Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نوع دوستی - کمک به همنوع

شخصا از اینکار خوشم نمی آید و تا امروز چنین کاری نکرده ام . ولی گاهی آستانۀ تحمل انسان چنان به انتها می چسبد که باید خط قرمزهای خودت را هم رد کنی . تا حدود دو سال قبل دوستی داشتم بنام جواد که بعنوان راننده در آژانسی که داشتم کار میکرد . آذر 97 به رحمت خدا رفت . مردی درست کردار بود . جواد قبلا کلید ساز بود ولی با توجه به شرایط بد اقتصادی و موارد دیگر ورشکست شد و مجبور شد در آژانس کار کند . من که آژانس را فروختم او نیز به یک تعویض روغنی رفت و به شاگردی مشغول شد . بعد از مدتی صاحب تعویض روغنی میخواست تغییر شغل بدهد . یک عزیز نوع دوستی پیدا شد و چون جواد را میشناخت و او را قبول داشت ، به جواد گفت اگر  کار بلد شدی و میتوانی مغازه را اداره کنی ، من مغازه را بردارم و تو کار کن با هم شریک باشیم . یعنی سرمایه از فرد خیر و کار از جواد . خدا را شکر به توافق رسیدند .

هر روز اوضاع جواد بهتر می شد و من و سایر دوستان هم خوشحال می شدیم . مستقل شدن جواد به یکسال نرسید . صبح جمعه 23 آذر بود که گوشی من زنگ خورد . جواد را به بیمارستان برده بودند . جواد ناراحتی قلبی داشت . میدانستم که بابت مشکلاتی که داشت و غصه های زیادی که میخورد قلبش او را به بیمارستان کشانده است . دوتا دختر ناز و دوست داشتنی هم داره که من عاشق اون دختر کوچکش هستم که الان کلاس اول ابتدایی میره . خودم را رساندم بیمارستان . ولی دیر شده بود . دوست دیگری که در آژانس با جواد بود هم قبل از من رسیده بود . تا مرا دید زد زیر گریه و گفت جواد تمام کرد .

ببخشید قصد ناراحت کردن شما را نداشتم . از جواد دوتا دختر کلاس اول و هشتم به یادگار مانده که با مادر عزیزشان زندگی میکنند . جواد مقداری مقروض بود و یک وام هم داشت که دوستانش قرض های جواد رو صاف کردند . حالا مانده مابقی وام که خانمش واقعا مستأصل شده . خانمش کار میکند و ماهی 600 تا 700 تومان حقوق میگیرد . پولی که شاید به زحمت کفاف خورد و خوراک سه نفر را بدهد .

منظور من از گفتن این حرفها این بود که اگر دوستان در اطراف خود فرد خیر و نوع دوستی را سراغ دارند که دستش در کار خیر هست لطف کنند داستان خانوادۀ جواد را برایش بگویند که اگر تمایل داشت کمک کند تا لااقل وام این بنده خدا را تسویه کنیم . من از خانمش پرسیدم حدود سه میلیون و پانصد هزار تومان از وام باقی مانده است . خانم مرحوم جواد هم برای اینکه ضامن به در منزلش نرود از هرکجا که شده قسط را تهیه میکند . ولی چند وقت پیش که رفتم سری به آنها بزنم دیدن وضعیت زندگی آنها خیلی خیلی اذیتم کرد . صحبت کردیم بنده خدا میگفت همین قسط وام تموم شود یک نفس راحتی میکشم .

با خودم گفتم قربان خدا بشوم که چنین بانویی را اینگونه مقاوم و قانع تربیت کرده که همۀ دغدغه اش ماهی دویست و سی هزار تومان قسط وامش است . با خود گفتم خدایا این زن با ماهی 600 یا 700 تومان چگونه یک زندگی سه نفره را اداره میکند .

دوستان . همانگونه که میدانید امسال کرونا سبب شده تا خیلی از عزیزانی که نذری دارند نذرشان را به روش های دیگری ادا کنند . یکی از روش هایی که میتواند بیش از هر چیزی گرهی از کار یک بانوی نجیب و آبرو مند باز کند این است که او را یاری کنیم . بهرحال وظیفۀ خودم دانستم که این موضوع را فقط اینجا بگویم . بقیش دیگه دست اوستا کریم و خدای مهربان زن و فرزندان مرحوم جواد است . باز هم عذر تقصیر میطلبم بابت مکدر کردن خاطر دوستان .  

3

درود بر جناب تلخک عزیز 

لطف میکنید شماره کارتشون رو بگیرید ؟ 

ممنون میشم 

امید به خدا 

2

از وضع زندگی شون بیشتر بگید

کجا کار میکنه شرایط اقتصادی توی شهرتون چطوره 

همینطور شماره حساب

2

سلام

استاد تلخک مگر وام دریافتی بیمه نیست

حدود 15 سال هست که بیمه های دریافتی بیمه می شوند

2

درود به دوستان نازنین

چقدر خدای ما مهربان است که هنوز دنیایش خالی از انسان های خوب نشده است . چقدر دنیا قشنگ میشود وقتی دستهایی را می بینی که برای کمک به هموطنی دراز میشود تا او را از زمین بلند کند . چقدر مایۀ دلگرمی است داشتن دوستانی چون شما بزرگواران . ممنونم از شما که با همین جملات مختصر و کوتاه اول صبح سرشار از انرژی شدم .

کلافه جان : واقعیت نمیخواهم با گرفتن شماره حساب باعث شرمندگی ایشان شوم . با دوستان که صحبت کردیم قرار شد هر کس از هر طریق که ممکن است مبلغی را جمع آوری و با روی هم گذاشتن مبالغ ، به بهانه ای دفترچه وام را گرفته و به بانک برویم و وام را تسویه کنیم . اگر مبلغی ماند توسط همسر یکی از دوستان به ایشان رسانده شود . تا کنون دوستان اینگونه عمل کرده اند . حال اگر دوستان بنده را امین میدانند که شماره کارت خودم را تقدیم کنم . اگر هم به هر دلیل اصرار به واریز کمک به حساب ایشان دارند بفرمایند تا من شماره کارتی از ایشان بگیرم و تقدیم کنم . در نهایت مهم یاری رساندن به بازماندگان دوست نازنینی است که دیگر در میان ما نیست .

کرونوس عزیز : وضع زندگی ایشان آنگونه است که وضع اکثر ایرانیان است . مضاعف بر اینکه ایشان خود سرپرست خانواده و بسیار محترم هستند . ایشان بخاطر مواردی که شاید شما خوب بدانید یکی دو شغل عوض کرد . الان توسط دوستی در دفتر بیمه کار میکنند .

استاد ابراهیمی سعید : مرحوم جواد وام را خریداری کرده بود و وام بنام خودش نبود .

پاینده باشید

سلام

3

فرمودین فقط 3 میلیون از وام باقی مونده؟؟؟؟ 

هر قسط چقدر؟؟؟ 

2

در 23 ساعت قبل، تلخک گفته است :

سلام

با درود

استاد در بالا عرض کردم وام مرحوم خریداری شده بود . از این وام هایی که در بازار خرید و فروش میکنند . وام به نام کسی دیگر است .جواد وام را خریداری کرد .

3

در 5 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

فرمودین فقط 3 میلیون از وام باقی مونده؟؟؟؟ 

هر قسط چقدر؟؟؟ 

سلام . بله حدود سه میلیون و سیصد و خورده ای از وام باقمانده است .

3

شما یک شماره کارت بفرمایید ، ممنون میشم 

2

در 6 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

شما یک شماره کارت بفرمایید ، ممنون میشم 

با درود و ادب . کلافه جان شرمنده من به عادت سابق شبها برای خودم زود خاموشی میزنم . صبح پیامک شما را دیدم . از لطف و همراهی شما سپاسگزارم . این شماره کارت مخلصتان است . 5894631118061753 بنام حمیدرضاساجد . لطفا واریز هر مبلغ را اطلاع دهید . سربلند و سلامت باشی

3