Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تصاویر جالب انگیز شما

1,464 posts in this topic

سلام

لطفا تصاویر جالب خودتان را در این پست قرار دهید . ترجیحا تصاویر ازایران باشد و چنانچه کاربران محترم خودشان صحنه ها را شکار کرده باشند جالب تر خواهد بود

برف دیشب در بلوار ورودی خانه های سازمانی گروه رزمی کرمانشاه

26/10/92

47202497590288062098.jpg

63142733027106400923.jpg

21 people like this

جناب سرهنگ کرمانشاه تشریف دارید ؟ 

* * * 

شیــراز - چهار ماه پیش 

39c90edc7ff6.jpg

13 people like this

نه کلافه جان دوستان خانوادگی ارسال می کنند . خدمت در هوانیروز کرمانشاه برای ما خاطرات جالب و به یاد ماندنی  بیادگار گذاشته است .

اینهم خانه های سازمانی هوانیروز در مسجد سلیمان . چند روز پیش و یک روز بارانی

37815325426379136797.jpg

یادمان سی سال خدمت و هشت سال جنگ و روزهای سخت و دلتنگی ها و خوشی ها در کنار هم لباسان و تقدیم به قدیمیهای هوانیروز که چقدر خاطره دارند از این خانه های سازمانی

22 people like this

دوتا تصویر از شالیزار های گیلان

di-JR22.jpg

di-WW5M.jpg

16 people like this

جناب ملایری این خونه ها چرا اینقدر داغون هستند ، مگه ازشون استفاده نمیشه ؟

13 people like this

نه ارش جان داخلش اانسانهای مخلصی زندگی می کنند به نام قهرمانان ارتشی ولی چون مال این آب خاک نیستن و کسی فعلا بهشان نیاز نداره همین هم بستشانشون آدم خجالت می کشه با ارزشترین ومتخصترین نیروهای ایران در انها زندگی می کنند حالا یک سر به قصرفیروزه 1 و2 هم بزن ادم بغزش می گیره چی بودیم چی شدیم 

21 people like this

چند وقت پيش دنبال يه موضوعي بودم كه به  اين صفحه برخورد كردم

a9e60103194dc28f1.jpg

12 people like this

نه ارش جان داخلش اانسانهای مخلصی زندگی می کنند به نام قهرمانان ارتشی ولی چون مال این آب خاک نیستن و کسی فعلا بهشان نیاز نداره همین هم بستشانشون آدم خجالت می کشه با ارزشترین ومتخصترین نیروهای ایران در انها زندگی می کنند حالا یک سر به قصرفیروزه 1 و2 هم بزن ادم بغزش می گیره چی بودیم چی شدیم 

آقا رضا گل گفتی !

از قضا ما طبقه آخر بودیم (نزدیکترین واحد به خدا!!) حدود 24 سال در این خونه سازمانی زندگی کردیم

یک روز که از سر کار برگشتم اومدم دیدم صدای یه سربازی از توی خونه می اومد ، چون میدونستم کسی خونه نیست تعجب کردم و به سمت صدا رفتم ، قسمت شمالی واحد سه اتاق خواب بود که صدا از اون طرف میاومد ، هر چه جلوتر میرفتم صدا بیشتر میشد و تعجب من هم زیادتر !!

اتاق اولو چک کردم کسی نبود ، همین که رفتم اتاق دوم رو چک کنم دیدم سقف اتاق اوپن شده مثل این ماشینای کروکی !! و آسمون پیداست !! دیدم دایره ای به قطر دو متر از سقف اومده پایین و چند سرباز و یک افسر از اون بالا دارن توی خونه رو نگاه میکنن و با هم بحث میکنن که کسی زیر آوار مونده یا نه یا چجوری بریم خبر بدیم به این خونواده و کی اینجا زندگی میکنه و ....

خلاصه خدا رحم کرد !! کسی خونه نبود ، با یه بارون الکی سقف اومد پایین

تازه از سقف اتاق خودم هم چکه میکرد که باید قابلمه میذاشتیم و یک پارچه توش تا صدا نده و هر چند ساعت خالیش میکردیم 

چند بار با هزینه خودمون تعمیرش کردیم ولی فایده ای نداشت!

****************************************************************************************

یه بار دیگه رفته بودم مأموریت ، از خونه زنگ زدن و با ترس و درموندگی می پرسیدن حالا چیکار کنیم ، گفتم چی شده ، گفتند بارون اومده وارد پریزهای برق شده و اتصالی کرده و کلید و پریزها جرقه زدند و بعضیاشم منفجر شدن !!

تماس گرفتم مهندسی پایگاه چند سرباز فرستاده بودن درستش کنن !

از مأموریت که برگشتم دیدم ،  این خونه های سازمانی ارتش که قبل از انقلاب (سنه 1345) ساخته شده بجای استفاده از خرطومی (که شاید اون موقع ها نبوده!) ، از لوله آب (فلزی) استفاده شده بود و آب بارون از سقف نشت کرده بود و وارد لوله ها شده بود و ..... اتصالی و انفجار !!

تازه سرباز مهندسی اومده بود با ناشی گری تموم سیمهای رنگی قرمز و آبی و سبز و .... بصورت روکار بسته بود ! فیوزها رو هم یکسره کرده بود !

موقع انفجار یکی از پریزها ، پشتی ای که جلوی پریز بوده رو نیم متر به جلو پرتاب کرده بود !

خلاصه اینم خدا رحم کرد !!

****************************************************************************************

دور تا دور پشت بوم دیوار نیم متری برای جان پناه بود که روی لبه اونو با قطعات فلزی شیروانی مانند پوشونده بودن (برای مواقع بارندگی) که طول هر کدوم دو متر بود و وزن زیادی هم داشت ، یکبار باد شدیدی وزید (معمولا" در هفته اول اردیبهشت توی اصفهان هوا طوفانی میشه و خسارات زیادی بجا میزاره) و بیشتر این قطعات فلزی رو از ریشه درآورد و به پایین بلوک پرتاب کرد !! ارتفاع حدود 15 متر !!

خلاصه این بارم خدا رحم کرد !! روی سر کسی نیوفتاد

یک موقعی وقتی میرفتیم حموم ، احساس برق گرفتگی داشتیم ، به چند جا گفتیم اومدن بررسی کردن متوجه نشدن ، آخرش فهمیدیم آب که روی زمین میریزه نشتی داره وارد سیمکشی طبقه زیریمون میشه و برقش منتقل میشه بالا و ...

خلاصه بازم خدا رحم کرد !!

یک بارم مهمونی داشتیم و توی پذیرایی نشسته بودیم ، از اونجا که نزدیک پایگاه بودیم و هنوز موبایل و پیجر و این سوسول بازیا نبود ، موقع آماده باش یک فروند 214 با چراغ روشن و ارتفاع خیلی پایین دوبار از روی خونه سازمانی ها رد میشد تا اینجوری به خلبانها فراخوان بده ، همین که رد میشد بدلیل قدیمی و فرسوده بودن پنجره ها ، همه شیشه ها میرفتن روی ویبره و گاهی هم می شکستند (با اینکه لاستیک دورشون رو عوض کرده بودیم و بتونه هم زده بودیم) (لامصب 214 ست دیگه همچیت تاپ تاپ میکنه زلزله 8 ریشتری پیشش سوسکه)!!

همین که اومد بار اول رد بشه ، یک قطعه گچ از کنج سقف و دیوار به طول یک متر و عرض 10-15 سانت و ارتفاع 20 سانت ، یک تیکه اومد پایین و خورد روی زمین کنار دیوار جاییکه کسی ننشسته بود !!

خلاصه بازم خدا رحم کرد !!

نمی دونم چرا خدا اینقدر به ما رحم می کنه ؟؟؟؟

البته همیشه خدا به ما رحم کرد بغیر از یک مورد !! که هنوزم تحت تأثیرش هستیم و تا آخر عمر خواهیم بود !!

ولی بازم شکر ، راضی هستیم به رضای خدا

23 people like this

واقعا خدا رحم کرده

10 people like this

خاطره ای از گروه رزمی مسجد سلیمان وجود داره؟

8 people like this

آچ عزیز می دان داداش گلم احه خدا به مابچه ارتشیا وخانواده هامون لطف داره یک جورایی دلش برامون سوخته دیگه خداست دیگه گفته این که پدرشون ویا برادشون تو زمان جنگ همش پیش خانوادهشون بودند یا شاید هم جای زن دیگه ای داشتن هی الکی می گفتن می رویم جبهه همش داشتن عشق وحال می کردن وچون ما ها همگیمون کمبود پدر خوشگوزران داشبیم 8یا 9 ویا 10و12 سال چون پدرمان خیلی خوش گذران بودن با کر شدن یا مجروخ شدن یا شهید شدن ویا خیلی خوش شانس بودیم مثل تیمساران مازندرانی وملایری وارتیمس ووووووو با صدمات شدید جسمی الن برگشتن خانه بالاخره عنایتش نصیبمان شده ودیگه چون دلسوزی برایمان نیست کسی هم به فکر ما نیست الان هم که خبری نیست نه جنگی نه درگیری ارتش کیلوی چنده پس خود خدا مرام گذاشت این خوادث را از سر زن بجه خانواده ارتش جماعت دور می کنه .

من الان بایستی برای یک امتحان هیلی مهم اماده بشم واین شاید اخرین پستی باشه که می نویسم از هم می خوام برایم دعا کنید چون امتحان بسیار مهمی است ولی برگشتم حتما یادم بیاندازید یک خاطره از یک عملیات برایتان راحب یک خانواده مظلوم درحدار ارتش برایتان بازگو کنم تا در صد رنج بچه های ارتش را شاید بیان کنم وبتوانیم جایی انرا از توسط این سایت وبه یک مسئولین برسانیم

18 people like this

e92914106c0b.jpg

b56120d4497d.jpg

f49cf4b861f1.jpg

این هم زمستان امسال کاندا که در 28 سال گذشته نه سرماش ونه برفش سابقه نداشته

13 people like this

تصاویر "جالب انگیزناک آلود"ی از فلش های روی زمین در آمریکا :

این فلش ها در دهه 20 میلادی و برای نشان دادن مسیر شرق به غرب به خلبانان پست های هوایی ایجاد شده بود تا آنها با دیدن این فلش راستای حرکتی خود را گم نکنند چرا که در آن زمان فناوری هایی همچون رادار و یا سامانه مختصات زمینی اختراع نشده بود.

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، بعدها و به دلیل عدم دیده شدن فلش ها در آب و هوای ابری و بارانی، کنگره آمریکا در سال 1923 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن فانوس هایی با چراغ های روشن در شبانه روز عهده دار مسئولیت فلش ها برای کمک به خلبانان شدند.

1997735_164.jpg

1997736_668.jpg

1997737_112.jpg

1997738_634.jpg

1997739_622.jpg
.

15 people like this

%D9%85%D9%87%D8%B3%D8%A7_%D8%A7%D8%AD%D9

مهسا احمدی اولین بانوی ایرانی است که پس از انقلاب در ایران عملیات سقوط آزاد skydive انجام داده

نمایی که مشاهده می فرمایید از اولین سقوط آزاد ایشان است که در شهریور ۱۳۹۱ بر فراز شهرستان کلاله در استان گلستان صورت گرفته است

16 people like this