Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اسناد اسناد و مدارک

57 posts in this topic

در این پست اسناد و مدارکی که در مورد ارتش وجود دارد را قرار خواهیم داد. 

لطفا دوستان خودشون زحمت ترجمه رو بکشن اصلا حسش نیست، ضمن اینکه فکر می کنم این اسناد خود بیانگر بخشی از حقایق هستند 

برای شروع اسناد مربوط به لغو قراردادهای نظامی ایران در اول انقلاب 

10556447-723468941054488-660564516647028

10517483-723468977721151-157765325108079

1521345-723468981054484-4348318702702817

9287-723468904387825-7664051117391594460

10606616-723468831054499-760127827487982

1381218-723468707721178-1920664361396162

26 people like this

چه کردند با ما؟ این یک سند خیانت است!به کشور.

سندی که باعث کشتار جوانان زیادی شد. خجالت هم نمیکشند! اف 14 ها را هم که داشتند می دادند به کانادایی ها.خلبانان نگذاشتند وگر نه باور دارم که که کارمان بسیار دشوار تر میشد!

اینا رو کی امضا کرد؟ ژنرال؟ توکلی کیه؟ کور هم بود نباید این کارو میکرد! هر چنددستور داشت!

جالب اینه که تمام قرار دادهای خرید پولش پرداخت شده بود و 9 ماه بعد تمام پولها هم بلوکه شد!

19 people like this

درست مثل صحنه نوشیدن جام زهر  توسط سقراطه 

که تابلوش رو داوینچی کشیده بود

غم انگیز و درد آورد

16 people like this

سندی که باعث کشتار جوانان زیادی شد. خجالت هم نمیکشند!

سلام

با عرض معذرت چه کسی باید خجالت بکشد؟

15 people like this

سلام

خب معلومه دیگه ... "جوانان"

13 people like this

من خودم هم از اینها سر در نیاوردم که چی هستن 

Hoveyda4.jpg

Oppenheimer-1.jpg

oppenheimer2.jpg

oppenheimer3.jpg

15 people like this

قسمت درد آور اون مدرک اولی عدد 444 هستش که جلوی موشک فونیکس نوشته شده ! یعنی 444 هواپیمای عراق کمتر ! یعنی یکبار دیگر نابودی کامل نیروی هوایی عراق !

15 people like this

قسمت درد آور اون مدرک اولی عدد 444 هستش که جلوی موشک فونیکس نوشته شده ! یعنی 444 هواپیمای عراق کمتر ! یعنی یکبار دیگر نابودی کامل نیروی هوایی عراق !

البته باید 360 تیر موشک هاوک ، 362 سایندواندر و 362 تا اسپارو هم اضافه کرد. سرجمع میشه چند تا هواپیمای دیگه ؟ 

16 people like this

البته باید 360 تیر موشک هاوک ، 362 سایندواندر و 362 تا اسپارو هم اضافه کرد. سرجمع میشه چند تا هواپیمای دیگه ؟ 

کلافه جان به این آمارت صدها قبضه توپ-23 میلی متری و 57 همچنین رپیر به علاوه مسلسل جنگنده و مسلسل هلیکوپتر هم اضافه کن!

12 people like this

گذشته چراغ راه آینده!؟

کی بود؟ کی بود ؟

من نبودم!

جالب اینکه اکثر دست اندر کاران و طراحان اصلی حمله به اچ3 پس از چند ماه از نیروی هوایی اخراج شدند!!

ما که اون موقع بچه بودیم و گر وا قعیت داشته باشد :

یکی از افسران ارتش و ناجیان حصرآبادان اعدام! شد! و ...! خودش میدانند و باید و

باید خجالت بکشد .

15 people like this

اسنادی که کلافه  جان توی این بخش گذاشتن زیاد خوانا نیست اما اگر کسی ترجمه کنه خیلی خوب میشه 

8 people like this

اسنادی که کلافه  جان توی این بخش گذاشتن زیاد خوانا نیست اما اگر کسی ترجمه کنه خیلی خوب میشه 

سند اول نامه ای هست که سفارت و دولت امریکا نظر نخست وزیر وقت مرحوم هویدا را راجع به ناراحتی شاه از عملکرد دولت امریکا پرسیده اما نصف نامه معلوم نیست و داستان نصفه نیمه هست.

اسناد دوم هم که مربوط به کهکشان شناسی و منظومه شمسی و موجودات فرازمینی هست. ارتباطش به ایران معلوم نیست.

13 people like this

اسناد دوم هم که مربوط به کهکشان شناسی و منظومه شمسی و موجودات فرازمینی هست. ارتباطش به ایران معلوم نیست.

جای میلاد خالیه.   :1 (13): 

10 people like this

سندی که باعث کشتار جوانان زیادی شد. خجالت هم نمیکشند! اف 14 ها را هم که داشتند می دادند به کانادایی ها.خلبانان نگذاشتند وگر نه باور دارم که که کارمان بسیار دشوار تر میشد!

اینا رو کی امضا کرد؟ ژنرال؟ توکلی کیه؟ کور هم بود نباید این کارو میکرد! هر چنددستور داشت!

جالب اینه که تمام قرار دادهای خرید پولش پرداخت شده بود و 9 ماه بعد تمام پولها هم بلوکه شد!

سلام

البته فکر کنم کمی بی انصافیه.  کسی که نمیدونست صدام میخواد حمله کنه.  حالا که شیر و خط رو روی زمین دیدیم میگیم خیانت، خجالت، . . . . 

اگر جنگی در نمی گرفت باز هم این خیانت محسوب میشد؟

13 people like this

دوستان ببینید

همه میدانستند که روزی این جنگ شروع خواهد شد اما زمان معلوم نبود که علت غافل گیری ما هم همین بود توجیه زیبایی در این مورد فکر کنم در کتاب نا گفته های روز ها اول جنگ چاپ انتشارات آجا نوشته شده . ولی ما باید جو هر انقلابی را هم در نظر بگیریم کسی به فکر جنگ نبود هراران هزار گزارش از تمام قسمت های ارتش و ... حاکی از نزدیک بودن جنگ داده میشد ولی همه میگفتند ما با کسی جنگ نداریم !! در ضمن مردم هم ارتش را باقیمانده ی شاه میدانستند و میگفتند کلا ارتش باید منحل شود در حالی که این فقط از اطلاع نداشتن آنها از اهمیت این سازمان بود در این زمان بار ها امام خمینی (ره) فرمدند ارتش باید بماند یا در جایی دیگر گفتند نمیگذارم حرکتی یا قلمی علیه ارتش به کار رود پس میبینیم فقط این موارد به خاطر سهل انگاری دولت موقت بوده است

البته این نوشته ها ربطی به موضوع نداشت و بهتر است دیگر ادامه ندهیم ! یا کلا این موارد حذف شود!

17 people like this