Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

استاد نازنین ، خسروی آواز ایران به سوی خدا پر کشید

s4q3_shajariaan_rabana-1.jpg

غم زمانه خورم یا فراق یار کشم

به طاقتی که ندارم کدام بار کشم

خسروی آواز ، شجریان نازنین هم به سوی معشوق خود پر کشید . روحت شاد که سالها صدای دلنشین تو آرام بخش روح و روانم بود . با هر بار شنیدن ربنّایی که از عمق وجودت بر زبان می آوردی ، تا سالهایی بی نهایت مردم به یادت خواهند بود . نامت را به نکویی بر زبان خواهیم آورد . شجریان نازنین ، تو نمردی چرا که مرده آنست که نامش به نکویی نبرند . فقدانت برای بسیاری از مردم ایران سنگین است . ولی چاره ای جز تسلیم در برابر مشیّت ذات پاک خالق یکتا ، معشوقی که تو امروز به سویش پر کشیدی نیست . روحت شاد و نام تو همواره در یادمان خواهد بود .

برای شادی روحش صلوات

رفتی و رفتن تو آتش نهاد بر من

از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل

3 people like this

7p1v_شجریان.jpg

1 person likes this

8dex_unnamed_-_copy.jpg

صدا و سیمای حقیر

سازمانی که سالهاست نفاق و ضعف و حماقت خود را به نمایش گذاشته ، بار دیگر حقارت عریانش را به جهان نمایاند . سالهاست که بنا به درخواست مرحوم محمدرضا شجریان اجازۀ پخش آثار روح بخش و جاودانه اش را از این سازمان بی سازمان ، سلب کرده بود ، ساعتی بعد از انتشار عروج استاد ، در نهایت بیشرمی عکس و صدای مرحوم را پخش و خبر درگذشت فرزند نمونۀ ایران را مثلا اطلاع رسانی کرد . هرچند قبل از صدا و سیما خبر از طریق سایر رسانه ها به مردم رسیده بود . سازمانی که با سیاست های تهوع آورش سبب شده بود تا استاد شجریان صدا و سیما را تحریم کند .  شایع کرده اند صدا و سیما خود تصمیم بر ممنوعیت پخش صدا و تصویر استاد گرفته است . سازمان صدا و سیما حقیرتر از آن است که چنین تصمیماتی را بگیرد . نفس این سازمان به نفس افرادی چون استاد نازنین شجریان متصل بوده و هست . آنچه سبب دوری مردم از این رسانه شده است همانا ستیز جاهلانه و احمقانۀ صدا و سیما با فرزندان برومند این مردم است .

با وجود این همه رسانه های رنگارنگ مردم نیازی به صدا و سیمای حقیر نداشته و ندارند . بدون تردید صدا و سیما بعد از درگذشت استاد شجریان عکس و صدایش را بارها پخش خواهد کرد . اما افسوس که سیاست های این سازمان جدا افتاده از مردم ، همچون سیاست های سایر ارگانها جز انزجار و فاصله گرفتن بیشتر مردم هیچ ثمری نخواهد داشت . این سازمان در نظر مردم رسانه ای عوام فریب و دروغگو ثبت شده و با هیچ اقدامی نظر مردم عوض نخواهد شد .

رویتان سیاه باد که تنها هنرتان سیاه نمایی است .

1 person likes this

نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق به زبان #پارسی درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.

او در توییتر خود نوشت : "تنها صداست که می ماند ... ‏بانهایت اندوه درگذشت خسرو آواز ایران زمین و اسطوره تکرار ناشدنی موسیقی را به خانواده محترم شجریان، جامعه هنری و دوستداران ایشان تسلیت  گفت.

Verified

حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده صاحب‌نام ایرانی در متنی در پی درگذشت محمدرضا شجریان نوشت: «مهر با تو آمد، مهر با تو رفت. اما تو نمی‌روی ‌و مهر با نام تو می‌ماند...  تو تا ابد خواهی ماند... تو تا ابد خواهی خواند.»

1 person likes this

صدای خسرو آواز ایران هرگز خاموش نمی شود

سیاوش  زندگی خود را وقف موسیقی ایران کرد و تا وقتی این موسیقی هست شجریان هم هست نفس هنرمندانی که چهره در نقاب خاک کشیده اند در موسیقی اصیل ایران متجلی است.

1 person likes this

ملکوت پر از آوای خوش است

1 person likes this

ایران درودی، نقاش ایرانی در پیام ویدیویی در واکنش به فوت محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران گفت: آوای برخاسته از گلوگاه گرم تو، قلب یکایک هموطنان گرم کرد، تو نمرده‌ای، صدای تو در قلب ما جاودانه حک شده است، من مرثیه تو را نخواهم گریست،تعالی تو را  خواهم سرود

1 person likes this

محمدرضا شجریان در خانۀ ابدی آرام گرفت . خیلی دوست داشتم در مراسم تشییع و تدفین استاد شرکت کنم ولی خوب میدانستم که عملی نیست . میدانستم که نخواهند گذاشت و برای شرکت موانع زیادی پیش روی دوستداران استاد قرار میدهند . با مشهد چندین بار تماس داشتم و اوضاع را میپرسیدم . همانگونه که حدس میزدم محبوبیت استاد و حضور میلیونی طرفدارانش سگرمه های زیادی را در هم تنیده بود . به من گفتند از کیلومترها قبل از آرامگاه فردوسی اجازۀ تردد به خودروها را نمی دهند . ولی عاشق که باشی پیاده و سواره معنی ندارد .

متأسفم برای کسانی که خود را مسئول میدانند ولی سر سوزنی دغدغۀ مسئولیت را ندارند .

متأسفم برای کسانی که در رویا و اوهام خویش ، خود را همچنان محبوب میدانند تا جایی که تاب دیدن بزرگی واقعی هیچکس را ندارند .

متأسفم برای کسانی که درکی از هنر ، موسیقی و عشق ندارند و بیشرمانه در امور فرهنگی خود را صاحب نظر و مسئول میدانند .

البته ارج نهادن به بزرگی و والا مقامی و برتری شخصیتی چون فرزند برومند ایران استاد شجریان تنها از افراد ارجمند ساخته است . انسانهای بی بها همواره خود را ارجمند میدانند و در صدد مقابله با ارج نهادن به داشته های والای مردم هستند .

بیخیال طلا را نباید خرج مطلا کرد .   سخن تمام کنم . میدانید دلم از چی سوخت و میسوزد ؟ دلم سوخت ومیسوزد که اکثر افراد ارجمند و گرامی در کشورها و سازمانهای بین المللی برای شعر و ادب و هنرمندان بی نظیر ایران ارزش قائل شدند و پیام دادند ولی . . . .

قَدْ مَكَرَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَأَتَى اللَّهُ بُنْيَانَهُمْ مِنَ الْقَوَاعِدِ فَخَرَّ عَلَيْهِمُ السَّقْفُ مِنْ فَوْقِهِمْ وَأَتَاهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَيْثُ لَا يَشْعُرُونَ ﴿۲۶آنهاییکه پیش از اینان بودند نیز مکرها (برای پامال کردن حق) اندیشیدند لیکن خدا بنای آنها را از پایه ویران کرد و سقف بر سرشان فرو ریخت و عذاب خدا از جایی که نمی‌فهمیدند آنها را فرا رسید « النحل»

2 people like this

استاد #نصرت_الله_وحدت
خیلی مظلوم بود.
خیلی مهربون بود.
خیلی انسان بود و خیلی با گذشت بود.
همیشه در تمامی مراسم ها شرکت می کرد و هیچ وقت از کسی یا چیزی گله نمی کرد.
یادمه در مراسم خاکسپاری #جلیل_شهناز
من و استاد #حسین_علیزاده و استاد وحدت
پشت تریبونی که قرار بود استاد #محمدرضا_شجریان راجع به جلیل شهناز صحبت کنه یه گوشه ایستاده بودیم.

استاد وحدت خیلی دوست داشت تا راجع به شهناز که همشهریشون بود صحبت کنن
من فوری رفتم به مجری که آقای عباس سجادی بودن گفتم که استاد وحدت هم در جمع حضور دارن
صداشون کنید تا راجع به استاد شهناز صحبت کنن.
ایشون هم قبول کردن
اما وقتی که صحبت های استاد شجریان تموم شد فوری مراسم و جمع کردن انگار نه انگار که من چیزی بهشون گفته بودم
اونجا بود که دیدم استاد وحدت چقد ناراحت شدن
اما باز هیچی نگفتن.
چون خون خیلی ها رنگین تر از استاد بود.
و براشون نفعی نداشت تا وحدت بزرگ سینما در تالار وحدت صحبت کنن.
منم با ناراحتی استاد و تا منزل همراهی کردم.

هیچ وقت اون چهره ی ناراحت استاد از ذهنم بیرون نمیره.

این عکس هم از آخرین دیدار من با استاد وحدت هست که ازشون گرفتم.
هیچ وقت فکرش و نمی کردم دیگه نبینمشون.
چون منزلشون همیشه پایگاهی بود برای ما و هنرمندان
اما این کرونا لعنتی بینمون فاصله انداخت

وحدت تا همیشه زنده س
بخاطر تمام یادگاری هایی که برای ما به جا گذاشته

2 people like this