Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

موشک ضد هوایی باور۳۷۳

44 posts in this topic

باور 373 نیز با ورود به خدمت هواپیمای قاهر 313 عملیاتی خواهد شد.

...

حذف شد

11 people like this

فکر نکنم مثلا 373 در حروف ابجد معنای خواصی داره ، اگه اشتباه نکرده باشم 313 هم اسم یک گل بود

عزیز من یه خورده بیشتر مطالعه کن 

جایی اینجوری سوتی ندی که خیلی بده 

313 تعداد سربازان اسلام در جنگ بدر بود و یاران اصلی امام زمان(عج) هم در زمان ظهورش 313 نفرند

11 people like this

نکنه این برادران قصد دارن مثل بویینگ که از عدد 7 در پس و پیش محصولاتش استفاده میکنه میخوان از 3 استفاده کنن

با این تفاسیر محصولات 323 و 333 و 343 و 353 و 363 کی رونمایی شده که به 373 رسیدن  هان ؟

373 از القاب رسول‌الله(ص) در حروف ابجد بوده و "باور" نیز یعنی ما باور داریم که این کار انجام می‌شود.

12 people like this

بفرما که آی سی های سیستم راداریش رو از کجا آوردن _ نگو خومون ساختیم که شاکی میشم  _ 

باند و فرکانس کاری و مشخصاتش رو کی به ما داده

موتور و مشخصات راکتش رو چطوری گیر آوردیم که بدون آزمایش و شبیه سازی قابل توجه بهش رسیدیم

حتی اگه قرار بود ما سرکه ی 7 ساله  تهیه کنیم باز هم 4 سال زودتر اعلام شده

خوب شما یک دفعه سوال میکردی چطور مونتاژش میکنند دیگه :1 (17):  اگه قرار باشه همه چیزش رو به قول شما از یک جایی گیر بیارن پس چی ازش میماند ؟

پس چطور صیاد 2 را و...را ما ساختیم ؟ -نگو خودمون نساختیم که شاکی میشم- !!!! :green-beret-smile:

البته همه ی اینهارا به شوخی گفتم یک وقت ناراحت نشید ....

7 people like this

امير جان ببر ٤٠٠از پدر بپرسي صدرصد مي گويند خودروهاي رده ٤ ارتش يعني مازهاي تانك كش خودروي بسيار قوي وقديمي كه متعلق به كشور روسيه بود كه در دپوي غرب در قبرستان خودروها ده سال بود داشت مي پوسيد كه با همت بچه هاي ارتش وبا تغيير اتاق ان خودرويي به نام ببر ٤٠٠ ساخته شد البته اينر گوشزد كنم خودروهاي سنگين روسي وتوپ كششان بسيار خودروهاي پرقدرتي هستند ولي هزاران اشكال دارند اوليش بي هيج عنوان مناسب اب وهواي ايران نيست فقط بدرد اردبيل و منطقه شمال غرب در زمستان هست بس

10 people like this

بله رضا جان الان دیگه باید رده 5 بشه البته من ببر-400 رو یه بار دیدم ولی این ماز چندان خودروی خوبی نبود بخاطر روغن ریزی و مصرف بالای روغن و همینطور سوخت خیلی اذیت میکرد شاید ببر-400 این مشکلاترو نداشته باشه...توپ کش ها که من واقعا عاشقشون هستم تو خیلبونای پادگان براشون مهم نبود روی جوب آب پل هست یا نه با همون چرفاشون از روی جوب رد میشدن!ولی خب آره متاسفانه اونها هم مشکل داشتن که البته با خرید کرایس های جدید رفع شده.

8 people like this

برگردان 313 به حروف

جيش
زوش
وزش
ابشي
أشحة
بشيء
بهوش
زورق
سرنج
سنجر
شيبا
فرجل
قرحه
مرجع
معجر
معرج
نرجس ( اون اسم گل که بالا گفتم )
ورزق
يابش
ابريق
اشياء
دوشاب
رزقها
رقيبا
سحرهم
فربال
قريبا
معابر
نبراس
ورنزن
اسب نر
حق‏دار
فابريك
مهرساز
نامركب
نيمروز
وكفروا
ازادفكر
جمع رأى
جمع عقل
جمع فصل
جمع قسم
نبردناو :1 (19):
نوردبان
نيم روز
ومرساها
هزارمين
همرايزن
هنراميز
ابرومندي
آزاد فكر
آفروزيده
به فكر و
ناهمواري
نجم بحري
وجودفردي
ازمن داري
اسيدبوريك :1 (7):
بيرانه هم
حالى كردن
حجرالاسود
مجبوربودن
مرد بي زن :1 (7):
مزه اوردن
وجود فردي
بهم آورنده
كرم بادامه
كسى كه راز
مجبور بودن
مهر زدن به
واحد مرجان
وقايع نويس
كره اسبى كه
ليره اي جند
مزامير داود
به طور طبيعى
كسى كه او را
جمع زمن ازمنة
جمع على ع ل ى
سماك س و سموك
ماده موجود در
آن كه كار بيجا
و كنايه از روز
وسيله ايمني از حمله

برگردان 373 به حروف

سوزش
شكنج
شلجم
سفرجل
شلجمى
عقارب
فاصبر
كاپشن
منفجر
منفرج
اب شكن
پوشينه
پوشيهن
پيشاني
پيشگام
جمع سر
جوشيدن
چوشيدن
سد شده
شب نگا
قعر آب
مرجعكم
ورزقكم
ورزقني
يرزقون
يك چشم
اف برمن
آشوبيدن
بارفيكس
پيشاوند
پيمايشي
جمع رأس
ژئوشيمى
سرمه‏ساز
معرب لال
مگس پران ( :1 (8):  سیستم پدافند هوایی مگس پران )
وجود شدن
اماس صفاق
انبوه شده
پوزش اميز
جمع نادره
گلوله برف
اسرائيليان :1 (7):
زلف مصنوعى :1 (14):
لنگراندازي
ماهي سرپهن
مجموعه جور
مزمزه كردن
نگهبان رمه
اسلام گرايي :1 (20):
اسيد پروسيك :1 (7):
اندام زيرين :1 (19):
انسداد مجري
پيف كردن به
روزهاى سفيد
ملك باورسيد
نامريي بودن
از اقصي نقطه
نگاه كج كردن
نياكان گرايي
نياكان گرائي
هم چگال كردن
آماس روده بند
كرچك هندى نگا
منسوب به اوار
منسوب به بهار
منسوب به زارى
به عنوان مقدمه
هرم هاي ملپيگي
ماهيچه كوچك كمر
او گاوداري ميكند
برآمدگى جلوى زين
پولك پولادين زره
محل دعوا ومسابقه
بجا آورنده و انجام
مطالعه علمي نژادها
جايى كه داراى انواع
منسوب به ام به معنى
آهنگ براى ساز يا آواز
آبى كه بيهوده روى زمين
سبزى يا ميوه از قبيل كه آن‏ها

8 people like this

313 تعداد سربازان اسلام در جنگ بدر بود و یاران اصلی امام زمان(عج) هم در زمان ظهورش 313 نفرند

این 313 نفر یاران خیلی مخ من رو تیلیت کرده . یعنی میگی من و تو و خیلی ها توی این 313 نفر نیستیم ؟ 

9 people like this

فکر نکنم مثلا 373 در حروف ابجد معنای خواصی داره ، اگه اشتباه نکرده باشم 313 هم اسم یک گل بود

چه حال و حوصله ای دارن . راستی اینها رو از کجا گیر میارن ؟ بابا اینهمه اسم راحت و آسون ایرانی . مثلا شقایق . کی حال داره بره بگرده ببینه 313 میشه اسم یه گل . خوب اسم ایرانی همون گله رو بگذارند . عجب 

8 people like this

مهدی جان اتفاقا بدبختی ما از زمانی شروع شد که هی گفتند ارتشی ها قانع هستند . چیزی نمیگن و چیزی نمیخوان و هی دان زیر بغلمون که حتی نصف بیشتر بودجه ها رو پس میفرستادیم . نون خشک میفروختیم و کپسول گاز برای آشپزخونه میخریدیم . جیک نمی زدیم . یادم نمیره تو کرمانشاه تو پادگان سپاه یه سرداری فرمانده بود که باهاش رفت و آمد کاری داشتیم . تو زمستون که سرما بیداد میکرد یه وزیری اومده بود بازدید . سردار یکی از شیشه های دفترش رو قبل از اومدن این مقام در آورده بود و یه پلاستیک چسبونده بود جای شیشه و پلاستیکه رو هم سوراخ سوراخ کرده بود و صندلی مقام رو گذاشت درست روبروی این پنجره بدون شیشه . سوز و سرمای زمستون کرمانشاه میخورد تو دماغ این مقام . مقام از سردار پرسید چرا شیشه نمیندازید این چه وضعیه . جواب شنید که شیشه نداریم و بودجه هم نداریم بخریم و تازه خونه سازمانی بچه ها هم اکثرا شیشه نداره . خلاصه ترش یه نوشته گرفت برای صدها جام شیشه . این در حالی بود که وقتی یه مقامی میومد پایگاه ما بهترین غذا رو براش دست میکردیم . همه جا رو اب پاشی میکردیم . تمامی چرخ های خودرو ها رو رنگ مشکی میزدیم . میپرسید مشکلی ندارید و جواب میدادیم نه الحمد الله همه چیز داریم . هوا چقدر خوبه . اسمون چقدر آبیه . چقدر خوشیم خدایا 
18 people like this

این 313 نفر یاران خیلی مخ من رو تیلیت کرده . یعنی میگی من و تو و خیلی ها توی این 313 نفر نیستیم ؟ 

جناب سرهنگ

حالا اگر ان ٣١٣ نفر به هوانیروز و ترابری نیروهوایی جهت جابجایی نیاز داشته باشند چی؟!؟

12 people like this

دیگه اینقدر شور دیدن هم خوب نیست بابک جان

من یکی به سامانه دفاعی صیاد بسیار امید وارم بخوص که قرار هست روی شناورهامون نصب بشه ، تا حالا ندیدم دریادار سیار حرف الکی بزنه

بحث شور دیدن نیست متاسفانه امکانش وجود ندارد خیلی مسائل را بازگویی کنم، اما خیلی از شما دوستان فقط ظاهر قضیه را میبینید و از توانایی و پتانسلهای داخلی خبر ندارید. به زبان آوردن یک حرف تا به اجرا درآوردنش بسیار فاصله هست. بحث سامانه صیاد با باور 373 کاملا متفاوت است. متاسفام که نمیتونم اینجا برای کسی توضیح بدهم.

...

ببینید شما عزیزان از خیلی حقایق پشت پرده خبر ندارید و همین خبر نداشتن هم باعث میشود سرمایه ملی از بین برود. من از جناح خاصی با گرایشات سیاسی و نیروی  نظامی خاصی طرفداری نمیکنم. من کاری ندارم کی چگونه فکر میکند و ایدئولوژی چیست. هر که برای دفاع از این آب و خاک بجنگند و ایران و تمامیت ارضی آن برایش ارزش داشته باشد کارش قابل تقدیر است.

اما یک فرمانده نظامی در کنار داشتن حس ناسیونالیستی و آمادگی فدا کردن جانش برای خاک کشورش وظیفه دارد دانش نظامی خود را بالا برده و پتانسیل صنایع دفاعی کشور را بشناسد و انتظارات بیجا از آنها نداشته باشد. یک فرمانده نظامی باید اطلاعات جامع و کاملی از توانایی رزمی نیروهای تحت امر خودش، نیازهای نیروهایش داشته باشد تا بتواند بطور صحیح با صنایعی که توانایی تامین نیازهای وی را داشته باشند اقدام به عقد قرارداد نماید.

وقتی که شما میخواهید یک خودرو از یک فروشنده خریداری نمایید این وظیفه شما است که اندک دانشی داشته باشید تا بفهمید این خودرو سلامت فنی دارد یا خیر، در غیر این صورت شرایط را برای فروخته شدن یک خودروی معیوب به خودتان فراهم میکنید.

16 people like this

خدمت جناب سرهنگ و سایر دوستان عرض کنم _ هر چند همه تون بهتر از من میدونید اما به در می گیم که دیوار بشنوه _

313 نفر یه جورایی و معادل تیمسارهای ارتش میمونه  که هر کدوم گردانها و لشگر هایی در اختیار دارن و همه این افراد گفته میشه که تمام قوانین شریعت در کف دستشون همراه دارن و از همه مهمتر اینکه توانایی طی الارض رو دارن که در یک لحظه به هر نقطه ای میتونن سفر کنن _ در بازگشت امام از پاریس به ایران یکی از همراهان از امام  در این مساله سوال میکنه و اون رو معادل با پروازهای هواپیما میدونه که امام صراحتا اون رو رد میکنه و چیزی فرا تر از هواپیما و اینجور وسایل ذکر میکنه

البته ناگفته نمانه امام زمان در ابتدای جمع شدن یارانش برای برنامه ی ظهور گویا پیمان نامه ای رو بهشون نشون میده و از اونها میخواد که به اجرای اون ملزم باشن 

گفته میشه این پیمان نامه چنان سخته که غیر از 4 نفر بقیه از گرد امام پراکنده میشن و در کل زمین به دنبال امام زمان دیگه ای میگردن اما چون کسی رو با نشانه های امام پیدا نمیکنن دوباره به گرد امام جمع میشن

این از بحث نفرات و جابجایی لجستیکی شون

7 people like this

آرش جان واقعا یا خیلی بیکاری و یا خیلی فرز که اینهمه کلمه رو در آوردی  :clubhead:  :flag-of-iran: 

حروف ابجد مثل کد نویسی مکالمات نظامیه که در تاریخ نویسی و حساب و نجوم کاربرد زیادی داشت اما اگر همه شون مثل آرش جان کد گشایی میکردن هیچ میدونید چه بلایی به سر علم می اومد  :policeman-smiley-emoticon-1: 

10 people like this

از همه مهمتر اینکه توانایی طی الارض رو دارن که در یک لحظه به هر نقطه ای میتونن سفر کنن

این از بحث نفرات و جابجایی لجستیکی شون

شما که مهندس و سرت تو فیزیک و ریاضیات هست دیگه چرا؟
10 people like this