Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

پرسش تخصصی بالگرد از قهرمان جنگ جناب سرهنگ ملایری

506 posts in this topic

حسین جان این چیزی که میگی توی پایگاهها مورد استفاده هست 

و بجای استاتر هلیکوپتر ایفای وظیفه میکنه 

6

جناب پایلوت تا حالا با خطرسانحه مواجه شدین؟؟؟؟البته دور از جون سانحه میلی متری منظورمه....
البته اگه منع حفاظتی داره میتونین جواب ندید

با تشکر

9

با سلام محضر استاد محترم جناب pilot ah-1j

در صورتیکه قوانین اجازه می دهد ، مقداری در خصوص تاکتیکهای شکار تانک ، توضیحاتی ارائه بفرمایید . و اگر هم مقدور بود ، رفرنسی را برای مطالعه بیشتر معرفی بفرمایید ( به زبان انگلیسی ) که بشود آن را تهیه کرد .

متشکرم :140016094434711:

9

جناب پایلوت تا حالا با خطرسانحه مواجه شدین؟؟؟؟البته دور از جون سانحه میلی متری منظورمه....

البته اگه منع حفاظتی داره میتونین جواب ندید

با تشکر

سلام. از زمانیکه یک خلبان از زمین کنده میشه خطرات مختلفی آنرا تهدید می کنند به خصوص خلبانان بالگرد ان هم از نوع کبرا .خدا را شکر تا کنون خطر جدی حقیر رو تهدید نکرده است .

9

با سلام محضر استاد محترم جناب pilot ah-1j

در صورتیکه قوانین اجازه می دهد ، مقداری در خصوص تاکتیکهای شکار تانک ، توضیحاتی ارائه بفرمایید . و اگر هم مقدور بود ، رفرنسی را برای مطالعه بیشتر معرفی بفرمایید ( به زبان انگلیسی ) که بشود آن را تهیه کرد .

متشکرم :140016094434711:

سلام.شکار تانک توسط کبراهای tow و توسط موشک تاو صورت می گیرد به این صورت که gunner از طریق سیستم tsu و خلبان از طریق helmet mounted sight هدف رو رهگیری track کرده و پس از تخمین مسافت نسبت به تنظیم فاصله خود با target نموده (چرا که با عنایت به اینکه برد موشک تاو 3750 متر و بصورت هدایت سیمی است و در مسیرهای بیش از این موشک wire cut) و نسبت به شلیک موشک اقدام می نماید.اولین تاکتیک برای یک خلبان ورزیده این است که بتواند در وهله اول از محل هدف اطمینان حاصل نموده و یا به تعبیری بتواند بتواند هدف را از طریق tsu رویت نماید .در وهله بعد بتواند در ارتفاع و سرعت مناسب و در مکانی که بالگرد در معرض خطر کمتری در برابر موشک و آتشبار دشمن است استتار نموده و اقدام به شلیک موشک نماید.(عذرخواهم خیلی خلاصه و بدون بیان جزییات خیلی فنی عرض کردم).

منبع هم اگر بتوانید کورس مربوط به دوره تاو را گیر بیاورید خوبست .

16

سلام. از زمانیکه یک خلبان از زمین کنده میشه خطرات مختلفی آنرا تهدید می کنند به خصوص خلبانان بالگرد ان هم از نوع کبرا .خدا را شکر تا کنون خطر جدی حقیر رو تهدید نکرده است .

خوب خدا رو شکر....انشااله که همیشه سلامت باشین و مثل عقاب از سرحدات میهن عزیزمون دفاع کنید....دست حق نگهدارتان

10

جناب حبیب دقیقا نمی دونم اون سیستم چیست ولی به نظرم برای test t/rباشه. البته حدسم اینه

10

جناب اسماعیل ممنون ازلطف شما.

10

عرض سلام و ارادت خدمت عزیزان و پوزش از حضور کم بنده ولی گاهگاهی سری به انجمن میزنم و از مطالب شما لذت میبرم و با تشکر از جناب خلبان که خیلی خوب و علمی جواب سوالات دوستان را می دهند که نشان از سواد بالای این عزیز دارد . در مورد اون سیستمی که فرمودید بنده هم تا موقعی که خدمت می کردم با اینکه خلبان آزمایشی بودم ولی این دستگاه را ندیده ام و به احتمال زیاد جدید می باشد . با توجه به کابلهای انتقال برق ضخیم و قوی و هم چنین سیم های نازک احتمال دارد نوعی مبدل باشد . سیستمی که مثل آفتامات عمل کند و جریان با آمپر بالا بفرستند . البته نظر بنده است . در مورد apu هم دوست عزیزمون فرمودند فقط اضافه کنم که هلی کوپترها در شرایط عادی مجاز به استارت زدن با باطری نمی باشند و حتما بایستی با apu باشد مگر اینکه وجود نداشته باشد و فرمودند که شنوک apu سر خود است و نوعی apu پرتابل هم در هوانیروز وجود داشت که می شد درون 214 جای داد جهت مناطق .موفق باشید 

13

عرض سلام و ارادت خدمت عزیزان و پوزش از حضور کم بنده ولی گاهگاهی سری به انجمن میزنم و از مطالب شما لذت میبرم و با تشکر از جناب خلبان که خیلی خوب و علمی جواب سوالات دوستان را می دهند که نشان از سواد بالای این عزیز دارد . در مورد اون سیستمی که فرمودید بنده هم تا موقعی که خدمت می کردم با اینکه خلبان آزمایشی بودم ولی این دستگاه را ندیده ام و به احتمال زیاد جدید می باشد . با توجه به کابلهای انتقال برق ضخیم و قوی و هم چنین سیم های نازک احتمال دارد نوعی مبدل باشد . سیستمی که مثل آفتامات عمل کند و جریان با آمپر بالا بفرستند . البته نظر بنده است . در مورد apu هم دوست عزیزمون فرمودند فقط اضافه کنم که هلی کوپترها در شرایط عادی مجاز به استارت زدن با باطری نمی باشند و حتما بایستی با apu باشد مگر اینکه وجود نداشته باشد و فرمودند که شنوک apu سر خود است و نوعی apu پرتابل هم در هوانیروز وجود داشت که می شد درون 214 جای داد جهت مناطق .موفق باشید

با عرض تشکر از جناب سرهنگ عزیز .

آیا استارت نزدن با باطری در شرایط عادی در کتاب دش وان ذکر شده یا بصورنMOI بخشنامه داخلی شده؟

13

سلام جناب سانیولا . در چک لیست خلبانان ذکر شده است و یکی از قوانین است 

13

سلام جناب سانیولا . در چک لیست خلبانان ذکر شده است و یکی از قوانین است

Thanks a lot sir.
12

اقای ملایری اگه به شما بگن بالگرد بل 214 رادار گریز کن چه ایده های می دادید؟

9

با اجازه جناب سرهنگ 

من فکر کنم اول یه فکری به حال ملخ ها و جنس اونها و هندسه شون میکردن تا هم اکوی کمتری تو رادار داشته باشه و هم صدای کمی تولید بکنه

10