Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

موضوعات شرم آور

82 posts in this topic

شکنجه و کشتن یک پلنگ دیگر در ایران

9065BE81-082A-47E9-8257-488F1C15D58C-w64

یک فعال حقوق حیوانات در ایران از شکنجه و کشتن یک پلنگ دیگر در غرب کشور خبر داد، رخدادی که تمام لحظات آن در ویدیویی ثبت شده است.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه، اول مرداد، به نقل از شهرام امیری شریفی، مدیر وبسایت دیدبان حقوق حیوانات، نوشت که این پلنگ احتمالا در روستای «گله‌دار» منطقه «کبیر کوه» از استان ایلام کشته شده و عامل قتل او نیز یکی از شکارچیان اهل همان مناطق است.

این گزارش با عکس‌هایی از ویدیوی یادشده همراه است که نشان می‌دهد پلنگ مجروح شده و در گوشه‌ای به دام افتاده است، اما اصل ویدیو منتشر نشده و خبرگزاری مهر در این باره تنها نوشته است که «فیلم آزار و اذیت این پلنگ و آخرین لحظات زندگی آن» در دفتر این خبرگزاری موجود است.

با این حال شهرام امیری شریفی تلاش می‌کند رویدادهای ثبت شده در ویدیو را توضیح دهد. وی می‌گوید: «در فیلمی که از آخرین لحظات زندگی این حیوان مصدوم گرفته شده، صحنه‌های ناجوانمردانه‌ای از آزار پلنگ مصدوم ثبت شده است که نشان می‌دهد کسانی با سنگ به صورت حیوان بی‌نوا می‌کوبند.»

امیری شریفی به خبرگزاری مهر می گوید «در این فیلم فیلمبردار از همراهانش می‌خواهد سکوت کنند تا از روی صدا قابل شناسایی نباشند و تحت پیگرد قضایی قرار نگیرند».

وی می‌افزاید: «یک بار در دقیقه ۷:۴۸ و یک بار هم در لحظه‌های پایانی فیلم، برای بهتر شدن صحنه‌های ناجوانمردانه‌ای که دوربین ضبط می‌کند، سنگی به صورت پلنگ کوبیده می‌شود که با عکس‌العمل دردناک حیوان بی‌نوا و بی‌رمق همراه می‌شود که البته این رفتار خوشحالی فیلمبردار و فرد پشت دوربین را به دنبالدارد.»

پلنگ ایرانی با تعداد کمتر از ۵۰۰ قلاده از گونه‌های جانوری است که اتحادیه جهانی محافظت از طبیعت آن را در رده حیوانات «در معرض خطر» قرار داده است، اما باز هم این مسئله مانع کشتار آنها در ایران نمی‌شود.

تنها در سال ۱۳۹۲ گزارش‌‌هایی از قتل ۱۴ پلنگ ایرانی در کشور منتشر شد که معروف‌ترین آنها پلنگی به نام «البرز» بود که مجروح و در حال مرگ در تنکابن پیدا شد.

این پلنگ ده‌ها گلوله بر بدن داشت. ضمن آن که قطع نخاع هم شده بود که این مسئله دامپزشکان را بر آن داشت تا در نهایت با تزریق دارو به حیات و دردهای او خاتمه دهند.

حال به نظر می‌رسد همتای دیگری برای «البرز» پیدا شده که او هم مورد شکنجه قرار گرفته و به همین خاطر جان داده است.

آقای امیری شریفی در ادامه سخنان خود افزود: «آن طور که از تصویر پیداست ران چپ پلنگ خون‌آلود است اما با توجه به حالت چشم‌ها، ضربه مغزی و مسمومیت این پلنگ نیز دور از ذهن نیست.»

وی در نهایت با انتقاد از رفتارهای خشونت‌آمیز با پلنگ‌های ایرانی و کشتار آنها گفت: «هر بار پس از کشته شدن این گونه ارشمند تنها این سئوال مطرح می‌شود که چه زمانی ایران برای پلنگ‌ها امن خواهد شد و بدون پاسخ درخور، ماجرا فراموش می‌شود.»

پیش از این گروهی از هواداران حیات وحش ایران در نامه‌ای با صدها امضا به حسن روحانی از او خواسته‌ بودند تا دولت او برای نجات گونه‌های در معرض خطر جانوارن گوشت‌خوار دست به اقداماتی پیشگیرانه بزند.

واقعن تفکر برانگیز است....

21 people like this

تاثر برانگیز هست.... حالا شما عکس ها و ویدئو به گلوله بستن و دفن زنده چند سگ بدبخت بیزبان به دست نیروی انتظامی را باید ببینید و گریه کنید. صد رحمت به ....

13 people like this

اینم فیلم این واقعه ی تاسف بار ! البته صحنه های دلخراش حذف شده !

http://www.aparat.com/v/D6TPj

12 people like this

واقعا تاسف بر انگیزه! در بلاد کفر و طغیان !!!برای حیوانات هم حقوقی تعریف شده و صرف نظر از تکلیف قانونی که از این منظر بر عهده مردم گذاشته شده است ایشان آزردن حیوانات را به دور از شان انسانی و اخلاقی بر می شمرند.واقعا نمی دانم ما به کجا می رویم؟ چند روز پیش تصویری دیدم که در شاهین شهر اصفهان اتفاق افتاده بود و دو نفر یک بزمجه بیابانی را که تقریبا جثه ای بزرگ هم داشت را به درختی دار زده بودند و حیوان بی نوا را خفه کرده بودند ! صحنه بسیار رقت انگیزی بود.ای کاش وجدان انسانها به حاشیه نرود و گاهی مسائل را منظر وجدان نگاه کنیم!

15 people like this

آدم با دیدن این رفتارها و طرزفکرها از انسان بودن خودش شرمنده می شه!

12 people like this

یکی از اقوام سفری به بلاد ترکیه داشست و سفرنامه خود را برای من تعریف میکرد و بعد از هر تعریفی آهی میکشید و افسوسی میخورد برای مملکت ما و مردم ما و اخلاق ما . به به و چهچهش از فرهنگ ترک ها بالا بود و اه اهش از مردم خودمون . میگفت گربه ها و سگ ها اینقدر ارامش و آسایش داشتند که فکر می کردم اینها هم شهر وند هستند . یه گربه اومد تو مغازه یکی و صاحب مغازه با نرمی تمام و مهربانی وافر دستش را گذاشت پشت گربه و چند بار آروم اون رو فرستاد بیرون مغازه . و تو مملکت ما اگر گریه ای بیاد تو دکان یکی با چنان اردنگی به خارج از مغازه پرت خواهد شد که بدبخت گیج و منگ فقط به اینطرف و اونطرف خواهد رفت که گاها از گیجی میره زیر یه ماشین . کمتر گربه ای میبینی که نلنگه . سگ بدبخت که دیگه هیچی . این حیوان انسان مورد غضب خرافات قرار گرفته و بنده خدا نجس اندر نجسه و هر چی مهربانی میکنه و دم تکون میده و از خودش شعور در میکنه باز هم به کشتن آنها فرمان می دهند . این تفنگ بادیهای پنج و نیم هم که افتاده دشتش بچه زنگی های مست و بیشعور که دیگه هیچی نه کلاغی در امانه و نه گنجشکی . دوستی تعریف میکرد که شهردار یکی از شهرهای آلمان  متوجه شده بود که مرغابیهای یه آبگیر کم کم دارن کم میشن . مامور گذاشته بود برای تحقیق که متوجه میشن یه اقایی به سبک مردم فهیم و حیوان دوست آلمان که دونه میگیرن تو دستشون و مرغابیها بدون ترس و از روی عادت میان و دونه ها رو برمیدارن دونه میگیره جلو اونها و تا نزدیک میشن گردن اونها رو میگیره و میندازه تو گونی و میبره و نوش جان میکنه . این آقاهه ایرانی بوده که دستگیر میشه البته تو خونش در حال خوردن چلو مرغابی . ما مردم فهیم ایران علاوه بر حیوان آزاری طبیعت ازاری هم داریم . وقتی به مناسبتی نذری میدن میلیون ها لیوان یکبار مصرف تو خیابونها انداخته میشه که برای برداشتن هر کدومشون کمر یه کارگر شهرداری باید خم بشه و تازه اینها نذری خور ها هستند که برای صوابش نذری میخورن . در ته مانده عمر بنده که هیچی و عمر شما جوونها هم که هیچی فکر نمیکنم با این روند فرهنگ اروپایی و غربی به نوه نتیجه شما هم برسه پس بیخیال همینجوری دور هم خوشیم و خوش میگذره . بالاخره شلختگی عمومی هم خودش عالمی داره نه . چه حالی میده از پنجره ماشین زباله پرت کنیم بیرون . چه حالی میده تو اتوبان قیقاجی بریم . چه حالی میده میخوریم به گاردهای وسط اتوبان و خودمون و چند نفر دیگه رو میفرستیم دیار باقی و یا داغون به بیمارستان . چه حالی میده 22 هزار کشته و هفتصد هزار زخمی در سال تو جاده هخا . چه حالی میده شنیدن نعره دلخراش ببر و پلنگ زخمی و خلاصه چه حالی میده بی نظمی . پس بزن بریم دور هم خوشیم و بقول مهران مدیری باز هم نوروز اومد بیائید با هم بریم سفر و کنار هم بمیریم . چه حالی میده دستجمعی مردن .  

16 people like this

جناب سرهنگ کاملا درست میفرمایید. در شهر دراندشت استانبول یا آنکارا ترکیه محاله قدمی بردارید و سگ و گربه نبینید. اولین بار که من این صحنه ها را میدیدم کلی برام جای تعجب بود و ناراحت میشدم از اینکه شاید این حیوانات بیزبان گرسنه باشند یا.... بعد دوست من برایم توضیح داد که دین اسلام واجب میداند که مردم مسلمان ترکیه از این بیزبانها نگهداری کنند چون خدا به کسانی که از حیوانات نگهداری کنند وعده بهشت داده.

دیروز در پایتخت کشور کانادا یک روباه روی صندلی اتوبوس شرکت واحد شهر به خواب عمیقی فرورفته بود و راننده اتوبوس این عکس را به رسانه ها داده و خود آقای روباه بعد از چرت مبارکشان راهش را کشیده رفته. حالا اگر جای دیگر بود خوابش را زهرش میکردند.

image_d3c7a.jpg

17 people like this

تو کوچمون سگ لنگی بود

که چشماش همرنگ آسمون بود

ما با دست پر از سنگ و چوب

اونو از کوچمون میروندیم

تا آن سگ مهربون

یه روز از کوچه ی ما غمگین رفت

جای پای لنگ اون

توی کوچه ی ما بسته نقش

اون رفت و بچگی های ما

به دنبالش از اون کوچه پر زد

خورشید آرزوهای ما

از آسمون سینه سر زد

16 people like this

ما ید طولانی تو حیوان ستیزی داریم . مثلا یکی از فحش های بدمون پدر سگه . یه تابلو تو اصفهان تو یه پارک دیدم روش نوشته شده بود ورود بد حجاب و سگ ممنوع . من به دوستان توصیه میکنم کتاب دوست عزیزم مرتضی سلطانی بنام انسان . حیوان جنگ رو بگیرند و بخونند جالبه . جلد سومش هم چاپ شد . این کتاب در مورد نقش حیوانات در جنگ ایران و عراقه . همش خاطرات بچه های هوانیروز در مورد حیواناته . تا حلا تو دنیا یک چنین کتابی چاپ نشده . من چندین خاطره در کتاب مورد نظر دارم که یکیش رو براتون میگم. یه لاک پشت در اثر خمپاره ترکش خورد . با بچه ها یه تخت خواب براش درست کردیم و ایشون رو به پشت خوابوندیم و ترکش رو در آوردیم و محل زخم رو بخیه کردیم و غذا دهنش گذاشتیم تا بهبود پیدا کرد و راه افتاد ولی متاسفانه شنیدم دو ماه بعد دوباره ترکش خورده و رفته برحمت خدا . حتما کتاب رو بخرید و بخونید

15 people like this

image_d3c7a.jpg

توکاناداهم رودرودیواراتوبوس یادگاری مینویسن. :green-beret-smile:

12 people like this

توکاناداهم رودرودیواراتوبوس یادگاری مینویسن. :green-beret-smile:

انسان نادون و بی کلاس کانادا فرانسه و ایران یا ژاپن نداره. همه جا هست منتها درصد مردم هر کشور که اینگونه هستند متفاوته.

مهم قانون پذیری و وجدان اخلاقی هست وگرنه که همه ما انسان هستیم و فرقی نداریم.

12 people like this

اگر میخواهید ملتی را بشناسید به طرز رفتار آنها به حیوانات نگاه کنید. ملتی که میراثدار طبیعتی که خداوند آفریده نیستند و بطور خودخواهانه و وحشیانه آزادی دیگر موجودات ضعیف تر را سلب مینمایند شایسته آزادی نیستند. قصد توهین به هیچ یک از هموطنان و دوستان را ندارم اما این ملت تا وقتی که این رذایل اخلاقی و سایر خصوصیتهای سخیفانه شخصیتی چون ریاکاری ، دروغگویی، زورگویی، پایمال کردن حقوق دیگران برای رسیدن به منافع شخصی ، خودخواهی و سود جویی را دارند پیشرفت نمیکنند. بسیاری از جامعه شناسان ایرانی و خارجی سقوط فرهنگی ملت ایران را در طی سالهای گذشته در قالب مطالبشان منتشر کرده اند، مثلا کتاب "چرا عقب مانده ایم" جناب آقای نراقی، اما این ملت خود را اصلاح نمیکنند و تقصیر را هم به گردن حکومت می اندازند که بله نظام آموزشی مملکت ضعیف است. اما خداوند به هر یک از آنها شعور و عقل داده است و قدرت انتخاب، آن نکات مثبت اخلاقی که یک حکومت بخواهد به آنها بیاموزد آن هم به زور قانون برای آنها فرهنگ نمیشود. اینجانب به شخصه در بسیاری از کشورهای جهان سوم که شاید آنها را وحشی و بی فرهنگ بنامیم این تجاوز به حریم محیط زیست که در ایران وجود دارد را مشاهده نمیکنم.

اینجانب شخصا از دوران کودکی بخصوص در طول دو سالی که در خطه سر سبز مازندران زندگی کردم صحنه های خشونت مردم این خطه نسبت به حیوانات هرگز نمیتوانم از ذهنم خارج کنم. به عنوان مثال به خاطر دارم که چگونه و با شقاوت تمام اقدام به کشتار دسته جمعی پرندگان در طالابهای شمال کشور مینمودند، با چشم خود شکنجه حیوانات زخمی و شکار شده را در بازارهای روز میدیدم، ناله هایشان را میشنیدم و از سویی دیگر لذت مردم و تماشاچیان. میدیدم که چگونه کودکانشان با بی رحمی تمام و با تشویق والدنیشان اقدام به شکنجه توله سگ ها و زنده زنده سوزادن حیوانات مینمودند. میدیدم که اهالی یک محل از شهرداری درخواست میکردند تا اقدام به کشتار روباه ها و راکون های منطقه نماید.

این ملت در طول سالهای گذشته به حدی به انحتاط فرهنگی رسیده اند، که امروز رتبه ما در رنکینگ جهانی سایت معتبری چون goodcountry در بین 125 کشور جهان به 119 رسیده و امروز باید خودشحال باشیم که فرهنگ مردم ایران تنها از کشورهای سودان، کنگو، یمن، رواندا و لیبی بالاتر است. اما ادعای فرهنگ 2500 ساله شان گوش فلک را کر کرده. http://www.goodcountry.org/category/culture در اینجا میتوانید جزییات را مشاهده نمایید.

متاسفم که اینقدر تند رفتم، اما این دردی است که سالهای سال در سینه دارم و هرگز نمیتوانم فراموش کنم.

حیف خاک پاک ایران که با قدم های نجس چنین انسان های ظالمی آلوده میشود. به امید آن روزی که بشر بیاموزد به طبیعت احترام بگذارد و حقوق همه موجودات زنده پایمال ننماید.

16 people like this

با سلام

من حالم از اين افرادي كه حيوانات رو ازار ميدن بهم ميخوره آدم بايد در وجودش يكم وجدان داشته باشه ..... :1 (16):

15 people like this

خیلی از این رفتارها با حیوانات وحشی از روی ناچاری می باشد ! مثلا یک چوپان یا کشاورز برای حفظ زندگی و دارایی خودش یعنی حیوانات اهلی و محصول کشاورزی مجبوره حیواناتی نظیر گرگ و پلنگ و روباه و گراز و ... رو بکشه ! در کشورهای پیشرفته در ازای نابودی دام و محصولات مردم توسط حیوانات وحشی و محافظت شده توسط نهادهای حامی محیط زیست خسارت به افراد پرداخت میشود تا جلوی کشتار حیوانات گرفته شود ! حیات وحش در کل دنیا در خطر نابودی قرار دارد و در کشورهایی مثل ایران این روند بسیار سریع تر می باشد !

14 people like this

فکر کنم بیشتر مسئله در مورد شکنجه، آزار و اذیت حیوانات باشد تا کشتن آنها از روی ناچاری.

15 people like this