Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

جهاد خود کفایی نهاجا در جنگ و پس از جنگ

32 posts in this topic

پروژه هواپیمای 150 نفره

01_9876a.jpg

02_348af.jpg

03_ab0d5.jpg

04_de7d4.jpg

05_df89d.jpg

06_3bb3e.jpg

07_1168e.jpg
14 people like this

08_05e30.jpg

09_d2d2f.jpg

10_1888c.jpg

11_999a1.jpg

12_5c044.jpg

13_ef424.jpgمنبع

17 people like this

نصب بمب قاصد روی فانتوم:

دانلود

18 people like this

پروژه هواپیمای 150 نفره

01_9876a.jpg

02_348af.jpg

03_ab0d5.jpg

04_de7d4.jpg

05_df89d.jpg

06_3bb3e.jpg

07_1168e.jpg

ایرباس چقدر شبیه اینه : SLOBBER :

10 people like this

ایرباس چقدر شبیه اینه : SLOBBER :

آخرین شماره مجله Take Off 

این مجله چاپ روسیه، انحصارا به محصولات ساخت روسیه می پردازد 

در این شماره می خوانید : 

هواپیمای جنگنده SU-35S 

جت مسافربری JJ-100

تحویل هلیکوپترهای تهاجمی Mil 28-Ne به عراق 

نسل جدید هواپیمای ترابی ایلیوشین 76 

و ....

حجم 5 مگابایت 

دانلود 

2-1_d69d2.png

در مورد mc 21 هم توش مقاله ی جالبی بود

که قراره هواپیمای 150 نفره ملی ما از روی اون الگو برداری بشه ، روی کاغذ پرنده ی قابلی هست ،  فقط خدا کنه مثل ایران 140 بیخود در نیاد

mc21 وطنی هست

11 people like this

با درود بر همه سروران عزیز

با اجازه ارش جان کو موتور برای این هواپیما وان پرنده هایی که ساختیم  . توی ساخت بدنه که حرفی نیست ولی بقیه داستانهای یک پرنده چی خواهد شد از کجا باید تهیه کنیم .اگر بخواهند با همان موتور روسی پرواز کنند ویا مونتاژ شوند که بدرد اب وهوای ایران نخواهد خورد و همان مشکل انتونف 140 وتوپولوفها 154 تکرار خواهند شد  از قرار اجازه گذاشتن موتور رولیزروس هم برای  استفاده مخصوص ایران به روسهای کثیف داده نشد.

14 people like this

با درود بر همه سروران عزیز

با اجازه ارش جان کو موتور برای این هواپیما وان پرنده هایی که ساختیم  . توی ساخت بدنه که حرفی نیست ولی بقیه داستانهای یک پرنده چی خواهد شد از کجا باید تهیه کنیم .اگر بخواهند با همان موتور روسی پرواز کنند ویا مونتاژ شوند که بدرد اب وهوای ایران نخواهد خورد و همان مشکل انتونف 140 وتوپولوفها 154 تکرار خواهند شد  از قرار اجازه گذاشتن موتور رولیزروس هم برای  استفاده محصوص ایران به روسهای کثیف داده نشد.

موتور توربوفن ملی

13 people like this

01_e9e44.jpg

غلاف اخلالگر راداری دورایستای سحاب

02_3b7b8.jpg

هواپیمای گشت دریایی F-27 مجهز به دو غلاف سحاب

عکاس: بابک تقوایی

منبع

18 people like this

موتور توربوفن ملی؟؟؟!!!!!!

چطور میخواهیم موتور توربوفن برای یک هواپیمای 150 نفره جت تولید کنیم درحالیکه هنوز نتوانستیم یک موتور توربوپراپ قابل اطمینان برای ایران-140 تولید کنیم؟

14 people like this

موتور توربوفن ملی؟؟؟!!!!!!

چطور میخواهیم موتور توربوفن برای یک هواپیمای 150 نفره جت تولید کنیم درحالیکه هنوز نتوانستیم یک موتور توربوپراپ قابل اطمینان برای ایران-140 تولید کنیم؟

پوسترش رو که میتونن درست کنن  : SHOUT : 

ولی جدا از شوخی بنا هست همون موتور روس در ایران ایرانی ساخت بشه و به عنوان موتور ملی رونمایی بشه . که البته کار راحتی هم نیست . مثلا پره های تک کریستال که از جمله موارد لازم برای موتورهای جدید هست در بهترین حالت تا 1396 بهش میرسم ( از دوستان دست اندر کار شنیدم ) حالا وقتی یه پره رو ما تا سال 96 طول میکشه چطور یه موتور با اون همه زیر سیستم تا 1400 آماده میشه رو نمیدونم

بنا هست موتور ایران 140 هم توربوفن بشه و این تابوت دوباره تولید بشه  : SURPRISE :  : SURPRISE :  : SURPRISE : 

13 people like this

بنا هست موتور ایران 140 هم توربوفن بشه

بنده تخصصی در زمینه طراحی هواگردها ندارم (هر چند علاقمند هستم) ، اما تا آنجا که اطلاع دارم تصور می کنم بدنه هواگردها را بر اساس پارامترهای مختلفی طراحی می کنند از جمله نوع مأموریت و ...

و بر اساس نوع مأموریت هم ، موتور منتاسب با آن در نظر می گیرند.

و یکی از ملاحظات برای طراحی نوع بدنه ، در واقع نوع موتوری هست که برای هواگرد در نظر گرفته شده

بدین معنا که اگر بدنه این پرنده بر اساس موتور توربو پراب (ملخی) طراحی بشه ، نمی توان بدون انجام هیچگونه تغییری در بدنه ، صرفاً نوع موتور را تغییر داد و مثلاً از موتور توربوفن استفاده نمود.

اگر اشتباه می کنم ، از دوستان خوبم تقاضا می کنند ضمن اصلاح مطلب بنده ، کمی در این خصوص توضیح داده و به اطلاعاتمون بیفزایند.

با سپاس

راستی آرش خان یه سوال:

موتور توربوفن ملی کدوم کشور؟

ایران؟ کشور دوست و برادر "خلق چین"؟ کشور نفس "روسیه"؟ کشور الگو و ملجأ "کره شمالی"؟ ...؟

14 people like this

بنده تخصصی در زمینه طراحی هواگردها ندارم (هر چند علاقمند هستم) ، اما تا آنجا که اطلاع دارم تصور می کنم بدنه هواگردها را بر اساس پارامترهای مختلفی طراحی می کنند از جمله نوع مأموریت و ...

و بر اساس نوع مأموریت هم ، موتور منتاسب با آن در نظر می گیرند.

و یکی از ملاحظات برای طراحی نوع بدنه ، در واقع نوع موتوری هست که برای هواگرد در نظر گرفته شده

بدین معنا که اگر بدنه این پرنده بر اساس موتور توربو پراب (ملخی) طراحی بشه ، نمی توان بدون انجام هیچگونه تغییری در بدنه ، صرفاً نوع موتور را تغییر داد و مثلاً از موتور توربوفن استفاده نمود.

اگر اشتباه می کنم ، از دوستان خوبم تقاضا می کنند ضمن اصلاح مطلب بنده ، کمی در این خصوص توضیح داده و به اطلاعاتمون بیفزایند.

با سپاس

راستی آرش خان یه سوال:

موتور توربوفن ملی کدوم کشور؟

ایران؟ کشور دوست و برادر "خلق چین"؟ کشور نفس "روسیه"؟ کشور الگو و ملجأ "کره شمالی"؟ ...؟

همونطور که گفتم پوستر سازی رو خوب بلدیم

05_b9cb6.jpg

06_f6b5a.jpg

07_bcb31.jpg

08_1eac5.jpg

منبع عکس ها

البته به نظر خودم کار بیخودی هست و با تغییر در ملخ خود ایران 140 میشه کمک کرد ( ملخ خود 70% بازدهی داره ) یا مثل بمب افکن های روس توپولف تی یو 95 با استفاده از دوتا ملخ بازدهی موتور رو تا بالای 90 % برد

البته مشکل ذاتی موتور این هواپیما کماکان باقی هست

اسراری که بر تولید این تابوت هست بر میگرده به نیروی دریایی که نمونه ی دریایی ایران 140 رو میخواد به خدمت بگیره

موتور ملی برادر پوتین

جالبه این موتور در ایران به عنوان موتور ملی ساخته بشه

در چین هم به عنوان موتور ملی ساخته بشه

در روسیه هم به عنوان موتور فوق پیشرفته ملی ساخته بشه

: PWNBURN : : PWNBURN : : PWNBURN :

14 people like this

درموتورهای توربوپراپ 90درصد "تراست" توسط ملخ تولید و تنها 10 درصد توسط گازهای خروجی ازاگزوز تأمین میشود بهمین خاطر تعداد تیغه های توربین دراین نوع موتور بیشترازموتورهای توربوجت وتوربوفن میباشد تا بتوانند ازحداکثر انرژی گازهای سوخته شده بهره گیرند.

دوست عزیزم جناب AH-1J کاملاً حق باشماست بدنه هواپیما متناسب با نوع مأموریت و موتور طراحی میشود بعنوان مثال در هواپیمای ATR-72 که از موتور توربوپراپ استفاده میکند نمیتوان بجای آن از موتور توربوفن استفاده کرد. موتورهای توربوپراپ برای سرعتهای پایین (معمولاً کمتراز 600 کیلومتر برساعت) استفاده میشود. درحالیکه موتورهای توربوفن برای سرعتهای بالای 600 کیلومتربرساعت استفاده میشود

15 people like this

برای این گفتم مثل tu95 باشه چون ملخ های الان ایران 140 بازدهی 70% داره و اگه مثل tu95 از دو ردیف ملخ استفاده بشه بازدهی بالای 90% خواهد بود

8 people like this

اگر هدف ارتقای ایران 140 از توربوپراپ به توربوفن باشه که خود اوکراین انتونف 148 رو داره 

اگر هدف ساخت موتور در داخل باشه من فکر میکنم بهتره از موتورهایی شروع بشه که از توربینها نیروی کمتری بگیره 

درواقع توربوجتها و جتهای یکبار مصرف _ مورد استفاده در موشکها _ شروع بشه و توسعه داده بشه خیلی بهتره 

بعد که حسابی کار بلد شدن بیان روی توربو فن با نسبت کنار گذر پایین و درنهایت با کنار گذر بالا کار کنن که فکر کنم به ساعت من ؛ اگه الان شروع کنن تا بعد از 1420 میشه گفت که به یه جاهایی میرسن

حتما یادتون هست که در دهه 70 روی موتور طلوع 4 خیلی مانور تبلیغاتی کردن اما دیگه ازش خبری نشد

13 people like this