Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تصاویر جالب انگیز شما

1,452 posts in this topic

پله برقی در شیراز !!!!!!!!!!!!!!!!!

:25382876363603669234:

8 people like this

:25382876363603669234:

vfsfvcsf%5B1%5D.gif   موافقم !

7 people like this

در این پست قرار بود فقط عکس باشه ولی در مورد خانه های سازمانی ارتش اگر خاطر همگی باشه قرار شده بود مطلبی من بگذارم که فراموش کرده بودم تا این پست دوباره بالا امد :

درسال 1383 بعدظهر بود ما هم داشتیم با بچه های ایستگاه 36 اتش نشانی با اجازه همگی یک والیبال مشتی سر شیرینی چایی شب می زدیم که زنگ حریق ایستگاه به صدا در امد اعلام حریق در بلوار ارتش منازل مسکونی ابلاغ شد همگی ریختیم داخل خودروهای حریق به سرعت به سمت محل حریق حرکت کردیم البته چون ادرس با ایستگاه مسافت بسیار کمی داشت واگر کسانی به منطقه داشته باشند میدانند که ایستگاه اتش نشانی دقیقا در سر چهارراره مینی سیتی قدیم شهرک شهید محلاتی جدید می باشد ودر قسمت شمالی واقع شده وبلوار ارتش هم درضلع جنوب قرار گرفته ومحل حادثه هم درسمت جنوب واقعه شده بود وزمانی که ما به سمت محل حرکت می کریم شعله های اتش و دود را به وضوح می دیدیم که با این وصف بچه ها به سرعت ماشینها افزودند وبا برعکس جهت حرکت کردن در مسیر راه را برای دسترسی سریع تر به محل از لجاظ زمانی شکاندند با رسیدن به محل وشروع به عملیات متوجه شدیم که منزل متعلق به یکی از درجه دارن نیروی زمینی بوده وهمسر وفرزندشان هم در حریق گیر افتاده بودن ؟حالا منزل مسکونی تریلی که همان منازل 20 متری اماده از جنس فیبر والومینیوم که کلا شعله ور بود حالا جالبی مطلب زیر دماغ ستاد فرماندهی نیروی زمینی نه گاز نه رفاه من متوجه نشدم همراه با تیم بچه های حریق ایستگاه چه شد چه جوری از پنجره وارد داخل شدم همسر وبچه تاره بدنیا امده را بیرون اوردم فقط از ناراحتی داشتم می ترکیدم البته خدا به این خانواده مظلوم رحم کرد چون اگر ایستگاه دور بود با داشت 400 لبتر نفت و3 کپسول گاز خوراک پزی دیگر کاری از دست کسی بر نمی امد و زن وبچه در اتش به خاکستر تبدیل می شدنذ در زمان پایان کار فرمانده نیروی زمینی به محل حادثه امدند وما هم به دلیل سوختگی بسیار سطحی همسر ان درجه دار درخواست اورژانس کرده بودیم در حال مداوی ایشان بودن تازه در این موقع بود که از حریق بیشتر 30 دقیقه گذشته بود تازه ماشین اتش نشانی پادگان رسید یک کارمند 3 تا هم سرباز که سربازها با همان لباس خدمت با کلاه اهنی راننده که همان کارمند بود با کلاه پلاستیکی قدیمی اتش نشانی که ان هم برعکس سرش گذاشته بود که تا رسید از هولش نمی دانست باید چیکار کنه همچین هم خورد زمین که بایستی می دیدی از زاننده ما پرسید چیکار کنم من هم گفتم هیچی فقط به ماشین ما اب بدهید .

حالا ان خانواده بنده خدا مرد منزل همچین وهمراه با همسرش اشک می ریخت که حد نداشت من رفتم گفتم ناراحت نباش تمام شد گفت بدبخت شدم تمام زندگیمون سوخت بیچاره شدم گفتم شما بیمه دارید ناراحت نباش خدا بزرگه هر کدام از بچه ها هم چیزی گفت البته فرمانده نیرو کلی سفارش به اجودانها و فرماندهان اطراف نمود من هم دراخر ان بنده خدا گفتم اگر تونستی فردا یا پس فردا با من تماس بگیر من گزارش حریق خودم جوری می نویسم که بیمه تمام مخارجتان را بده همین کاررا هم انجام دادم چند وقت بعد هم ایشان با جعبه شیرینی امدن الحمدالله همه چیز اونطوری که می خواستیم به خیر شده بود حالا نکته دقیقا در شهرک محلاتی کشانی در منازل انچنانی واپارتمانهای همچون زندگی می کنند که هم درجه بچه های ارتش یا گاها پائین تر هم هستند این کجا ان کجا من این را ندیده بودم که خانواده را در منازل این چنینی ساکن کنند البته در زمان گذشته یادم هست منازلی به نام گارد در کنار اتوبان اسب دوانی امروز خانه های سازمانی گارد وجود داشت ولی برای مجردها نه برای خانواده 

تجهیزات واموزش نفرات هم باور کنید یعنی از ادم عادی کمی بالاتر در صورتیکه اولین سازمان به این موارد خود نیروی خدمات ارتش بوده واتش نشانی نیروی پشتیبانی است ولی به دلیل تجربه وتجهیزات بهتر وجدیدتر همیشه با امدن نیروی اتش نشانی تهران اتش تحویل ما می شود وبقیه نیروی پشتیبانی ما ولی این چندین حریقی که ما رفتیم در این شهرکهای پادگان هم ما زودتر رسیده بودیم ویا اصلا سازمان مربوط هیچ نیرو و خودرویی را اعزام نکرده بود .در این حریق فاصله ما با بهداری کلا 100 متر نبود یعنی حتی امبولانس وپزشک از ارتش نیامد که من هم در این حادثه دچار اسیب شدید و خونریزی شدید از دستم بودم که حتی برای قدرانی هم شده باشه ان نیرو حتی نخواست ما را به درمانگاه خودشان ببره برای پانسمان که ما خودمان با بجه های اورژانس کار جمع کردیم ولی تعارفش هم بد نبود که من هیچ نوقعی هم ندارم نخواهم داشت ولی گفتنش فقط برای انتقال این بود که تا خود ارتش دلش به حال خودش نسوزه فرماندهیش مایه نذاره همینه که همینه واز اینهم بدتر خواهد شد متاسفانه وبقول معروف اگر بچه گریه نکنه کسی نمی فهمه که گشنه است ولی کو دل وجرات و مرد میدان میز همیشه هست ولی عمر معرفت فقط یک باره پس اون نظامی با چه امیدی خانواده اش را ول کنه بره برای ماموریت .خواندیم که چه به منزل دوستمان بعد از باران امد از اینها زیاده که اگر بخواهیم بنویسم بگویم حالا حالا به اندازه 8 تا شاهنامه بایست نوشت تا کمی گفته شده باشه 

19 people like this

نمایی از سد کارون چهار ، فروردین 1393 :

139811396237691.jpg

139811405776961.jpg

دریاچه پشت سد کارون چهار و قایقرانی برای عموم مردم :

13981141115741.jpg

139811420296421.jpg

11 people like this

36993419559263615789.jpg

66779639611839439026.jpg

8 people like this

یه فیلم دیدم که واقعا روم تاثیر گذاشت

گفتم جایی قرار بدم تا شما هم ببینید . تایپیک ای بهتر از پیدا نکردم - حب چرا فقط تصاویر جالب انگیز شما یه بار هم فیلم های جالب انگیز شما

حجم اش 3 مگ هم نیست زمانش هم 1 دقیقه و 22 ثانیه پس وقتی ازتون نمیگیره

خوشحال میشم شما هم ببینید

دانلود فیلم

5 people like this

یعنی انسانیت رو باید از این سگ یاد گرفت !!!

8 people like this

برو تو کار اسم متوفی !!!!!!!!!!!!!!!!!!

139859735458641.jpg

139859735460592.jpg

10 people like this

واقعا جالب بود . قابل تامل بود . من فکر میکنم انسانی با وفا تر از سگ وجود ندارد . متاسفانه خرافات ما دامن این جیوان با وفا را هم گرفته است و او را بی نصیب نگذاشته است . سگ کشی در نائین و دیگر شهرها . انداختن سگ زنده جلو شیرها در شیراز . آخرش نفهمیدم و نخواهم فهمید این سگ ستیزی چه دلیلی داره . ایکاش یکی یه دلیل علمی یا اجتماعی یا سیاسی می آورد تا لا اقل سوزش دلمون بحال این حیوان کم بشه . یه تابلویی تو یه پارکی دیدم نوشته بود ورود شگ و بی حجاب ممنوع . بنده خدا سگ . نمیدونم چرا میگن فلانی مثل سگ دروغ میگه . منکه دروغی از این حیوان نشنیده ام در حالیکه ادم ها صبح تا شب دروغ میگن و هیچکس نمیگه فلانی مثل انسان دروغ میگه . یا مثلا میخوان فحش بدن میگن پدر سگ . اتفاقا این حیوان شاید اولین حیوانی بود که اومد کنار انسان و گله هاش رو محافظت کرد . یکی بگه این حیوان چه هیزم تری به ما ایرانی ها فروخته . اینقدر که با این بدبخت در افتاده ایم با گرگ و شیر و سوسک و موش در نیفتادیم :clubhead:

16 people like this

با سلام متاسفانه 

این داستان سگ ستیزی از زمان کشور گشایی اعراب شروع شد چون در ان زمان در کشورهای اطراف عربستان مناطق خوش اب وهوا بود ودر انجا ها گله های بسیار بزرگ دامهای اهلی و بسیار موجود که اعراب در خواب هم  این عزیزان با ان اب وهوای خشک همچین چیزی را ندیده بودند برای چپاول به روستاها وگله ها وصاحبان انها یورش می برند ولی با عکس العمل شدید دامدران وسگهای محافظ روبرو می شدند وحتی زمانی که صاحب دامها را مثل همیشه وعادت می کشتند باز از دست سگهای گله  در امان نبودند و مجبور می شدند این حیوان نجیب و اولین حیوان اهلی دنیا را که با انسان وتاریخ وتمدن بزرگ شده یکشند وگاها بعضی از فرماندهانشان با انها برخورد می کردند به همین خاطر می گفتند ما داشتیم رد می شدیم این حیوان به ما حمله کرد و چون پای مارا گاز گرفت مجبور شدیم بکشیمش و را برعکس  همش یه  دروغ به ما حمله می کنه   ما ......... واز ان پس بود که این سگتیزی اغاز شد که با نامهای مثل   همین دروغگو ونجس خطاب کردند حالا این سگهای زنده یاب ویا مرده یاب ویا همین سگهای ضد شورش ضد مین وسگهای محاقظ ومواد مخدر یاب ایا نجس نیستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :fireman-thumbs-up-smiley-emotic 

14 people like this

قدیمی ترین تصویر از حرم امام رضا(ع)

72502963786437241156.jpg

اینهم یک تصویر اختصاصی برای جناب سرهنگ ملایری

25563655382301544639.jpg

11 people like this

139879222224183.jpg

12 people like this

با سلام متاسفانه 

این داستان سگ ستیزی از زمان کشور گشایی اعراب شروع شد چون در ان زمان در کشورهای اطراف عربستان مناطق خوش اب وهوا بود ودر انجا ها گله های بسیار بزرگ دامهای اهلی و بسیار موجود که اعراب در خواب هم  این عزیزان با ان اب وهوای خشک همچین چیزی را ندیده بودند برای چپاول به روستاها وگله ها وصاحبان انها یورش می برند ولی با عکس العمل شدید دامدران وسگهای محافظ روبرو می شدند وحتی زمانی که صاحب دامها را مثل همیشه وعادت می کشتند باز از دست سگهای گله  در امان نبودند و مجبور می شدند این حیوان نجیب و اولین حیوان اهلی دنیا را که با انسان وتاریخ وتمدن بزرگ شده یکشند وگاها بعضی از فرماندهانشان با انها برخورد می کردند به همین خاطر می گفتند ما داشتیم رد می شدیم این حیوان به ما حمله کرد و چون پای مارا گاز گرفت مجبور شدیم بکشیمش و را برعکس  همش یه  دروغ به ما حمله می کنه   ما ......... واز ان پس بود که این سگتیزی اغاز شد که با نامهای مثل   همین دروغگو ونجس خطاب کردند حالا این سگهای زنده یاب ویا مرده یاب ویا همین سگهای ضد شورش ضد مین وسگهای محاقظ ومواد مخدر یاب ایا نجس نیستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :fireman-thumbs-up-smiley-emotic 

اینی که شما میگی باید درش تحقیق شه. البته به نظر من بدم نمیگی . مخصوصاً اون قسمت در مورد اعرابشو. در مورد قسمت آخر هم داداش نجس بودن چه ربطی به کاربرد دیگش داره؟!!! پس چون هرچیزی نجس هست کلاً باید نفی بشه؟!! و همین سگ عزیز حامل کلّی میکروب و انگل و ... هست. هزاربارم بشوریش باز ... . از لحاظ بهداشتی مناسب انس گرفتن و خو گرفتن نیست. ولی دلیل نمیشه کاربرد های دیگشو در نظر نگیریم و چون خدا گفته نجسه بهش هزار جور انگ و ... بزنیم. نه اتفاقاً سگ یکی از بهترین مهبت های خداوندی به بشره. این ما انسانها هستیم که یا با تفریط شروع به نابود کردن نسلش میکنیم یا با افراط اگه بشه باهاش همبستر هم میشیم. به نظر من اشکال رو باید در افراط و تفریط ها دید.افراط و تفریط دو لبه شمشیر هست. راستی فیلم خیلی قشنگ و تاثیر گزاری بود. مرحبا.

6 people like this

چون خدا گفته نجسه بهش هزار جور انگ و ... بزنیم

با سلام خدمت همه دوستان اولش بگم بنده خودم اعتقاد به نجس بودن سگ دارم اما منکر کارایی و توانایی  این حیوان وفادار نیستم و درصورتیکه حریم بین انسان وسگ رعایت بشه خیلی دوست دارم خودم یکی داشته باشم(قبلا هم داشتم) دوست عزیز لطفا اینی که میگی خدا گفته رو در صورت امکان توضیح بدید سندی مدرکی ایه ای ؟(صرفا جهت کنجکاوی خودم میخوام) :green-beret-smile:  :1 (17):

10 people like this

والا منهم تا حالا در هیچ کجای قرآن ندیدم حالا اگر کسی چیزی میدونه بگه ما هم یاد بگیریم

9 people like this