Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

قهرمانان گمنام فنی

83643913219002019138.jpg

 

اوایل ابان ماه سال 1359 جزیره مجنون ( آبادان ) و سه تن از دلاوران رزمنده کروچیف ( مهندسین و فنیهای پروازی ) شینوک هوانیروز هموطنان عزیز . در مورد خلبانان رزمنده هوانیروز در طول هشت سال جنگ بارها گفته ایم اما در مورد ( کروچیف )یا مهندسین و فنیهای پرواز هم باید گفت که در هلیکوپترهای . CH-47 . 214 . 205 ( شینوک ) دلاوران فنی همگام با خلبانان میجنگیدند و حتی در بعضی مواقع بیشتر. چون انها بودند که هنگام نجات خلبانان اسیب دیده و افراد دیگر از هلیکوپتر خود پیاده می شدند و با برانکارد به کمک مجروحین می رفتند و در اکثر اوقات فقط یک اسلحه ژ3 داشتند ... یا هنگام نقص فنی در زیر اتش دشمن وسیله پروازی خود را تعمیر میکردند و اگر هلیکوپتری مورد هدف دشمن فرار میگرفت انها هم در معرض خطر بودند روان تمامی این فنیهای دلاور که در راه وطن جان باختند شاد و انهایی که در قید حیات هستند سرفرازو پاینده باشند و بدانند که ایران و ایرانی هرگز دلاوریهای این رزمندگان را فراموش نخواهد کرد 

17

Share this post


Link to post
Share on other sites

نمی دونم اسم این بزرگوار چیه اما از کروچیف های زحمتکش هوانیروز در حال استارت کردن کبری لشگر 64 ارومیه سال 1359 -1360

 

 

33172077185963025818.jpg

13

Share this post


Link to post
Share on other sites

شهید سروان فنی ابراهیم رحمانی

 

سروان فنی ابراهیم رحمانی در سال 1323 در مورچه خورت واقع در45 کیلومتری اصفهان به دنیا آمد.پدرش حاج قاسم رحمانی یکی از معتمدین محل و از معتبرین آن روستا بود که همیشه در منزل خود ،در ایام سوگواری امام حسین )ع ) مراسم عزاداری بر قرار می کرد و فردی بسیار مومن و تعهد بود . ابراهیم در چنین خانواده ای رشد یافت و از همان ابتدا ،دیانت و اسلام وحقانیت نماز و روزه را یاد گرفت .دوران ابتدایی را در همان روستا و دوره ی دبیرستان را در شهرستان میمه سپری نمود.

ابراهیم هرروز با دوچرخه مسافت 45 کیلومتری مورچه خورت تا میمه را طی می کرد .مدتی بعد با کرایه ای اتاقی در آن شهرستان ،به ادامه ی تحصیل پرداخت در سال 1346  با مشورت برادر بزرگتر به استخدام ارتش در آمد و در پادگان زرهی جی مشغول خدمت شد.

پس از تاسیس هوانیروز ،او نیز به آن یگان منتقل شده ،از آن جا عازم « ایتالیا » گردید و پس از طی دوره ی قطعه شناسی هلی کوپتر و هواپیما ،با سر افرازی به کشور باز گشت و مشغول انجام وظیفه شد.

حاصل ازدواج او که در سال 1352 انجام گرفت ،سه فرزند پسر و یک دختر است ابراهیم رحمانی دارای خصوصیات اخلاقی بسیار پسندیده و نیکویی بود و همیشه تبسم بر لب داشت و اوقات فراغت خود را با خانواده سپری می نمود .او یاور محرومان بود .وبه اصل رحم اعتقاد زیادی داشت و رفت و آمدهایی که به خانه ی فامیل انجام می داد ،به مشکالات آنها رسیدگی می نمود.

با توجه به این که مدتی در خارج از ایران گذرانده بود و پایه های سست حکومت شاه اعتقاد داشت و می دانست که این رژیم دیر یا زود از هم پاشیده می شود و با علم به این مسئله ،وقتی فریاد انقلاب امام به گوش دلش رسید ،او با زبان جان لبیک گفت و در اختیار امام و انقلاب قرار گرفت.

فعال ت یهای او در خط انقلاب و شرکت در راهپیمایی ها و پخش اعلامیه های امام در پادگان و شهر اصفهان ،گواه این مطلب بودند .او در ادامه ی این تلاش ،بارها گرفتار مسئولین ساواک شد ،ولی به علت نظامی بودن و بر خورد منطقی با مسئله ،آزاد گردید ؛هر چند که در بیشتر اوقات ،مورد ضرب و شتم مامورین قرار می گرفت.با لاخره نور انقلاب در 22 بهمن در آسمان کشور تابید و او با شوق و ذوق زیاد به پادگان بر گشت و در خدمت انقلاب قرار گرفت و تمام تخصص خود را وقف ایران اسلامی نمود .

او عشق و علاقه خاصی به اهل بیت داشت و هر سال خانواده ی خود ا ر برای پابوسی امام رضا )ع( به مشهد مقدس می برد .در ایام جشن ولادت آقا امام زمان )عج( نیز نهایت سعی و کوشش را انجام می داد و در چراغانی محل و خانه و کوی و بر زن ،کوشا بود وشیرینی و نقل پخش می کرد.

ابراهیم رحمانی در طول 8سال دفاع مقدس برای آماده کردن بالگردها می کوشید و شب و روز نمی شناخت .او عقیده ای کامل به جنگ با استکبار جهانی داشت و اعتقاد داشت که دشمن ناجوانمردانه به ما حمله کرده و باید او را سر جای خود بنشانیم .در زمان آزاد سازی خرمشهر ،خودش در جبهه حضور داشت .در اولین فرصت با خانواده تماس گرفت واین پیروزی بزرگ را به همه ملت و خانواده ی خود تبریک گفت

در تاریخ 9 / 9 / 1368 برای تست یکی از هلی کوپتر های تعمیری به پرواز در آمد ودچار سانحه شد .در این سانحه یکی از همراهانش به نام ملیح پور  به شهادت رسید و او نیز به شدت مجروح گشت و قف ه س ی سینه و دنده های او به شدت آسیب دید و کلیه راستش نیز از کار افتاد.ایشان مدتی در بیمارستان کاشانی تحت مداوا قرار گرفت و موثر واقع نشد ،بلافاصله او را به بیمارستان خانواده در تهران منتقل کردند ،اما پس از 28 روز به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید و با خون پاک خویش نهال انقلاب اسلامی را آبیاری می کند و با شهادت خویش خانواده ی خویش خانواده ی ارتش و خانواده ی خودش را مفتخر می کند .پیکر پاک او در امام زاده قاسم مورچه خورت زیارتگاه اهل دل است.

اهالی آسمان ،نوشته ی علیرضا پور بزرگ وافی ،نشر مرکزاسناد انقلاب اسلامی- 138

13

Share this post


Link to post
Share on other sites

سروان فنی هوایی شهید ابراهیم رحمانی :

 

04515824305227976239.jpg

.

14

Share this post


Link to post
Share on other sites

2669022842703.jpg


 


3149505888123.jpg

10

Share this post


Link to post
Share on other sites

855e_screenshot_20180120-063415.png

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

به جرات می توانم بگویم صنعت نظامی ایران مدیون خون افراد این چنین فداکار هست

 

روح همه عزیزان شهید و در گذشته فنی ارتش شاد باشه

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now