شانه هایم ضعیف تر از آن است که برای بالا رفتن فرصت طلبان زیر فشار پاهای لرزانشان قرار بگیرد . این پست را صرفا جهت خنده و البته روشن شدن بعضی حقایق و دانستن اطلاعاتی است تا بدانیم منتخبین مردم فقط از میان لپ لپ پیدا نشده و نمیشوند . با وقایع و حوادثی که در سالها و ماههای اخیر رخ داد حدس میزنم پرشورترین و حماسی ترین انتخابات را امسال داشته باشند !!!!

نه مدیرجان در روز موعود هر کاری میکنم الا همدست شدن با مفسدان از بابت من یکی خیالت راحت باشد .

2

در در ۱۳۹۸/۹/۲۷ در 8:27 PM، Crounus2000 گفته است :

عرض شود که توی استان ما مدیر کل صدا و سیما به مدت یکی دو ماه عملا نبود (اینکه استعفا کرد یا اخراج شد رو یادم نیست)

در تمام این مدت هیچکسی در کارش دچار مشکل نبود هیشکی زیراب کس دیگه ای رو نزد هیچ برنامه ای با اختلال مواجه نشد و همه بدون استرس و فشار منفی ککار خودشون رو پیش بردن . برنامه های استانی و سراسری هم اصلا وقفه ای نداشت

دقیقا همینگونه است . بزرگترین مشکل سالهای اخیر وجود یک رئیس در رأس یک اداره یا نهاد است . اصلا میدونی چیه ؟ بزرگترین معضل و مشکل ایران همین مسئولین هستند . مردم که همان مردم قبل انقلاب هستند و شهرها هم همان شهرها ، آسمان همان آسمان و هر چه را بخواهیم مقایسه کنیم کمترین تفاوت را با قبل انقلاب دارد . ولی ولی ولی این وسط چه چیزی کلا دگرگون شده است ؟ پیدا کنید پرتقال فروش بدجنس را .

به نظر من اگر تمام مسوولین رو گردن بزنیم هیچ اختلالی در اداره کشور به وجود نمیاد ضمن اینکه با مردن هر مسول ده دوازده تا پست مدیریتی هم آزاد میشه . که به نوعی میشه اون رو کارافرینی قلمداد کرد

ایکاش جناب کلافه روی این ایده های خلاقانه بیشتر وقت بگذارد . با مردن یک مسئول باور کنید نه تنها آب از آب تکان نمیخورد که کلی سبب شادمانی مردم هم میشود . نیازی هم کلی بودجه برای کارآفرینی هزینه شود . با مردن یک نفر دهها نفر به کار و نان میرسند . 

من به شخصه در انتخابات سعی میکنم شرکت کنم البته نه برای رای دادن بلکه برای جمع اوری ارا سر صندوق

صدها نفر مانند شما هم سر صندوق باشند قادر نخواهید بود مانع از امداد غیبی شوید . کرامات مسئولین بیش از آن است که من و شما گمان داریم و میدانیم .

هم یه ناهار و شام میدن هم یه مبلغی واسه 24 ساعت کسب میکنیم هم خیلی حال میده

مهم همین ناهار و شام است . کاش میگفتید صبحانه هم هست یا باید نان و پنیری در دستمال ببندیم و با خود به صحنه بیاوریم . از مبلغ هم می گفتید چقدر میدهند ؟ اینگونه اطلاعات را لطفا دقیقا و با جزئیات بفرمایید . اینطوری ما را بر سر دو راهی میگذارید .

شما دوستان هم اگر میل دارید برید فرمانداری شهرتون و برای سر صندوق بودن اسم نویسی کنید

آقای مدیر بفرمایید تحویل بگیرید . چه مدرکی بالاتر از این میخواهید تا به شما ثابت شود در انجمن عنصر نفوذی هست ؟ منکه میگویم به احتمال زیاد جناب کرونوس از سرنوشت دوست نازینمان ناشناس عجیب حتما اطلاعاتی دارد . شاید هم در ناپدید شدن دوستمان نقش داشته باشد . لطفا به هر روشی که میدانید کرونوس را وادار به اعتراف کنید و اعترافاتش را هم برای اعضای انجمن پخش کنید .

و اینحوری مشتی برنید به دهان استکبار خصوصا مسولین داخلی

بیچاره استکبار دیگه گمان نکنم دک و پوزی برایش باقی مانده باشد .

3

آقا !!!1 چرا پشت سر بچه مردم حرف در میارین

من گفتم از این فرصتی که نمیشه کاری کرد یه کلاهی برا خودتون بدوزید شاید گرهی از مشکلاتتون وا شد

کل ماجرا اینجوریه که میرید فرمانداری میگید برای انتحابات میخوایید سر صندوق باشید

البته اگر حامی یک کاندید باشید با معرفی اون فرد هم میتونید برید به عتوان ناظر ایشون سر یه صندوق

وقتی زمانش برسه باهاتون تماس میگیرن و میگن بیاین حکم تون رو بگیرید که محل  حضورتون توش مشخصه

از کله صبح میرید سر صندوقی که معرفی شدید خودتون رو معرفی میکنید

و با پلمپ کردن صندوقها کار شروع میشه و تا آخر شب ادامه داره این وسط براتون خوراکی میارن تا حوصله تون سر نره  البته صبحانه و ناهار و شام هم سرجاشه

و پس از شمارش و تحویل آرا به نماینده فرماندار و دادن شماره حساب چند روز بعد بین 170 تا 300 تومان بستگی به پستی که دارید به حسابتون واریز میشه

از هیچی خیلی بهتره و اینکه فرصت خوبیه برای کانال زدن و شناسایی خط و ربط ادما برای گشایش برخی مشکلات

2

کرونوس جان منتظر نامه استعفا شما از انجمن هستم 

مگر اینکه دوست داشته باشی توی استخر شنا کنی 

2

: SHOUT :

توی این دوره زمونه خوبی به کسی نیومده 

ما گفتیم شاید گرهی از دوستان باز بشه اما تهدید کردن که سر ما رو بکنن زیر آب هییییییییییی

آخه شاعر گفته 

آنکه شیران را کند چون روبهان--------------- احتیاج است احتیاج است احتیاج

منم یه زمانی بیکاری خیلی بهم فشار آورد (البته الانم گرانی داره فشار میده خخخخ) و دیدن برخی ادما در شرایط انتخابات وقتی که کارشون به مردم گیر کرده روزنه امیدی هست که شاید بشه ازش استفاده کرد

البته من نتونستم اونطور که لازم بود به گروههای سیاسی وارد بشم چون روحیه بی اخلاقی شون رو نداشتم اما من تقسیم غنایم شون بعد از پیروزی در انتخابات رو دیدم 

و به وضوح دیدم که افرادی به راحتی وارد استانداری و فرمانداری شدن و پست گرفتن در حالی که تا قبل از این آدم هم حساب نمیشدن 

دیدم که لای این زدو بندها افرادی به وزیر معرفی شدن و پس از انتخابات با نامه همون نماینده که براش کار کردن در وزارتخانه ها به مناصبی رسیدند

یک نمونه این فرد

07185.jpg

محمد عباسی

پس از سقوط هواپیمای حامل نمایندگان استان ما و در فضایی که مهره قوی توی استان نبود این فرد از قائمشهر اومد گلستان و با روش خودش نماینده مجلس شد و بعدش رفت توی کمیسیون های مجلس و از اونجا پل زد و توی چند دوره وزیر ورزش و جوانان شد 

جایی که مثل وزارت کشور توی چشم نبود و با حاشیه امنیت حقوق وزارت گرفت

الانم دوباره سر و کله ش توی استان پیدا شده و مردم وعده هایی که داده بود رو فراموش نکردن و وقتی دیدنش فحش و نفرین بود که نثارش شد 

با این اوصاف به نظرتون استخر برم یا استعفا بدم

2

در در ۱۳۹۸/۱۰/۳ در 1:57 PM، kalafe2006 گفته است :

کرونوس جان منتظر نامه استعفا شما از انجمن هستم

مگر اینکه دوست داشته باشی توی استخر شنا کنی 

استعفا دادن چندان جالب نیست . این روزها شنا کردن در استخرهای آنچنانی جذابیت بیشتری دارد . بخصوص که برای بقیه هم درس عبرت میشود .

3

بفرموده استاد تلخک 

گزینه اول حذف، تشریف بیارید که یدونه بلیط استخر گرفتم 

2

در در ۱۳۹۸/۱۰/۶ در 5:26 PM، kalafe2006 گفته است :

بفرموده استاد تلخک 

گزینه اول حذف، تشریف بیارید که یدونه بلیط استخر گرفتم 

استاد کلافه من ارادت خاصی به کرونوس نازنین دارم . همواره آرزوی سلامتی و سربلندی برای تمام دوستان را آرزو میکنم . شما اجازه بدهید کرونوس کمی با خود خلوت کند من مطمئنم که ایشان میداند عواقب در خط مدیر نبودن چیست . بهر حال ما به این نتیجه رسیده ایم که برای ادامۀ حیات در انجمن باید در خط مدیریت و مدیران موازی گام برداریم .

3

در انجمن آزادی و دموکراسی حکم فرماست 

همه در بیان عقایدشون آزاد هستن 

ولی چون کرونوس ساز مختلف زده یا توبه می‌کنه یا تشریف می‌بره استخر واسه غسل 

: TEARS :

2

به قول هنری فورد همه آزادن هر رنگی برای ماشین شون انتخاب کنن به شرطی که رنگش مشکی باشه 

آزادی کلافه این ریختیه : SURPRISE :

2

شما چه میگویید ؟

15 روز و چند ساعت دیگر دوباره انتخاباتی در ایران برگزار میشود . آنچه در انقلاب از انتخابات دیدیم اکثر نامزدان و کاندیداها از چند روز و چند ماه به انتخابات پروسۀ تبلیغاتی خود را آغاز میکنند . هر نامزدی هم با استفاده از مشاورانی روشهایی را برای جلب نظر مردم بکار میبندد . اکثر نامزدان تا قبل از برنده شدن بلیط شان حسابی هارت و پورت میکنند . ناهار و شام میدهند . دست بر سر طبقۀ مستضعف می کشند . از مشکلات عدیدۀ موجود میگویند . در پایان هر نطق نامزد این شائبه به ذهن مخاطبان میرسد که نامزد گفته منم خلیفه در بغداد .

بله میلیونها و شاید میلیاردها هزینه میشود تا مردم نمایندگانی را برگزینند که در طول چهار سال وکالت گره از کار فرو بسته و اوضاع نابسامان شهر و میهن باز شود . اما هر انتخاباتی که برگزار شده است بعد از سامان گرفتن مجلس دیده ایم که وضع مردم و مملکت نه تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است . در طول چهل سال انقلاب این قاعده و فرهنگ نهادینه شده است که دغدغۀ ملت و مملکت تا ساعت آغازین انتخابات است . به محض اینکه زنگ رأی گیری به صدا در بیاید دغدغۀ وکیل مردم فقط جیب نامبارک خود و همقطارانش است و لاغیر . البته انصاف حکم میکند که بگویم در هر دوره کمتر از انگشتان دو دست هم نمایندۀ خدا ترس و میهن پرست و دلسوز مردم هم یافت میشود ولی افسوس صدایشان در همهمه های زیاده خواهان فریبکار محو میشود . گاه ممکن است تک صدایی از یک نماینده شنیده شود که راه به جایی نمی برد .

بهرحال اینها را گفتم تا برسم به این سئوال که شما دوستان دلیل دو رنگی و ریاکاری و ناکارآمدی مجلس را در چه میبینید ؟ دلیل ضعف نمایندگان هشتاد میلیون ایرانی در خانۀ ملت چیست که قادر نیستند یک لایحه به نفع ایران و ایرانی تصویب و اجرا کنند ؟

امیدوارم از نظر دوستان و اساتید بهره مند شوم و در این فرصت باقیمانده دو هفته ای تکلیف خودم را با خودم روشن کنم .

3

درود بر استاد تلخک عزیز 

خیلی مسئله پیچیده ای نیست 

ما ایرانی ها ذهن فراموشکاری داریم. تاریخ نمیخوانیم. از گذشته عبرت نمیگیریم. ساده لوحیم. جرات و جسارت بازخواست مسئولین رو نداریم اونا هم نهایت سواستفاده رو میکنن 

1