Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

93 posts in this topic

بله سرهنگ جان  متاسفانه دقیقا همینطور است که میفرمائید !

الان این فیلم روی آنتن بود و تازه تمام شد .واقعا نامرد هستند. در واقع پاوه هوانیروز فقط 2 پرواز به آنجا داشت ؟ که یکی هم سرنگون شد ؟ در کل این ماجرا ژاندارمری به طور کامل محو شده بود ! و در سقوط پاوه فقط سپاه بود که مقاومت میکرد ؟ و ... که قبلا هم توسط اینجانب و  شما و دیگر دوستان  این موارد را به طور مستند  شرح دادیم.

ولی بدتر از همه این است  که بجز کم لطفی در حق ارتش و نادیده گرفتن زحمات آنان  در اکثر فیلمها چه مستند و چه سینمایی  به برخی  موارد بر میخوریم که انگار از قصد و عمدا میخواهند چهره ارتش در جنگ را در نزد بیننده خراب کنند ! ولی بتازگی ارتشیان دیگر سکوت نمیکنند و رسما نسبت به تولیدات اعتراض میکنند  مانند امیر پور دستان و چند تن از امرای رده  بالای ارتش  که به این فیلم واکنش نشان دادند. و وظیفه همه ماست که تا جایی که میتوانیم واقعیتهای جنگ را به اطلاع مردم برسانیم حتی در  محدوده کم و در حد توان خود.

11 people like this

چی شد یهویی همشون در رفتن؟من که نفهمیدم یکی برام توضیح بده.احساس میکنم IQ بنده رو جلبک فرض کردند.

12 people like this

چی شد یهویی همشون در رفتن؟من که نفهمیدم یکی برام توضیح بده.احساس میکنم IQ بنده رو جلبک فرض کردند.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - -- - - - - - - - - - - -

وقتی فرمان امام از رادیو پخش شد که به ارتش و ژاندارمری و پاسداران دستور داد تا پاوه را از دست متجاوزین بیرون بیاورند آنهمه نیرو و تجهیزات بدون درگیری از ترسشان فرار کردند و رفتند !

در صورتی که این شهر با کمک کلاه سبزان که هوانیروز در اطراف شهر پیاده کرده بود و چندین گردان و گروهان از ارتش و ژاندارمری که از کرمانشاه به سمت پاوه حرکت کردند و نیز نیروهای  داوطلب سپاه که شهرهای نزدیک به خصوص همدان به پاوه اعزام شده بودند  چندین روز درگیر بودند که آخر سر به سمت شهر نوسود که در فاصله  نزدیک از پاوه بود عقب نشینی کردند  و تا سال آخر جنگ هم در همان شهر مرزی مستقر بودند  و با نیروهای عراق به شدت همکاری میکردند  چندین عملیات برای باز پس گیری شهر نوسود انجام شد که خود من در چند  تا از این عملیاتها شرکت داشتم  ولی به علت وجود  نیروهای عراقی در این شهر  و محاصره کامل شهر توسط عراقیها  و همینطور موقعیت کوهستانی و ...موفق نمیشدیم  و  شهر نوسود  هم در تصرف کامل و در اختیار آنان بود تا این که  در عملیات دیگر در واپسین روزهای جنگ نوسود هم آزاد شد.( پس از قطعنامه و عقب نشینی نیروهای ارتش عراق به پشت مرزهای بین المللی  گروهکها هم از حمایتهای آنچنانی و مستقیم عراقیها تا حد زیادی  محروم شدند )

14 people like this

بنده سی دی اوریجینال فیلم را قبلاً تهیه کرده بودم .

در قسمت سکانس های حذف شده که بیشتر مربوط به پایان فیلم هست ، پس از اون پیام رادیویی نیروهای زیادی که بیشتر از هوابرد هستند توسط هوانیروز به منطقه هلی برن می شوند.

که واقعاً نمی دونم چرا از فیلم حذف شده و یا اینطور وانمود می شه که این سکانس آخر بعدها حذف شده و دست اندرکاران فیلم تقصیری ندارند و حتی در پشت صحنه فیلم کارگردان مدعی می شه که از جاهایی به وی فشار آورده اند که حتی نقش تیمسار فلاحی هم از فیلم حذف بشه !!

و نکته جالب ترش اینکه کارگردان فیلم ، با چشمای اشک آلود این اثر ارزشمندشو به "ارتش" تقدیم می کنه !!!

14 people like this

دوستانی که این فیلم  تاسف آور را ندیدند به تماشایش بشینند و نظراتشون رو هم اعلام کنند.

تصمیم داشتم این فیلم رو اصلا نگاه نکنم ولی چه کنیم بعضی وقت ها توفیق اجباری نصیب آدم میشه و نمیشه کاریش کرد.

دو سه هفته پیش بود در قطار بودم و فیلم پخش شد به علت خستگی حال و حوصله انجام هیچکاری نداشتم و ناچارا دیدمش....ای کاش من هم خوابیده بودم....

11 people like this

البته صدای هلی کوپتر و همان چند دقیقه که هوانیروز حضور داشت تنها اکشن فیلم بود که به فیلم حال و هوایی می داد و الا بقیه اش کلیشه ای و تکراری بود . 

12 people like this

ولش کنین 

به قول شاعر 

وهم بی حدی که فیلمش خوانده ام ---- حاصل درد است هذیان گفته ام حافظا  : PWNBURN : 

آقا والیبال رو دیدین!!!!

من ست دوم وسطاش زدم کانال 1 و پایتخت 4 رو نگاه کردم بعدش دیدم کار ایران بیخ پیدا کرد از امتیاز 27 دوباره کانال 3 رو زدم

همینجا اعتراف میکنم که بازی های ایران و امریکا وایران با لهستان و ست اول ایران و روسیه که همگی رو ایران باخت ؛ من تماشا نکردم 

اما از همون ادامه بازی ایران و روسیه تصمیم گرفتم که تماشا کنم که تا الان هم نتایج خوبی به همراه داشته 

مدیونید اگه فکر کنید تماشا کردن والیبالم با برد ایران نسبتی داره !!!  : SHOUT : 

8 people like this

یکی از فیلمهای موفق تو زمینه نشان دادن رشادت بچه های هوانیروزوتکاور کانی مانگا بود به هرحال فیلم چ هم تو این وضعیت فعلی سینما بد نبود .

5 people like this

نکات جالبی در فیلم به نظرم رسید که اگر اشتباه میکنم دوستان بنده رو اصلاح بفرمایند 

هلیکوپترهای هوانیروز با برچسب IIAA در رفت امد بودند که مربوط به قبل از انقلاب است و نه IRIAA ؟؟!!

شهید چمران با کت و شلوار تشریف برده بودند پاوه، اون هم بدون اسلحه !! در تمام طول فیلم هم بیشتر مشغول رفع درگیری های درون گروهی بودند تا حفاظت از پاسگاه و تاکتیک های چریکی و ... 

به نظرم میرسد که در جایی گفته بودند شهید چمران در پاسگاه ژاندارمری بودند در حالی که در این فیلم در جای دیگه ای نشون داده شد. و در همونجا هم ذکر شده بود که این پاسگاه در بالاترین نقطه قرار داشته اما در فیلم وسط شهر بود. 

درست بعد از زمانی که بیمارستان توسط دموکرات ها اشغال شده بود و افراد زخمی رو به شهادت رسونده بودند و شهر در اشغال آنها بود ، شهید چمران به بیمارستان رفت ؟؟؟!!! آیا حقیقت داره ؟؟!! 

پاسگاه دارای راه مخفی بود ؟؟؟  اگر میتونست سرکرده دموکرات ها رو که مردم رو به قتل رسونده بود به این راحتی گیر بیاندازد، پس چرا اون رو نکشت ؟ بخاطر نون و نمک یا آرتیست بازی ؟؟ 

در قسمتی از فیلم درست زیر دید تیر تک تیراندازها شهید چمران داشت علامت H رو برای نشستن هلیکوپتر رسم میکرد !!! خوب اگر اینجا زیر دید تک تیرانداز هست چرا باید هلیکوپتر بشینه ؟ چه نیازی به کشیدن این علامت هست ؟؟!! خلبان خودش نمیدونه یا استانداردی هست که باید رعایت میشد اون وسط ؟؟!! 

وقتی هلیکوپتر مورد اصابت قرار گرفت، خلبان سمتی که رو به کوه بود اول شهید شد؟؟؟ فکر کنم دموکرات ها توی صخره کوه  پناه گرفته بودند. 

بعضی از قسمت های فیلم هم که کلا هالیوودی بود. مثل صحنه ای که شهید چمران توی بیمارستان بود و با یوزی میخواست به اون فرد مهاجم شلیک کنه. 

کلا خدا بهمون صبر بده.

13 people like this

از سه تا فیلم خیلی تنفر دارم...یکی دوئل یکی چ یکی هم بلمی بسوی ساحل...یه مشت دروغ و...

12 people like this

کارگردانان و تهیه کنندگان فیلم های دفاع مقدس اونقدر غرور و خود بزرگ بینی دارند که حاضر نیستند کوچکترین مشورتی با متخصصین فن برای ویرایش دیالوگ ها و صحنه ها و بطور کلی داستان واقعی اتفاقات بکنند و اگر هم مشورت کنند با کسانی مشورت میکنند که اصولا اینکاره نیستند و اگر هم باشند جنبه فرمایشی را تحمیل می کنند . فلم های جنگی هالیوودی بدین دلیل مشهور میشن و میلبونها نفر اونها رو بارها می بینند چون در کنار کارگردان دهها نفر مشاور از جمله روانشناس حضور دارند . شما اگر صد بار هم فیلم قلعه عقابها را ببینید باز هم براتون جاذبه داره . اونها از جلوه های ویزه به نحو احسن استفاده میکنند و معمولا صحنه های اکشن دار را با استفاده از نرم افزارها و همچنین صحنه های مینیاتوری درست می کنند در حالی که بارها در ساخت فیلم ها ما چندین کشته داده ایم چون هنوز از تسلیحات واقعی استفاده میکنیم . فیلم چ از نظر تخصصی صد در صد مردود است چه از جنبه نظامی و چه از جنبه فیلم سازی 

12 people like this

از سه تا فیلم خیلی تنفر دارم...یکی دوئل یکی چ یکی هم بلمی بسوی ساحل...یه مشت دروغ و...

داداش من یک دونه فیلم جنگی توی این مملکت ساخته شده که اصل مطلبو گفته باشه!؟

حالا این سه تا که اخر ...هستند!

نمیدونم کانی مانگا و عقابها یادتون میاد یا نه.نمیگم خوب بودند ولی از برخی اراجیف الانی خیلی بهتر بودند.دست کم از نظر فنی!

10 people like this

دوستان ماشاالله توقعاتی دارین ها..یه نگاه به بودجه سینمای فیلمسازی ما با اونوریها بندازین بعدش بیان نقدش کنین..تو سینمای ما زنه موقع خواب هن باید روسری چادر سرش باشه..کی میاد به فکر من تماشاگر باشه که نمیتونم با فیلم بهمین دلیل همزاد پنداری کنم...

حالا یه بابایی تو این شرایط فیلمی میسازه که حداقلیش باعث شده من بدونم پاوه کجاست و اصلا جزو خاک ایرانه و برای حفظ هر وجبش کلی ارزو و جوون بخاطرش پرپر شدن بده...

خوب بود میومد میرفت سریال اب دوغ خیاری شمعدونی میساخت..

حالا جلوه ویژه نداره فدای سرش..مشاور نظامی نداره..بازم فدای سرش..بازم دمش گرم هنوزم اون روزا رو به تصویر میکشه...

ارادتمندم

10 people like this

بابت ساخت این فیلم  کم بودجه نشده .

به قول خود کارگردان  بارها به پاوه رفته و با اهالی و حتی  دنبال بازنشستگان سپاه و ژاندارمری  که در آنموقع در پاوه بودند  شهر به شهر رفتند و صحبت کردند . منظور داستان فیلم است که اشکال داره . و نا دیده گرفتن  کسانی که در آنروزها نقش اصلی ماجرا را داشتند.

10 people like this

نکات جالبی در فیلم به نظرم رسید که اگر اشتباه میکنم دوستان بنده رو اصلاح بفرمایند 

هلیکوپترهای هوانیروز با برچسب IIAA در رفت امد بودند که مربوط به قبل از انقلاب است و نه IRIAA ؟؟!!  ... تا مدتی بعد از انقلاب همچنان از نشان های طاغوتی استفاده می شد که بعد از مدتی جایگزین شد و اتفاقاً استفاده از IIAA بر روی بدنه ، جزء معدود نکات مثبت فیلم در جهت باور پذیری اون بود که البته با مطرح کردن موارد دیگه، این قضیه باورپذیری کلاً نابود شد!

شهید چمران با کت و شلوار تشریف برده بودند پاوه، اون هم بدون اسلحه !! در تمام طول فیلم هم بیشتر مشغول رفع درگیری های درون گروهی بودند تا حفاظت از پاسگاه و تاکتیک های چریکی و ...   ... در صورتیکه وقتی عکس های یادگاری ایشونو با پرسنل هوانیروز و سایر نیروها می بینیم ، ایشون بجای کت و شلوار ، لباس نظامی به تن و حتی کلاه ارتشی بر سر دارند ، که لابد صلاح ندونستن چهره نظامی و چریکی ایشون به تصویر کشیده بشه!

به نظرم میرسد که در جایی گفته بودند شهید چمران در پاسگاه ژاندارمری بودند در حالی که در این فیلم در جای دیگه ای نشون داده شد. و در همونجا هم ذکر شده بود که این پاسگاه در بالاترین نقطه قرار داشته اما در فیلم وسط شهر بود. ... بله محل استقرار ایشون پاسگاه ژاندارمری بوده و نه جای دیگه!

درست بعد از زمانی که بیمارستان توسط دموکرات ها اشغال شده بود و افراد زخمی رو به شهادت رسونده بودند و شهر در اشغال آنها بود ، شهید چمران به بیمارستان رفت ؟؟؟!!! آیا حقیقت داره ؟؟!! 

پاسگاه دارای راه مخفی بود ؟؟؟  اگر میتونست سرکرده دموکرات ها رو که مردم رو به قتل رسونده بود به این راحتی گیر بیاندازد، پس چرا اون رو نکشت ؟ بخاطر نون و نمک یا آرتیست بازی ؟؟ 

در قسمتی از فیلم درست زیر دید تیر تک تیراندازها شهید چمران داشت علامت H رو برای نشستن هلیکوپتر رسم میکرد !!! خوب اگر اینجا زیر دید تک تیرانداز هست چرا باید هلیکوپتر بشینه ؟ چه نیازی به کشیدن این علامت هست ؟؟!! خلبان خودش نمیدونه یا استانداردی هست که باید رعایت میشد اون وسط ؟؟!!

وقتی هلیکوپتر مورد اصابت قرار گرفت، خلبان سمتی که رو به کوه بود اول شهید شد؟؟؟ فکر کنم دموکرات ها توی صخره کوه  پناه گرفته بودند. 

بعضی از قسمت های فیلم هم که کلا هالیوودی بود. مثل صحنه ای که شهید چمران توی بیمارستان بود و با یوزی میخواست به اون فرد مهاجم شلیک کنه. 

کلا خدا بهمون صبر بده. .... آمین ، یا رب العالمین

10 people like this