Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اوکراین و ملت اوکراین معلمان میهن پرستی در قرن 21

یک شعری را سالها قبل دیدم که اگر اشتباه نکنم اینگونه میگفت :

نمیدانم چرا وقتی که راه هموار میگردد * بشر تغییر عادت میدهد خونخوار میگردد

بعضی از ما انسانها یا بهتر است بگویم اغلب قریب به اتفاق انسانها جنبۀ رسیدن به قدرت را ندارند . اغلب انسانهایی که امروزه در دنیا بعنوان دیکتاتور و انسان های حقیر شناخته میشوند ، کسانی هستند که قبل از رسیدن به قدرت در نهایت حقارت و زبونی زندگی میکردند . این افراد حقیر وقتی به جایگاه و قدرتی میرسند میخواهند حقارت های گذشتۀ خود را با توسل به انواع روش های ضد بشری جبران کنند .

همین پوتین دیوانۀ مغرور را مثال بزنم . آنگونه که روایت شده مادر پوتین در شرف اسارت بوده که پدرش به مرخصی می آید و همسرش را از اسارت و مرگ نجات میدهد . از آن زن نجات یافته نوزادی متولد میشود که امروز اینگونه افسار پاره کرده و میخواهد جهان را به جنگ بکشاند . حدود بیست روز است که این جانور کشور و ملتی را دچار جنگ و مرگ و آوارگی کرده است . از پوتین بگذریم چرا که اعتقاد دارم هیچ دیکتاتوری لیاقت ندارد که در موردش حتی یک جمله بنویسند یا سخن بگویند . قصدم از نوشتن این پست نشان دادن روحیۀ میهن پرستی مردم اوکراین است .

وقتی فیلم های دفاع مردم اوکراین از کشورشان را در برابر متجاوزان روسی می بینم بیاد سلحشوری ایرانیان در شهریور 1359 می افتم . آنچه از مردم اوکراین امروزه می بینیم خیلی شبیه آنچه است که هموطنان دلاور و شجاع در روزهای ابتدایی جنگ با عراق شنیده و خوانده ایم با دیدن چند عکس بهتر میتوان به شباهت ها و تفاوت های جنگ ایران و عراق با جنگ روسیه و اوکراین پی برد .  

مردم دو کشور ایران و اوکراین از اولین ساعات شروع رسمی جنگ ، بخوبی به دشمن و به جهان فهماندند که مردمی بی دست و پا نبوده و دشمن هر چقدر قدرتمند باشد باز حریف میهن پرستی مدافعان نخواهد بود . اما در خصوص مسئولین و مقامات دو کشور ایران و اوکراین تفاوت های ناجوری وجود دارد که تنها به یک مورد بسنده میکنم .

رهبر و رئیس جمهور اوکراین از اولین ساعات شروع جنگ لباس رزم و دفاع از کشورش را پوشید و وارد میدان شد . روزها قبل از تجاوز روسیه به اوکراین زلنسکی تدابیر لازم را اندیشیده بود که ارتش و مردمش موفق شدند تا امروز در برابر متجاوز بخوبی مقاومت کنند . در جنگ ایران و عراق ، جناب هوشنگ صمدی دلاور تکاور نیروی دریایی ارتش میگوید : ما از اسفند 1358 که عراق در خلیج فارس مانوری را اجرا کرد مکرراً به سیاسیون و مقامات اعلام کردیم که عراق قصد تجاوز به ایران را دارد . در پاسخ هشدارهای ارتش ، مقامات بی تجربه و تازه به دوران رسیده میگفته اند : عراق کشوری شیعه است و پیروزی انقلاب را به ما تبریک گفته . اگر هم بخواهد حمله کند شیعیان عراق داخل کشورش شورش خواهند کرد و جنگ نهایتاً در کمتر از یکماه تمام میشود .

وقتی رئیس جمهور کشوری خود لباس رزم بپوشد سایر مقامات و مسئولان و مدیران حکومتی و دولتی به میدان می آیند . زلنسکی ارتش و مردم را برای دفاع آماده کرد ولی در ایران علی رغم تحرکات و تجاوزات دشمن قبل از آغاز جنگ حدود دو ماه به آغاز جنگ نزدیک به بیست فرمانده و افسر بزرگترین و نزدیکترین لشکر زرهی به مرز عراق را جلوی چشمان همقطارانشان در میدان صبحگاه اعدام کردند .

نهایت اینکه ارق میهن پرستی است که سبب میشود ارتشی که در طول نوزده ماه مقامات و مسئولین حکومت شکسته بودند آنگونه مردانه در برابر متجاوز ایستادگی و از میهن دفاع کنند . ارق میهن پرستی است که سبب میشود مادری در یک دست خود دست فرزندش را بگیرد و در دست دیگر اسلحه برای دفاع از کشورش که میراث آیندگان است . درود به تمام میهن پرستان در سراسر جهان .

چندتا عکس بود که موفق نشدم ارسال کنم .

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

درود بر استاد تلخک 

 

واقعا مسئولین ما و خبرگزاری های تحت سلطه اونها و اونهایی که نباید اسمشون بیاریم ، امروز در چشم مردم ایران نمونه بارز  چیز و چیز هستن 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

دختر_اکراینی_d9k8.jpg

حدس میزنید این دخترک چند سالشه ؟ من میگم نهایت 12 سال . آنچه بخوبی مشخص است هنوز کودک است که آبنبات چوبی در دهان دارد . حدس دیگرم این است که پدر یا برادر این دخترک باید نظامی باشد . مهم نیست . مهم این است که در این سن و سال آنقدر شرف دارد که اسلحه بدست گرفته است . وقتی بالاترین مقام کشوری لباس رزم بپوشد تردیدی نیست که سایر مردم آن کشور از دشمن و از مرگ هراسی نخواهند داشت . عکسی از زلنسکی دیدم که مرا بیاد اولین رئیس جمهور انقلاب انداخت . بنی صدر (جوجه اردک زشت) را میگم .

19-_دو_رئیس_جمهور_w6a.jpg

بنی صدر هم خیر سرش لباس رزم پوشید . اما با تفکرات و حماقت او و سایر سیاسیون خرمشهر را به دشمن تحویل و آبادان را در محاصره گرفتار کردند .

اما ایرانیان به رئیس جمهور و سایر مقامات نگاه نکردند و خود کاری کردند کارستان .

خال مه رویان سیاه و دانۀ فلفل سیاه – هر دو جانسوزند اما این کجا و آن کجا

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

میهن پرست که باشی ، در کنار مردم و با مردم که باشی مهم نیست دشمنت کیست ؟ تمام قدرت دشمن در برابر اراده و همبستگی ملت پوچ میشود . هیچ میشود .

23-_مردم_اوکراین_5sfy.jpg

میتوان هم همسر بود هم مادر و هم مدافع میهن . یک بانو در سه سنگر

نمایندگان_مجلس_اوکرای

تعدادی از نمایندگان مجلس و پارلمان اوکراین . مشخص است که اینها برای نماینده شدن چلوکباب ندادند . رأی نخریدند . نماینده یعنی در بزنگاه خطر اسلحه بدست بگیری و به جای تصویب طرح صیانت و ایجاد مشکل برای مردم از مردم دفاع کنی .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

عکسی را امروز در فضای مجازی دیدم که با دیدنش دود از گوشهایم بیرون زد . زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در مدت 41 روز بسیار شکسته شده است . با خود گفتم مقامات و شخص اول هر مملکتی که باشی فارغ از اینکه تو را پادشاه بخوانند یا رهبر بدانند یا رئیس جمهورت خطاب کنند باید زلنسکی باشی . چنین مردی باید باشد تا چنان مردمی پای دفاع از میهن بایستند . در طول 41 روزی که از تجاوز وحشیانۀ ارتش روسیه به اوکراین میگذرد یک کلمه و جملۀ چرند و یاوه و گنده گویی از زلنسکی منتشر نشده است .

وقتی_غمخوار_مردمی_در_41

زلنسکی مانند مردمش پای کار و دفاع از میهنش در میدان ایستاد . جدای از ایستادنش غم مردم اوکراین را نیز خورد . زلنسکی در مدت 41 روز تجاوز روسیه 41 سال پیرتر شده است .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

یاد شعر همشهری خودم افتادم که می‌فرماید 

 

سعدیا گرچه سخن‌دان و فصایح گویی 

به عمل کار برآید به سخن رانی نیست 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

پنجاه روز یا دقیقا امروز پنجاه و دومین روز تجاوز یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان (روسیه) به اوکراین هم سپری شد . پوتین هم مانند اغلب دیکتاتورهای قبل و هم عصرش هارت و پورت های احمقانۀ زیاد و خیالات باطلی را در سر می پروراند . پوتین برای اشغال اوکراین صحبت از چند روز میکرد ولی اکنون نزدیک به دو ماه است که در باتلاق حماقت و زیاده خواهی خود دست و پا میزند . صدام هم قرار بود سه روزه خرمشهرمان را اشغال کند . اما مانند تمام دیکتاتورها به شکرخواری افتاد .

نکتۀ جالب تجاوز پوتین به اوکراین تحمل خسارات مالی و جانی بسیار است . بعنوان مثال خبر رسیده که هشتمین ژنرال ارتش روسیه هم کشته شد . ولادیمیر فرولوف معاون فرماندهی یگان هشتم ارتش روسیه بود که در محاصرۀ شهر ماریوپل نقش پررنگی داشته است .

هشتمین_ژنرال_پوتین_36l.j

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

همشون برن به جهنم 

 

 

دلیلش رو ما ایرانی ها بهتر میدونیم 

Share this post


Link to post
Share on other sites
در 10 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

همشون برن به جهنم

نکته همین جاست . عده ای که چند صباحی بر اریکه های قدرت تکیه می زنند اولین چیزی که یادشان میرود پایین آمدن از اریکه های قدرت است . افرادی چون پوتین و صدام و معمر قذافی و . . . کسانی بوده و هستند که گذشته ای سراسر حقارت بار داشته اند . این موجودات پلشت حتی خدا را هم فراموش میکنند . مثلا همین پوتین گویا پدرش در جنگ دوم جهانی به گمان اینکه زنش مرده است از میان جنازه هایی که برای تشییع و خاکسپاری میبرده اند جدا میکند تا خودش به خاک بسپارد که متوجه میشود همسرش زنده است .

آن زنی که در حال مردن بود زنده می ماند و چندی بعد تحفه ای به دنیا می آورد که میشود همین پوتین که خدا میداند چند صد هزار انسان را تا کنون کشته است و چه خیانت هایی که مردم جهان نکرده و نمیکند . خدا ریشۀ تمام حیواناتی چون پوتین را ریشه کن فرماید تا سایر بندگانش لااقل چند روزی طعم زندگی راحت را بچشند .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now