Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

خاطرات هوانیروز

91 posts in this topic

2xjn_untitled.jpg

اسفند ماه سال 62 عازم منطقه جنوب شدیم از تجمع تعداد خلبانان و رزمندگان گویای این بود که عملیات مهمی در پیشه در هتل استوریای اهواز مستقر شدیم خلبانان هوانیروز از گروه رزمی مسجد سلیمان و گروه رزمی کرمان و پایگاه چهارم پشتیبانی اصفهان و پایگاه شهید وطنپور اصفهان حضور داشتند وچند فروند هم از نیروی هوایی وهوا دریا توجیه عملیاتی انجام شد و گروه های پروازی برای مناطق مختلف مشخص شد من چون تنها خلبان نجات دوره دیده هوانیروز بودم بعنوان خلبانان رسکیو منطقه اصلی (جفیر) انتخاب و حوزه پروازی جزایر ....شمالی و جنوبی تعیین شد روز اول ساعت 7 صبح اولین فروند شینوک در منطقه هور مورد اصابت گلوله کالیبر کوچک قرار گرفته بود و اعلام وضعیت اضطراری کرد توسط چیپ AVCS بمن آماده باش ابلاغ شد من بلافاصله بسمت هور پرواز کردم هلیکوپتر شینوک در حال خارج شدن از هور بود من با خلبان امین طاهری تماس نداشتم وپشت سرش پرواز میکردم ناگهان درمنطقه جفیر سانحه داد داخل هلیکوپتر علاوه بر خلبانان وکروچیف ها بیست و شش نفر رزمنده و یک دستگاه چیپ IVCS بود بلافاصله نزدیک هلیکوپتر نشستم وپزشکیار هوایی (جناب جنگجوی وطن) ومتخصص نجات (شهید محمد رضا بیگی) از هلیکوپتر پیاده شدند ومجروهین را سوار کردند وبمن گفتند مجروح زیاده تقاضای هلیکوپتر کنید من Take off کردم و از طریق رادیو تقاضای دو فروند هلیکوپتر کردم طبقه زیر زمین هتل استوریا بیمارستان موقت بود مجروحان را تحویل دادم وسریع برگشتم جفیر خوشبختانه دراین سانحه شهید نداشتیم...بقیه ماجرا از زبان جناب جنگجوی وطن قبل از داخل شدن به هلیکوپتر سانحه دیده به خودرو آتش نشانی میگه من رفتم داخل هلیکوپتر اگر دود یا شعله آتش دیدی سریع اقدام کن بعد از رفتن جنگجوی وطن راننده آتشنشانی فوم پاشنه داخل هلیکوپتر جنگجوی وطن تلاش میکرده پای یک رزمنده که گیر کرده بود را رها کند وقتی فوم را میبیند فکر میکند هلیکوپتر آتش گرفته تصمیم میگیرد پای رزمنده را قطع کند در همین لحظه هواپیمایی دشمن منطقه را بمباران میکند از صدای انفجار جنگجوی وطن از هلیکوپتر خارج میشه و دوباره برمیگرده داخل می بینه....پای رزمنده آزاد شده خدا را شکر می کنه که پایش را قطع نکرده

4