Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

پرسش تخصصی بالگرد از قهرمان جنگ جناب سرهنگ ملایری

506 posts in this topic

قبول چقدر مازاد می تونه بل 214 بده؟

5

مسلما اینها رو حساب میکنن و بیش از حد به ژنراتور فشار نمیارن

6

مسلما اینها رو حساب میکنن و بیش از حد به ژنراتور فشار نمیارن

قبول دارم . حد چقدر است ؟ عدد؟

5

وقتی که همه چیز حساب شده باشد نیازی به مازاد انرژی نیست شما اگر تمام سیستمهای الکتریکی و الکترونیکی هواپیما رو روشن کنید فشاری به منبع تغذیه وارد نمیشه که باعث از کار افتادن آن بشود مسئله اصلی تقسیم سیستمها به حیاتی(essential) و غیرحیاتی(non essential) هنگام از کار افتادن منبع تغذیه سیستمهاست مثلا همین سیستم نورافکن در مواقع اضطراری غیر حیاتی است و مثلا سیستم ارتباطی حیاتی است.

11

کسی از بزرگان می دونه چقدر میشه از بخش انرژی غیر حیاتی بالگرد بل 214 توان گرفت ؟؟چه مدت بعد از روشن شدن پیشرانه بالگرد این توان میشه گرفت؟

کسی خبری از اقای ملایری نداره؟

5

میل 24 روش رادار داره اما کبری نداره؟ چرا؟ (سوال کوتاه!)

8

با درود فراوان خدمت دوستان بخصوص جناب حبیب عزیز, هلیکوپترهای ای اچ 1 سری زد و سری دبلیو یا سوپر کبرا دارای رادار روی بالچه های خود میباشند البته تاجایی که در خاطرم مانده در رابطه با میل 24 تاجایی که اطلاع دارم حداقل نسخه ها ونمونه های اولیه مجهز به رادار نیستند . ولی اگر منضورتان میل 28 باشد روی تیرک ملخ اصلی مجهز به سامانه ی راداری میباشد مانند آپاچی مدل دی موسوم به لانگ بو

9

راستش منظورم ایران بود چرا الان به فکرش نیستند(مشکلات می دونم ) منظور حرفی ،مدلی ،روش می خواستن بزارن ، یه عده نزاشتن و... یا کلا  فکر رادار رو کبری  تعطیل .

8

با درود مجدد درپاسخ به سوالتان باید عرض کنم  گویا هلیکوپتر طوفان 1 بنا بر ادعای برخی منابع داخلی مجهز به رادار بودند البته اگر این ادعا ها معتبر باشند!

9

L00873991535.jpg

طوفان 1 .رادار ندیدم .

8

تصویر بزرگتر هم نگاه کنید رادار نمی بیند .

jamejamonlineimage-aspx.jpg

7

باتشکر از شما دوست عزیز بنده هم  حرف شما را تا یید مینمایم . خود من هم شک داشتم که این هلیکوپترها مجهز به رادار باشند .   به هر حال خیلی ممنون .

8

عذرخواهم سعی کردم خیلی از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنم ولی باز هم نشد کاملا آلوده شدیم.

استاد ارزشمند ما...

مثل همیشه حضور شما مایه سرور و جلوه انجمنه...دست مریزاد که با داشتن مشغله های کاری دوستداران خودتون رو فراموش نکردید...

منت بزارید در صورت امکان مختصر توضیحی پیرامون سیستم  apu در چرخلبالها بفرمایید..

با عنایت به توربینی بودن موتور هلی کوپترها منبع هوا و انرژی به چه صورت در موتور فراهم میشه..

با توجه به بزرگی apu چجوری اینو تو بدنه بالگرد تعبیه کردند..

این سیستم تا چندبار در روز توانایی روشن کردن موتورها رو براحتی انجام میده...

ارادت ویژه قربان

9

منت بزارید در صورت امکان مختصر توضیحی پیرامون سیستم  apu در چرخلبالها بفرمایید..

ب

کجا ؟؟؟؟!!!!!!!!

: STARTLE :  : STARTLE :  : STARTLE :

9

استاد ارزشمند ما...

مثل همیشه حضور شما مایه سرور و جلوه انجمنه...دست مریزاد که با داشتن مشغله های کاری دوستداران خودتون رو فراموش نکردید...

با عنایت به توربینی بودن موتور هلی کوپترها منبع هوا و انرژی به چه صورت در موتور فراهم میشه..

با توجه به بزرگی apu چجوری اینو تو بدنه بالگرد تعبیه کردند..

این سیستم تا چندبار در روز توانایی روشن کردن موتورها رو براحتی انجام میده...

ارادت ویژه قربان

از لطف شما ممنونم.عرض کنم که در میان بالگردهای هوانیروز تنها بالگرد شنوک ch47 هست که دارای سیستم apu در انتهای بدنه بصورت ثابت می باشد و بقیه بالگردها از apu بصورت external بهره می برند .معمولا از apu جهت استارت و ground check out اسفاده میشه .

در بالگرد کبرا سیستمی دارد بنام ejector که هوایی که از طریق intake ها وارد موتور میشه ابتدا این جریان هوا وارد ejector شده و بعد از جدا شدن ذرات موجود در هوا part sep از طریق کمپرسور وارد محفظه احتراق میشه .

11