Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تصاویر جالب انگیز شما

1,449 posts in this topic

آرامگاه حافظ

60443084480434389699.jpg

دروازه قرآن در زمان قاجار

80585256391206583605.jpg

12 people like this

با سلام متاسفانه

این داستان سگ ستیزی از زمان کشور گشایی اعراب شروع شد چون در ان زمان در کشورهای اطراف عربستان مناطق خوش اب وهوا بود ودر انجا ها گله های بسیار بزرگ دامهای اهلی و بسیار موجود که اعراب در خواب هم این عزیزان با ان اب وهوای خشک همچین چیزی را ندیده بودند برای چپاول به روستاها وگله ها وصاحبان انها یورش می برند ولی با عکس العمل شدید دامدران وسگهای محافظ روبرو می شدند وحتی زمانی که صاحب دامها را مثل همیشه وعادت می کشتند باز از دست سگهای گله در امان نبودند و مجبور می شدند این حیوان نجیب و اولین حیوان اهلی دنیا را که با انسان وتاریخ وتمدن بزرگ شده یکشند وگاها بعضی از فرماندهانشان با انها برخورد می کردند به همین خاطر می گفتند ما داشتیم رد می شدیم این حیوان به ما حمله کرد و چون پای مارا گاز گرفت مجبور شدیم بکشیمش و را برعکس همش یه دروغ به ما حمله می کنه ما ......... واز ان پس بود که این سگتیزی اغاز شد که با نامهای مثل همین دروغگو ونجس خطاب کردند حالا این سگهای زنده یاب ویا مرده یاب ویا همین سگهای ضد شورش ضد مین وسگهای محاقظ ومواد مخدر یاب ایا نجس نیستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :fireman-thumbs-up-smiley-emotic

از سگ نجیب تر باهوشتر و باوفا تر من حیوانی ندیدم. از خیلی از انسان ها هم تمیزتر و بهتر هستند. نه غل غش داره و نه دروغ میگه. همیشه شکرگزاره اگه محبت کنی بهش و یکی از بهترین حیوانات دنیاست. ایکاش از بچگی به ما یاد ندن که فلان چیز نجس هست یا نیست. یادمون باشه وقتی چیزی رو میگیم نجس هست یا کثیفه براحتی میشه ازش گذشت یا باهاش بدرفتاری کرد. بیربط نیست که بهش میگن Man's Best Friend یا بهترین همدم آدمیزاد.

I love dogs Reza jan

همین سگ عزیز حامل کلّی میکروب و انگل....

بله اگر سگ اهلی نباشه درسته حرف شما. اما سگهای تجسس و سگهای اهلی و خانگی نه انگل دارند و نه میکروب. بلکه با یک قرص ساده انگلزدایی شده و مشکلی ندارند. حتی همان سگ خیابانی هم با یک قرص و آمپول ساده انگل زدایی میشوند.

یه فیلم دیدم که واقعا روم تاثیر گذاشت

گفتم جایی قرار بدم تا شما هم ببینید . تایپیک ای بهتر از پیدا نکردم - حب چرا فقط تصاویر جالب انگیز شما یه بار هم فیلم های جالب انگیز شما

حجم اش 3 مگ هم نیست زمانش هم 1 دقیقه و 22 ثانیه پس وقتی ازتون نمیگیره

خوشحال میشم شما هم ببینید

دانلود فیلم

این ویدئو را چند باره دیدم. معرکه بود.

البته کاملا مشخصه که مادر و بچه نقش بازی میکنند تا عکس العمل این دو سگ golden retriever را که به وفاداری، هوشمندی و مراقبت از اعضای کوچک خانواده معروفند را به تصویر در بیاورند. 

بسیار زیبا بود دوست عزیزم.

11 people like this

10787105085945603881.jpg

62848580087782451937.jpg

11 people like this

آرنولد رو میشناسی ؟؟؟؟

13768450253977.jpg

من مَمَدشونم

6 people like this

هلیکوپتر دخترونه 

139931149275462.jpg

139931149281524.jpg

12 people like this

139931688131371.jpg

139931688133432.jpg

13 people like this

139949349585931.jpg

فرودگاه های بزرگ در سراسر دنیا متفاوت هستند اما چیز مشترکی که بین همه آنها وجود دارد این است که تمامی برج های مراقبت دارای شیشه هایی به سمت پایین هستند. بسیاری از مردم تصور می کنند که این شیشه ها برای جلوگیری از انعکاس یا درخشش نور خورشید به سمت خلبان ها می باشد. اما این تصور حقیقت ندارد زیرا ساختمان های اطراف (خود پایانه های فرودگاه) دارای پنجره عمودی هستند.
در واقع مزیت شیشه های شیب دار برایافرادی است که در برج مراقبت هستند نه آنهایی که خارح از برج مراقبت می باشند. به طور معمول ما همیشه بازتاب نور از شیشه را می بینیم و به آن توجهی نمی کنیم. مثلا زمانی که از رایانه استفاده می کنیم یا به شیشه ماشین ها نگاه می کنیم نور در حال بازتابش به سمت چشم ما است. اما مراقبان پرواز نباید هیچ نور یا بازتاب نور مزاحم داشته باشند. با شیب دار کردن شیشه هر نور مزاحمی که در داخل برج مراقبت باشد (مانند نور صفحه نمایش ها، لامپ ها و …) بر روی سقف که با رنگ مشکی نقاشی شده است منعکس می شود. به این ترتیب بازتابش نور از هر جسمی باعث اشتباه گرفتن هواپیمایی با بشقاب پرنده ها نمی شود.

12 people like this

ارش جان i love dogs too بد جوری. ما می گویم سگ نجسه بعد تو زلزله  بم سه تاش اون هم از نیروهای رسکیو خارجی  دزدیند عجب نجس بودند لااقل فکر ابروی کشورمان ایران را نکردند واسم ایران را باعث سرافکندگی همه ما شدند  . حیدر جان قربونت این ایه  که درقران را حتما بگو قربونت من هر کاری کردم از و هر کی پرسیدم هنگ کردند بداد این بنده خداها برس قربونت ما هم یک کم چیز یاد بگیریم .در ضمن این همه مواد مخدر را سگهای نیروی انتظامی کشف می کنه  وسگهای زنده یاب پیدا می کنه اینهاش خویند حالا بقیه اش نجس هستند عزیز من شرمنده هر چیزی بایستی دلیل علمیداشته باشه و چون ما همگی بچه مسلمان هستیم اول حتما شما اون ایه قران را ذکر کن چون ابروی من داره بد جوری پیش دوستانم می ره خواهشند . دوما دلائل علمی برای نجس یا همان میکروب این داستانها را بگو چون دوتا از  دوستان دامپزشک هستند اگر مشکلی بود از انها من کمک بگیرم  .

سوما ما ها راجب همزیستی صحبت کردیم ونجابت ودروغ نه اون چیزهای که شما فرمودید . بعد برادر عزیزم یک خواهش در این انجمن خواهران ویادگاران شهدا که همگی  در این انجمن   یک کم در زمان مطلب گذاشتن ملاحظه کنید خیلی از شما متشکرم شرمنده عزیز ما .

موقق باشید .

خوب کاکو جان از کی تا بحال هلی کوپتر ما اتیش نشانها دخترانه شده جیگر  :policeman-smiley-emoticon-1:  :policeman-smiley-emoticon-1:  :policeman-smiley-emoticon-1:  :fireman-thumbs-up-smiley-emotic 

10 people like this

والا منهم تا حالا در هیچ کجای قرآن ندیدم حالا اگر کسی چیزی میدونه بگه ما هم یاد بگیریم

خیر در قرآن چیزی درخصوص نجاست سگ ذکر نشده است و در سوره انعام محرمات فقط چهار موردند: 1- مردار(مَيْتَة) 2- خون(دَماً مَسْفُوحاً) 3- گوشت خوک(لَحْمَ خِنزيرٍ) 4- و حيواني‌ که‌ براي‌ بت‌ها ذبح‌ شده‌ باشد.( أُهِلَّ لِغَيْرِ اللَّهِ بِهِ). و حتی در یکی از آیات قرآن در سوره مائده در خصوص شکار با سگ گفته شده است که :

يَسْأَلُونَکَ مَاذَا أُحِلَّ لَهُمْ قُلْ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّيِّبَاتُ وَمَا عَلَّمْتُمْ مِنَ الْجَوَارِحِ مُکَلِّبِينَ تُعَلِّمُونَهُنَّ مِمَّا عَلَّمَکُمُ اللَّهُ فَکُلُوا مِمَّا أَمْسَکْنَ عَلَيْکُمْ وَاذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَيْهِ ...»(20)

از تو سؤال مى‏کنند چه چيزهايى براى آنها حلال شده است؟ بگو : آنچه پاکيزه است ، براى شما حلال گرديده ؛ و (نيز) صيد حيوانات شکارى و سگ‏هاى تربيت يافته ... .

اما ظاهرا در روایات بسیاری بر نجس بودن سگ تاکید شده است و گفته می‌شود که دلیلی ندارد که تمامی احکام در قرآن آمده باشد ، همانطور که تعداد رکعت‌های نماز در قرآن نیامده است . 

به هر حال از نظر فقهی سگ نجس می‌باشد اما برای برخی از کارها می‌توان از آن استفاده کرد، نگهبانی از خانه و مزرعه و..، و شکار از جمله اموری است که سگ به خوبی آن‌را انجام می‌دهد؛ لذا در اسلام از آن منع نشده است، بلکه خرید و فروش سگ شکاری یا سگ نگهبان به علت همین استفادۀ عقلایی که دارد، در اسلام مجاز شمرده شده است.

پس نجس بودن آن باعث نمی‌شود از برخی از منافع عقلایی آن چشم پوشی کرد، امروزه خون و فرآورده‌های آن، اگر چه نجس می‌باشد ولی به جهت فواید عقلایی زیادی که دارد و موجب زنده نگه‌داشتن افراد زیادی می‌شود در تمام جهان به صورت گسترده این نوع خرید و فروش رایج است و اسلام نیز آن‌را مشروع می‌داند

شکار کردن با سگ شکاری نیز دارای آدابی است که در صورت رعایت شدن آن، می‌توان از شکار استفاده کرد اما شکاری را که سگ برای صاحبش می‌آورد به این علت که سگ نجس است، باید محل دهان و دندان سگ تطهیر و پاک شود تا بتوان از آن شکار استفاده کرد.

10 people like this

با سلام خدمت همه دوستان اولش بگم بنده خودم اعتقاد به نجس بودن سگ دارم اما منکر کارایی و توانایی  این حیوان وفادار نیستم و درصورتیکه حریم بین انسان وسگ رعایت بشه خیلی دوست دارم خودم یکی داشته باشم(قبلا هم داشتم) دوست عزیز لطفا اینی که میگی خدا گفته رو در صورت امکان توضیح بدید سندی مدرکی ایه ای ؟(صرفا جهت کنجکاوی خودم میخوام) :green-beret-smile:  :1 (17):

والا منهم تا حالا در هیچ کجای قرآن ندیدم حالا اگر کسی چیزی میدونه بگه ما هم یاد بگیریم

ارش جان i love dogs too بد جوری. ما می گویم سگ نجسه بعد تو زلزله  بم سه تاش اون هم از نیروهای رسکیو خارجی  دزدیند عجب نجس بودند لااقل فکر ابروی کشورمان ایران را نکردند واسم ایران را باعث سرافکندگی همه ما شدند  . حیدر جان قربونت این ایه  که درقران را حتما بگو قربونت من هر کاری کردم از و هر کی پرسیدم هنگ کردند بداد این بنده خداها برس قربونت ما هم یک کم چیز یاد بگیریم .در ضمن این همه مواد مخدر را سگهای نیروی انتظامی کشف می کنه  وسگهای زنده یاب پیدا می کنه اینهاش خویند حالا بقیه اش نجس هستند عزیز من شرمنده هر چیزی بایستی دلیل علمیداشته باشه و چون ما همگی بچه مسلمان هستیم اول حتما شما اون ایه قران را ذکر کن چون ابروی من داره بد جوری پیش دوستانم می ره خواهشند . دوما دلائل علمی برای نجس یا همان میکروب این داستانها را بگو چون دوتا از  دوستان دامپزشک هستند اگر مشکلی بود از انها من کمک بگیرم  .

سوما ما ها راجب همزیستی صحبت کردیم ونجابت ودروغ نه اون چیزهای که شما فرمودید . بعد برادر عزیزم یک خواهش در این انجمن خواهران ویادگاران شهدا که همگی  در این انجمن   یک کم در زمان مطلب گذاشتن ملاحظه کنید خیلی از شما متشکرم شرمنده عزیز ما .

موقق باشید .

خوب کاکو جان از کی تا بحال هلی کوپتر ما اتیش نشانها دخترانه شده جیگر  :policeman-smiley-emoticon-1:  :policeman-smiley-emoticon-1:  :policeman-smiley-emoticon-1:  :fireman-thumbs-up-smiley-emotic 

در جواب شما و دوست عزیز باید بگم. در اسلام دو حیوان عین نجاستند. یکی در قرآن مستقیم آمده و دیگری در روایات محکم و با سند قوی آمده. خوک در قرآن و سگ در روایات محکم و با سند قوی. انشاءالله باید به یک سری کتاب ها و منابع رجوع کنم تا یادم بیاد. چشم.

در مورد قرص انگل زدای شما هم باید یک جواب بدهم در خور. و آن اینکه وقتی فهمیدند گوشت خود فقط 100 و خوردی عامل انگل با خود دارد( حالا کار نداریم باز هم چیز های جدید تر بعدش پیدا کردند) علم آمد و آن انگل ها رو نابود کرد( گفتند در فلان درجه اگر پخته شه انگل هاش نابود میشه). شبهه کردند که دیگر خوک مشکلی ندارد و حرمتش را ور داریم. یک دانشمند کلامی اگر اشتباه نکنم جواب قشنگی داد. گفت خدا که این موجود رو افرید بهتر از ما میدونسته چی آفریده. اومده تو کتابی که هیچ وقت نسخ نمیشه قطعی گفته این حرام است تا ابد. اونم 1400 سال پیش. بعد 1200 یا 1300 سال تازه علم فهمیده 100 و خوردی انگل گوشت بخته اش داره و میاد اونا رو نابود میکنه. از کجا معلوم 500 سل دیگه چیزای بدتر متوجّه نشه؟!!! چه تضمینی شما و رفیق دامپزشکت و رفیق میکروب شناسم (رضا هادی نژاد) دارید؟!! هیچی ندارید. پس واسه من ژست علمی نگیرید. الان همین پونومونی . دیگه آنتیبیوتیک روش جواب نمیده. باید قوی تر کنن. الان باکتری ها دارن خودشونو با محیط و ... سازگار میکنن. یا اون رفیق شما خیلی از دنیا عقبه یا من خیلی جلو هستم. اصلاً میکروب چیزیه که باید از 1000 کیلومتریش فرار کنی. نزاری سراغت بیاد که بخوای با قرص و ... معالجش کنی. من نمیدونم چه جوری عمق فاجعه رو در مورد میکروب و ... برسونم. هنوز دارن هر روز دارن میکروب های جدید و ... رو شناسایی میکنن. اگه عام 100% بود ، آره حق با شما بود. ولی علمی که ما داریم نسبی هست و بدتر از اون اینکه تجربی هست نه حقیقی. بازم بگم یا کافیه؟!!

دوماً دیگه هیچ کس نباید از کود استفاده کنه چون اسلام گفته عین نجاسته. طرف نمیخواد با سگ خو بگیره که. استفاده ابزاری داره میکنه. کما اینکه در همین روایات هست اگه درست یادم باشه( به صورت مبهم تو ذهنمه مطمئن نیستم) یکی از پیامبران رو خدا برای کمک در محافظت نمیدونم چی بود بهش سگ رو میده. طبق اون روایت اگرپیش بریم سگ یکی از موهبت های الهی هست.کسی هم درش شک نداره. یادتون باشه افراط و تفریط دو لبه شمشیر هست. من نه 100 درصد نهی میکنم و نه 100 درست تایید.

در مورد همزیستی هم باید بگم. کبوتر با کبوتر باز با باز. کند انسان با انساز همزیستی( عجب قافیه ای D: ).فکر کنم این جمله کامل بودنیاز به توضیح نداره.

آقا رضای عزیز متوجّه زمان نشدم. اشکالم کجا بود ؟ اگر میشه لطف کنید کمی واضح تر بگید .

من معمولاً حرفی نمیزنم که بعدش ضایع شم. مگر اینکه از خودم نبوده باشه. تاپیک طبس رو هم اینجوری نبین. من دوتا پست گزاشتم. تو یکی جواب جناب دستان رو بسیار مودبانه و استدلالی دادم. چون اون زمان پستام نیاز به تایید داشت نمیتونستم ادیت کنم. مجبور شدم پست جدا بدم به آقا سمین که مدیران اولی حذف کردند و دومی رو تایید . اینجوری حرف من شد مثل کسی که به غلط کردن افتاده. که بعدش دوستان از خجالتم تو پستاشون در اومدن و حسابی بنده رو نصیحت کردند.

خیر در قرآن چیزی درخصوص نجاست سگ ذکر نشده است و در سوره انعام محرمات فقط چهار موردند: 1- مردار(مَيْتَة) 2- خون(دَماً مَسْفُوحاً) 3- گوشت خوک(لَحْمَ خِنزيرٍ) 4- و حيواني‌ که‌ براي‌ بت‌ها ذبح‌ شده‌ باشد.( أُهِلَّ لِغَيْرِ اللَّهِ بِهِ). و حتی در یکی از آیات قرآن در سوره مائده در خصوص شکار با سگ گفته شده است که :

يَسْأَلُونَکَ مَاذَا أُحِلَّ لَهُمْ قُلْ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّيِّبَاتُ وَمَا عَلَّمْتُمْ مِنَ الْجَوَارِحِ مُکَلِّبِينَ تُعَلِّمُونَهُنَّ مِمَّا عَلَّمَکُمُ اللَّهُ فَکُلُوا مِمَّا أَمْسَکْنَ عَلَيْکُمْ وَاذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَيْهِ ...»(20)

از تو سؤال مى‏کنند چه چيزهايى براى آنها حلال شده است؟ بگو : آنچه پاکيزه است ، براى شما حلال گرديده ؛ و (نيز) صيد حيوانات شکارى و سگ‏هاى تربيت يافته ... .

اما ظاهرا در روایات بسیاری بر نجس بودن سگ تاکید شده است و گفته می‌شود که دلیلی ندارد که تمامی احکام در قرآن آمده باشد ، همانطور که تعداد رکعت‌های نماز در قرآن نیامده است . 

به هر حال از نظر فقهی سگ نجس می‌باشد اما برای برخی از کارها می‌توان از آن استفاده کرد، نگهبانی از خانه و مزرعه و..، و شکار از جمله اموری است که سگ به خوبی آن‌را انجام می‌دهد؛ لذا در اسلام از آن منع نشده است، بلکه خرید و فروش سگ شکاری یا سگ نگهبان به علت همین استفادۀ عقلایی که دارد، در اسلام مجاز شمرده شده است.

پس نجس بودن آن باعث نمی‌شود از برخی از منافع عقلایی آن چشم پوشی کرد، امروزه خون و فرآورده‌های آن، اگر چه نجس می‌باشد ولی به جهت فواید عقلایی زیادی که دارد و موجب زنده نگه‌داشتن افراد زیادی می‌شود در تمام جهان به صورت گسترده این نوع خرید و فروش رایج است و اسلام نیز آن‌را مشروع می‌داند

شکار کردن با سگ شکاری نیز دارای آدابی است که در صورت رعایت شدن آن، می‌توان از شکار استفاده کرد اما شکاری را که سگ برای صاحبش می‌آورد به این علت که سگ نجس است، باید محل دهان و دندان سگ تطهیر و پاک شود تا بتوان از آن شکار استفاده کرد.

متاسفانه دوستان از اسلام اون قسمت هایی که خوششون میاد رو فقط میبینن. بعضی ها فقط قسمت حرامیجاتشو و بعضی فقط حلالیجات(خودمونیم، عجب کلماتی . حرامیجات و حلالیجات =)) ).اسلام مرد از دست نگاه های تک بعدی . اسلام دین چند بعدی هست. شما برید کتابهای فقهی مطالعه کنید. زاویه دید رو ببنید. نوع نگاه به موضوع رو ببینید. ببنید چطور مسائل خیلی شبیه به هم هستند با چه ضرافتی از هم جدا میشن. عجیبه واقعاً.

الان دوستان همین آیه رو میگیرن میگن خدا رمساً گفته سگ حلاله و پاکه. دیگه نمیگن مورد کاربرد آیه چیه؟! در چه زمانی و شان نزولش چی بوده و... .

در ضمن یک اشکال در ترجمه. ترجمه ای که من زیر مینویسم ترجمه الهی قمشه ای میباشد( عین ترجمه بدون کم و کاست دستی از قرآن دیدم نوشتم) :

ای پیغمبر از تو سوال میکنند که بر آن هه چه چیز حلال گردیده، بگو برای شما هرچه پاکیزه هست حلال شده و نیز حلال شده صیدی که به سگان شکاری آموخته اید که به آنها آنچه که خدا یاد داده می آموزید پس از صیدی که برای شما نگاهدارند بخورید و نام خدا را بر آن صید یاد کنید( هنگام صید بسم الله بگویید) و از خدا بترسید که خدا زود به حساب خلق میرسد . مائده آیه 4.

اینم ترجمه های دیگر که از تبیان گرفتم.

• از تو می پرسند که چه چيزهايی بر آنها حلال شده است بگو : چيزهای پاکيزه ، بر شما حلال شده و نيز خوردن صيد آن حيوان که به آن صيد کردن آموخته ايد ، چون پرندگان شکاری و سگان شکاری ، هر گاه آنها را بدان سان که خدايتان آموخته است تعليم داده باشيد از آن صيد که برايتان می گيرند و نگه می دارند بخوريد و نام خدا را بر آن بخوانيد و از خدا بترسيد که او سريع الحساب است

• ترجمه فولادوند

از تو مى‏پرسند: چه چيزى براى آنان حلال شده است؟ بگو: «چيزهاى پاكيزه براى شما حلال گرديده و [نيز صيد] حيوانات شكارگر كه شما بعنوان مربّيان سگهاى شكارى، از آنچه خدايتان آموخته، به آنها تعليم داده‏ايد [براى شما حلال شده است‏]. پس از آنچه آنها براى شما گرفته و نگاه داشته‏اند بخوريد، و نام خدا را بر آن ببريد، و پرواى خدا بداريد كه خدا زود شمار است.

• ترجمه مجتبوی

از تو مى‏پرسند چه چيزها برايشان حلال شده است، بگو: چيزهاى پاكيزه براى شما حلال شده است، و آنچه از جانوران شكارى- سگان شكارى- كه تعليم داده‏ايد در حالى كه از آنچه خداوند به شما آموخته به آن سگان آموخته باشيد- كه شكار را بگيرند و خود نخورند-، پس، از شكارى كه براى شما گرفته‏اند بخوريد و نام خدا را [هنگام فرستادن حيوان‏] بر آن ياد كنيد و از خدا پروا نماييد- براى بازى و سرگرمى شكار نكنيد-، كه خدا زود حساب است.

• ترجمه مشکینی

از تو مى‏پرسند چه چيزى بر آنها حلال شده؟ بگو: همه پاكيزه‏ها (هر چه كه مطلوب عقل و مرغوب طبع باشد از خوراكى و پوشاكى و ساير وسايل زندگى) بر شما حلال گرديده و (نيز صيد) آنچه از حيوانات شكارى كه تعليم داده و تأديب نموده‏ايد (براى شما حلال است)- در حالى كه از آنچه خدا به شما آموخته به آنها مى‏آموزيد- (پس) از هر حيوانى كه براى شما بگيرند و نگه دارند بخوريد و نام خدا را (هنگام فرستادن آنها به سوى شكار) بر آن ببريد، و از خدا پروا كنيد، كه بى‏ترديد خداوند زودرس به حساب است

• ترجمه بهرام پور

از تو مى‏پرسند: چه چيز براى آنها حلال شده است؟ بگو: پاكيزه‏ها و نيز صيد حيوانات شكارى [و سگ‏هاى تربيت يافته‏] كه از آنچه خدا به شما تعليم داده به آنها آموخته‏ايد، براى شما حلال شده است. پس از آنچه اين حيوانات براى شما گرفته و نگاه داشته‏اند بخوريد و [

منبع:

آقا سمین ترجمه شما به شدّت شبهه بر انگیز هست. کاملا میشه ازش استفاده سوء کرد. جمله بندی آخرت طوریه که میتونه اینجوری هم معنی بده : صید حیوانات شکاری و (خود) سگ های تربیت شده. و جمله بعدت ذهن رو به این مسئله سوق میده. در واقع داری میگی قرآن میگه سگ پاکه ولی روایات و ائمه اصرار دارن نجسه. البته نمیگم منظور شما این بوده. ولی جمله چنین حال و هوایی داره.

کمی که وقت کردم به کتابها رجوع میکنم. ریشه های دینیش رو هم در میارم.

و من الله توفیق، یا علی.

5 people like this

ظاهرا کنجکاوی بنده یکم نابجا بود برای دوستمون جناب حیدری باید عرض کنم  فلسفه نجس بودن سگو اگه دنبال کنی اخرش میرسی به ایه اطیعو الله و اطیعو الرسول یعنی علمای دین بر اساس این ایه میگن اطاعت از خدا و رسولش واجبه بدون سوال و جواب وبر اساس همین ایه و تفسیرش  و بنا به روایات که از فلان بن فلان بن .. میرسه به یک امام معصوم یا پغمبر که گفتند از سگ دوری کنید و یا سگ مضره و یا سگ نجسه والبته اگر همین  ایه رو ملاک قرار بدیم و به این فلان بن فلانها هم اعتماد کامل داشته باشیم و تحریف بعضی از این احادیث به نفع بعضی رو هم نادیده بگیریم احدایثی هست که محاسنی رو از سگ بیان میکنه که اگر یدونشوانسان داشته باشه از رستگاران و یا مومنین حقیقیه دلیل اینکه بنده سگ رو نجس میدونم صرفا میتونه برای خودم قانع کننده باشه و اعتقاد شخصیمه و نمیتونم این اعتقاد رو با زور حدیث و روایت به دیگران تحمیل کنم دوستانمون تو این انجمن همه افراد با سواد و تحصیلکرده و صاحب نظرن(بیسوادترینشون منم) وصرفا با اوردن چند روایت و تفسیر اونهم از سایتهای معلوم الحال نمیشه و نباید ادم عقیدشو به دیگران تحمیل کنه در ضمن باز هم کنجکاوم این روایت محکم با سند قوی رو که میفرمایید یعنی چه؟ :1 (17):

12 people like this

ببین. از انوجایی که هرکسی دردش میگیره میره دکتر یا سیاسی میخواد بشه باید برده دسشو بخونه یا اقتصاد دادن درس اقتصاد و ... . کار تخصصی هم باید به متخصص واگزار بشه. اگه طبق فرموده های شما جلو بریم. پس دکان علما باید تعطیل بشه چون دارن عقایدشونو تحمیل میکنن. دوماً ترجمه ربطی به معلوم الحال بودن نداره. سایت تبیان اونقدر معتبر میباشد که ترجمه دروغین به نام اشخاص مترجم قرآن ننویسه.

دوماً علم رجال درسته بعضی جاها جواب گو نیست. ولی اینجورم که شما میگی نیست. دوماً چه فایده ای داره این حدیث تحریف بشه؟! اتفاقاً اگه تاریخ رو برّسی کنیم و بنا به سگ بازی و سود آوری تجاری و ... خیلی از حکام در طول تاریخ نوشته هایی که به نجس نبودن سگ می انجامه خیلی در معرض شک قرار میگیره. کما اینکه یزید اگه اشتباه کنم داشت شراب میخورد بهش میگن شراب رو محمد ص حرام کرده.میگه : الا یا ایها ساقی عدل کاسا و لا(نمیدونم چی) ، محمد حرام کرد شرابو ولی ما میخوریم به دین موسی. یه همچین چیزی. اگر طبق رویه شما پیش بریم اصلاً از کجا معلوم قرآن تحریف شده نباشه؟!! قرآن هم که به ما رسیده. ما اون لحظه که پیامبر داشت خطابه میکرد نبودیم. به هیچ وجه بحث تحمیل کردن عقاید نیست. منم دیگه دکتر نمیرم چون دکتر داره علمشو که با زحمت به دست آورده به من تحمیل میکنه. تا زمانی که مردم ایران خودشونو اقتصاد دان، سیاستمدار، عالم دین، دکتر، مهندس، خلاصه همه چی دون میدونن ، وضع مملکت همینه.

نجس بودن سگ اعتقاد شخصی نیست. اعتقاد فقهی مکتب تشیع هست. اگه اشتباه نکنم برادران اهل سنّت عزیز هم همین اعتقادو دارند به صورت قاطبه. نمطمئن نیستم. یک وقت یه چیز اونقدر متواتر و زیاده بین دو مکتب متفاوت که بعضاً با هم اختلافات ریشه ای و بنیادین دارن مشابه و یکسانه که به هیچ وجه نمیشه درش شک کرد.

برای اطلاع شما باید عرض کنم. روایات چند دسته هستند.گروهی سند هاشون از حیث اعتبار ضعیفه و گروهی قوی.

تجربه من میگه بحث تاپیک داره منحرف میشه.

Edited by حیدر

عزیز دل دکتر میری دارو رو به زور تو حلقت که نمیکنه بهت میگه  این دارو میخوای بخور میخوای نخور در ضمن حق انتخواب داری از بین دکترها هر کدوم رو میخوای انتخاب  کنی یا از بین  چند راه موجود هر کدوم که دلت میخواد انتخاب کنی  یا اصلا دلت نخواد بری دکتر به عقل خودت رجوع کنی جهت اطلاعتون منابع فقه شیعه کتاب ,سنت,اجماع و عقل و در هیچ کجا نگفته چشم و گوش بسته هرچی که عالمان دین میگن بگید چشم بین مسلمان بودن یافقط مسلمان زاده بودن خیلی فرق وجود داره  در مورد نجس بودن سگ هم بله تقریبا اکثر ادیان و فرقه های دینی  اعتقاد به نجس بودن ویا حفظ حریم با سگ رو دارن دلیل بنده هم  برای نجس بودن سگ همینه اما این دلیل برای من قانع کنندست و سایر دوستان  میتونن هزار دلیل  منطقی دیگه داشته باشند که نجس نیست  حالا من بیام بگم خدا گفته و  به زور روایت از فلان و تفسیر فلان ثابت کنم که هست  فکر نمیکنم کار درستی باشه

در ضمن من نگفتم این حدیث تحریف شده گفتم اگر مبنا این احادیث باشند حدیثهایی هم موجوده که به صفات خوب این حیوان اشاره کرده و اون رو با انسان مقایسه کرده حالا به نظرتون کدوم احادیث رو باید قبول کرد اونی که میگه از سگ پرهیز کنید یا اونی  که صفات خوب این حیوان رو مثال زده؟ :1 (17):

چون این تایپیک و این انجمن جای اینگونه بحث ها نیست دیگه این بحثو ادامه نمیدم مدیر محترم هم لطف کردن تا حالا تحمل کردن و با چماقشون نزدن تو سرمون :green-beret-smile:  :clubhead:  برای دوستانی که این مبحث براشون جالبه این ادرسhttp://drlotfi.blogfa.com/post-1487.aspx سر بزنن شاید بدردشون بخوره توش در این مورد بحث شده و از هر دوطرف  سوالها و جوابهای جالبی هست

9 people like this

این هم سگ بنده که خیلی هم تمیز و دوست داشتنی هست و نجس مجس سرش نمیشه:

08789635044311296315_thumb.jpg

22622201081118973210_thumb.jpg

24345474711631466445_thumb.jpg

21433671278160583319_thumb.jpg

11 people like this