Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

شهید امیر سرلشکر ولی الله فلاحی

139791337796461.jpg

 

 

 

 

شناسه:

نام:ولی الله

نام خانوادگی:فلاحی

تاریخ تولد:۱۳۱۰

مدت عمر:۵۰ سال

محل تولد:استان تهران،طالقان،روستای کولج

تحصیلات:فارغ تحصیل دانشکدهی افسری بادرجه ستوان دومی

درجه:امیرسرلشکر

رسته نظامی:نیروی زمینی ارتش

فرماندهی:بعدازانقلاب((فرماندهی نیروی زمینی ارتش وجانشین فرماندهی نیروهای مسلح ستاد مشترک))

تاریخ شهادت: ۸مهر ۱۳۶۰

محل شهادت:کهریزک تهران

علت شهادت:سقوط هواپیمای هرکولس سی-۱۳۰ نیروی هوایی ارتش ایران

مزار شهید :بهشت زهرا (س)-در جوار مزار آیت‌الله طالقانی

 

زندگی نامه شهیدفلاحی:

 

زندگی

خانواده فلاحی در سال ۱۳۱۰ زمانیکه در قریه‌ «کولج» از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان تهران زندگی می‌کردند, صاحب فرزندی شدند که نامش را به عشق امیرالمؤمنین (ع) ولی الله نهادند ولی الله تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در طالقان و دبیرستان نظام تهران گذراند و پس از اخذ دیپلم وارد دانشکده افسری شد و با درجه ستوان دومی از آن دانشکده فارغ التحصیل شد. وی در طول خدمت به علت شایستگی توانست تا درجه سرتیپی وگذراندن دوره دانشکده فرماندهی و ستاد پیش برودو در فاصله سالهای ۱۳۳۹-۱۳۴۳ برای آموزش دوره پرسنل نظامی و دوره عالی آجودانی به کشور امریکا رفت  پس از بازگشت به ایران کار خود را از فرماندهی دسته در نیروی زمینی آغاز کرد.

او در طول این سالها در سمت‌هایی چون «فرماندهی گروهان , فرماندهی گردان, افسر عملیات منظم دایرة عملیات در ستاد نیروی زمینی, مدیر آموزش دانشکده فرماندهی و ستاد شهرستان «دافوس» و معاون فرماندهی مرکز پیاده شیراز در نیروی زمینی ارتش خدمت نمود.در سال ۱۳۵۱ تا اواسط سال ۱۳۵۳ با درجه سرهنگ دومی به همراه گروهی از افسران ایرانی به عنوان ناظر صلح سازمان ملل در آتش بس ویتنام به آن کشور اعزام شد و در نهایت به درجه سرتیپی ارتقاء یافت اما سه مرتبه به دلیل فعالیتهای سیاسی به زندان افتاد

پس از پیروزی انقلاب سرلشگر قرنی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش منصوب گشت و در سال ۱۳۵۹ ریاست ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی را بر عهده گرفت.

با آغاز جنگ تحمیلی سرلشگر «فلاحی» به دیار عشق و خون شتافت تا اینکه در تاریخ ۲۱/۳/۱۳۶۰از جانب رهبر کبیر انقلاب به عنوان جانشین فرمانده کل قوا برگزیده شد و در عملیاتهای بسیاری شرکت نمود. تجربه و تدبیر سرلشگر فلاحی باعث شد عملیاتهای زیادی در منطقه کردستان و همچنین جنوب کشور با موفقیت انجام شود.

 

شهادت

سرانجام جانشین فرمانده کل قوا ولی الله فلاحی در شامگاه خونین هشتم مهرماه سال ۱۳۶۰ پس از بازدید از مناطق جنگی در ساعت ۷ بعدازظهر در حوالی کهریزک بر اثر سانحه هوایی در سن ۵۰ سالگی به شهادت رسید و به جمع شهدای گلگون کفن میهن اسلامی پیوست. پیکر پاک و آسمانی تیمسار فلاحی بنابر وصیت خود او در کنار مزار آیت الله طالقانی به خاک سپرده شد. یادت یاد ایران است و بس.

 

خاطرات

 

 

۱.مردخطر:

سال ۱۳۵۸, شصت و چهار نفر از افراد کمیته و سپاه برای پاکسازی «بانه» از شر اشرار به آن منطقه رفتند ولی پس از مدتی در راه بازگشت پنجاه نفر از آنان توسط افراد دشمن شهید و بقیه به اسارت درآمدند.

تنها یک نفر نجات یافته و خود را به سردشت رساند. امام (ره), دکتر چمران, تیمسار فلاحی و شهید صیاد شیرازی را مأمور رسیدگی به علل این اتفاق کرد. وقتی به سردشت رفتیم دکتر چمران به من گفت: «همیشه در کنار تیمسار به عنوان محافظ ایشان بنشینم.» آقای فلاحی تصمیم داشت به محل شهادت نیروی سپاه برود.

ما, در جیپ نشستیم و یک «ریوی ارتشی» که سرنشینان آن پیش مرگهای کُرد, بچه‌های بسیج و نخست وزیری بودند, در فاصله ۶۰ متری ما حرکت کرد.

به منطقه که رسیدیم تیمسار دستور داد پیکرهای شهدا را به خاک بسپاریم. پس از بررسی منطقه به طرف سردشت به راه افتادیم اما در میان راه نیروهای دشمن به ما حمله کردند و با پرتاب گلوله آرپی‌جی ۷ به طرف موتور ماشین, خودرو را آتش زدند.

ماشین را ترک کرده و در لابلای شیار سنگها مخفی شدیم. تیراندازی دشمن قطع شد. یک بنز خاور ما را به سردشت بازگرداند. وقتی از ماشین پیاده شدیم دکتر چمران دوان دوان به استقبال ما آمد و با اشک تیمسار را در آغوش گرفت.

 

 

۲.پیروی ازامام علی(ع):

ما در طالقان زمینی داشتیم که من بعضی اوقات به آنجا می‌رفتم.

چند ماه قبل از مأموریت به ویتنام نیز برای دیدار با خانواده راهی زادگاهم شدم. در طول چند روزی که آنجا بودم, روی زمین پدرم کار می‌کردم. یک روز تعدادی از جوانان محل به طرف من آمدند و گفتند: «جناب سرهنگ از شما بعید است که چنین کارهایی انجام دهید, شما که کارگر دارید بهتر است این کارها را به او محول کنید.

برای شما که سرهنگ هستید و در دانشکده نیز به عنوان استاد تدریس می‌کنید, این کارها قباحت دارد.» نگاهی با تأسف به آنها کردم و گفتم: «شما چرا این حرف را می‌زنید؟ مولای من علی (ع) در سن ۶۰ سالگی یا بیشتر, شخصاً درخت می‌کاشت, زمین بیل می‌زد. من که خاک پای او هم نمی‌شوم. شما جوانان بدانید کار عیب نیست.

روی زمین کار کردن برای انسان افتخار می‌آفریند. سلامتی جسم و روان می‌آورد. شما این کار را بکنید و دیگران را نیز بر این کار تشویق کنید.»

 

 

۳.آرزوی بزرگ:

سال ۱۳۵۹ عملیاتی علیه نیروهای عراقی در سوسنگرد انجام شد. تیمسار فلاحی در نقطه میان خط آتش نیروهای خودی و سربازان دشمن برای نظارت بر این عملیات حضور داشت. صدای انفجار گلوله‌های توپ و خمپاره مدام به گوش می‌رسید. خیلی نگران بودم نباید برای تیمسار اتفاقی می‌افتاد. در همان زمان دکتر چمران مجروح شد. به آقای فلاحی پیشنهاد کردم از کلاه آهنی استفاده کنند اما ایشان بدون هیچ دلهره‌ای گفتند:

گر نگهدار من آن است که من می‌دانم

شیشه را در بغل سنگ نگه می‌دارد

راضی نمی‌شدم ایشان همانطور آرام و بدون محافظ در مقابل آتش دشمن بایستد. دوباره اصرار کردم که حداقل دراز بکشد اما تیمسار با لبخندی گفت: «تو از من خاطر جمع باش. چون انسان شهید نمی‌شود, مگر آنکه قبل از شهادت کامل شده باشد. در ضمن من هنوز به آرزویم نرسیده‌ام. می‌دانی آن چیست؟» گفتم: «آرزوی هر مرد نظامی در مرحله اول, سربلندی میهن و اهتزاز پرچم آن کشور به نشانه عزت و عظمت آن ملت است.» تیمسار گفت: «درست, اما من وجب به وجب خاک خوزستان را به علت اینکه محل اول خدمتم بوده است, می‌شناسم. با توجه به پیشروی سریع عراق دوست داشتم که ارتش عراق زمینگیر شود که به این آرزو رسیدم و حالا یک آرزوی بزرگ دیگر دارم و آن این است که ارتش عراق را از آبادان بیرون کنیم.» یک سال بعد خداوند او را به خواسته‌اش رسانید و چند ساعت پس از اجابت دعایش او تکامل یافت و به والاترین مقام انسانی (شهادت) نائل گشت.

 

 

۴.شب آسمانی:

۸۰ مایل بیشتر به تهران نمانده بود که خلبان هواپیما ضمن تماس با «برج مهر‌آباد» تقاضا کرد ارتفاعش را کاهش دهد.

در ۱۵ مایلی تهران ارتفاع پرواز به «۵۸۰۰ پا» تقلیل یافت. اما لحظاتی پس از تماس با برج فرودگاه ناگهان هر چهار موتور هواپیما متوقف شد.

سکوت و وحشت دلهای همه سرنشینان را لرزاند. هواپیما به جای حرکت به سمت جلو, مانند تکه سنگی به طرف زمین در حال سقوط بود. خلبان به نزد تیمسار فلاحی رفت و از ایشان خواست به همراه دیگر فرماندهان به کابین بروند تا خطرات ناشی از سقوط کمتر به آنها صدمه بزند. اما آنان گفتند: «ما همگی با هم سوار شدیم و می‌خواهیم هر اتفاقی که بیافتد با هم باشیم.» تیمسار فکوری با چراغ قوه درجه‌ها را کنترل کرد و با ناراحتی گفت: «هیچ امیدی نیست, برق داخل هواپیما قطع شده است.» قلبها به تپش افتاد. دستها به هم گره خورد. در میان صدای همهمه سرنشینان, هواپیما سقوط کرد و سرداران دلاور ایران(۱ )با قلبی مالامال از عشق, سرافراز و سربلند به دیدار یزدان شتافتند تا نام و یادشان با نام ایران زنده بماند. ۱- سرداران شهید فلاحی, فکوری, کلاهدوز, نامجو و جهان‌‌آرا.

 

وصیت نامه ونامه شهید به فرزندش:

نامه:… فرزندم, مکرم‌ترین شما, پاک‌ترین شماست. حضرت محمد (ص)می‌فرماید: «عزیزترین شما نزد خدا, سودمندترین شما هستند.» و من می‌گویم بر اساس اصول موصوف چنان زندگی کن که هرگز از گذشته پشیمان نباشی. همه موجودات آفریده پروردگارند, مبادا آنها را پست بدانی.

فرزندم, دین یک ضرورت اجتماعی است و من پس از ۹ سال کاووش در ادیان, اسلام را برگزیدم. مردم را به زبان و کردارت میازار. اعضای مادی انسان فقط خلق شده‌اند تا اندیشه انسانی متجلی گردد و کالبد انسان جلوه‌گاه اندیشه انسان است. می‌خواهم جز به پیشگاه خداوند در برابر کسی سر تعظیم فرود نیاوری و هرگز کاری را نیمه رها مکنی و کاری را که قادر به انجامش نیستی در موردش صحبت نکن. سرانجام چنان زندگی کن که در مرحله ارتحال قهرمانانه و مشتاقانه به آفریدگار کائنات ملحق گردی.

 

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدا, به نام ایران, به نام اسلام … به نام رهبر انقلاب حضرت آیت الله امام روح الله خمینی.

وصیت من اجرای فرمان خدا, کتاب خدا و قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران است.

زندگینامه و کارنامه من, قضاوت ملت ایران به ویژه ارتش ایران است.

هیچ آرزوی دوری در این جهان هستی به جز کمال انقلاب و کمال جهاد اکبر ندارم.

همسر و فرزندان و پدر و مادر و برادران و خواهرم و برادرزادگان و … را به خداوند و به ملت ایران می‌سپارم. از همه می‌خواهم مرا ببخشند و من نیز همه را می‌بخشم.

 

 

آثارباقی مانده ازشهید:

یک نوشته به یادگارمانده از شهید فلاحی:

انسان از راه اندیشه پرواز می کند; کاوش می کند; می بیند; به رازها پی می برد; مناعت طبع پیدا می کند; از اسارت هوسها , غرضها , حسادتها , خودبینی ها رها می شود و سرانجام از راه اندیشه به آرامش درون می رسد. به اقلیم وجود آنها پا می نهد و بر دیدگاهی رفیع می ایستد و افق بیکران و نامتناهی اقلیم الهی را می بیند و بر صفحه رادار اندیشه خود , عوارض مادی را نمی بیند , یک صفحه شفاف روحانی و ربانی می بیند که لکه های عوارض مادی بر آن محسوسند.

 

 

روحت شاد قهرمان طالقانی - ایرانی افتخار من  یادت گرامی

17 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

يكشنبه نام و یاد شهید سرلشکر فلاحی در زادگاهش گرامی داشته می شود همزمان با سالروز شهادت امیر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرلشکر ولی الله فلاحی، نام و یاد این شهید بزرگوار در زادگاهش گرامی داشته می شود.


 

همزمان با سالروز شهادت امیر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرلشکر ولی الله فلاحی، نام و یاد این شهید بزرگوار در زادگاهش گرامی داشته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا واحدی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در این زمینه گفت: همزمان با سالروز شهادت امیر سرلشکر فلاحی رئیس ستاد مشترک ارتش و در جهت نکوداشت نام و یاد این شهید گرانقدر که در مقاطع مختلف جنگ تحمیلی از غرب تا جنوب کشور رشادت های زیادی از خود بر جای گذاشته، همایش گرامیداشتی در زادگاه این شهید، شهر طالقان، برگزار می شود.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش افزود: در این همایش که 10 مهرماه در سالن اجتماعات شهر طالقان با حضور خانواده شهید فلاحی، جمعی از فرماندهان عالی رتبه و پیشکسوتان دفاع مقدس و مقامات کشوری و لشکری برگزار می شود؛ ضمن گرامیداشت مقام والای شهید فلاحی، آثار و عملکرد این شهید گرانقدر به ویژه در سال های ابتدایی جنگ تحمیلی بررسی و تبیین می شود.  
 

دانلود ویژه نامه الکترونیکی یادواره شهید فلاحی (ضمیمه امروز روزنامه جام جم)

 

شایان ذکر است شهید ولی‌الله فلاحی در سال ۱۳۱۰ در طالقان متولد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در این شهر و دبیرستان نظام تهران گذراند. وی پس از اخذ دیپلم در مهرماه سال ۱۳۳۰ وارد دانشکده افسری شد و با درجه ستوان دومی از آن دانشکده فارغ التحصیل شده و سپس در لشکر ۹۲ زرهی خدمت خود را شروع کرد.

شهید فلاحی به دلیل مخالفت‌هایش با حکومت پهلوی از سال ۱۳۳۰ تا ۱۳۵۲ چهار بار به زندان افتاد.

امیر سرلشکر فلاحی با درجه سرهنگ دومی به همراه گروهی از افسران ایرانی به عنوان ناظر صلح سازمان ملل در آتش بس ویتنام، از سال ۱۳۵۱ تا اواسط ۱۳۵۳ را در این کشور گذراند. او در ۱۲ مهرماه ۱۳۵۷ پس از گرفتن درجه سرتیپی به شیراز منتقل و به عنوان جانشین فرمانده مرکز پیاده شیراز به کار خود ادامه داد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سرتیپ فلاحی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش انتخاب شد و در دفع غائله پاوه نقش بسیار مهمی بر عهده داشت. وی در ۲۸ مرداد ۱۳۵۸ به ریاست ستاد مشترک ارتش برگزیده شد.

امیر سرلشکر فلاحی سرانجام در بازگشت از منطقه عملیاتی عملیات ثامن‌الائمه (شکست حصر آبادان) در هفتم مهرماه سال ۱۳۶۰ بر اثر سقوط هواپیمای سی-۱۳۰ که حامل فرماندهان نظامی دیگری همچون سرلشکر موسی نامجوی، سرلشکر جواد فکوری، سرلشکر یوسف کلاهدوز و محمد جهان‌آرا بود به شهادت رسید و در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

 

منبع: سایت آجا

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

از تندیس شهید سرلشکر فلاحی در طالقان رونمایی می شود

در یادواره شهید سرلشکر ولی الله فلاحی، رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که در شهرستان طالقان برگزار می شود از تندیس این شهید بزرگوار رونمایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مراسم یادبود و نکوداشت امیر سرلشکر فلاحی که از ساعت 15:00 روز پنجشنبه 10مهرماه در فرهنگسرای جلال آل احمد شهرستان طالقان برگزار خواهد شد، امیر سرتیپ سیدعبدالرحیم موسوی، جانشین فرمانده کل ارتش سخنرانی خواهد کرد. در حاشیه این یادواره نیز که با حضور خانواده و جمعی از همرزمان آن شهید والامقام برگزار خواهد شد از تندیس شهید سرلشکر فلاحی رونمایی می شود.

 

منبع: سایت آجا

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

شمارۀ جدید مجلۀ نفیس «شاهد یاران»، یادمان سرلشگر ولی الله فلاحی با عنوان "امیر غیور و حماسه‌ساز" منتشر شد. متن کامل مجله را می‌توانید از سایت شاهد یاران دانلود کنید:

mg5237_108icl.jpg

دوره جدید

شماره 107-108 - شهریور و مهر 1393

فهرست مطالب

دیباچه: امیر غیور و حماسه ساز - ص 1

پیام امام خمینی (ره) به مناسبت سانحه سقوط هواپیمای حامل شهید فلاحی - ص 2

پیام های تبریک و تهنیت متقابل امام خمینی (ره) و شهید فلاحی به مناسبت آزادسازی شهر نوسود - ص 3

سخنرانی شهید فلاحی در نماز جمعه تهران - ص 5

شهید ولی الله فلاحی از ولادت تا شهادت - ص 7

نگاهی به موقعیت شناسی شهید فلاحی در گفت و گو با سرتیپ جانباز احمد دادبین فرمانده پیشین نیروی زمینی - ص 16

نگرشی بر مدیریت شهید فلاحی در بازسازی ارتش و روش پایان دادن به بحران کردستان در گفت و گو با سرتیپ سیاوش جوادیان - ص 17

مروری بر ویژگی های منحصر به فرد سرلشکر شهید ولی الله فلاحی در گفت و گو با سرتیپ ستاد بازنشسته مسعود بختیاری - ص 21

بازشماری دستاوردهای یک افسر متعهد ارتش در گفت و گو با سرتیپ دوم خلبان جانباز محمد کریم عابدی - ص 26

بازشماری ویژگی های شهید فلاحی در گفت و گو با سرتیپ دوم شهرام رامتین - ص 31

بازخوانی زندگی یک فرمانده متعهد و فداکار ارتش در گفت و گو با استاد قاسم فلاحی برادر شهید ولی الله فلاحی - ص 35

بازخوانی زندگی یک افسر انقلابی در گفت و گوی شاهد یاران با ایران فراحی خواهر شهید - ص 39

گفت و گو با سیدمحمد قاضی میرسعید داماد شهید فلاحی - ص 41

روایتی از نقش مدیریت شهید فلاحی در جبهه کردستان و جبهه جنوب در گفت و گو با سرتیپ زرهی ستاد سیروس لطفی همرزم شهید - ص 43

چشم اندازی بر جنگ افروزی رژیم حزب بعث عراق و نقش شهید فلاحی در رویارویی با این تجاوز در گفت و گو با سرتیپ دوم بازنشسته سیدتراب ذاکری - ص 50

نگاهی به نقش شهید فلاحی در بازسازی ارتش در گفت و گو با سرتیپ بازنشسته سعید ملک زاده رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام - ص 57

چگونگی انتخاب شهید فلاحی به فرماندهی نیروی زمینی در گفت و گو با سرهنگ بازنشسته سیدمحمدعلی شریف النسب - ص 61

گفت و گو با سرتیپ دوم عباسعلی امیریان - ص 70

بازخوانی نقش شهید فلاحی در بازگرداندن آرامش به کردستان در گفت و گو با جانباز آزاده سرتیپ دوم سیدعلی اکبر مصطفوی - ص 72

علل تحمیل جنگ بر کشورمان و نقش شهید فلاحی در دفع تجاوز - ص 74

روایتی از سانحه ای که به شهادت فلاحی منجر شد - ص 76

رویایی که به واقعیت تبدیل شد - ص 80

اشعاری در تجلیل از مقام شامخ شهید ولی الله فلاحی - ص 81

دیباچه عربی - ص 83

دیباچه انگلیسی - ص 84

منبع: سایت شاهد یاران

12 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

پیشاپیش بخاطر عکس عذرخواهی میکنم 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29457-334.jpg

14 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot-2015-10-03-20-58-25-1.png

 

 

به نظرتون تیمسارفلاحی چه چیزی رو داره به ابوشریف گوشزد میکنه که انگشتش رو اونجوری گرفته ودکترچمران اونطوری هاج وواج نگاش میکنه؟

 

 

منبع:اینستاگرام mahtab.glas

11 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

دخالت نابجا در امور نظامی با توجه به نداشتن تجربه نظامی

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

یک خاطره از شهید فلاحی: ایشان در سال 1345 درس تاکتیک را برای ما در دانشکده تدریس میکردند وآن زمان  درجه سرگردی داشتند .بسیار جدی وخشن ویک نظامی به تمام  معنا. درپایان یکی از

 

کلاسها بحث دین ومذهب شد وایشان در آن سالها که نیازی به تظاهر وریا نبود وفایده ای هم نداشت خطاب به دانشجویان گفت: دین ومذهب شما توارثی است ودین من تحقیقی..من تا 18 سالگی دین اختیار

 

نکردم وبعد تحقیق ومطالعه دریافتم دین اسلام کاملترین وبهترین است..(نقل قول پدرم)

 

این دلیر مردان دیندار وطن پرست بودند که آن حماسه ها را آفریدند...روحشان در فردوس برین با اولیا حق محشور باد

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

یکی از بارزترین نشانه های حضور یک افسر عالیرتبه در خطوط مقدم نبرد در تاریخ نظامی ایران، فعالیت سرتیپ فلاحی در جبهه های کردستان در مقام فرمانده نیروی زمینی ارتش است. در کردستانی که یک تفنگ دورزن و یک تک تیرانداز ماهر برای حذف چنین فرمانده ای کافی بود ، فلاحی کوچکترین تردید و تزلزلی به خود راه نداد و در خطرناکترین مناطق آن حاضر شد. مهم ترین حادثه ای که در کردستان برای این فرمانده رشید اتفاق افتاد، هدف قرار دادن جیپ فرماندهی حامل ایشان با آرپی جی بود که در اثر انفجار ، علاوه بر انهدام خودرو سرتیپ فلاحی به بیرون پرتاب گردید ولی به رغم صدمه ای که دیده بود با یک اسلحه کمری آماده نبرد با مهاجمین گردید. سرتیپ فلاحی بعد از این حادثه به دلیل صدمات وارده به ستون فقرات، به بیمارستان منتقل شد و بعد از ترک بیمارستان هم تا مدتی از عصا استفاده می کرد

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=69&Height=5

1396/2/18 دوشنبه

تندیس شهید سر لشکر ولی‌الله فلاحی در خیابان ولی عصر(عج) نصب شد

مراسم رونمایی از تندیس شهید سر لشکر ولی الله فلاحی با حضور امیر سرتیپ دوم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ارتش، خانواده شهید و مسئولین شهرداری منطقه یک در تقاطع خیابان ولی عصر(عج) - زعفرانیه برگزار شد.

 

 

 مراسم رونمایی از تندیس شهید سر لشکر ولی الله فلاحی با حضور امیر سرتیپ دوم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ارتش، خانواده شهید و مسئولین شهرداری منطقه یک در تقاطع خیابان ولی عصر(عج) - زعفرانیه برگزار شد.
بهروز رضایی قائم مقام شهردار منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت: نصب تندیس‌های شهدا در خیابان های مزین به نام هر شهید از اقداماتی است که به صورت جدی در شهرداری تهران در حال اجراست.
 وی تصریح کرد: سردیس شهید سر لشکر فلاحی از جنس فایبر گلاس و ارتفاعی در حدود 1/80 سانتی متر آماده و در ابتدای خیابان شهید فلاحی در خیابان ولی عصر (عج) نصب شد تا یادآور آرمانهای امام راحل و شهدا باشد .
رضایی خاطر نشان ساخت: نسل سوم و چهارم انقلاب باید با ارزشهای دینی، اسلامی و اعتقادی رابطه معناداری برقرار کند، بنابراین اجرای طرحهای تحولی در این بخش میتواند به توسعه فرهنگی جامعه کمک کند
 
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0