Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

موضوعات شرم آور

82 posts in this topic

فکر کنم بیشتر مسئله در مورد شکنجه، آزار و اذیت حیوانات باشد تا کشتن آنها از روی ناچاری.

بله متوجه هستم !

نظرم رو در مورد روند نابودی حیات وحش در ایران گفتم 

12 people like this

حالم رو بدجوری گرفت

یاد یک پلنگی افتادم که توی روستا دیده شده بود و یکی اون رو از روستا فرار داد اما دست بردار پلنگ نبود و اونقدر دنبالش کرد _ با موتور بود فکر کنم _ که پلنگ از ترس و استیصالش به دکل برق فشار قوی پناه برد ولی خوش شانس بود که برق نگرفتش اما این مردک نفهم بازم ول کن نبود و به کمک یکی دو نفر رفت و چراغ قوه اوردن و با تفنگ توی اون تاریکی شب روی دل کرق کشتنش و به خیای خودش جسدش رو اون بالا گذاشت تا عبرت بقیه باشه 

آخه عبرت کی و چی خدا میدونه

جنازه اون پلنگ اینقدر اون بالا بود تا محیط بانا اومدو بردنش

14 people like this

اگر میخواهید ملتی را بشناسید به طرز رفتار آنها به حیوانات نگاه کنید.

فکر می کنم این جمله از مهاتما گاندی است. با جناب سرهنگ و بابک خان کاملن موافقم. من هم در استانبول شاهد رفتار بسیار محترمانه و انسانی مردم با سگها و گربه ها بودم و خیلی لذت بردم و از وضع خودمان تاسف خوردم. البته موضوع بدرفتاری با حیوانات منحصر به ایرانی نیست و همه جای دنیا متاسفانه به شیوه ای وجود دارد (مانند کشتار سالانه دلفین ها در ژاپن و نروژ و بچه سیل ها در کانادا، دامداری کارخانه ای (صنعتی) در ایالات متحده، شکار فیلها و کرگدن ها در آفریقا برای شاخ آنها، تجارت پوست سگ و گربه در چین، خوردن گوشت سگ و گربه در کره و تایلند و ... - در کره معتقدند سگ موقع کشته شدن و/یا پوست کندن هر چه بیشتر زجر بکشد گوشت آن خوشمزه تر می شود!). خلاصه این "انسانها" دارند حسابی از خجالت کره زمین و طبیعت و دیگر گونه های جانوری آن در می آیند. اما داستان این هموطنان به واقع که داستان دیگریست و ما مثل دیگر زمینه ها در آن رکورد زدیم!! به ویژه آنکه بر خلاف بسیاری کشورها هیچ مرجعی نیست که به وضع حیوانات رسیدگی کند و هیچ قانونی هم برای حفاظت از آنها وجود ندارد. ما به چنان مردمان پلیدی تبدیل شده ایم که هیچ موجود زنده ای از دست ما آسایش ندارد. واقعن که لیاقت این خاک خیلی بیشتر از اینهاست.    

17 people like this

این پناهگاه حیوانات 'وفا' در ایران به حیوانات زبان بسته کمک میکند. نگاهی به ان بیاندازید و اگر دوست دارید به هر نحوی صلاح میدانید کمک کنید یا اطلاع رسانی کنید.

http://www.vafashelter.com/main/?lang=fa

http://www.vafashelter.com/main/fa/helping-us

http://www.mehrnews.com/detail/News/1666167

دالایی لاما میفرماید: بزرگترین هدف ما انسان ها از زندگی بر روی این کره خاکی کمک به همنوع و همه مخلوقات دنیوی هست. حالا اگر کمکی نمیتوانیم بکنیم لااقل آزار و صدمه نرسانیم.

11 people like this

جناب فرزين عزيز كشورهاي مثل نروز وكاندا انقدر كه حيوان دوست دارد حيوان ازار ندارد ولي ما برعكسيم .متاسفانه خانواده مادري من رسمي دارند كه جي بكم نكم بهتر اكر مي خواهي مرد بشي بايد بري شكار فكر كنم نزاد ما سرخوبست بودن ههههه حالا جه حيواني فرق نمي كنه از الاغ كرفته تا لاك بشت وووووو حالا مي رين كراز مي زنند بعد ولش مي كنن وسط كوه مي اين بيشتر موقع داخل اب رودخانه كه مردم از ان مي نوشند حالا بيا به اينها بكو اخه جرا زدي وجرا نخوردي وجرا كذاشتي وسط اب تا مي كويد مريضي مي اره مي كن اب رونده اس شما شهريها سوسول وووووووبيا اين فرهنك ماهاست احترام مي كذاريم بهشون ومن همينطور ولي نه براي شكار از طرف خودم براي كرفت عكس يا فيلمشان وحالا در مورد ان كشورها كاندا دومين كشور بزرك جهانه با ٣٤ ميليون نفر تقريبي اينجا اكر عين اين ٣٤ ميليون اسلحه دستشلن باشه نفري جهارتا حيوان بزنند تمامي نداره نه بكويم بزنند فقط مثال زدم و ان قسمت هم كه فوك مي كشند شمالي ارين قسمت كانادا يعني قسمت قطب شمال انه كه انهم بعلت سياستهاي كشوري كاندا وتنبلي مردمان انجاست كه حاضرند شكار فوك كنند ولي كار نكند كه مايع در بيارن من وامثال منهم بايستي ماليت بدهيم تا انها راحت زندكي كنند واعتراضي هم نداريم ولي شكار در انجا يعني غذا ايا ايران هم همين معني را مي دهد

14 people like this

از قدیم تا حالا به این حیوونا گفتیم زبون بسته(یعنی گناه دارن اذیتشون نکنیم و )ولی ماشالا خودمون هیچوقت عمل نکریم...یارو اومده یه توله خرسو بچه هاشو سلاخی کرده عین آب خوردن...واقعا نمیدونه آدم به بعضیا چی بگه...

13 people like this

با اجازه جناب آقای سعدی

بنی آدم اعداء یکدیگرند   -------------------------          که در آفرینش از سبع بدترند 

چو عضوی بدرد آورد روزگار   --------------------------  جهنم دگر عضوها را چکار

زپا افکند هر که را روزگار  ---------------------------      برآرند از روزگارش دمار

چو عاجز کشی خوی این ملت است ----------------------   چه سان مار قتالشان فطرت است

از این جنس مار دو پا کن حذر-----------------------        نبینی ز نوع بشر غیر شر

تنی گر کشد می شود سیر شیر-------------------------     ز کشتن نگردد بشر لیک سیر

جز این جنس بی شاخ و چنگال و نیش --------------------   ندریده درنده ای نوع خویش

پلنگان به کوه و نهنگان به نیل -------------------------     نباشند مانند انسان محیل

سبع تر نیابی ز جنس دو پا  ------------------------------  سبع بر بشر میکند اقتدا

سبع گرچه خونخوار و آدم در است ---------------------------   ز نوع بشر شر او کمتر است

14 people like this

جناب فرزين عزيز كشورهاي مثل نروز وكاندا انقدر كه حيوان دوست دارد حيوان ازار ندارد ولي ما برعكسيم .متاسفانه خانواده مادري من رسمي دارند كه جي بكم نكم بهتر اكر مي خواهي مرد بشي بايد بري شكار فكر كنم نزاد ما سرخوبست بودن ههههه حالا جه حيواني فرق نمي كنه از الاغ كرفته تا لاك بشت وووووو حالا مي رين كراز مي زنند بعد ولش مي كنن وسط كوه مي اين بيشتر موقع داخل اب رودخانه كه مردم از ان مي نوشند حالا بيا به اينها بكو اخه جرا زدي وجرا نخوردي وجرا كذاشتي وسط اب تا مي كويد مريضي مي اره مي كن اب رونده اس شما شهريها سوسول وووووووبيا اين فرهنك ماهاست احترام مي كذاريم بهشون ومن همينطور ولي نه براي شكار از طرف خودم براي كرفت عكس يا فيلمشان وحالا در مورد ان كشورها كاندا دومين كشور بزرك جهانه با ٣٤ ميليون نفر تقريبي اينجا اكر عين اين ٣٤ ميليون اسلحه دستشلن باشه نفري جهارتا حيوان بزنند تمامي نداره نه بكويم بزنند فقط مثال زدم و ان قسمت هم كه فوك مي كشند شمالي ارين قسمت كانادا يعني قسمت قطب شمال انه كه انهم بعلت سياستهاي كشوري كاندا وتنبلي مردمان انجاست كه حاضرند شكار فوك كنند ولي كار نكند كه مايع در بيارن من وامثال منهم بايستي ماليت بدهيم تا انها راحت زندكي كنند واعتراضي هم نداريم ولي شكار در انجا يعني غذا ايا ايران هم همين معني را مي دهد

آقا رضا خان رسکیو پیداست دیشب شیفت بودی ها!!!

بابا یکی بالا را ترجمه کنه منم بفهمم چی میگه!!!! :1 (1):

ولی جدای از شوخی رضا جان، سرخپوست ها (اگر منظورت سرخپوست بوده!! :1 (2): ) یک رسم جالبی دارند که پس از شکار حیوان از او عذرخواهی می کردند و می گفتند برای سیر کردن اعضاء قبیله و خانوادۀ خود او را کشتند.  شاید کمی مسخره بنظر برسد ولی اگر کمی عمیق تر فکر کنیم، احترامی را که آنها برای طبیعت داشتند را نشان میدهد.

9 people like this

آقا رضا خان رسکیو پیداست دیشب شیفت بودی ها!!!

بابا یکی بالا را ترجمه کنه منم بفهمم چی میگه!!!! :1 (1):

ولی جدای از شوخی رضا جان، سرخپوست ها (اگر منظورت سرخپوست بوده!! :1 (2): ) یک رسم جالبی دارند که پس از شکار حیوان از او عذرخواهی می کردند و می گفتند برای سیر کردن اعضاء قبیله و خانوادۀ خود او را کشتند. شاید کمی مسخره بنظر برسد ولی اگر کمی عمیق تر فکر کنیم، احترامی را که آنها برای طبیعت داشتند را نشان میدهد.

Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened.

Anatole France

تا زمانی که شخصی به حیوانی محبت نکند بخشی از روح و وجدان وی در خواب و غفلت بسر میبرد.

==============

ارک-انجل جان

در کانادا و امریکا اتفاقا قبایل امروزی بومی یا همان سرخپوست ها (که دیگر کسی در اینجا این کلمه را بجهت نژاد پرستانه بودن ان بکار نمیبره) جزو افرادی هستن که متاسفانه به بدرفتاری با حیوانات چه اهلی چه وحشی مشهورند.

10 people like this

Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened.

Anatole France

تا زمانی که شخصی به حیوانی محبت نکند بخشی از روح و وجدان وی در خواب و غفلت بسر میبرد.

==============

ارک-انجل جان

در کانادا و امریکا اتفاقا قبایل امروزی بومی یا همان سرخپوست ها (که دیگر کسی در اینجا این کلمه را بجهت نژاد پرستانه بودن ان بکار نمیبره) جزو افرادی هستن که متاسفانه به بدرفتاری با حیوانات چه اهلی چه وحشی مشهورند.

برای همین هم احتیاط کردم و گفتم احترام را داشتند! :1 (13):   البته همه قبیله ها هم این رسم را در گذشته نداشتند.  در هر صورت بقول فیلم ماتریکس، انسانها مثل یک ویروس زندگی می کنند! (مخلصیم جناب فرزین)

13 people like this

جناب reza21 درست می فرمایند که بعضی جنبه های حیوان آزاری فرهنگ غنی ما متاسفانه منحصربفرد است، که شاید تا حدی به دلیل کامپلکس های متعدد روحی روانی ما باشد! اما نباید همانطور که فینیکس خان یادآوری کردند منکر تلاشهای حیواندوستانه هموطنان خوبی همچون پناهگاه وفا یا انجمن حمایت از حیوانات نیز بود که با وجود تمام مشکلات و سدهای قانونی و فرهنگی و اجتماعی به تلاش خود برای کاهش آلام حیوانات بخت برگشته کشور ما ادامه می دهند. برای نمونه، پناهگاه وفا تاکنون تعداد قابل توجهی از سگهای نجات یافته از شکنجه و مرگ را به آمریکا و کانادا منتقل کرده است.    

18 people like this

جناب فرزين عزيز من منكر اينكار نيستم با اجازه شما وتمامي دوستان خودم از ان افرادي هستم كه به اين انجمن كمك مي كنم وتا بىه حال كلي حيوان را هم از اب يخ زده كرفته تا محبوس شده نجات دادم يبار هم با اجازه عوض تشكر يك الكد مشتي از نوع دراوزه غاري نسار شكم مبارك شد كه هنوز كه هنوز دوستان وياران جهت خنده انرا بيان مي كنند كه اكر در ايران بود فكر كنم كه درجا حيوان زبان بسته را كشته بودند ولي خوب جه كني تفاوتهايى فرهنكي وقانوني زيادي است وفقط اميدورام كه خداوند همكي ما را به راه راست هدايت نمايد

15 people like this

بنظر من جامعه ما رو به انحطاط اخلاقیه که حیوان آزاری یکی از این سقوط اخلاقیات است . بدون شک از خانواده شروع میشه و چون اجتماع از سلول های خانواده تشکیل شده کل اجتماع از نظر اخلاقی اورزانسی شده است . اکثر والدین فقط بدنبال درآمد و مال اندوزی هستند از هر راهی و با هر دوز و کلکی که خود الگویی هستند برای بد آموزی فرزندان خود و در این گیر و دار بطور کلی تربیت فراموش شده است . فقط القا میکنند که باید دکتر و مهندس شوی و روی اخلاقیات کار نمی شود . برای مثال اکثر بچه ها چه دختر و چه پسر جلو پدر و مادر خود سیگار نمی شکند اما قلیان می کشند که خطرناک تر است و والدین هم چشم پوشی می کنند و کم کم قلیان جزء لا ینفک اسباب و اثاثیه رفتن به پارک شده است . این مسئله یکی از پیامدهای شوم فرزند سالاری است . بچه ها به حال خود رها شده اند و قوانینی هم برای کنترل بزرگترها نیست و راههای فرار از قوانین فراوان است . تعهد اجتماعی و وجدان فردی دو عامل مهم و اساسی رسیدن یک اجتماع به مدنیت است که در مملکت ما وجود ندارد و هر اجتماعی که فاقد این دو عامل باشد بتدریج رو به انحطاط می رود که حیوان آزاری و نابود نمودن محیط زیست دو نمونه بارز این انحطاط است و متاسفانه خرافات هم مزید بر علت شده است 

20 people like this

ما در احترام گذاشتن به تن و بدن خودمون مشکل داریم چه برسه به رعایت حقوق حیوانات.نمونه اش همین جوانانی که با وسایل برنده در خلوت خودشون روی دست و بدنشون خراش هایی ایجاد می کنند تا از این طریق به زعم خودشان تائید اجتماعی دیگران را کسب کنند.کودک آزاری نمونه دیگرش است چندی پیش در یکی از همین جراید خودمون تصویر کودکی معصوم رو دیدم که جای جای بدنش رو با سیگار و سیخ داغ سوزانده بودند و چنان سرش بچه رو محکم به دیوار کوبیده بودند که دچار خونریزی مغزی شده بود.هر وقت تصاویر کودکانی این چنین را می بینم با ور بفرمایید تا مدتها با مبحث انسانیت و ... بطور ذهنی درگیر می شوم و دیگر کلا از حیوانات فراموش می کنم.

من که از پژمردن یک شاخه گل

از فغان یک قناری در قفس

از نگاه ساکت یک کودک بیمار

از غم یک مرد در زنجیر

اشک در چشمان و بغضم در گلوست

و اندرین ایام زهرم در پیاله زهر مارم در سبوست

مرگ او را (انسانیت) از کجا باور کنم!

14 people like this

وضعیت نامناسب (رقت بار) نگهداری حیوانات در باغ وحش بابلسر

13930511125838538_PhotoL.jpg

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13930515001061

من نمی دونم اون سگ بیچاره دیگه در "باغ وحش" چیکار می کنه!

و اینهم حمل حیوانات در جاده هراز (خدا نکنه زامیاد چپ کنه) :

13930511125902966_PhotoL.jpg

16 people like this