Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

لطایف ( جوک )

427 posts in this topic

این مطلب جوک نیست ولی وقتی خوب فکر میکنم می بینم بی شباهت به جوک هم نمی تونه باشد . مقایسۀ دو دورۀ معاصر است .

شیرازی های محترم صحت و سقم این مطلب را اعلام کنند .

در سال ۱۳۳۱ شمسی هواپیمایی در مسیر تهران به مقصد شیراز، دچار نقص‌فنی میشود و نزدیک شیراز در بین چند روستا و چادر مردم ترک قشقائی سقوط میکند . به جز دو تن از مسافران متاسفانه همه کشته می‌شوند . اما موضوع این گفتار بار هواپیما است . چند چمدان پر از اسکناس و سکه طلا ، متعلق به آقای عدل ، سرمایه‌دار شیرازی که داشته سرمایه‌اش را به شیراز منتقل میکرده . مردم از روستاها و چادرهای عشایری قشقائی به صحنه می‌آیند . آتش را خاموش می‌کنند دو نفر زنده را سر و سامان میدهند . مردم روستایی و عشایرقشقائی تا جریان چمدانها را از عدل می‌شنوند شروع به گشتن میکنند . 

نقطه برخورد شیبدار بوده و هواپیما بعد از اولین برخورد هم دو تکه شده و قسمت بار خودش هم تکه شده و اسباب و اثاثیه به هر نقطه‌ای افتاده است . بعد از ساعتها تلاش مردم هرچه پیدا کرده بودند را آوردن و یکجا جمع کردند . چند روز بعد پلیس تمام پولها و طلاهای موجود را به دفتر عدل می‌آورند . این کار بزرگ روستاییان و عشایرکه آن همه طلا و پول را جمع کرده و تحویل داده بودند چنان تعجب‌آمیز بود که تمام خبرنگاران ، حتی نمایندگان روزنامه‌های خارجی در ایران را هم به دفتر عدل کشانده بود . جناب عدل که اشتیاق روزنامه‌نگاران برای سفر به منطقه را می‌بیند و خودش هم میخواهد برای تشکر به آنجا برود، ترتیب سفر همه را فراهم میکند .

مقدار زیادی طلا برای دختران و زنان ، پول برای مردان و اسباب‌بازی و عروسک هم برای بچه‌هایشان می‌برد . خبرنگاری نوشته که عدل داشت هدایا را توزیع میکرد و ما هم با مردم صحبت می‌کردیم و آنها از حرام و حلال می‌گفتند و اینکه مال مردم را نباید خورد چه شخصی باشد چه دولتی . همهمه‌ای از طرف دیگر روستا بلند شد .چوپانی چند بسته اسکناسهای درشت در دست به سمت ما می‌آمد و خدا را شکر می‌کرد که صاحب مال اینجاست تا پولش را پس بدهد .

چوپان میگفت دیروز یکی از بزغاله‌هام از سر بازیگوشی در تنگه‌ای گیر کرده بود . رفتم بیرونش بیارم که یه بسته پول دیدم ،  خوب گشتم چندتای دیگه هم پیدا کردم . منتهی شب باید می‌موندم ، صبح که شد گفتم گله را نزدیک ده میبرم و پولها را به کسی میدهم تا یه جوری به صاحبش برگرداند . خبرنگار میگوید : همه ما چه خارجی و داخلی به سر و وضع چوپان و بسته‌های اسکناس نگاه می‌کردیم و اشک می‌ریختیم .یه آمریکایی حاضر در صحنه میگفت : همه اون ثروتی که تو شیراز دیدیم هیچ ، همین چند بسته اسکناس میتواند همه این مردم رو ثروتمند کُند . آخه چرا ؟ چی باعث میشه به این راحتی همه آن ثروت بدون ذره‌ای خدشه ، به صاحبش برگردد ؟ همه دنیا راگشتم ، محاله جای دیگری به جز ایران چنین چیزی را دید .

3

هییییییییییییییییییییییییییی

یک زمانی واقعیت داشت اما الان چی 

1

چرا منفی بافی میکنی

همین چند وقت پیش توی همین گرانی ها و آشفته بازار مملکت یک رفتگر کلی پول و چک رو آورد تحویل داد 

یه عده فرصت براشون پیش میاد اما خدا رو فراموش نمیکنن

یه عده هم جوری به دنیا چنگ زدن که انگار سینه مادرشون هست 

نه بهتر بگم اینا سینه مادرشون رو هم گاز میگیرن تا بعد خودشون چیزی باقی نمونه

همه رو یک‌جور نبین کاکو

1

شما شاید دقیقا متوجۀ ماجرا نشدید . در میان اهالی یک روستا حتی یک نفر هم نبود که یک بسته اسکناس و یا یک سکۀ طلا را برای خود بردارد . فقدان یک انسان ناسالم و خطاکار در میان یک جمع سالم بسیار مهم است . اما وجود یک انسان سالم در جمعی که هنوز بسیاری از افراد با توجه به افکارشان خود را از ناپاکی ها محفوظ نگه داشته اند چندان دور از انتظار نیست . 

مهم این است که تعدادی روستایی که از کمترین امکانات بهره مند بوده اند با آن پول و سکه ها می توانستند خود و چندین نسل بعدشان را بیمه کنند و نکردند . این را قبول دارم که وقتی اکثر مسئولین و مدیران فاسد و خطاکار هستند برگرداندن کلی پول و چک به صاحبش آنهم توسط یک هموطن نازنین رفتگر در این دوره باورش سخت است . اما مقایسۀ عملکرد دو حکومت با دو ایدئولوژی هم کار آسانی نیست .

اینکه در حکومت پهلوی که نه خدار را می شناختند ، نه نماز میخواندند ، نه نماز جمعه داشتند، مشروب میخوردند ، قمار میکردند و . . . تربیت یافتن چنان مردم با شرفی کار هنرمندانه ای بوده است . همچنین در جمهوری اسلامی که همۀ مسئولین نماز شب آنها ترک نمیشود ، پیشانی آنها مثل زانوی شتر پینه بسته ، با وجود کرونا مردم را تشویق به عزاداری تاسوعا و عاشورا میکنند و خودشان هم به تنهایی به دور از ریا عزاداری میکنند و . . . . عجیب است که طوری تربیت شده ایم که به بار پرتقال نیسان واژگون شده هم رحم نمیکنیم . از چند کیلو پرتقال نمیگذریم . یک بسته اسکناس 10 تومانی یعنی هزار تومان پول در شصت سال قبل میدانی یعنی چقدر ؟ از بزرگان فامیل قیمت یک قواره زمین مرغوب در شصت سال قبل را در همان گرگان خوش آب و هوا را بپرس .

مقایسۀ یک بسته اسکناس در شصت سال قبل و چند کیلو پرتقال در امروز . مردم شصت سال قبل با مردم امروزی . عقل من که به این بحث قد نمیده . اما یک نکته را نباید نادیده بگیریم . فرضیۀ شیرین دشمن و استکبار جهانی . مهم این است .  

1

امروز یک کلیپ دیدم کلی تأسف خوردم . کلی ناراحت شدم و در آخر هم کلی خندیدم . یک نفر در پوشش خبرنگار رفته بین مردم و به مردم میگه : خبر دیروز را شنیدید ؟ به دلیل شیوع کرونا قرار شد انتخابات 1400 دو سال به تعویق بیفته . جواب مردم و نشان دادن ارادت شان به روحانی خیلی جالبه . بدون هراس و ترس هر چی دلشان خواسته جلوی دوربین گفتند و برای رئیس جمهور ریش قشنگ پیام دادند . عجیب این که پُست و مقام ، شهرت ، چپاول و فساد به چه قیمت ؟ اینکه در کشوری با هشتاد و اندی میلیون جمعیت همه فحش و ناسزا نثارت کنند نشان از چی داره .

روحانی اسمش رو مثل بقیه مسئولان در تاریخ ایران ثبت کرد . ثبتی که تا ابد لعن ایرانیان بدرقۀ این رئیس جمهور حرّاف ، چرندگو ، جوگیر ، بیسواد ، تهی مغز ، دروغگو و . . . .  توصیه میکنم کلیپ رو پیدا کنید و حتما ببینید . درس های زیادی میتونیم از این فیلم بگیریم . به امید فرداهایی بدون روحانی و مسئولین فاسد برای ایران

2

واقعا در حیرتم دانش آموزان امروزی عجب مغز و توانی دارند . من اگر اینجوری درس میخواندم الان اگر انشتین نبودم لااقل در حد ارسطو یا یکی از فلاسفه و دانشمندان نامدار بودم . سیستم آموزشی که کارش حیرت آور است . کنار آمدن با چنین سیستمی بدون شرکت در هر آزمون خود بخود برابر با مدرک دکتری حسنک است .

نزدیک یک هفته از بازگشایی مقتدرانۀ مدارس میگذرد و هنوز نه معلم نه دانش آموز نه خانوادۀ دانش آموز نه زن و بچۀ معلمان ، نه بقال سرکوچه ، نه رئیس پلیس ، نه وزیر آموزش و پرورش و نه حتی جناب حسنک هم نمیدانند آیا دانش آموزان به مدرسه بروند ؟ نروند ؟ تا جلوی در مدرسه بروند ؟ از پنجرۀ منزل نیم نگاهی به مدرسه بیندازد ؟

یکی از تاکتیک های جنگی گیج کردن است . شخصا باور کردم که حسنک نه تنها استاد گیج کردن است که سر خودش هم از تصمیمات عجولانه و مضحکی که اعتبار چند ساعته و نهایتا یکی دو روزه دارد گیج و منگ است . قدر حسنک را بدانید که با رفتنش شاید بساط جوک و خنده برای مدتی برچیده شود . ما هم که طاقت یک دقیقه غصه و ماتم را نداریم .  

2

یه چیز جالب بگم

توی نرم افزار شاد که برای دور کاری مدارس تهیه شده، جای شماره تلفن یک گزینه داره که کد کشور رو باید وارد کرد

به نظرتون چند کشور دیگه خواهان بهرمندی از امکانات این نرم افزار قدرتمند برای سیستم آموزشی کشورشون دارن

1

در 7 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

به نظرتون چند کشور دیگه خواهان بهرمندی از امکانات این نرم افزار قدرتمند برای سیستم آموزشی کشورشون دارن

بر اساس گفتۀ مسئولین جوگیر شده از سیاست ها و مدیریت هایی در سطح جهانی در تمام زمینه ها مسئولین کشورهای دیگر پشت مرزهای ایران صف کشیدند برای آموزش دیدن شیوۀ مدیریت های کلان مملکت داری . ظاهرا فقط ترامپ قُدبازی در میاره و هنوز درخواست آموزش نداده . نتانیاهو که خودش رو به نزدیک ترین فاصله با مسئولین رسانده است . دعا کنیم ترامپ هم سر عقل بیاد .

2

تا چند ماه قبل خبرهای داغ را فقط صبح جمعه به حسن میدادن . الان گویا یارو را در بی خبری کامل گذاشتند تا حواسش پرت نشه و امورات ایران و زندگی مردم مختل نشه . یکی گوشی رو بده دست حسن و بگه « دلار رسید به بیست و هفت * کاری بکن زبان نفهم » لطفا دقیقا همین شعری که خودم سرودم رو بهش بگید . 

2

شاید بعضی از دوستان یادشان نباشد . روزگاری بود که مفت خوران دولت هر ماه به یک استان می رفتند . اغلب هم برای عملگی و کلنگ زدن بود . یک گَله آدم رو دنبال خودشان راه می انداختند و می رفتند یک جوی آب یا یک پیاده رویی که آسفالت شده بود را افتضاح میکردند . کلا افراد مشنگی بودند . یک نفر بود که وقتی میرفت در اجلاس سازمان ملل جفنگ بگه ، تا تخم و ترکۀ بقال سر کوچه رو هم با خودش می برد . آره شما شاید یادتان نباشد . یکبار در خصوص نشانه و علائم ظهور ولی عصر (عج) بحث میکردیم . بزرگان فامیل حرفم را قبول نمیکردند . من از خیلی سالها قبل داستان خر دجّال تو کتم نمی رفت . اتفاقا روز جمعه یا تعطیل بود که تی وی گزارشی از سفر چندتا از مردان دولت بوق را نشان داد . چندتا ماشین پشت سر هم بودند و تودۀ خلایق هم پشت سرشان دوان بودند . رو کردم به یکی از مدافعان سرسخت وجود خر دجّال و گفتم بیا خر دجّالی که از آمدنش دفاع میکنی را ببین . بگذریم . 

میخواستم بگم که مسئولین و مدیران ما هر ساعت ، دقیقه ، روز و سال با کلاس تر میشوند . همین حسن بی هنر که اوایل به دروغ میگفت کلیدساز است و با کلید شعبده بازی میکند و . . . امروزه اونقدر کلاسش بالا رفته که حتی برای افتتاح سال تحصیلی به یک مدرسه نرفت تا زنگ شروع سال را بزند . تازه دانشگاهها را هم با ویدئو کنفرانس افتتاح میکند .

خیلی دلم میسوزد . بگو چرا ؟ از یکی دو ماه دیگه اونایی که سودای رئیس جمهور شدن رو در سر دارند ایرانگردی را شروع میکنند . دارم فکر میکنم اینا چه وعده و قولی میخوان به مردم بدن ؟ هرچی گشادی بود را حسن بی هنر ایجاد کرد . حسن هیچ گشادی برای نفرات بعدی نگذاشت . من که نتوانستم حدسی بزنم . شما چطور ؟ هر کی تونست حدس بزنه بگه ما هم بدونیم . البته با استقبال پرشوری که مردم  در اسفند 98 از انتخابات بعمل آوردند گمان کنم دیگه نیاز به وعده و قول های آبکی هم نباشد . از امروز تمام نامزدانی که از درب پشتی شورای نگهبان وارد انتخابات میشوند خودشان را جانشین حسنک بدانند .

3

رفتم اداره دولتی با آقای فلانی کار داشتم، نبودش، پرسیدم کجاست؟ یکی سر صندلی نشسته بود 
گفت:عموش رحمت خدا رفته

پرسیدم  آقای بهمانی؟
گفت : داییش فوت کرده

گفتم جناب فلانی کجان؟
گفت: داداشش فوت کرده

گفتم خانم فلانی چه؟
گفت : باباش فوت کرده

گفتم استاد فلانی کو؟
گفت : دومادش فوت کرده

سرتون درد نیارم، سراغ هرکسی که گرفتم ، یکی شون فوت کرده بود !! آخرش فهمیدم همه با هم فامیلن و فقط یکی رحمت خدا رفته 

2

قابل توجه مدیر محترم :

مجلس شورا برای نمایندگانش خودرو خریده و به اقساط به نمایندگان داده است . آنهم نمایندگانی که در حوزه های انتخابی کمتر از 15 - 20 درصد رأی شهروندان را کسب کرده اند . حالا شما برای ما چیکار کرده اید ؟ لطفا کمی هم به فکر اعضا باشید . البته اعضای انجمن قول میدهند که زیاده خواه نباشند و مثل آن نمایندۀ مجلس درخواست شاسی بلند نکنند . راستی نمایندگان این دوره اگر مثل چند دوره قبل با آرای زیاد نماینده می شدند چه درخواست هایی میکردند ؟ ما رفتار نمایندگان را نخواهیم آموخت ولی شما رفتار رئیس مجلس را خوب است بیاموزید .

1

در 18 ساعت قبل، تلخک گفته است :

قابل توجه مدیر محترم :

مجلس شورا برای نمایندگانش خودرو خریده و به اقساط به نمایندگان داده است . آنهم نمایندگانی که در حوزه های انتخابی کمتر از 15 - 20 درصد رأی شهروندان را کسب کرده اند . حالا شما برای ما چیکار کرده اید ؟ لطفا کمی هم به فکر اعضا باشید . البته اعضای انجمن قول میدهند که زیاده خواه نباشند و مثل آن نمایندۀ مجلس درخواست شاسی بلند نکنند . راستی نمایندگان این دوره اگر مثل چند دوره قبل با آرای زیاد نماینده می شدند چه درخواست هایی میکردند ؟ ما رفتار نمایندگان را نخواهیم آموخت ولی شما رفتار رئیس مجلس را خوب است بیاموزید .

دونگی هاتون بیارید که موعد هاست نزدیکه 

: SHOUT :

0

در در ۱۳۹۹/۷/۳ در 2:11 PM، kalafe2006 گفته است :

دونگی هاتون بیارید که موعد هاست نزدیکه

لبیک یا مدیر

1