Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

مقالات تایید نشده

90 posts in this topic

سلام و عرض ادب 

من که نتونستم لینک را باز کنم حتی با فیلتر شکن هم باز نشد گفتم شاید سایت جامع دفاع مقدس را هم فیلتر کردن!!!  :1 (17): 

برای شما باز میشه؟؟

من هم نتونستم ببینم

4 people like this

سلام و عرض ادب 

من که نتونستم لینک را باز کنم حتی با فیلتر شکن هم باز نشد گفتم شاید سایت جامع دفاع مقدس را هم فیلتر کردن!!!  :1 (17): 

برای شما باز میشه؟؟

من هم نتونستم ببینم

: SURPRISE :  : SURPRISE :  : SURPRISE :  : SURPRISE :

این که تا قبل از ارسال من باز میشد. سایت ساجد هست ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! یعنی بود  : VOMIT :

5 people like this

مدیرجان این مطلب چی بود که سایت ساجد گذاشته ؟

4 people like this

مدیرجان این مطلب چی بود که سایت ساجد گذاشته ؟

یک عملیات تخیلی و تصرف کامل اسکله های البکر و الامیه توسط اونها ..........

7 people like this

کجاش رو دیدی . ما مرده و شما زنده بگذار نسل جنگ منقرض بشوند ( همه به رحمت خدا بروند ) اونوقت خواهی دید که ارم روی 214 و کبری و شنوک هم توسط مدرن ترین نرم افزارها تغییر خواهد کرد و حتی اتیکت خلبانان  : SHOUT :

11 people like this

جناب لطافتی عزیز فکر کنم درج اخبار در انجمن ممنوع هست 

شما دیگه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  : TEARS :

با سلام خدمت مدیر و دوستان عزیز.

گاهی اخبار نظامی میبینیم که بیشتر حالت اطلاع رسانی  دارند وگرنه اکثر مطالب نظامی  در انجمن نوعی خبر هستند.

برای مثال خبر تولید فلان هواپیمای جدید خبر درگیری  نظامی یا اخبار مرتبط با تسلیحات جدید خریداری شده یا در دست تولید کشور ما یا کشورهای همسایه و  اخبار رزمایش های ارتش و یا   خبر و عکسهای مرتبط با نمایشگاههای نظامی خبر بکارگیری فلان سیستم پدافند توسط ارتش و عراق پس از صدام و... همگی  نوعی خبر هستند و دانستن این مطالب و آگاهی از اتفاقات پیرامون برای همه مفید است.

اخبار مرتبط با مسائل امنیتی و مشابه آن است که ممکن است باعث دردسر شوند .

در کل چشم در این باره دقت بیشتری میکنم.

7 people like this

یک عملیات تخیلی و تصرف کامل اسکله های البکر و الامیه توسط اونها ..........

خوب مطلب رو کپی کنید تو انجمن ما هم ببینیم .

6 people like this

5 people like this

کجاش رو دیدی . ما مرده و شما زنده بگذار نسل جنگ منقرض بشوند ( همه به رحمت خدا بروند ) اونوقت خواهی دید که ارم روی 214 و کبری و شنوک هم توسط مدرن ترین نرم افزارها تغییر خواهد کرد و حتی اتیکت خلبانان  : SHOUT :

یعنی ممکنه عملیاتی مثلا کمان 99 هم بگن اصلا مال ارتش نبود و تمامی خلبانان و پرسنل مال.......بودن؟

یا اصلا ارتش تازه تشکیل شده بود

5 people like this

این اقای Ahmad Rushdi کتاب در مورد نیروی هوایی عراق نوشتن ؟؟

تو نت یه بخشی از حرفای ایشون از سایت Acig.org    منتقل کرده بودن یه چند تیکه من اینجا می زارم خودم هر چی تو سایتیه گشتم چیزی پیدا نکردم!. چندتا سوال برام پیش اومده . اگه کمک کنید ممنون می شم .

No Iraqi aircraft carrying the SPS-141MVG pod was ever shot down by the Iranians, whether Ground defence system (HAWK Missiles) or Radar guided air to air (Sparrow and Phoenix Missiles) during the entire Iraq –Iran war.
This ECM pod works on both air and ground threats and it was externally mounted in pods in the SU-22 aircrafts. It was internally mounted in the Mig-23BN and Mig-25RBS. It was designed to affect the missiles homing head automatically once the enemy radar had locked and launched a missile against the aircraft carrying it. No special training was required for the pilots carrying the pod since it was a defensive one. The pilot has only to select the most probable threats in priority. This type of jammer was received by the Iraqis in 1984 from the Soviet Union along with the SU-22M3 aircraft batch. It was used successfully by the SU-22 belonging to the 69 squadron during the first highly successful raid on the Iranian Island of Kharg on the 15th of August 1985, when 6 aircrafts flew over the fortified island and attacked the oil terminals and got out unscathed

The Iraqis received their first jamming pod of the SPS-141 type early in 1981.It was designed to counter HAWK MIM-23A, since this system dealt with head on targets only the SPS-141 had a frontal antenna only

چطوری میشه این اقای عراقی ادعا میکنه دو مدل SPS رو دارند در صورتی تا الان هیچ تصویری از اونها دیده نشده؟

اصلا ایشون خلبان بودن؟

حرف ایشونو میشه قبول کرد؟

ممنونم

5 people like this

متاسفانه شخص تام کوپر آن چیزی که 100% از نفر عراقی میشنید را در مطالبش استفاده نکرده و بعضا اقدام به خلق کاراکترهای خیالی مینمود و با استفاده از کتابهایی که در مورد مثلا هواپیمای سوخو 22 داشت اقدام به داستان پروازی از زبان کارکترهای خیالی مینمود. لذا بسیار دشوار است تا بشود فهمید کدام بخش از کتابهایش که با دیگران نوشته است صحت دارد و کدام بخش اشتباه است. به عنوان مثال به مراتب از پسوند "کی" در انتهای مدلهای مختلف سوخو 22 استفاده کرده است در صورتی که تنها سوخو 22 یو ام 3 "کی" داریم که آن "کِی" به معنی مجهز بودن سوخو 22 یو ام 3 به موتور آ اِل-23 اِف - 13 میباشد.

8 people like this

یه تو یکی از روم ها خوندم که می گن Ahmad Rushdi همون Ahmad sadik هست ؟؟

خلبان بوده؟

6 people like this

در acig یک روم مخفی دارند که فعال نیست و عده ای محدود دسترسی به آن دارند. کسانی که تام کوپر قصد داره از اونها بهره ببره برای نوشتن کتابهاش. یک نفر فکر کنم همین احمد رشدی (خوبه اسمشو سلمان رشدی نزاشته تام کوپر) که همان احمد صدیق است و یک نفر خلبان تقلبی اف-14 که آخر نفهمیدیم کی بوده (آقای مازندرانی میگفتند یکی از خلبانان فراری بوده) خود تام کوپر هم میگفت بعدا فهمیده متخصص سیمولاتور تامکت بوده. شروع کرده بودند به داستان سرایی در مورد جنگ. این مطالب را سالهای بین 2003 و 2005 یا 2006 فرستاده بودند. احمد صدیق که نفر فنی بوده و مسئول بررسی سوانح یکی از پایگاه های نیروی هوایی عراق که اگر اشتباه نکنم کرکوک بوده. چون تام کوپر کمتر به افسران سابق عراقی دسترسی داشت، لذا پس از بازداشت احمد صدیق در سوریه و پس از زندانی کردنش، دیگر این تام کوپر هر چه از هرجا گیر می آورد چه دروغ و چه راست منجمله تخیلاتش در مورد نیروی هوایی عراق به این بنده خدا نسبت میداد. اون هم که دستش کوتاه و اصلا توی زندانهای اسد چیزی غیر از شکنجه نداشته، دیگه روحش هم خبرنداشته که بیاد بگه من اینها رو نگفتم.

10 people like this

خیلی ممنونم

یه سوال :

برای سوار کردن موشک بروی هواپیما معمولا روی پایلون(ریل پرتاپ سوار) می کنند . در بعضی از موشک های روسی یه ابزاری مابین ریل پرتاپ و و بدنه هواپیما قرار می گیره  اسمش اداپتوره ؟ بعضی مجلات از ریل پرتاب به عنوان اداپتور استفاده می کنند  کلمه missile rack هم داریم کدوم یکی درسته.

باتشکر

0000000.jpg

9 people like this

آن چیزی که بین لانچر موشک که میتواند به شکل پرتابی باشد (مثل خا 58 که دو بازوی بسیار قوی درونش دارد) یا بشکل ریل موشک را پرتاب کند قرار میگرد آداپتور نام دارد. missile rack آن شیاری هست که در موشکهایی که به شکل ریلی پرتاب میشوند مثل سایدویندر ابتدا و انتهای موشک را تا زبان جدا شدن کامل از لانچر به بلانچر نگه میدارد (در حین حرکت به سمت جرو با کمک رانش راکت موتور).

9 people like this