Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

نامگذاری سال

جهش تولید ؟

چطور ؟ چگونه ؟ با کدام داشته ؟ با کدام پشتیبانی ؟

2

جهش تولید ؟

شعار امسال جهش تولید است . سال قبل شعار سال رونق تولید بود که واقعا روغن تولید گرفته شد . چقدر افسوس خوردیم که کارگاههای تولیدی یکی پس از دیگری تعطیل و کارگرانشان به جمع بیکاران افزوده شدند . صرف نامگذاری و شعار انتخاب کردن که دردی از مشکلات و معضلات و مصیبت ها دوا نمیکند . همانگونه که از سال 1369 برای هر سال نامی گذاشتند و شعاری انتخاب کردند و تا امروز اوضاع مردم هر سال بدتر از سال قبل شده است . شعار در کنارش باید عمل باشد . عمل هم باید از سوی مسئولین آغاز شود . مسئولین هستند که خیر سرشان الگوی مردم میشوند . شخصا احتمال میدادم با توجه به عدم تحقق شعارهای سالیان اخیر و با توجه به حوادث بیشمار سال 1398 رهبرانقلاب شعار سال 1399 را شعاری متفاوت در نظر بگیرد . شعاری که لااقل در ظاهر کمی دردهای مردم را تسکین دهد . مثلا شعار نظارت دقیق بر افکار ، گفتار و رفتار مسئولین . در طول سالهایی که مرسوم شده برای هر سالی نامی انتخاب شود هیچ سالی پندار و رفتار مسئولین همطراز با شعار سال نبوده است . با نامگذاری سال نه تنها شعار آن سال تحقق نیافت بلکه پندار و کردار مسئولین دقیقا در جهت مخالف شعار سال بوده است . تا امروز نامگذاری ها فقط برای مردم بوده است . اگر هم شعاری برای مسئولین انتخاب شده است چون نظارتی بر عملکرد مسئولین نبوده است مسئولین هم شعار را جدی نگرفته اند . مثلا سال مقاومت اقتصادی که مردم باید برای تحمل حداقل زندگی مقاومت کنند و در مقابل برای مسئولین در ان سال هیچ وظیفه ای تعریف نشده بود .

رهبرانقلاب میگوید که طبق گزارشاتی که به ایشان میدهند ظاهرا 10% شعاررونق تولید تحقق یافته است . ولی در پایان سال و آنچه امروزه مردم می بینند نه تنها نشانی از پیشرفت در تولید مشاهده نمیشود که میزان بالایی هم پسرفت عیان است

البته از آنجایی که باید انصاف را رعایت کرد بنده شهادت میدهم که مسئولین بابت شعارهایی که بعنوان نام سال انتخاب شده و میشود انصافا گفتارشان هیچ نقصی نداشته و بسیار بیشتر از توانشان در خصوص شعار سال وراجی و برای پاسداشت شعار سال هزینه های هنگفتی هم صرف برگزاری همایش و کنفرانس و سمینار و جلسات متعددی کرده اند . هر نهاد و ارگان و سازمانی از روز دوم سال جدید بودجه های بی زبان را میگیرند تا صرف هماهنگی افراد زیر مجموعۀ خود کرده تا راهکارهای تحقق شعار سال را بیابند . اینکه تا نتیجۀ خروجی همایش ها و کنفرانس ها و سیمینارها میخواهد به عمل تبدیل شود سال مذکور تمام میشود دیگر مقصر مسئولین نیستند . مقصر سال است که ارزشی برای خود قائل نبوده و به 365 روز ناچیز بسنده کرده است . اگر تعداد روزهای سال بیشتر بود بدون شک بعد از شنیدن گفتار مسئولین و برگزاری همایشهای آنچنانی حتما شاهد پندار و کردارشان برای تحقق شعار سال هم می بودیم ولی چه کنیم که چهار دهه است در زمرۀ بدشانس ترین مردمی قرار گرفته ایم که حتی روزهای سال هم برایمان دردسر ساز شده است . به نامگذاری و شعار سالها از بدو مرسوم شدن تا امسال نگاهی انداخته و در ذهن خود و در خلوت خود تحقق شعار آن سال را با حوادث و اعمال و اقدامات مسئولین بررسی کنیم :  

1369  تاکید بر تحول درونی و اصلاح امور

1370  تاکید بر صبح روشنی

1371 تاکید بر تحکیم معنویت

1372تاکید بر عدالت اجتماعی

1373  تاکید بر صرفه‌جویی

1374  تاکید بر وجدان کاری ، انضباط اجتماعی ، انضباط اقتصادی

1375  تاکید بر ضرورت پرهیز از اسراف و حفظ ثروت و منابع عمومی کشور

1376  تاکید بر توجه به معنویات و فضایل اخلاقی

1377  تاکید بر صرفه جویی و پرهیز از اسراف ، قناعت و پایداری بر مواضع اسلامی و انقلابی

1378 امام خمینی { صدمین سال تولد امام خمینی } 

1379 امام علی (ع) { دوتا عید غدیر در این سال داشتیم }

1380 اقتدار ملی و اشتغال آفرینی

1381 سال عزت و افتخار حسینی { دوتا محرم در این سال داشتیم } 

1382 خدمتگذاری  

1383 پاسخگویی

1384 سال همبستگی ملی و مشارکت عمومی

1385 پیامبر اعظم { دوبار 28 سفر در این سال داشتیم }

1386 اتحاد ملی ، انسجام اسلامی

1387 نوآوری و شکوفایی

1388 حرکت مردم و مسئولین به سوی اصلاح الگوی مصرف

1389 همت مضاعف و کار مضاعف

1390 جهاد اقتصادی 

1391 تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایۀ ایرانی

1392 حماسۀ سیاسی و حماسۀ اقتصادی

1393 اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

1394 دولت و ملت ، همدلی و همزبانی 

1395 اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل 

1396 اقتصاد مقاومتی ، تولید ، شغل  

1397 حمایت از کالای ایرانی 

1398 رونق تولید 

1399 جهش تولید

یک ایراد به نامگذاری هر ساله دارم . چقدر خوب میشد اگر رهبر فقط به اعلام شعار سال اکتفا نمیکرد و در خصوص موفقیت مسئولین راهکارهایی هم ارائه میکرد . رهبرانقلاب یکسال تمام وقت دارند تا ضمن انتخاب شعار سال بعد ، راهکارهایی هم که سبب تحقق شعارشان میشود را یافته و به مسئولین ارائه نماید . مسئولین ما به سبب مشغله های زیاد وقت ندارند تا معنای دقیق کلمات را درک کنند . مسئولین در همان لحظۀ نخست که شعار سال را میشنوند فقط واژه های آشنا را به ذهن میسپارند . از جهش تولید فقط قادر به درک واژۀ جهش هستند . چرا که واقعا مسئولین ما در جهیدن و جهش سرآمد روزگار خود هستند . میدانند که جهش یعنی پریدن . یعنی جستن . یعنی دوتا یکی کردن . مهم همین جهش و جهیدن و پرش است . بر همین اساس هموطنان از فردا و پس فردا منتظر جهش و جهیدن و پرش خیلی چیزها باشند . خود را آماده کنید که فردا نگویید ما اطلاع نداشتیم و غافلگیر شدیم . من شاهد هستم که در اولین دقایق سال مردم را نسبت به جهش و جهیدن مطلع کردند . چند نمونه از جهش مسئولین در سال 1399 شاید موارد زیر باشد :

جهش قیمت ها ، جهش تورم ، جهش اختلاس ها ، جهش بی برنامگی ، جهش رفع مسئولیت ، جهش قاچاق ، جهش بی تدبیر دولت و . . . تا پایان سال تنها چیزی که نه تنها جهشی نخواهد داشت بلکه خیلی به عقب هم برخواهد گشت تولید است و تولید و تولید و تولید  و لاغیر . در پایان سال اگر شعار و نامگذاری نتیجه نداد چه کسی پاسخگو خواهد بود ؟

https://www.tabnak.ir/fa/news/887000/%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84-69-%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86

2

من میگم مثل جشنواره کن که بهترین ها رو هدیه تندیس کن میدن و بدترين ها رو هم تمشک زرین

حضرت آقا بیان شخصا هرسال چندتا بدترین مسوولان رو معرفی بسپارند به جوخه‌های اعدام و  جلوی دوربین هم جوخه اعدام سال نو رو با شلیک به این عزیزان آغاز کنن

اول هرسال یه توپ در میکنن لااقل باروتش هم هدر نمیره و به دردی میخوره

1

حضرت آقا بیان شخصا هرسال چندتا بدترین مسوولان رو معرفی بسپارند به جوخه‌های اعدام و  جلوی دوربین هم جوخه اعدام سال نو رو با شلیک به این عزیزان آغاز کنن

اول هرسال یه توپ در میکنن لااقل باروتش هم هدر نمیره و به دردی میخوره

چرا هر سال ؟ چرا اعدام ؟

مسئولین بیگناه هستند . در این مورد که مسئولین تا این اندازه بی لیاقت و ناکارآمد و درمانده شده اند من شخصا خودم و مردم را مقصر میدانم . اگر از ابتدای انقلاب بیش از حد نی نی به لالای مسئولین نگذاشته بودیم ، اگر با مسئولین مانند یک شهروند عادی رفتار کرده بودیم اگر مسئولین را قدیس نمیدانستیم و اگر . . . بگذار از خودم بگویم .

معلمی داشتم که دینی و قرآن درس میداد . سال 57/56 را میگویم . این استاد مانند سایر معلمان دیگر بود . البته تنها تفاوتی که من بیاد دارم این بود که اکثر معلم ها با کراوات و ریش هفت تیغه به مدرسه می آمدند و معلم دینی با ظاهری ساده و بدون کراوات . گذشت تا روزهای انقلاب فرا رسید . ما که در سن 11 و 12 سالگی بسیار جو زده شده بودیم با شروع تظاهرات خواسته یا ناخواسته به سمت معلم دینی جذب شدیم . خودم شخصا نه معنی انقلاب را میدانستم و نه در خصوص فساد مسئولین نظام پادشاهی موردی دیده بودم . من میدیدم و بیاد دارم که رأس ساعت مقرر تغذیه ام را بدون تأخیر و کم و کاست میگرفتم . صبح های زمستان وارد کلاس که میشدم بخاری روشن و فضای کلاس گرم بود . بیاد ندارم والدینم برای دفتر و کتاب و لوازم تحریرم دغدغه ای داشته باشند . در روزهای انقلاب آنچه برایم مهم بود اینکه به بهانۀ حضور در تظاهرات شلوغ کنم ، شیشۀ کلاس بشکنم روی میز بکوبم و آلودگی صوتی ایجاد کنم تا مدیر مجبور شود مدرسه را تعطیل کند .  بله معلم دینی برای دانش آموزان حکم رهبر و لیدر را داشت . هر چه میگفت دانش آموزان بدون چون و چرا اجرا میکردند .

در میان جامعه هم همینگونه بود . اکثر افرادی که در شهرها وظیفۀ رهبری و لیدری تظاهرات را بر عهده گرفتند افرادی گمنام و ساده ای بودند . ولی وقتی مردم پیرامون آنها جمع شدند هر فردی به نوعی با ارتکاب اعمالی و بیان سخنانی آن بنده خدا را آنقدر بالا بردند که خودشان باورشان شد که قدیس بوده اند و خودشان بی خبر . نمیدانم داستان بلعم باهورا یا بائورا را شنیده اید یا نه . بلعم کسی بوده که مستجاب الدعوة بوده است . خداوند بدون بررسی و چون و چرا دعایش را می پذیرفته است . در رویارویی با حضرت موسی مردم پیرامون بلعم را میگیرند و میخواهند که در حق موسی نفرین کند . بلعم که عمری را عبادت کرده و به مقام مستجاب الدعوة رسیده بود سرش گیج رفته و تا میخواد نفرین کند خداوند حالت صورت بلعم را همانند سگ شکل میدهد .

بلعم که میبیند نزد مردم خیلی خراب شده اقدام به لجبازی با خدا میکند . رو به آسمان کرده و میگوید پروردگارا حال که مرا اینگونه ضایع کردی تمام بندگانت را به فساد میکشم . به مردم میگوید بروید زنان و دختران را آرایش کنید و به میان سپاه موسی بفرستید . شهوت و زنا قدرت نظامی موسی را تحلیل داده و شما پیروز میشوید .

اکثر مسئولین ما در ابتدا در راه انقلاب و همراه مستضعفان بودند . هر کدام به نوعی و شیوه ای که در آینده مشخص خواهد شد از گردونه خارج شدند . به چشم خود دیدم که یک روستایی آب وضوی فلان مسئول را تبرک میدانست . مسئول هم نه تنها مانع از خریت آن بنده خدا نشد بلکه خیلی هم خرکیف شده بود و به خود میبالید که آب وضویش را تبرک میدانند .

آری مقصر جهالت ، خرافه پرستی و تعصبات نابجای خودمان است که حقیقتا بیچاره کرد ما را . نیازی نیست سالی یکبار چند مسئول دزد و نالایق را اعدام کنند . همان ابتدا که از اولین اختلاس ها رونمایی شد فقط اختلاس کننده را جلوی دوربین می آوردند به مردم معرفی میکردند و پول اختلاس شده را از او میگرفتند و بی آبرویش میکردند کفایت میکرد . اعدام اختلاس گران و سلاطین سرپوشی شده و میشود که مسئولین رده های بالاتر که راه های اختلاس را باز گذاشته و با صدور مجوز سهمی از اختلاس داشته اند همیشه پنهان بماند .

برای شروع باید این تفکر در جامعه جا بیفتد که هیچ مسئولی آنگونه که ما تصور میکنیم بدون اشتباه و خطا نیست . هیچ مسئولی قدیس نیست . تمام مسئولین خادم و خدمتگزار بندگان خدا هستند . هیچ مسئولی نباید تا زمانی که یک ایرانی و یک خانواده بی خانه وجود دارد حق ندارد خانه دار باشد . هیچ مسئولی حق ندارد تا زمانی که یک پدر پراید ندارد سوار ماشین ضد گلوله شود . هیچ مسئولی حق ندارد مردم را برای درمان درد و بیماری به حرم ائمه بفرستد و خودش به بیمارستانهای انگلیس و آمریکا برود . تا زمانی که مردان ما برای لقمه ای نان شرمندۀ خانواده هستند هیچ مسئولی حق ندارد در حساب بانکی داخل و خارج میلیاردها پول داشته باشد .

نیاز به اعدام و قتل و کشتار نیست . اندکی تأمل و تفکر خیلی از گره های کور ناکارآمدی را در ایران باز میکند .

3

من برم آب‌ وایتکسی آب الکلی آب اسیدی‌؛ چیزی غرغره کنم بر می گردم

به نظرم بدجور به شستشوی چیز نیاز دارم

1

در هم اکنون، Crounus2000 گفته است :

من برم آب‌ وایتکسی آب الکلی آب اسیدی‌؛ چیزی غرغره کنم بر می گردم مراقب باش خیلی از هموطنان با وایتکس و الکل مسموم شدند .

به نظرم بدجور به شستشوی چیز نیاز دارم خب یکی بگه این چیز چیه ؟

2

البته چیز چیز دآری نیست

فقط چیزایی که لازمه شسته بشن رو شامل میشه

بعدشم اینطور که این 40 سال طبق گفته شما کن فیکون شدیم همون بهتر که آب اسید غرغره کنم بلکه این غمباد های ما رو بشوره ببره

1

پس فاتحه تولیدو بخونیم

رحم ا... من یقرع فاتحه مع صلوات

پیس پییییییییس پیسسسسسسس

2

در 2 ساعت قبل، AH-1J گفته است :

پس فاتحه تولیدو بخونیم

شما دوستان دقیقا از کدوم تولید صحبت میکنید ؟ نکنه منظور شما تولید جهل و خرافات و حماقت و کودنی است که علی رغم تاخت و تاز کرونا گریبانگیر عده ای از هموطنان شده است ؟ دعا کنیم در تولید جهل و خرافات و حماقت و کودنی جهش نداشته باشند که مصیبت هایی بس بزرگ ببار خواهد آورد . یک نمونه از جهش تولید حماقت را در اولین روزهای سال بنگرید

مواد ضدعفونی و ماسک های تولیدی توسط قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی برای کمک به مردم آمریکا از محل سفارت سابق آمریکا در تهران ( لانه جاسوسی ) به سفارت حافظ منافع آمریکا در ایران ، سوئیس منتقل شد .

دشمن ما همینجاست * دروغ میگن آمریکاست .

https://www.farsnews.ir/photo/13990112000657/کمک-های-بسیج-دانشجویی-به-مردم-آمریکا

2