Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

بنیاد حمایت از قاتلان و ضاربان شهدا و جانبازان ایران

آن موقع که جوانی خام بودم در جایی شعر زیر را دیدم خیلی به دلم نشست . گاه برای یک بیت شعر میتوان کتابی نوشت یا چندین ساعت در موردش صحبت کرد . از خدا که پنهان نیست از شما هم پنهان نمیکنم . اولین بار که این شعر را دیدم آن را به رابطۀ عاشق و معشوق تعبیر کردم . با خود گفتم شعر از زبان عاشقی است که معشوق در موردش جفا کرده است . آها کدام شعر را میگویم ؟ ببخشید باید ابتدا شعر را می نوشتم . شعر این است :

از دشمنان برند شکایت به دوستان *** چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم

بعد از مدتی این شعر را در آهنگی از استاد نازنین مرحوم شادروان شجریان شنیدم که با آن صدای دلنشینش با سوزی عجیب میخواند . همچنان که زمان میگذشت و سن و سالم بیشتر می شد اتفاقات و حوادث زیادی را دیدم که با این شعر خود را تسلی میدادم . چند وقت پیش خبر آمد که بنیاد شهید و امور ایثارگران با یک مؤسسۀ مربوط به کشته های عراق تفاهم نامه ای امضا کرده تا در خصوص رتق و فتق امور کشته شدگان عراقی به آن مؤسسه کمک کنند . این خبر آه از نهادم بر آورد . چگونه میتوان تا این حد بی شرف و ناسپاس بود ؟

بدون شک در میان کشته شدگانی که نامشان در لیست آن مؤسسه میباشد هزاران کشته ای است که در هشت سال جنگ با ایران هرآنچه جنایت از رهبر کثافت شان آموخته بودند را در خصوص رزمندگان ایرانی روا داشتند . مگر بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی به امور خانوادۀ شهیدان ایران که زیر بار فشار تورم و گرانی حاصل از بی عرضگی و بی لیاقتی دولت های سیزده گانۀ انقلاب کمرشان خم شده تأسیس نشده است ؟ چگونه ممکن است بنیاد شهیدی که وجودش از صدقه سر شهیدان ایران است به قاتلان شهیدان خدمت کند ؟ لعنت به شما و تفکرات ضد انسانی شما . هر غلطی میکنید لااقل آن را رسانه ای نکنید . چه چیز را میخواهید ثابت کنید ؟ بی شرفی مقامات و مسئولان را ؟ یا بی عرضگی کسانی که به بنیاد شهید و امور ایثارگران دلخوش کرده اند ؟

مسئولان و مدیران امور ایثارگران فلسفۀ بوجود آمدن نهادشان را میدانند ؟ شماهایی که در امور ایثارگران خیر سرتان کار میکنید و حقوق های آنچنانی میگیرید بدانید که باید نوکر و خدمتگزار ایثارگران باشید . برای کشته های دشمن که هموطنان شما آنها را به درک فرستادند خوش رقصی میکنید ؟ شما که عرضه ندارید برای ایثارگران ایران کمترین امکانات را مهیا کنید چرا نمک بر زخم شان می پاشید ؟

به عزیزانی که چند ماه در جنگ و جبهه بودند سالهاست کارت ایثارگری داده اند . کارتی که اگر برای خرید یک قرص نان پول نداشته باشی هیچ نانوایی در ازای یک نان آن کارت را بعنوان گرو قبول نمیکند . بعد از گذشت سی سال از جنگ تازه یادشان افتاد که صدها هزار دلاورمرد ایرانی مدت هشت سال در برابر دشمن کثیف عراقی ایستادند تا این مقامات و مسئولان نالایق سالها از صدقه سر آنان نان بخورند . حدود سه سال قبل طرحی بنام مادۀ 78 یا 87 آمد که به افرادی که از یک مدت مشخص بیشتر در جنگ و مناطق جنگی بودند امکاناتی بدهند . به شعبۀ ایثارگران رفتم و ابتدا بابت چند فرم مبلغی را شعبۀ ایثارگران گرفت . نامه ای دادند و به بیمارستان ارتش مرا معرفی کردند . در بیمارستان نیز حدود صد و اندی بابت ویزیت دکتر اعصاب و گوش پرداختم . بعد از چند روز برو و بیا پرونده تکمیل و به شعبۀ ایثارگران دادم . هنوز از آن مادۀ 87 خبری نشده است . بنیاد امور ایثارگران عرضه نداشت تا ایثارگر را رایگان معاینه کند .

بعد از اینکه مبالغ کلانی از ایثارگران به جیب زدند مجدداً طرح کارت ملی ایثارگری را به جریان انداختند . چند ماه قبل بابت دریافت کارت ایثار ملی هم رفتم . ابتدا برای حدود 7 برگ فرم مبلغ 9000 تومان گرفتند . تنها یک اس ام اس برایم آمد که پرونده ام در حال بررسی است . احتمالا چند سالی هم بررسی ها طول میکشد . بنده احتمال میدهم که بعد از کارت ایثار اولیه و بعد از کارت ایثار ملی بدون شک نوبت کارت ایثار بین المللی و سپس کارت ایثار کهکشانی خواهد رسید . تا ایثارگران بخواهند به نان و نوایی برسند مسئولان به قاتلان شهیدان و ضاربان جانبازان رسیدگی خواهند کرد . آنقدر به ایثارگران خدمت کرده و میکنند که در صدد برمی آیند تا زمینۀ استفاده از امکانات بین الملل و سیارات دیگر را هم برای ایثارگر مهیا کنند .

و هیچکس قدمی بر نخواهیم داشت تا همان عزیزان دشمن بیایند و شما را یاری کنند . در عجبم آیا این همه بلاهت را خداوند در وجودتان نهاده یا خودتان با تلاش و کوشش به این حد از ابلهی رسیده اید .  من اهل توهین و آدم بی ادبی نیستم ولی باید بگویم خاک بر سرتان با این مدیریت و خدمت تان . والله که اگر حادثه ای دیر یا زود رخ دهد که در رخ دادنش تردید ندارم باید بروید و از همان عراقی و لبنانی و فلسطینی های مفت خور یاری بخواهید . ما یکبار بنام نجات ایران و دفاع از خاک وظیفۀ خودمان را انجام دادیم که متأسفانه بکام کسانی شد که سر سوزنی لیاقت نداشته و ندارند . ما برای کسانی مُردیم که حتی برایمان ادای تب کردن را هم در نمی آورند تا دلمان خوش باشد . دیگر بنام هیچ چیز

آری از دشمنان به دوستان شکایت میبرند . اکنون از شما گرگ های درنده ای که در لباس میش هستید به کی و کجا شکایت ببریم . بسیاری از خانواده های شهدا زیر خط فقر هستند . بسیاری از جانبازان پول خرید دارو ندارند . نفس بچه های شیمیایی بابت این همه بی لیاقتی شما به شماره افتاده است . ننگ بر شما که پای از خون شهید برداشته و پای بر حق خداوند گذاشته اید . ایثارگران همان جهادگرانی هستند که خداوند بارها در قرآن آنها را ستوده است . ما شکایت از شما را تنها به درگاه خدای خود میبریم . دیر نیست که در مقام پاسخگویی در برابر محکمۀ عدلی بایستید که جز شرمساری و سرافکندگی در برابر الله متعال و یکایک مردم مظلوم هیچ بهره ای نخواهید داشت .

بنیاد_شهید_w613.jpg

1 person likes this

درود بر استاد تلخک عزیز 

یه فرمایشی کردید و کردیمون کباب 

متاسفانه همون روز اول که این جریان رو خوندم در حد تشنج عصبانی شدم. واقعا اینها مسئول چی هستن توی این کشور ؟ 

مطلبی رو جایی خوندم شاید اینجا جای تعریف کردنش باشه.

به قول عزیزی که نمیدونم کی هستن، نفر آخر شدن در کنکور  کم از اول شدن در کنکور نیست. شما باید همه جواب های صحیح رو بدونید تا بتونید جواب اشتباه رو انتخاب کنید. اگر حتی شانسی هم بزنید قطعا تعدادی جواب صحیح خواهید داد. 

حالا شما به بنده بفرمایید در طول این سالها چرا حتی یک گزینه هم درست اتخاب نشده ؟ ..........

در 9 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

درود بر استاد تلخک عزیز 

یه فرمایشی کردید و کردیمون کباب 

متاسفانه همون روز اول که این جریان رو خوندم در حد تشنج عصبانی شدم. واقعا اینها مسئول چی هستن توی این کشور ؟ 

مطلبی رو جایی خوندم شاید اینجا جای تعریف کردنش باشه.

به قول عزیزی که نمیدونم کی هستن، نفر آخر شدن در کنکور  کم از اول شدن در کنکور نیست. شما باید همه جواب های صحیح رو بدونید تا بتونید جواب اشتباه رو انتخاب کنید. اگر حتی شانسی هم بزنید قطعا تعدادی جواب صحیح خواهید داد. 

حالا شما به بنده بفرمایید در طول این سالها چرا حتی یک گزینه هم درست اتخاب نشده ؟ ..........

اینکه چرا 43 سال است نتوانسته اند یک گزینۀ درست انتخاب کنند را نمیدانم . اصلا به من هم ربطی ندارد که چرا نتوانسته اند . خودشان میدانند و مملکت خودشان . من اهل سیاست نیستم . اما میخوام یک مطلب جالبی را که از بزرگی آموختم را بگویم شاید برایتان جالب باشد .

یکبار به روستایی رفته بودم . کنار جوی آبی بساط چای را پهن کردم . امروزه هم اگر بخواهم 10 کیلومتر از شهر خارج شوم حتما بساط چای را همراه می برم . زیر سایه درخت محو طبیعت بودم که کشاورز پیر زنده دلی بیل بدوش به سمتم آمد . تعارف کردم کنارم نشست . لیوانم را در آب جوی شستم و یک چای برایش ریختم . سن و سالش به هشتاد و بیشتر میرسید ولی سرحا و قبراق بود . از هر دری صحبت کردیم تا اینکه حرفمان به وضعیت کشاورزی رسید . می نالید . از کمبود آب . بذر . کود . هجوم دلالان موقع برداشت محصول و . . . . .

من برای اینکه او را امیدوار کنم گفتم پدرجان هر چه خداوند حواله کند بدستمان خواهد رسید . پیرمرد نگاهی عاقل اندر سفیه به من کرد و گفت اینکه گفتی درست است و من تمام عمرم بر همین اعتقاد بوده ام . اما مدتی است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم داده اند و از زمین و آسمان بلا و مصیبت برایمان نازل میشود . چون دید من آنچنان که باید حرف هایش را نمی فهمم خواست مانند معلمی که به یک دانش آموز تنبل و بازیگوش و کم هوش درس را بفهماند گفت به این جوی آب نگاه کن . چه میبینی ؟ گفتم آبی زلال تر از اشک چشم . با نیش بیلش آب را گل آلود کرد . گفت اکنون چه ؟ گفتم آبی گل آلود .

دقایقی گذشت و گفت دوباره چه میبینی ؟ گفتم همان آب زلال را . گفت چون آب از چاه زلال بیرون می آید در مسیرش هرکجا که آب گل آلود شود آن را زلال میکند . اگر آبی که از چاه یا قنات یا چشمه گل آلود خارج شود در تمام مسیر خود آب گل آلود خواهد بود . ای بسا اگر از موتور دیگری هم آب زلال بیرون بیاید و با این آب گل آلود تلاقی و مخلوط شود آن آب زلال را هم گل آلود میکند . دیگر بخوبی فهمیده بودم که منظور آن نازنین چیست . گفت پسرم این که سالهاست هر روز اوضاع بدتر از روز قبل میشود بخاطر این است که آب از سرچشمه گل آلود است .

نهایت اینکه کلافه جان ما اصلا گزینۀ صحیح نداشته ایم که به درست بودنش دلخوش باشیم و انتظار داشته باشیم که گزینۀ سئوالات بعدی را درست انتخاب کنند . همه خود را علامۀ دهر میدانند و در تمام مسائل غیر تخصصی دخالت میکنند و هیچکدام هم نمی توانند یک گام مثبت برای بهبود اوضاع بردارند . روح بانو هایده شاد که می گفت سال سال این چند سال هر سال بگیم دریغ از پارسال

ضمناً پیشاپیش سال نو را به شما و تمام دوستان تبریک میگویم . صد سال به اون سالهای . . . .

1 person likes this