Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش

53 posts in this topic

تحویل 4 دستاورد سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش به یگان‌های عملیاتی
139306041401128933489833.jpg
139306041401142663489833.jpg139306041401133613489833.jpg139306041401132523489833.jpg139306041401138293489833.jpg139306041401142043489833.jpg139306041401139233489833.jpg139306041401125033489833.jpg13930604140113183489833.jpg

حال به بحث دوربين روي توپ پدافندي روي خودروي بي تي آر بپردازيم كه چه ويژگي اي دارد؟

11 people like this

این دوربین ها که ظاهرا همین دوربین های مدار بسته معمولی هستند 

کیفیت که ابدا ندارند ، چجوری میخوان اهداف دوردست رو ببینن و بهش شلیک کنند ؟ 

11 people like this

تو یه پست دیگه گفتم که حذف شد

به خاطر جاگیری بد خیلی راحت میتونه هدف تک تیر انداز باشه

درسته دوربین مدار بسته هست اما اگه از لنز خوب استفاده بشه این مشکل رفع شدنی هست

11 people like this

دست و بازو طراح این پروژه رو تا گردن باید بوسید !!! دوربین بزرگتر نبود بذارن روی بی تی آر؟؟؟ خوده بی تی آره از رده خارجه دوربینه هم به قول آفا آرش با یه اسنایپر راحت میشه از کار انداختش !

فکر کنم بیشتر لولو سره خرمنه !

10 people like this

اگه مجهز به motion detection  قوي در فواصل دور باشه بازدهي بهتري خواهد داشت وگرنه ديد اپتيكي استاندارد خودش بهتر عمل خواهد كرد.

10 people like this

من چیزی ندارم بگم  :clubhead: 

10 people like this

من از نزدیک ندیده ام اما فکر میکنم برای این باشه که نفر پشت ضد هوایی نشینه و از تو زره توسط یه مانیتور هدف رو ببینه و تیر اندازی کنه . احتمالا 

12 people like this

من از نزدیک ندیده ام اما فکر میکنم برای این باشه که نفر پشت ضد هوایی نشینه و از تو زره توسط یه مانیتور هدف رو ببینه و تیر اندازی کنه . احتمالا 

دقیقا  جناب سرهنگ تنها مزیت اش همینه

ولی میشد خرئجی خیلی بهتر نصبت به طرح الان گرفت بدون اینکه هزینه زیادی کرد

11 people like this

به نظر من این نوع پروژها و دست آوردها بیشتر به خاطر نبوغ فنی های همون ارگان هستش تا یه کار کاملا تحقیقاتی و طبق اصول مهندسی...
من نمیخوام زحمات این عزیزان رو زیر سوال ببرم و دستشون رو هم میبوسم اما معتقدم ساخت تجهیزات توسط ارتش یا سپاه یا وزارت دفاع یعنی خیانت محض به این ارگانها...
هیچ ارتشی رو در دنیا پیدا میکنید که خودش سازنده و به کار گیرنده سلاح باشه...
ارتش و سپاه باید نظامی گری کنند....باید به شرکت های خصوصی سلاح سفارش بدهند و از آن استفاده کنند نه خودشان تولید یا اورهال یا بهینه سازی کنند زیرا در غیر این صورت از وظیفه اصلی خویش یعنی نظامی گری باز خواهند ماند

11 people like this

در گفت‌وگوی امیر احمدآبادی با فارس اعلام شد

آخرین اخبار از بالگردهای جدید ایرانی/ «هما» و «صبا» در انتظار مجوزهای نهایی/ «هما» رادارگریز می‌شود

مدیرعامل شرکت پنها با اشاره به روند طراحی و ساخت بالگردهای جدید ایرانی، به تشریح آخرین وضعیت این بالگردها پرداخت.

13930612000151_PhotoA.jpg

•  

امیر خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به طراحی و تولید بالگردهای ایرانی اظهار داشت: شرکت پنها براساس اساسنامه‌اش علاوه بر اورهال همه بالگردها، 3 نوع بالگرد در 3 کلاس مختلف برای تامین نیازهای آتی کشور را طراحی کرده است.

13930612000162_PhotoL.jpg

امیر خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیرعامل شرکت پنها

وی افزود: یکی از این بالگردها را یک بالگرد پیستونی برای جایگزینی بالگردهای آموزشی جت عنوان کرد و گفت: به لحاظ ارزان بودن این نوع بالگردها، در دنیا هم از این رویکرد استفاده می‌شود.

احمدآبادی افزود: بالگرد دیگر، بالگرد 8 نفره با نام «صبا» است که با 2 موتور خواهد توانست نیازهای دریایی و امداد و نجات و ترابری را رفع کند.

13930612000180_PhotoL.jpg

ماکت بالگرد صبا در نمایشگاه صنایع هوایی

وی بالگرد سوم را بالگرد ملی نیمه سنگین «هما» معرفی کرد و اظهار داشت: این بالگرد 14 نفره، قابلیت رادارگریز شدن و تسلیح را هم دارد.

13930612000182_PhotoL.jpg

ماکت بالگرد هما در نمایشگاه صنایع هوایی

مدیر عامل شرکت پنها در ادامه تصریح کرد: بالگردهای ملی «صبا» و «هما» پرواز کرده‌اند، اما آنچه که برای بالگرد مهم است، گرفتن مجوزها و استانداردهاست که این روند معمولا 2 الی 3 سال طول می‌کشد.

وی افزود: به عنوان مثال یک بالگرد ساخته شده را از فاصله 100 متری به صورت خاموش رها می‌کنیم و یا ملخ را به قدری بالا می‌کشیم که بشکند و یا اسکیت را آنقدر به زمین می‌زنیم تا بشکند، اینها فرایند بسیار سختی است که برای دریافت استاندارد انجام می‌شود.

احمدآبادی گفت: این بالگردها مجوز پرواز را گرفته‌اند اما یک بالگرد برای اینکه در چرخه تولید انبوه قرار گیرد نیاز به مجوزهای دیگری دارد و حدود 2 سال و نیم برای دریافت مجوز این 3 بالگرد زمان نیاز است.

مدیر عامل پنها خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکایی‌ها بالگرد 212 را به 412 تبدیل کردند، 13 سال طول کشید تا توانستند این مجوزها را بگیرند.

11 people like this

وی افزود: به عنوان مثال یک بالگرد ساخته شده را از فاصله 100 متری به صورت خاموش رها می‌کنیم و یا ملخ را به قدری بالا می‌کشیم که بشکند و یا اسکیت را آنقدر به زمین می‌زنیم تا بشکند، اینها فرایند بسیار سختی است که برای دریافت استاندارد انجام می‌شود.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clubhead:  :clubhead:  :clubhead: 

14 people like this

pilot ah-1j استاد گرامی !! این جور نکن به خودت !! ایشون ( مدیر عامل شرکت پنها) مزاح کردن .... :1 (4):  100 متر ؟؟؟ بیچاره اون موش آزمایشگاهی که تو اون بالگرد مورد نظر قرار از 100 متری بخوره زمین !!! خخخخ

11 people like this

زحمات کارکنان پنها برکسی پوشیده نیست و واقعا جای تقدیر داره.

ولی مشخص نیست چرا در سالهای اخیر به این اندازه اصرار عجیبی برای معرفی محصولات نظامی به همراه واژه رادارگریز داریم!!!

بالگرد برگرفته از 206 و 214 رادارگریز، تانک ذوالفقار رادارگریز- توپ رادارگریز-موشک کروز نور (سی 802) رادارگریز- اسلحه انفرادی رادارگریز!! ، پهپاد با بال مستقیم رادارگریز  و ....

13 people like this

دوستان درود بر همگي

نيسان ابي رادار گريز وپرايد پهباد راه دار گريز هم وجود داره اولي همه تا ببينش از ترس را دار مي دهند بهش گريرز از خطرش

دومي از هر چي راه گريز داره خوراكش شانه خاكي ،،،،،فكركنم تا باز شدن مدرسه ها دانش اموز رادار گريز هم به بازار بيايد كجايي حسن علي بقال كه خامه رادار گريزت به بازار عرضه كني

من فكر كنم منظور همان ١٠ متر باشه ولي اشتباهان خبرنگار يك وكلاغ را ١٠٠ كلاغ كرده يا الله بريم وضع بد جوري خراب شده ديگه تا ٣ كيلومتري ميداني ازادي هم در امان نيستيم

17 people like this