Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

لطایف ( جوک )

438 posts in this topic

اولین آثار و نشانه های فرمان رئیس جمهور

پیرو فرمان رئیس جمهور (سیّد و منتخب مرحومان) در راستای ریشه کن شدن فقر مطلق تا پایان سال 1400 اولین آثار اجرا شدن دستور رئیس جمهور به اطلاع عموم مردم میرسد .

رئیس جمهور و تمام مسئولان و مقامات بعد از 43 سال هنوز نفهمیده اند که برای بهبود وضعیت معیشت ایرانیان ابتدا باید مسئولین بی درایت و فاسد ریشه کن شوند سپس با روی کار آمدن افراد لایق و مردمی به سایر امور رسیدگی شود . مسئول فاسد خود مسبب تمام معضلات و مشکلات است . مسئول دلسوز و مردمی است که میتواند هر دستوری در راستای بهبود رفاه و آسایش مردم در کمترین زمان ممکن را اجرا کند . نمک گندیده چه کارآیی دارد ؟ ابتدا مسئولینی که پست و مقام را مطلق برای خود میدانند باید ریشه کن شوند .

ریشه_کن_کردن_فقر_مطلق_e

1 person likes this

امروز سالگرد شهادت زنده یاد امیر عباس هویدا بود . مردی پیپ بر لب و گل زیبا روی لباس و کت شلوار تمیز و عصا بدست . مردی که ریش نمی گذاشت ولی ریشه دار بود . نخست وزیری که دزد نبود و ریالی اختلاس نکرد . حدود سیزده سال سکان دار دولت بود ولی بعد از سالها فهمیدیم که حتی از خودش منزل هم نداشته است . نخست وزیری که لاف نمیزد و امین و مردم دوست بود . مردی که ماشینش مانند ماشین اکثر مردمش بود . هویدا هم پیکان سوار می شد . میهن پرستی که سیزده سال قیمت اجناس را ثابت و با کمترین نواسان حفظ کرد .

وقتی شنیدیم او را شهید کردند ابتدا نفهمیدیم چگونه و به چه روشی او را کشتند . ولی برای کشته شدنش شادی کردیم و احیاناً شیرینی هم توزیع کردیم . بله هویدا بزرگ مردی از تبار میرزا تقی خان امیرکبیر بود . بگذریم . اصلا به من و تو چه که هویدا کی بود و چکار کرد . آنچه مهم است اینکه فقر مطلق دارد ریشه کن میشود . باور نمی کنید ؟ سندش را میگذارم .

42-_فقر_مطلق_2kyo.jpg

حالا اگر باورمان شد درودی بفرستیم به روح بلند نخست وزیر امین و درستکار و مردم دوست و بی ادعا شادروان امیر عباس هویدا که هوای مردم و هموطنانش را داشت . از ماست که بر ماست . روحش قرین رحمت و آرامش باد .

1 person likes this

سالها قبل جوکی را شنیدم که در اوضاع اسفبار امروز ایرانمان دوباره بیاد آن جوک افتادم . ابتدا جوک را بگویم .

روزی آقایی جلوی یک تیمارستان پنچر میکند . البته چرخ ماشینش پنچر میشود نه خودش . لاستیک پنچر شده سمت خیابان قرار داشت . راننده چرخ را باز میکند و میرود تا زاپاس را از صندوق عقب بیاورد . خودرویی به سرعت از کنار ماشین پنچر شده عبور میکند و از قضا از روی پیچ های چرخ میگذرد و هر پیچی را به سویی پرتاب میکند . مرد دقایقی را به دنبال پیچ ها میگردد و عاقبت پیچی پیدا نمیکند . کنار جوی آب می نشیند و در فکر اینکه بدون پیچ چگونه چرخ را مهار کند .

صدایی از پشت نرده های تیمارستان بگوش راننده میرسد که میگوید : از هر چرخ یک پیچ باز کن وبه چرخ تعویض شده ببند . راننده به طرف صدا برمیگردد و مردی را می بیند در لباس دیوانه ها . با تعجب می پرسد تو که دیوانه نیستی و از من بیشتر عقل داری چرا تو را به تیمارستان آورده اند ؟ دیوانه میگوید : اشتباه میکنی من دیوانه هستم ولی احمق نیستم .

امروزه رجال دولتی که رئیسش خود را سید مرحومان (محرومان) معرفی و موفق شد با حداقل آرا رئیس جمهور شود چرندیاتی را به خورد مردم به ستوه آمده از گرانی میدهند که جز به جوش آوردن خون مان هیچ ثمری برایشان ندارد . بعنوان مثال آقای وزیر (بـــــوق) گفته فقط چهار قلم از اجناس ضروری مردم مشمول افزایش قیمت میشود .

سئوال من از این پخمۀ دولت این است که اگر امروز برود به رستوران و بخواهد یک چلوکباب کوفت کند آیا به قیمت چند روز قبل پول خواهد داد ؟ اگر برود دویست گرم پنیر بخرد به قیمت قبل پول میدهد ؟ آیا این وزیر بعد از چهل و سه سال هنوز نفهمیده که دولت های فاسد هیچگاه قدرتی برای کنترل بازار نداشته اند و هیچ کاسب و بازاری برای حرف و دستور دولت تره که چه عرض کنم کاه و یونجه هم خورد نمیکند؟

اینجاست که باید درود بفرستیم به روان زنده نام شادروان امیرعباس هویدا یکی از پاکترین ، سالم ترین و مردمی ترین رجال حکومتی ایران که حدود سیزده سال قیمت اجناس را با کمترین نوسان ثابت نگه داشته بود . حال اگر شما راست میگویید فقط سیزده دقیقه قیمت ها را ثابت نگه دارید .

سران ، مقامات و مسئولان بدانند که ما مردم ایران اگر پشت نرده های تیمارستان قرار داریم شاید دیوانه باشیم ولی احمق نیستیم .

1 person likes this