Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

وقتی که پلنگ خواب است خاطرات سرهنگ خلبان حسین وکیلی

82 posts in this topic

صفحات کتاب بیشتر بود و قبل از گرفتن مجوز جهت چاپ جناب شاه محمدی اون رو نشونم داد . قسمتهایی از کتاب توسط مسئولین مربوطه حذف گردید . 

12 people like this

صفحات کتاب بیشتر بود و قبل از گرفتن مجوز جهت چاپ جناب شاه محمدی اون رو نشونم داد . قسمتهایی از کتاب توسط مسئولین مربوطه حذف گردید . 

شیطونه میگه به وظیفه ملی_میهنی خودم عمل کنم و مطالب حذف شده را بطور کامل در همین تاپیک منتشر کنم !

نظر مساعدتون چیه جناب سرهنگ؟

چی دستور می فرمایید استاد؟

14 people like this

من كه صد درصد موافقم و مشتاق و به قول رفيقمون مشعوف خواهيم شد ، اگر خود جناب سرهنگ وكيلي هم اجازه فرمايند

13 people like this

میتونیم هم اول ترجمه کنیم و در سایتهای خارجی آپلود کنیم و سپس اون سایتها رو بعنوان منبع معرفی کنیم.  اینطوری فقط جناب وکیلی به دردسر می افتند!! :1 (17):

11 people like this

میتونیم هم اول ترجمه کنیم و در سایتهای خارجی آپلود کنیم و سپس اون سایتها رو بعنوان منبع معرفی کنیم.  اینطوری فقط جناب وکیلی به دردسر می افتند!! :1 (17):

هیچ کسی هم این مطلبو که شما فرمودی نمی خونه (بخصوص زیرابزنان اعظم ارواحنا له الفدا) که له له می زنن و تشنه و گشنه چهار چشمی دارن انجمنو می پاند تا گزکی دستشون بیفته و ...

اصلاً برای اینکه اسلام و مسلمین به خطر نیوفته اون مطالب کذایی را فقط در جلسه حضوری خدمت دوستان قرائت خواهم کرد ، پس اگه خیلی مشتاق دونستنش هستید ، برنامه ریزی بنمایید در نمایشگاه های بلاد مسکو (ماکس 2015) و یا اصفهان (هفته دفاع مقدس) حضور بهم برسونید.

در ضمن غیر از مطالب فوق ، بسیاری مطالب ناگفته ای که امکان بیانش در نت به این زودی ها نیست هم به استحضار خواهد رسید.

10 people like this

تا همین جا هم که اجازه چاپ دادند باید شکر خدای را بجا آورد  . حرف ها نقل های خوبی بمیان امده است . اتفاقا شگرد شاه محمدی در نوشتن خاطرات اینه که همه حرف ها زده بشه حتی خاطراتی که جنبه خصوصی داره . تالیف شاه محمدی بیشتر جنبه مستند سازی داره در نوشتاری . یک خارجی موفق اصلا ابایی نداره که مثلا بگه قبلا دوره گرد بوده یا مثلا معتاد بوده یا دستفروش بوده و یا کارگر بوده در حالیکه فرهنگ ما اجازه چنین کاری رو نمیده تا جائیکه هیچکس جرات و شهامت نداره بگه قبل از انقلاب مثلا الکلی بوده و یا فلان و بهمان همه بقول معروف جا نماز آب میکشن و مال همینه که راحت میشه همه را گول زد و تظاهر نمود . همه زندگینامه ها با این شروع میشه که فلانی از یک خانواده مذهبی بوده . خوب وقتی مذهبی بوده از اول که دیگه کار مهمی نکرده که ادامه داده باشه در حالیکه اگر نبوده باشه و بعد مذهبی شده باشه نشون میده که متحول شده . بهر حال در کتاب میبینید که مسائلی گفته شده که تازدگی داره چه از سوی گوینده و چه از سوی نویسنده 

12 people like this

دیروز بصورت اتفاقی تو وب گردی به یه سایتی برخورد کردم که بالاش نوشته بود ( تاریخ جنگ را درشت ننویسید . درست بنویسید ) . از این جمله خوشم اومد و بهیمن مناسبت شروع کردم به خواندن مقاله تاریخ جنگ . باور کنید حالم داشت بهم میخورد و اگر نویسنده این مقاله که صاحب سایت هم بود را میدیدم یه تف گنده مینداختم تو صورتش هر چه باداباد . از این جهت که نه به اون جمله خوبش و نه به این مقاله و تاریخ جنگ سر تا پا دروغ و هدایت شده و دیکته شده اش . نمیدونم این جور آدم ها جواب خدا رو چی خواهند داد و اگر اون دنیایی باشه و حساب و کتابی باشه و سوآل و جوابی باشه اونوقت این جور آدم ها اونجا چکار خواهند کرد و چه خواهند گفت . لابد به اون دنیا اعتقادی ندارند . بهر حال من نفهمیدم و برایم جا نیفتاد که چی تقسیم میکنند که اینقدر تو سر و کلشون میزنند که مطرح بشوند . خوب این مسئله خودنمایی با سوار شدن بر مرکب خراب کردن دیگران و کمرنگ کردن عملکرد دیگران  اپیدمی شد و من از این مسئله رنج میبرم که اقیانوسی از دلاوریها و از خود گذشتگی ها و ابداعات و خود کفایی ها و جان فشانی ها در هشت سال جنگ با عراق وجود دارد و چرا باید برویم سراغ افسانه سازی بسبک جومونگ و فیلم بسازیم که سه نفر بسیجی به یک پادگان حمله می کنند و همه جا را به اتش می کشند  انگار که فیلم هندی است . خود قائله پاوه اینقدر زیباست و اکشن واقعی دارد و چرا فیلم ( چ ) . دو سه نفر خلبان شهید هوانیروز را مطرح می کنند و آنها را تا عرش می برند تا جایی برای مطرح شدن بقیه خالی نماند. خلبانان زنده ای داریم که اسطوره اند و چندین برابر اونهائیکه مطرح می شوند مطرح بوده اند و چکار کنند که شهید نشدند تا مطرح شوند و این وکیلی هم یکی از اونهاست که ما میدانیم اینها چکار کرده اند و کجا رفته اند . آیا زدن یک جت عراقی اینقدر مهمه ؟ اگر یکموقع در تیر رس قرار بگیرد و بر حسب اتفاق زده شود خیلی مهم است ؟ زدن یک جت عراقی مهم تر است یا زدن سایتی که دمار از روزگار ما در آورده بود ؟ وقتی به ماموریت های معمولی بها داده نمی شود شخص مجبور است برای مطرح شدن غلو کند و سازمان هم همین طور . تعداد شهدا نشاندهنده تلاش سازمانی بوده است . در حالیکه پیروزی یعنی بیشترین دست آورد با کمترین تلفات انسانی و تجهیزاتی . ما بد ترین تاریخ نگاری جنگ را داریم و داشته ایم . خیلی حیف است و خیلی حیف شد . متاسفانه شاهدان یکی یکی به رحمت خدا می روند و واقعیت و حقایق جنگ با آنها به گور سرد سپرده خواهد شد و چه حیف شد و چه حیف می شود . متاسفم   

با سلام وسپاس

همیشه ارزو داشتم که وقایع جنگ مکتوب بشود (براساس واقعیات) ولی افسوس که عزیزان ارتشی حال به هر دلیل راضی به ثبت خاطرات ووقایعی که برایشان افتاده نیستند .و در این باره کم لطفی میکنند.من حقیر که هیچ سهمی در دفاع از این مرز وبوم نداشتم فقط به جهت اینکه استارتی زده باشم تا بزرگان انجمن راضی شوند وشروع به ذکر خاطرات دوران جنگ کنند.ولی این اتفاق نیفتاد!!!؟؟

13 people like this