Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

سقوط اف-4 نهاجا در استان فارس

112 posts in this topic

جناب دستان خیلی ببخشید...ولی میشه بفرمایید دلیل سقوط این میگ 29 به خلبانی شهید گرانقدر شاه محمدی چه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته فکر میکنم زیاد مایل نباشید....ولی خداییش این سقوط خیلی مبهم بود

11 people like this

دوست عزیزدر سقوط ان میگ 29 و شهادت خلبانش جناب شهید ارش شاه محمدی دلیل ماجرا  ایجکت نکردن یا باز نشدن چتر نبوده است.راکت صندلی پران و چتر ان چیزی نیست که بتوان درباره ان شوخی یا چشم پوشی کرد و مطمئن باشید بیشترین حساسیتها درباره تعمیر و سرویس و اماده نگاهداری انها انجام میشود!

اگر اشتباه نکرده باشم بحث در انجمن قبلی در مورد علت ایجکت نکردن ایشان بود.  شما خاطراتان هست علت ایجکت نکردن چه بود؟  عدم فرصت کافی؟

11 people like this

اگر اشتباه نکرده باشم بحث در انجمن قبلی در مورد علت ایجکت نکردن ایشان بود. شما خاطراتان هست علت ایجکت نکردن چه بود؟ عدم فرصت کافی؟

در جایی دلیل ان عارضه قلبی عنوان شده بود.

=========

مطلبی که دیروز به ذهنم رسید و بد ندیدم ذکر کنم انهم مشکل Adverse Yaw در فانتوم هست که دوستان و متخصصین امر پرواز بهتر از من میدانند چی هست. ولی در کل عارضه ذاتی طرح هواپیمای فانتوم بوده که در مدل E سعی شد با اضافه کردن Leading Edge Slat به wing از ان مشکل بکاهند.

در ارتفاع پایین Adverse Yaw سبب از بین رفتن صدها فانتوم و خدمه پروازی ان شده است. Adverse Yaw سبب ان میشود که وقتی خلبان قصد سریع تغییر جهت و سمت هواپیما را دارد هواپیمای فانتوم بر عکس دستور خلبان به سمت مخالف میگرده و در بال مخالف به flat spin میافته که مرگبار هست.

14 people like this

جناب فینکس به نکته خیلی جالبی اشاره کردین....از دوستان عزیزم خواهشمندم حتما به این نظریه نیز توجه بشه...شاید خلبان خواسته سریعا تغییر جهت بده که این اتفاق ناگوار افتاده

10 people like this

جناب دستان اگر یادتان باشد دو یا سه سال پیش یک میگ-29 سقوط کرد که در گنج جنگ بحث منقضی شدن راکتهای صندلی میگها پیش آمد که از قرار روسها آنها را نداده بودند تا بروز شوند.  البته نمیدانم که در کل بحث ایجکت نکردن در آن پرواز به خاطر این مسئله بود یا نه، ولی اگر درست باشد یا باید قرارداد محکمی با روسها بست که ظاهراً زیاد فایده ای ندارد یا بهتر است به همین صندلیهای پران قدیمی اکتفاء کنیم!!  :1 (4): 

حکایت منقضی شدن راکتهای صندلی میگ ها همون حکایت باتری موشکهای AIM54 و لامپ های خلا AIM23 هاست !

14 people like this

جناب دستان خیلی ببخشید...ولی میشه بفرمایید دلیل سقوط این میگ 29 به خلبانی شهید گرانقدر شاه محمدی چه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته فکر میکنم زیاد مایل نباشید....ولی خداییش این سقوط خیلی مبهم بود

داداش من دنبال شر میگردی!؟

بزار همینایی که زاییدیم بزرگ کنیم!

هنوز سر داستان تامکت 6062 و این فانتوم سانحه داده مشکل داریم حالا بیامو یکی دیگه هم اضافه کنم؟؟؟؟؟

11 people like this

09419479322283197743.jpg

93393812458161569070.jpg

15 people like this