Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

قهرمان کشی در روز روشن

22 posts in this topic

امروز در اون شبکه اجتماعی شیطان بزرگ متاسفانه با این تصویر هولناک روبرو شدم. البته تصویر توضیحی نداشت اما اگر اینطور که ظاهر قضیه نشون میده درست باشه که وای بر ما 

وقتی با قهرمانانی که جانشان را کف دستشان گرفتند تا این کشور به دست اجنبی نیافتد و امروز باید نهایت اسباب رفاه و آسودگی خاطرشان را آماده کنیم اینگونه برخورد می شود، فردای روزگار با ما چه خواهند کرد ؟  ظاهرا توی کشور ما اخلاق و مردانگی مرده و ایران و ایرانی ارزشی نداره 

دیروز 

10418204-611710262260830-352530018030368

امروز 

10557456-611710192260837-304456651482130

22

مدیر جان،

این حقایقی است که باعث رنجش و کلافه شدن آدم میشه!  خیلی از کشورها اونهایی را که بازنشسته میشوند را حداقل از تجربیاتشان استفاده می کنند و ما که تجربۀ یک جنگ هشت ساله را بدون پشتیبانی با پرداخت بهای سنگین کسب کردیم را براحتی نادیده می گیریم.  گاهی وقتها آدم از حماقتهای برخی افراد مخش می پکه و . . . دوباره جلو  منو بگیرین!     :clubhead:   

16

میگم شاید ایشون همون خلبانی هستند که جناب ملایری میگفت عشق رانندگی اتوبوس داره(البته شایدم اشتباه بگم :1 (17): )

15

میگم شاید ایشون همون خلبانی هستند که جناب ملایری میگفت عشق رانندگی اتوبوس داره(البته شایدم اشتباه بگم :1 (17): )

ایشون پچ شینوک دارن اونی که جناب سرهنگ میگفت خلبان کبرا یا 214 بود(یادم نمیاد :clubhead: ) :1 (9):

14

خب دیگه معنی شایسته سالاری رو هم فهمیدیم

خیلی دارم جلوی خودم رو میگیرم .......

16

...

حذف شد

16

خدمت شما عرض کنم که اولا کار عار نیست. دوما بعید به نظر میرسه ایشان راننده اتوبوس فوق باشند. این عکس اتوبوس شرکت واحد SL شهر استوکهلم سوئد میباشد و تا آنجا که من یادمه راننده های این سرویس یونیفورم مشکی داشتند. حالا از کجا معلوم ایشان سوپروایزر نباشند؟ در اروپا همین راننده شرکت واحد حقوقی به مراتب بالاتر از سایرین در رده تحصیلی و شغلی خود میگیرد و از لحاظ ثبات شغلی مشکلی ندارند و بهشون کلی رسیدگی میشود. در اروپا و امریکا هیچکس را به خاطر نوع شغل مسخره و یا تحقیر نمیکنند و ملاک کار مفید هست. هرچند معتقدم که باید به پرسنل ارتش در ایران توجه بشه و پرستیژ شغلی داشته باشند و از لحاظ درآمد مشکلی نداشته باشند تا بتوانند کارشان را انجام دهند و پس از بازنشستگی هم آسوده خاطر باشند.

20

فونيكس جان ايشان المان هستند وبا لباس فرم مخصوص رانندكان وهمانطور كه شما كه فرموديد كار در اينجا عار نيست وايشان داراي يكي از كارهاي خوب وبا بنفيد عالي وساعت كار مناسب مي باشند

16

کار عار نیست . پول هم مهم نیست چون زندگی یه جوری میگذره . مهم فرق قائل شدنه . مهم اینه که جلو عروس و دامادت آبروت بره . مهم اینه که هویت نداشته باشی . مهم اینه که پشیمون باشی که مایه گذاشتی . مهم اینه که خواب باشی و وقتی بیدار شدی ببینی که حالا پسرت با داشتن تحصیلات حالا باید بره برای یه ادم یالقوز بی سواد کار کنه که دست چپ و راستش رو بلد نیست ولی ماشین یک میلیاردی سوار میشه . مهم اینه که با دو ماخ سرزمینت رو نگاه کرده باشی که کسی چپ نگاش نکنه اما دو سانتش مال تو نباشه . مهم اینه که بری یه جایی ازت کارت بخواد و زمانی که کارت بازنشستگی رو بدی با اینکه روش نوشته خلبان بازنشسته یارو جوونه بگه قبول نیست باید کارت ملیت رو بدی . مهم اینه که بهت کارت ایثار داده اند اما هیچ کجا اون رو قبول ندارن . مهم اینه که شرکت نفت مجانی مجانی دندون های بازنشسته های خودش رو ترمیم میکنه ولی از تو رزمنده پول بگیرن . مهم هویته . هویتی که گم شده . مهم تر اینه که بودی و خوب هم بودی اما بهت بگن نبودی یعنی از این دنیا مانده و مهم اینه که بری اون دنیا ببینی اونجا هم همینه و از اونجا هم رونده بشی . مهم اینه که با اینهمه احوال اگر تقی به توقی بخوره باز میری بدون اینکه بگی چی به سرت اوردن . مهم فرق قائل شدنه . مهم اینه که اولین درجه ات ستوانی باشه و آخریش سرهنگی که با خون دل چهار سال چهار سال گرفتی و یکی دیگه اولین درجه اش تیمساری !!!! و اخرینش هم تیمساری . اما بهر حال خدای عز و وجل را شکر که نفس می اید و میرود چون فرو می رود ممد غم و غصه است و چون بر آید مفرح آه .          

26

فونيكس جان ايشان المان هستند وبا لباس فرم مخصوص رانندكان وهمانطور كه شما كه فرموديد كار در اينجا عار نيست وايشان داراي يكي از كارهاي خوب وبا بنفيد عالي وساعت كار مناسب مي باشند

رضا جان اگر در گوگل اسم لاین نوشته شده روی اتوبوس را بگردی میبینی که یکی از حومه های شهر استکهلم میباشد.

http://sl.se/en

12

مهم اینه که این شخص بعد از سالها خدمت به کشور و مردمش باید در دوران بازنشستگی از یک رفاه نسبی و منطقی برخوردار باشه و استراحت کنه نه اینکه بعد از 30 سال خدمت تازه از صبح تا شب بره کار کنه تا بتونه چرخ زندگیش را برگرداند.

من خودم با چشم خودم دیدم که یک سرهنگ نیروی زمینی که بیش از 60 ماه سابقه جبهه داشته و فرمانده گردان بوده و در عین حال ریه هایش بعلت حملات شیمیایی عراق به شدت آسیب دیده و مملو از تاول است از صبح تا شب در یک آژانس اتوموبیل کار میکند تا بتواند خرج زندگیش را جور کند

این شرم آور است

20

همین الانش اگر بیایید شهر ما 

من میتونم دستتون رو بگیرم و ببرم پیش یکی از خلبانهای قدیمی کشورمون که بعد از انقلاب به اینطرف داره روی زمین کشاورزی دیگران کار میکنه و فقط یک یاماها 100 قدیمی زیر پاش داره

اهل محل شون هم بجای احترام بیشتر مسخره میکنن 

وقتی عکسهای دوران خدمت ایشون رو که پای اف 86 و اف 4 و ..... می بینید فکر میکنید ایشون الان باید برای خودش یک دبدبه و کبکبه ای داشته باشه اما افسوس......

24

فونيكس جان من هنوز كوكل نكردم ولي تا دوسال بيش كه سود رفتم ما اةز ماشينهاي الماني استفاده نمي كرديم ولي هر جي شما بكيد فقط برام جاي سوال بود همين باز هم از راهنمايت ممنون مرسي كه زحمت كشيدي شرمنده از بابت اطلاعات غلطم .

15

فونيكس جان من هنوز كوكل نكردم ولي تا دوسال بيش كه سود رفتم ما اةز ماشينهاي الماني استفاده نمي كرديم ولي هر جي شما بكيد فقط برام جاي سوال بود همين باز هم از راهنمايت ممنون مرسي كه زحمت كشيدي شرمنده از بابت اطلاعات غلطم .

خواهش میکنم. شاید ماشینها جدید باشند چون من سال پیش آنجا یکی از همین لاین های اتوبوس قرمز را سوار شدم از ferry docks تا هتل.

12

ممنون دوست خوبم حتما جديدا اوردن ولي خيلي خيلي ازت متشكرم بابت اطلاع رسانيد .

خدمت جناب تيمسار ملايري عزيز خداي ناكرده استاد سو تفاهم بيش نيايد من از ديد كار ايشان عرض كردم كار در اينجا عيب نيست ولي بخدا اشكم در مي ايد مي بينم كه قهرمان عزيزي از كشورم كه سالهاي جولنيش را براي حفظ تماميت عرضي ومن امثال من صرف كرد هيجي از ان كشور نداره وهمانطور كه شما فرموديد جهار سال به جهارسال باباش در امده تا درجه كرفته وان فاميل مادري من امثال انها با هيج سوادي سرهنكي تيمساري رو دوششان ماشين ميني بوس واتوبوس فكر كنم الان يك ٧٤٧ هم داشته باش وفقط ماندم امضا انها را با جي مي زنه هنوز از همان انكشتر باباي خدا بيامرزش استفاده مي كنه يا بالاخره كار ديكر .

افسوس صد افسوس كه اينجا تشريف نداريد امروز علام نياز رسكيو بايلوت كرده بودن ويا هر كسي كه توانايي برواز با هلي كوبتر را داشته باشه عرض كردم اين كجا ان كجا و ارزشهاي معنوي ومادي واجتماعي بازهم جسارت منرا نسبت به اين استادهها وشما تمامي قهرمان كشور عزيزم ببذيريد معذرت .

19