Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

میراژ عراقی به دنبال تامکت ایرانی

30 posts in this topic

جنگنده فقط آمریکایی!از اف 4 بگیر تا اف 22 همش خوشگله

10 people like this

جنگنده فقط آمریکایی!از اف 4 بگیر تا اف 22 همش خوشگله

آقا مخالفم، مخالف!!! روسها هم سوخو 27شان زیباست. فکر کنم علت جذابیت اف-4 شکستگیهای ایجاد شده در طراحی آن است مثل کُرس ایر Corsair ج ج 2!  

جناب دستان، ما مخلصیم! :soldier:

10 people like this

آقا میگ 25 و 31 هم زیباست ( حداقل برای بنده )

رافال هم خیلی زیبا میباشد :green-beret-smile:

8 people like this

اینجوریه ؟؟؟!!!!1

حالا که اینجور شد  منهم از مارمولک روی دیوار آپارتمان مون خوشم میاد که واقعا خوشکله 

اسمش هم داریوش جون گذاشتیم 

تابستونا فقط مثل زایرین حرم به دیوار میچسبه و زمستونها هم میره توی لونه پرستوها :1 (17):  :1 (4):  :1 (3):

6 people like this

آقا میگ 25 و 31 هم زیباست ( حداقل برای بنده )

رافال هم خیلی زیبا میباشد :green-beret-smile:

بابا صد رحمت به سلیقۀ جناب دستان!!!! :clubhead:

حالا رافال یه چیزی ولی میگ 25 و 31؟!!! :1 (4): 

7 people like this

البته با وجود اظهار لطف دوستان(archangel برات دارم!) ولی در کل من از هواپیماهای زیر خیلی خوشم می اید و ترکیب بندی ایرو دینامیکی خیلی زیبایی دارند:

P51 

RA5C

XB70

BOEING747  FAMILY

F-15C

F-22

F-35

صد البته F14

BOEING787

MIRAGE G8

CONCORD

RAFALE

SUKHOI27  FAMILY

9 people like this

فرمودین MIRAGE G8   ؟؟؟؟  همون که به نظر میاد دوموتوره هست ؟؟؟

8 people like this

فرمودین MIRAGE G8   ؟؟؟؟  همون که به نظر میاد دوموتوره هست

بله عزیزم  میراژ G8 که دو موتوره هم هست یعنی بود!

جنگنده ای بود دو موتوره و با بال متحرک ساخت داسو که به نظر من (قابل توجه ارچنگل!) زیبا هم بود.برای نقش برتری هوایی و ماموریت دوم یورش هوا به زمین طراحی شده بود و تا انجایی که من میدانم دو فروند از ان ساخته شد یک فروند تک نفره  و یک فروند دو نفره.ولی به دلیل همون درد بزرگ تاریخ بشریت(پول!) فرانسه ترجیح داد میراژ اف1 ارزانتر و ساده تر که با بال معمولیش دردسر کمتری هم داشت رو تولید کنه و میراژ جی 8 روانه موزه شد! جالبه که در اون دوره داسو برای مدت کوتاهی  سنت ساخت جنگنده های بال مثلثی خود رو کنار گذاشته بود.چقدر هم من بدم میاد از هواپیماهای بال مثلثی!

به قول امریکاییها پرنده ها میلیونها ساله که پرواز میکنند ، خوب هم پرواز میکنند  ولی هیچ کدوم هم سکان افقیشون جلوشون نیست!!!(کنایه از جنگنده های بال مثلثی که در تعدادیشون کاناردهایی به جای سکان افقی ولی جلوی بال قرارداده شده برای کنترل بهتر جنگنده)

این هم چند عکس از این ناکام فرانسوی:

نمونه دو نفره:

505725f4cc.jpg :

هر دو نمونه کنار هم

بال متحرک میراژ جی 8 و عملکردش در این تصویر کاملا هویداست:

DassaultMirageG8.jpg

روی باند:

e40ca1ce42.jpg

سرنوشت نهایی!!:

mirage_g8.jpg

10 people like this

بابا صد رحمت به سلیقۀ جناب دستان!!!! :clubhead:

حالا رافال یه چیزی ولی میگ 25 و 31؟!!! :1 (4): 

:1 (19): :1 (19):

بله خیلی هم زیبان سلیقه ایه دیگه :1 (1):

6 people like this

مهرداد خان كاش از هر كدوم از هواپيماهايي كه فرموديد هم يه عكسي قرار مي داديد ، مثلا من p51 رو اصلا نمي دونم چيه

10 people like this

چشم به زودی این کارو میکنم .

10 people like this

ثمین جان شما که اینتر نت دم دستته 

یه سرچ کن همین !!!!!

p-51 یا موستانگ در واقع ملقب به کادیلاک اسمان یک پرنده گشتی -رزمی بود که دارای بیشترین شکار در جنگ دوم جهانی برای امریکاست و بیشتر شکارهای اون هم در گونه ارتقا یافته اون رخ داد که کابین اون رو تغییراتی دادن و اسمانه اون  هم به صورت نیم دایره طراحی شد که نتیجه ی اون دید بهتر خلبان بر صحنه نبرد و خصوصا پشت سرش بود

موتور خطی رادیال اون ملخ 5 پره ی طرح پارویی رو به گردش در میاورد و رانش خوبی ایجاد میکرد که در کنار قدرت و ایرو دینامیکش این پرنده در شیرجه ها ش به دیواره صوت میرسد اما متلاشی نمیشد

البته کاربراتور و سیستم خنک کاری اون در زیر بدنه قرار داشت که این مساله در نبردهای هوایی براش مشکل ساز میشد هرچند که شش مسلسل نصب شده روی بالها قدرت آتش خوبی رو فراهم میکرد اما به همین دیلی حجم سوختش کاهش پیدا میکرد

تا همینجاش رو به ما یاد دادن و بقیش رو گفتن ترم دیگه  :1 (17):

10 people like this

خدمت جناب دستان عزیزم عارضم که در جریان مطالعات انگلیسی ها که دراوایل جنگ جهانی 2 به نتیجه رسید ؛ اونها متوجه شدن که بالهایی که به فرم نیم دایره ساخته بشه دارای بهترین کارایی و بازدهی در نرخ پروازه و برای همین تلاش برای ساخت اون شروع شد اما اونچه که بدست نیومد همین هندسه در ساخت بال بود البته اونها درنهایت مجبور به ساخت بالهای بیضوی شدن که هرچند کارایی کمتری به نسبت دایره داشت اما اسپیت فایر رو در سایر جنگنده های انگلیسی خیلی شاخص کرد و اون رو به استانه دیوار صوتی می رسوند که همین امر باعث شد تا این پرنده در شیرجه های خودش مدت زیادی رو صرف دست و پنجه نرم کردن با اهرم هدایت میکرد و اگر در ارتفاع ناکافی این مورد پیش می اومد  سقوط پرنده حتمی بود که علت اون هم تجمع هوای در حال انبساط عبور کرده از روی بال در دور سکان افقی بود

بعد از جنگ جهانی دو هم تلاش بسیاری صورت گرفت که بال های دایره ساخته بشه اما باز هم نشد و در طی آزمایشات متوجه شدن که بالهای مثلثی میتونه جایگزین مناسبی برای این طرح باشه و بعد از دایره دارای کارایی خیلی زیادی هست 

همین امر موجب شد تا نزدیک به یک دهه تولیدات هوایی جهان به شکل و فرم مشابه همدیگر باشن

البته فکر کنم همه این رو میدونی دو من فقط خواستم یاداوری کرده باشم

پاینده باشید

10 people like this

مهرداد خان كاش از هر كدوم از هواپيماهايي كه فرموديد هم يه عكسي قرار مي داديد ، مثلا من p51 رو اصلا نمي دونم چيه

چشم به زودی این کارو میکنم .

آقا زودتر اینکارو بکن که می خواهیم نمره سلیقه بدیم!!  XB70 هان؟ :1 (6):

9 people like this

آقا زودتر اینکارو بکن که می خواهیم نمره سلیقه بدیم!!  XB70 هان؟ :1 (6):

اقا این کارو کردم و از میان هواپیماهای مورد علاقه ام اونایی که کمتر معروف بودند رو مختصر معرفی کردم ولی چون به موضوع تاپیک نمیخورد به در خواست خودم مدیران اون رو به بخش اشنایی با هواپیماهای جنگی منتقل کردند.

9 people like this