Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

مهارت های زندگی

35 posts in this topic

سلام خدمت دوستان 

یه سایتی هست بنام ted .com . در این سایت از ما بهترون یعنی اونور آبی ها ایده های نو و تجربیات خودشون رو راجع به همه چیز از فضا گرفته تا دریا و زندگی و کار و زناشویی و تربیت و اقتصاد و سیاست و پزشکی و خلاصه همه چیز به اشتراک میگذارند و خیلی ها استفاده می کنند و جواب سوالات خودشون رو میگیرند . گفتم یه امتحانکی بکنیم ببینیم ما هم می تونیم یک چنین مرکز اطلاع رسانی راه بیندازیم . مثلا یکی بگه چطوری تو زندگی با زنش موفق بوده و یا چطوری بر فلان بیماری خودش غلبه کرده و از این چیزها 

21

این پست زیبای جناب سرهنگ من رو یاد یک سایت انداخت که ایده های جهانی در اون مطرح میشه 

دوستان هر نوع ایده ای در هر زمینه ای داشته باشند میتوانند در این مسابقه که هر سال برگزار میشود شرکت کنند 

از نکات مثبت این سایت وجود بروشور ثبت نام به زبان شیرین فارسی است 

به کمک دوستان میتونیم ایده های همین انجمن رو هم جمعبندی کنیم و در این مسابقات شرکت کنیم 

جایزه های خوبی هم داره ........

http://olympiad.ae/%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C/

17

انگار این پست جا نیفتاد . شاید هم یه سر نخ میخواد . باز هم خدمتتون بگم که در سایت ted . com بیشتر تجربیات شخصی در مورد موفقیت های زندگی که شامل همه چیز میشه مطرح شده است . ایده هایی برای زندگی بهتر 

14

تجربه نشون داده که برای جلوگیری از آلزایمر بهتره روزی حد اقل یک جلمه یا موضوعی رو حفظ کنیم  

البته من این کار رو کردم و برای اینکه یکوقت یادم نره که چی رو حفظ کردم اون رو یادداشت میکنم . اینم بد ایده ای نیست 

15

چند روز پیش مطلب جالبی رو خوندم که قابل توجه عزیزانی است که فرزند خردسال دارند 

روانشناسان طرحی رو ابداع و آزمون کرده اند که نشان می دهد یک فرد خردسال چه دیدگاهی نسبت به رفتار خانواده با او دارند که با این روش قبل از اینکه رفتارهای ناهنجار روی بچه اثر بگذارد می توان در رفتار تجدید نظر نمود  این ازمون روی افراد زیادی انجام گردید که دیدگاه همه آنها را بنوعی  نشان می داد

به بچه خردسال خود بگوئید عکس خود و برادر و خواهر و پدر و مادرش را بصورت جمعی در یک صفحه نقاشی کند 

اگر عکس خودش را بصورت جدا از جمع نقاشی کرد دلیلش این خواهد بود که مورد کم مهری قرار دارد

اگر خودش را در داخل جمع قرار داد حاکی از این است که به خانواده وابستگی دارد

اگر عکس برادر یا خواهر خود را بد شکل کشید و یا آنها را با فاصله از جمع کشید ناشی از حسادت است 

اگر پدر و مادر را در کنار هم قرار داد نشان از این دارد که به مودت این دو با هم علاقه دارد 

اگر خودش را در بین پدر و مادر کشید نشان می دهد که هر دو را به اندازه هم دوست دارد 

خلاصه با آنالیز این نقاشی اگر دقت شود به نکات خیلی کوچک اما با اهمیتی پی خواهید برد و روانشناسان با این روش به خانواده ها کمک می کنند فرزند خرد سال خود را بهتر بشناسند و به روحیات او پی ببرند 

16

تجربه نشون داده که برای جلوگیری از آلزایمر بهتره روزی حد اقل یک جلمه یا موضوعی رو حفظ کنیم

البته من این کار رو کردم و برای اینکه یکوقت یادم نره که چی رو حفظ کردم اون رو یادداشت میکنم . اینم بد ایده ای نیست

جناب سرهنگ درود...

مصرف قهوه (نه نسکافه) زیاد روزانه یک عامل موثر در کاهش و پیشگیری از آلزایمر هست. غذای پرچرب و کلسترل بالا عامل ایجاد آلزایمر هست.

مصرف شکلات ( kit kat و ات اشغال نه) سیاه و تلخ برای بدن لازمه و شکلات شیری هم به شادابی و رفع افسردگی کمک میکند.

دوستان ویتامین دی و روغن ماهی را فراموش نکنند. ویتامین B12 هم لازمه برای بدن. عدس و لپه و دارچین هم دشمن کم حافظگی هستند.

سویا و تن ماهی هم برای جنگیدن با عوامل آلزایمر مفیدند.

11

نخیر موضوع به این خوبی جا نیفتاد و کسی سراغش نرفت . رفتم اسمش رو عوض کنم بلد نبودم و نتوانستم . باید اسمش رو میگذاشتم ( مهارت های زندگی ) 

اگر مدیر محترم یا کسی بلد است اسمش رو عوض کند . منظور من از مطرح کردن این موضوع این است که اگر دوستان در مواردی با خلاقیت و هوش و استعداد توانسته اند مهارتهایی برای بهتر زیستن کسب کنند مطرح فرمایند تا کاربران محترم استفاده کنند . مهم هم نیست این مهارت ها در چه مولفه ای باشه . مثلا برای بهبود بیماری باشه و یا طریقه رفتار با همسر و یا فرزند و یا همکار و یا باز نمودن گره ای از کار خود و یا کار مردم و ممکنه در جهت صحبت با آدمهایی که حرف سرشون نمیشه و یا رام کردن آدم های سر کش و یا مدارا با اوضاع بد ترافیکی و هر چیزی که شما یک راه حل عاقلانه و منطقی و کاربردی برای یک مشکل کسب نموده اید . این موضوع الان در سایت های خارجی خیلی گل کرده و همه مهارت های خودشان را با دیگران به اشتراک گذاشته اند . چگونه همدیگر را تحمل کنیم و در این مورد چه بک  گراندی دارید که نتیجه داده است . مثلا با همسر خود تا پای طلاق رفته اید اما با مهارت و با یک شاهکار جلو این کار را گرفته اید . خلاصه اسمش بشه مهارتهای زندگی . اگر کسی هم بلد بود اسم موضوع رو عوض کنه و بگذاره مهارت های زندگی پیش من یه نوشابه جایزه داره که هر وقت اتفاقی همدیگر رو دیدیم براش میخرم 

12

با اجازه بزرگتر ها یکی دو مطلب رو من بگم

هیچ وقت برای واکس زدن کفش بزرگترها اگر واکس پیدا نکردید از نفت استفاده نکنید  نه اینکه کارایی نداشته باشه ها اتفاقا کفش رو مثل روز اولش نشون میده اما با خوشحالی زیاد نرید گزارش ندید چون  بعدش ممکنه درد زیادی رو تحمل کنید :1 (15): 

و دوم اینکه هیچ وقت موقع آزمایشاتتون تنها نباشید و در جایی باشید که لا اقل یک بزرگتر شما رو ببینه وگرنه ممکنه موقعی که دارید ماسک ضد شیمایی ابتکاری خودتون که از پلاستیک کاور لباس درست کردید و با کش دور گردن تون محکم کردید باعث خفگی تون بشه  :1 (19): 

این بود انشای من  :1 (4): 

10

یکی دیگه از تجارب گرانبها اینه که وقتی دارید ادای کوهنوردها رو توی خونه در میارید ؛ حتما موقعی باشه که والدین تون خونه باشن و یا در حال خونه امدن باشن وگرنه ممکنه تا اول شب از پنجره خونه آویزون بمونید و کسی هم نتونه بیاد کمکتون  :fireman-thumbs-up-smiley-emotic 

وقتی که وارد یک زمین سرسبز شدید و دیدید ناگهان چند تا سگ به سمت تون حمله کردن ؛ در باره ماهیت خلقت اونها به تفکر ایست نکنید و یا سعی نکنید بشمارید شون چون وقتی بهتون برسن حتما جای گازشون درد زیادی داره  :clubhead: 

11

تو یه اداره ای استخدام شده اید و طبق سنوات گذشته و معمول حال و اینده مملکت فخیمه میبینید همه دارن برای هم میزنند . پاچه خواری مد روزه . سر پست و میز و مقام دعوایی بپاست . تظاهر هم چاشنی اوضاعه . خوب میخواهید بمانید و تو این معضلات هم وارد نشوید . چکار میکنید ؟ البته یکی از آشنایان به این درد گرفتار شده و از من صلاح و مصلحت خواسته 

8

سرمو میندازم پایین و فقط کارمو میکنم و تو هیچ باند و گروهی عضو نمیشم و از اونطرف با همه اونها رفتار دوستانه و یکنواختی خواهم داشت.

طوری که نه بهانه ای برای زیر آب زدن داشته باشن و نه حتی دلشون بیاد که این کارو بکنن !

7

صمد جان سلام

من روی این پست خیلی حساب باز کرده بودم چون تو کشورهای خارجی صد ها از این این دست پست ها هست و مردم تجربیاتشون رو از زندگی به اشتراک می گذارند . حالا تو ایران که ما با معضلات فراوان اجتماعی روبرو هستیم و از این دست گرفتاریهای اجتماعی ناشی از سقوط فرهنگی روبرو هستیم خوبه که برخورد با این مشکلات و خنثی نمودن انها رو اگر تجربه ای داریم به اشتراک بگذاریم 

اتفاقا من سی سال تو ارتش همین تز جنابعالی رو اجرا کردم . البته ترقی آدم محدود میشه یعنی میگن ولش کنیم بگذاریم ماستش رو بخوره . سعی کردم ثابت کنم برای کسی خطر ندارم و پست کسی رو نمیخواهم اشغال کنم . اتفاقا یه فرمانده پایگاه داشتیم که فکر میکرد من میخوام بیام بالا چون یه سر و گردن که هیچی به اندازه کوه صفه سواد و تجربه ام بیشتر از او بود اما یه روز بهش گفتم خیالش از بابت من راحت باشه و برای من نزنه و خیالش راحت شد که من تو نخ اینجور کارا نیستم . از طرفی درسته با کار و تلاش باید سعی کرد که بهانه دست کسی نداد . برقرار کردن دوستی هم جواب میده چون ما ایرانیها با دیدن یه نخود محبت یه خروار محبت پس میدیم و امان از روزی که رو در رو قرار بگیریم . آره بعضا حتی دلشون نمیاد برامون بزنند . با حرفهات موافقم 

10

تو یه اداره ای استخدام شده اید و طبق سنوات گذشته و معمول حال و اینده مملکت فخیمه میبینید همه دارن برای هم میزنند . پاچه خواری مد روزه . سر پست و میز و مقام دعوایی بپاست . تظاهر هم چاشنی اوضاعه . خوب میخواهید بمانید و تو این معضلات هم وارد نشوید . چکار میکنید ؟ البته یکی از آشنایان به این درد گرفتار شده و از من صلاح و مصلحت خواسته 

سلام .

این آشنای شما ف

چه جور فردی هست ؟

به خصوص در مورد مسایل کاری ؟

9

موضوع به این مهمی در راستای به اشتراک گذاشتن مهارت های زندگی  بدست فراموشی سپرده شد . بد نیست بعضی مواقع که وقت کردید سری به موضوعات فراموش شده بزنید

14

جناب سرهنگ ملایری درود بر شما 

فکر میکنم دوستان اگر مشکلی داشته باشند و اینجا سوال بپرسند این پست بهتر پیشرفت کنه و ارزش خودش رو بیشتر نشون بده 

13